Remont z opóźnieniem?

– Szacujemy przekroczenie terminu zakończenia budowy o około jeden miesiąc – mówi Ewa Bałdyga, rzecznik firmy STRABAG, która wygrała przetarg na remont DW242. Użytkownicy drogi nie kryją emocji

Przebudowa drogi wojewódzkiej przez Luchowo rozpoczęła się przed wakacjami. Według informacji od rzecznika wykonawcy listopadowy termin oddania inwestycji może zostać przekroczony
Przebudowa drogi wojewódzkiej przez Luchowo rozpoczęła się przed wakacjami. Według informacji od rzecznika wykonawcy listopadowy termin oddania inwestycji może zostać przekroczony

„Masakra, tragedia, burdel, porażka”

– to niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod filmem dokumentującym przebieg remontu na odcinku drogi wojewódzkiej nr 242, biegnącym przez Luchowo, który w miniony piątek opublikowaliśmy na Facebook’u zlotowskie.pl. Dyskusja na ten temat wywiązała się też na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Łobżenicy.

Mam pytanie do radnego sejmiku wojewódzkiego. Mnie, pozostałych radnych i mieszkańców interesuje organizacja prac przy przebudowie drogi nr 242 w Luchowie. Czy ktoś z ramienia urzędu marszałkowskiego te prace nadzoruje?

– Ryszard Biniak zwrócił się do Jana Marka Pikulika. Radny kontynuował, przyrównując sytuację na budowie do horroru serwowanego kierowcom i pieszym.

Jak tak można prowadzić inwestycje? Jeśli my nie postawimy jednego przecinka, jednej kropki, potraficie nam dokumenty odrzucać, a w Luchowie nie potraficie dopilnować tak ważnej inwestycji?! Dajecie nam przykład, jak nie powinno się nadzorować pracy!

– nie krył emocji. Zbulwersowało go również to, że w całości rozebrany został położony kilka lat temu chodnik, co jest równoznaczne ze zmarnowaniem publicznych pieniędzy. Uwagi miał też do kierowania ruchem.

W Luchowie może dojść do tragedii. Kwestia organizacji ruchu, organizacji przejazdu dla pojazdów pozostawia bardzo wiele do życzenia. Stoi jeden w kamizelce i macha czapką. On sobie komary od nosa odgania? Dwóch pracowników na tak ważnej inwestycji? Wstyd, że wybraliście sobie takiego wykonawcę!

– skwitował Ryszard Biniak....

To tylko fragment artykułu (pozostało 6687 znaków). Aby czytać dalej ...

Subskrypcja na portalu

Zyskaj już dziś pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Wykup subskrypcję

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu