:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 15°C
Ryszard Ludewicz w Polonii działa od 1974 roku. Nic dziwnego, że chciałby, aby jego głos był brany pod uwagę
Portal zlotowskie.pl 03/01/2019 07:00

Zmiana prezesa, roszady wśród trenerów, pytanie, co klub zrobi bez juniorów – wiele się dzieje w Polonii Jastrowie.

13 grudnia członkowie klubu wybrali nowe władze. Prezesem został Tomasz Wojtiuk, jego zastępcami Karol Majszczyk i Marcin Klofik, gospodarzem – Tomasz Balawander, a sekretarzem zarządu – Tomasz Kaciełowicz. Tylko uczestnicy zebrania byli źli, że nie mogli wybrać prezesa – członkowie zarządu sami podzieli się funkcjami.

– To po co my tutaj przyszliśmy – pytał Jerzy Hoszowski, jeden z najstarszych członków klubu.

Alkohol lepszy od sportu?

On też wskazywał na największe zagrożenia dla istnienia i wyników drużyny seniorskiej.

– Jak to się stało, że rozwiązani zostali juniorzy? Przecież to jest podstawa i zasilenie dla seniorów – przestrzegał. Jego zdaniem za 2 – 3 lata klub będzie mieć poważne problemy z budową reprezentacyjnego składu. Podobnego zdania był Ryszard Ludewicz, który wieszczył:

– Jeśli nie zainwestujemy w trampkarzy i juniorów, to za pięć lat nie będzie seniorów!

Trener przeżył dwie takie sytuacje i kolejnej ukochanemu klubowi nie życzy. Nie wierzył w zapewnienia członków zarządu, że jest w Polonii piłkarski narybek, który zastąpi takich zawodników jak Marcin Klofik, Adrian Pacyk, Dawid Czajka, Sebastian Pawlik czy Cezary Glapiński.

– Mowa, że są młodzi ludzie, którzy będą wchodzili do seniorskiej drużyny to jest tylko mowa, a realia są zupełnie inne – stwierdził R. Ludewicz.

Na nic zdały się tłumaczenia Tomasza Balawandera, że problemy z juniorami mają też inne kluby. On syna wozić będzie na treningi do Tarnówki lub Okonka.

– To inni potrafią zorganizować juniorów, a my nie? – dziwił się Jerzy Hoszowski.

– Juniora trzeba zachęcić, stworzyć mu nowe możliwości. Młodzi mają wyjazdy, turnieje, a juniorzy zostali zostawieni sami sobie. Przyjdziesz – to dobrze, nie przyjdziesz – też dobrze... – komentował kibic. O krok dalej w ocenie sytuacji poszedł R. Ludewicz.

– Część chlała, ćpała, nie poprzychodziła na treningi. Albo się obudził na mecz, albo się nie obudził… – mówił o problemach z nastoletnimi piłkarzami.

Pięcioosobowy zarząd klubu wybrany został w tajnym głosowaniu. Komplet 31 głosów zgromadził jedynie T. Balawander


To właśnie przez brak chęci do treningu i gry T. Balawander rozwiązał juniorów. Miał dość wstydzenia się za drużynę.

– Po co klub ośmieszać w powiecie, że jako Polonia jedziemy na mecz w 7? Wolałem to zamknąć i zacząć od juniora młodszego, ale tu też zaczynają się problemy – mówił 13 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Jastrowiu.

Głos w dyskusji zabrał także Tomasz Wojtiuk, były zawodnik, a dziś prezes Polonii. Jego zdaniem za obecną sytuację odpowiada również poprzedni zarząd klubu, w którym działali Grzegorz Białas i Ryszard Ludewicz.

– Część zawodników była puszczana do różnych śmiesznych akademii typu Szczecinek, typu Wągrowiec za 0 złotych. A teraz my, jeżeli chcemy tych juniorów ściągnąć z powrotem, to otrzymujemy informację: proszę zapłacić ekwiwalent 1500 zł na przykład. Czemu nie były sporządzone wtedy umowy? – dopytywał młody działacz. Jednak na prośbę trenera Ludewicza, by wskazał konkretne przykłady, T. Wojtiuk zasłonił się ustawą RODO.

Jeden trener, jedna drużyna

Podczas zebrania czuć było brak nici porozumienia między nowymi działaczami Polonii Jastrowie a Ryszardem Ludewiczem. On wytykał im błędy formalne w prowadzeniu zebrania, oni nie pozostawali mu dłużni. Tomasz Wojtiuk mówił o szkoleniu w innych klubach: – Rodzice są zdziwieni, że trenerzy nie używają tam mordy, żeby zapanować nad zawodnikami – znający realia piłki nożnej w Jastrowiu bezbłędnie odczytują tę aluzję.

Potwierdzenie zyskaliśmy dzień po zebraniu. Klub poinformował, że od stycznia 2019 roku Ryszard Ludewicz nie będzie już trenerem rocznika 2008 – Orlik oraz grupy Bambinis. Jego miejsce zajmą Radosław Chiliński (Bambinis) i Grzegorz Wyszyński (Orlik rocznik 2008). W pierwszej z grup trenuje obecnie 10 chłopców, w drugiej – 14. Poza tym R. Ludewicz opiekuje się młodzikami, których obecnie ma 12. To za mało, żeby regularnie i z sukcesami grać.

– Przejście z orlika na boisko jest dla nich kolosalnym skokiem. To rzutowało na wyniki. Zespół wygrał tylko 2 mecze, stracił 43 bramki, 16 strzelił. Zajmują ostatnie miejsce – wyniki tej grupy tłumaczył trener.

Klubowi zależy na zwiększeniu liczby chętnych do uprawiania piłki nożnej, na co uwagę zwracał prowadzący zebranie Łukasz Cyruk. Przynajmniej do poziomu żaków (22 zawodników) trenowanych przez Tomasza Frankowskiego.

Z kolei popularny Zachar prowadzi grupę z rocznika 2006, w której ma 31 osób, w tym 2 dziewczyny.

Warto zaznaczyć, że AP Polonii Jastrowie tworzy grupę treningową dla roczników 2010/07 w Brzeźnicy. Trenować ją będzie, już w 2019 roku, Konrad Jankowski. Od nowego roku każdy z trenerów będzie mieć pod opieką jedną grupę treningową, na której ma się skupić.

Ponadto od stycznia nowym koordynatorem Akademii Piłkarskiej Polonii Jastrowie oraz trenerem juniora młodszego będzie Grzegorz Apryas.

Bez juniorów klub będzie mieć kłopoty - przestrzega Jerzy Hoszowski


Seniorzy w budowie

Sytuację najważniejszej drużyny w klubie podsumował trener Adrian Gawluk. Seniorzy stracili w ostatnim czasie wielu doświadczonych zawodników, a luki po nich próbują łatać młodzieżą. W dwóch ostatnich wyjazdowych meczach minionej rundy średnia wieku drużyny wynosiła 19,5. Polonia miała jedną z najmłodszych formacji defensywnych w lidze. W bramce i na bokach obrony grali 17–latkowie, a jako stoperzy 18–latkowie.

– Po pierwszej rundzie z dorobkiem 3 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek zajmujemy 13 miejsce w tabeli. Mam niedosyt co do kilku spotkań, jak z Pęckowem czy Okonkiem – relacjonował podczas walnego.

– Mamy 14 goli strzelonych, 26 straconych – niby dużo, ale to daje nam 4 zespół w defensywie w lidze – A. Gawluk jest optymistą jeśli chodzi o przyszłość zespołu. Opierać go zamierza na piłkarzach z gminy Jastrowie.

– To są dobrzy zawodnicy, potrzebują tylko ogrania. Dla wielu z nich to zderzenie z prawdziwą piłką seniorską – mówił. Koncepcję tę poparł prezes Wojtuk:

– Nie ma w drużynie krzyku, nie potrzebujemy zaciągu ze Złotowa. Adrian Gawluk postawił jasno sprawę, że stawia na młodzież z Jastrowia. Dba o to, żeby nasi zawodnicy grali i nie stawia tylko na wyniki. One przyjdą wkrótce. Od trampkarzy w dół pojawiają się coraz lepsze wyniki.

Trzech pod siatką

W skład Polonii Jastrowie, która dysponuje rocznym budżetem rzędu 250 tys. złotych, wchodzą także sekcje judo i siatkówki. W tej drugiej jest 12 zawodników, w tym tylko 3 z gminy Jastrowie. Drużyna ta od września zagrała siedem meczów i wszystkie przegrała. – Nigdy nie było tak słabo – kajał się grający trener Łukasz Maciuszko.

– Istnienie sekcji poddamy pod dyskusję i decyzję zarządu. Niestety nie cieszy się popularnością siatkówka w naszym mieście, nad czym ubolewam.

Łukasz Opłatek

Reklama

Rewolucja w Polonii Jastrowie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 09:34:40

    Tego Rucha to już dawno bym odsunął od trenowania młodzieży. Całe życie krzyczy na tych dzieci, a przecież to ma być dla nich odskocznia od szkoły i innych problemów.

  • a mówiłem - niezalogowany 2019-01-03 09:38:22

    I to jest właśnie tragedia i dno 250 tys. zł budżet roczny śmiech , śmiech , śmiech. Zero osiągnięć. A formacje sportowe z gminy i miasta posiadające osiągnięcia co dostają ochłapy!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 09:40:31

    Rychowi jak zawsze mało tylko aby się nachapac

  • gość 2019-01-03 10:29:48

    Człowieku a czego on niby w tej Poloni miałby się nachapać?!

  • gość 2019-01-03 11:02:18

    Do kolegi lub koleżanki wyżej...jeśli chodzi o krzyki p.Ryszarda to niestety ale czasami i trzeba krzyknąć,ma on taki styl i dzieciaki się raczej z tym oswoiły,jest to swego rodzaju utrzymanie dyscypliny,której w dzisiejszym świecie przy bezstresowym wychowaniu dzieci jest niewiele.Znamy wszyscy realia jakie dzisiaj panują....młodzież wchodzi dorosłym na głowę na każdym kroku,szkoła ma coraz mniej do powiedzenia ,rodzice reagują tak jak reagują a przecież taki trening to tez nauka wychowania i porządku więc myślę,że jak niepodporządkowany dostanie jeden opiernicz to korona z głowy mu nie spadnie.Nie jestem zwolennikiem krzyku ale czasami taka reakcja jest normalna i każdy z nas ją ma.Jeśli chodzi o p.Ryszarda to jest to człowiek od lat związany z Polonią,ma bardzo dobre rozeznanie i kontakty w okolicznych klubach,jest człowiekiem zorganizowanym i odsuwanie go z funkcji trenera nie wyjdzie Poloni na dobre. Natomiast jeśli chodzi o wybory czyli podział funkcji między sobą i wybór prezesa to chodź personalnie nic do żadnej z tych osób nie mam ale zauważalne jest tu bardzo mocne" kolesiostwo" i nie wróży to dobrze .

  • gość 2019-01-03 11:07:34

    Kolesiostwo to cały ten zarząd szkoda dyskucji juniorów brak a Rysio wyżywa się na maluchach .

  • gość 2019-01-03 11:20:55

    śmiech na sali będą jeszcze Rysia prosic

  • gość 2019-01-03 11:24:40

    P.Majchrzyk już Sypniewo rozwalił teraz za Jastrowie się bierze

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 11:28:17

    Tajne głosowanie... Wszystko w temacie ;)

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 12:11:15

    A ci z zarządu nie chleją?? Ile razy widac w nocy jak na stadionie imprezki robią... Całe lato tam chleją... Masakra i wstyd!

  • gość 2019-01-03 12:40:15

    Zmiana trenera? A gdzie informacja? Gdzie zebranie z rodzicami , przecież to chodzi o dzieci. Czy ktoś w ogóle pytał czy rodzice tego chcą? Nowi trenerzy też postawieni w niezręcznej sytuacji. Wszystko to jeden wielki brak profesjonalizmu.

  • Kejdżej - niezalogowany 2019-01-03 12:48:59

    Czego by nie mówić o trenerze Ludewiczu to chłopcy u niego zawsze byli zdyscyplinowani,a jeśli ktoś z uwagą obserwował te grupy,mógł zauważyć jaki postęp piłkarski robiły. Może to zależeć od wieku,bo w tym czasie dzieci najbardziej się rozwijają,ale może dlatego,że treningi były na wysokim poziomie,jak na tę grupę wiekową. To u trenera Ludewicza dorastali zawodnicy,którzy teraz trenują w Arce i to jego zawodnicy stanowią trzon zespołu trenera Cyruka,który teraz przy wsparciu mistrzów OZPN Piła z tamtego sezonu jest bardzo silny,a chłopcy z tej drużyny zapewne pojadą na testy do Gdyni. Może to właśnie trener Ryszard powinien objąć drużynę juniorów,wtedy by mógł pokazać im dyscyplinę i ciężki trening,żeby jak najwięcej z nich wydobyć. Myślę,że usunięcie trenera z takim doświadczeniem i zasługami dla klubu może wyjść jedynie na minus.

  • gość 2019-01-03 12:49:16

    Pisano niedawno że jeden z prominentnych działaczy Polonii hucznie nawiązał ścisłą współpracę z Arką Gdynia, miał być sponsoring, szkolenie piłkarzy i trenerów, pełen profesjonalizm, a tu wygląda na ... plajtę Polonii.

  • gość 2019-01-03 13:03:12

    Dodając jeszcze to ciekawe kto będzie i czy w ogóle będzie jeździł z dzieciakami na obozy.Rozumiem ,że nie ma ludzi niezastąpionych ale ten ruch to strzał w kolano.
    Aha a p.prezes to zawodnik jakiego klubu bo nie bardzo pamiętam ?

  • gość 2019-01-03 13:12:46

    Ludewicz ma racje. Ale co by nie powiedziec to brakuje kompletnie dyscypliny. Dodam od siebie, że "pustaki"z metra ciete chcą mowić ludziom dorosłym, którzy jakieś osiągnięcia mają, w końcu dotarli do 3 ligi, że młodziaki które myślą tylko o chlaniu wiedza lepiej. Ostatnie dwa lata pokazały, że nic nie wiedzą i nie maja pojecia o funkcjonowaniu klubu sportowego.

  • gość 2019-01-03 13:13:46

    P. prezes podobno były czołowy zawodnik Arki Gdynia i FC Barcelona

  • dna - niezalogowany 2019-01-03 13:39:56

    Masakra dno dno. Zabrać wszystkie dotacje tej pseudo poloni i przekierować pieniądze na dyscypliny gdzie są osiągnięcia i gdzie zawodnicy zasługują na docenienie w postaci dres, sprzęt sportowy itp. A pieniądze powinny powrócić do poloni dopiero wtedy kiedy będą wyniki , osiągnięcia i ludzie z zaangażowaniem . Co do pana L jest ok i to że zawodnicy mieli respekt to tylko na plus. A nie zarząd obecny co pokazywał na plaży w wakacje to jest dobry przykład dla młodych. Powtarzam zaorać to i koniec!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 13:47:26

    Ciekawe ile zarabiają tacy trenerzy w Jastrowiu ,a trenerzy w innych miastach...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 13:49:08

    Krzyk i wychowanie swoją drogą ,ale ten człowiek z nikim nie chce współpracować i całe życie każdego oczernia.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 13:58:45

    Tak można ,że ojciec Burmistrz ,a syn Prezes? To już chyba szykuje go na następne lata.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 14:01:49

    Oj Ryszard, Ryszard ten twój Bartuś C. Szczeka jak mu kazesz. Trzeba dac zarządowi szanse myślę że młody prezes się sprawdzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 15:01:02

    Ja również uważam że Ludewicz mógłby trochę odpuścić jeśli chodzi o darcie się na dzieci ,dyscyplina A darcie sie jak opętany to Chyba nie to samo .Koleżanki syn odszedł przez to Z polonii,nie każdy potrafi mieć wyjeb...gdy ktoś cie tak traktuje .Poza tym uważam że faktycznie co niektórzy z nowego zarządu powinni troszkę zadbać o opinie bo mają opinie pijakow.Więc może warto się zastanowić skąd biorą prZykład młodzi .A może młodym przyda .się jakaś motywacja ,Więcej wyjaZdów i tak to rodzice płacą raz był wyjazd do Niemiec bezpłatny.myślę że Wojtiuk o to zadba ,trzymam kciuki.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 15:05:27

    PrzepraSzam Pan LudewicZ...miało być.ogólnie gdyby nie to darcie się chyba dobrze sobie radzi .

  • gość 2019-01-03 15:07:04

    młody Wojtiuk prezesem więc kasa z miasta teraz dopiero będzie szła, tatuś da. I znowu będą imprezki na stadionie i się będą bujać w dresach i z torbami pseudo gracze po mieście.
    A pozostałe sekcje sportowe ze śmiesznymi pieniędzmi jak rodzice nie wyłożą to nie ma sportu, przykre to bardzo.

  • cycu - niezalogowany 2019-01-03 15:27:55

    Jak świat światem,różnice zdań były i będą zawsze.Obozy tworzyły się i będą tworzyć wszędzie ale wszystko trzeba robić z umiarem i rozsądkiem.Tutaj niestety tajne głosowanie(jaka to demokracja),rezygnacja z doświadczenia i stawianie na niedoświadczoną młodość może wyjść tylko na niekorzyść.Klub ,który grał w 3 lidze a teraz wstyd tylko.Brak dyscypliny ,chamstwo,arogancja ,alkohol i inne używki...taka cała smutna prawda.Wiocha na całego.Starsi działacze i kibice znają historię tego klubu i ich głosu powinno się wysłuchać a nie jak czytam artykuł nie mieli możliwości wyboru prezesa...kpina....po co te zebrania,członkostwo,itp.....Jeśli chodzi o p. Ryszarda to ja jako obserwator miałbym mu niewiele do zarzucenia a jeśli już to sprawy mało albo wcale nieistotne i chciałbym aby inni trenerzy potrafili utrzymać taką dyscyplinę i wyniki jak on a co do współpracy to nie chce mi się wierzyć ,że nie chce z nikim współpracować.Nie wiem co na to rodzice tych dzieciaków co ma im się trener zmienić ale czytam powyżej,że są braki informacyjne to czy ich ktoś w ogóle pytał co o tym sądzą,przecież akademia jest płatna.Wychodzi na to,że juz w początkowym etapie funkcjonowania nowego zarządu nikt nie liczy się ze zdaniem drugiego a to zły początek.Mała Korea.Dajcie sobie lepiej spokój z tym cyrkiem i przeznaczcie te pieniądze na lepszy cel bo to jakieś błędne koło się robi.

  • żenada - niezalogowany 2019-01-03 15:41:15

    Tatuś da kasę na klub z pieniędzy podatników czyli naszych i stadionowe balety przeniosą się w jakies lepsze ,ustronne miejsce.....ale siara.Dno,popelina i kolesiostwo....układ goni układ i pogania układem.Zero profesjonalizmu było i będzie a p.Ryszarda wystawili na oklepanie i zamydlenie niektórym oczu.Zaorać stadion i cyrk postawić,"aktorzy" są to może ta inwestycja się powiedzie a dzieciaki lubią klaunów więc będą chętnie chodzić na przedstawienia,tam też można piłkę poodbijać i różne inne sportowe dyscypliny spróbować...może być fajnie.....

  • gość 2019-01-03 15:44:35

    zarządzał, że teraz jest prezesem klubu? Dziwię się, że zarząd się na to wszystko godzi. Tylko Pan Ryszard ma jaja widocznie...

  • gość 2019-01-03 15:59:41

    Żenada.. 25-letni syn burmistrza prezesem? Serio?!?

  • gość 2019-01-03 16:13:26

    A ten menager, to już skończył te studia prawnicze ?

  • Polonista - niezalogowany 2019-01-03 16:55:52

    Tak głupich komentarzy dawno nie czytałem, niestety ale po interpunkcji widać że piszą to 2 czy 3 osoby również osoby że Zlotowa. Pierwsza kwestia to jest to że zarząd został wybrany w 5 osobowym składzie I niestety nie zgłosiło się więcej osób do zarządu. 2 kwestia zarząd wykonuje swoją pracę społecznie i nie pobiera z tego wynagrodzenia. Po 3 Ryszard Ludewicz prowadził 3 grupy młodzieżowe za które pobierał bardzo dużo wynagrodzenie, rządził klubem w sposób bardzo niekulturalny, często rodzice zabierali swoje dzieci z treningów. 4 Polonia Jastrowie ma najniższe składki przykładowo kluby że zlotowa mają 100 zł.5 To zarząd decyduje kto jest trenerem I jaka grupę prowadzi trener. Rozumiemy że strata kilku tysięcy złotych jest dla Pana trenera ciężka do akceptacji. 6. Wojtiuk szybko działa I podjął już kilka decyzji dlatego taki płacz niektórych ludzi, z tego co słyszałem mają być wszystkie faktury I dokumenty kontrolowane.

  • gość 2019-01-03 17:07:16

    Wojtiuk podjął decyzje pod kolesiów szkoda P.Ryszarda zrobił by porządek Tatuś burmistrz kasę sypnie.

  • gość 2019-01-03 17:09:11

    Wojtiuk podjął decyzje pod kolesiów szkoda P.Ryszarda zrobił by porządek Tatuś burmistrz kasę sypnie.

  • zły kibic - niezalogowany 2019-01-03 17:24:06

    @Polonista,troszkę nawiedziło Cie człowieku.Z tego co czytam wyżej to nikt nie czepia się tego czy zarząd pobiera wynagrodzenie czy nie,czy Pan Ryszard zarabia tyle czy tylei czy rządził klubem czy też nie(słowo rządził jakoś mi się źle pisze).Składki są natomiast adekwatne do jakości całego klubu.Natomiast punkt piąty wypowiedzi uświadamia właśnie jak nowa władza poloni chce postępować,jednym słowem tłumacząc reżim lub egoizm...rządzić, radzić i nikogo nie słuchać,gdzieś wyżej trafne stwierdzenie Korea.A odnośnie punktu 6 to szybko to można pchły łapać a nie działać.W działaniach liczą się mądre i przemyślane decyzja ,które będą procentowały.
    Nawiasem mówiąc to ciekaw jestem kto jest pod tym nickiem Polonista?Rządzący czy plutonowy?Bo wnioskując po treści nikt inny.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 17:36:51

    Przecież młody się na niczym nie zna, chyba ze na ciągnięciu ....
    Kasy od tatusia

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 17:44:48

    Ból dupy niektórych bo stracą 1,5 tysiaka na rękę a niektórych bo nie ma powrotu do klubu. Nikt nie musi korzystać z oferty klubu na siłę, można dzieciaka wozić do Złotowa czy Piły za 100 zł i koszty dojazdu i płacić za często przypadkowych trenerów. Kto zna Rycha to dobrze wie jakie są jego plusy ale niestety minusów jest znacznie więcej. Będzie miał jedną grupę to niech pokaże jakie będą wyniki w porównaniu z innymi trenerami.

  • gość 2019-01-03 17:49:02

    Panowie czemu nikt z was do zarządu nie startowa, czemu nikt z was nie pomaga tylko krytykuje?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 17:53:55

    Stawiać na młodych trenerów i dobrze a emeryci do lamusa. Rychu był w zarządzie parę lat i co wymyślił ? Tylko w Wałczu u kumpli w hurtowni sportowej siedział.

  • gość 2019-01-03 18:12:21

    Ja jednak dołączam się do tych krytyków bo jak tu nie krytykować skoro już na początku widać co jest i będzie.A kogo tu bronić?
    Stawiać na młodość owszem ale nie w takim wydaniu,zero praktyki no i arogancja, którą czuć na odległość.Kolesiostwo do potęgi.
    Z tym wożeniem do Złotowa to wcale bym się nie zdziwił jak cześć rodziców to zrobi a poza tym są inne dyscypliny sportu lub też kółka zainteresowań na które można dzieci posłać,przecież wiadomo że większość rodziców posyła dzieci na te treningi aby się trochę poruszały bynajmniej tych najmniejszych i miały trochę radości z tego więc trener to bardziej opiekun i jaki jest taki jest.
    Wracając do stanowiska prezesa to za młody,bez doświadczenia a jaki on tam zawodnik.
    Nie wiem, czy na prawdę nie było kogoś z doświadczeniem aby przejął to stanowisko ?
    A właściwie to dlaczego poprzedni prezes go nie utrzymał.Jakaś dziwna ta wymiana.Po co to całe zamieszanie?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 18:15:09

    Chciałbym tylko napisać,że w grupach młodzieżowych nie chodzi o wynik ,tylko o to by Ci młodzi zawodnicy się ogrywali i największe perełki dostały szanse na testy w dużych klubach i tam dalej się szkolili

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 18:17:35

    Rewolucja? Jaka rewolucja ? To że każdy ma jedną grupę to rewolucja? To świetna sprawa,że każdy Trener może skupić się na swojej drużynie, a nie ciągną trzy etaty w jednym czasie!

  • Rodzic - niezalogowany 2019-01-03 18:19:52

    Ktoś wcześniej słusznie zauważył, że pominięto Rodziców. Z tego co wiem, powinny być zebrania i informacje o planowanych zmianach. W tej Akademii Rodzic jest potrzebny tylko do płacenia składek, płacenia wpisowego na turniej i do zapewnienia transportu zawodnikom. Zero informacji, że zmienia się trener, kto będzie trenerem i kiedy są treningi (dotyczy grupy po wakacyjnej). I co do treningów - może wreszcie ustalicie jakiś sztywny grafiki, bo co tydzień trening w innym dniu. Niektóre dzieciaki mają też inne zajęcia w tygodniu.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 18:25:52

    Pan L. Miał już swoje 5 minut na jastrowskim podwórku i co było? Zaciąg ze Złotowa itd. Wielkie pieniądze na dojazdy i do Pana Maciejasza , gdzie potem spłaty trwały lata !

  • gość 2019-01-03 19:07:53

    @rodzic,masz absolutna rację a dodam, że klub jako główne źródło informacji traktuje facebook , heh żenada. A czy w ogóle ktoś pytał rodziców o ich zdanie .czy takie zmiany są konieczne i dlaczego .Nie bardzo rozumiem to całe zamieszanie. To, że zarząd się poukładał samymi kumplami to jedna sprawa ale druga to po co to całe zamieszanie z trenerami. Czemu lub komu ma to służyć? Jednym słowem szału nie było a będzie lipa bo w takiej atmosferze to raczej tylko dzieciaki stracą.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 19:43:36

    Ma tym służyć, żeby Twoje dzieci miały trening wraz z rówieśnikami,a nie z grupą starszych zawodników.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 19:46:10

    Rodzic może zaakceptować zmiany a może nie i wozić do innych klubów na treningi ( niektórzy już to przerabiali) a jaki był efekt ? Mierny i bardzo drogi. Wolny wybór i tyle. Bardzo dobrze , że niektórym ucięto eldorado i kasę. A pan trener może iść do innych klubów, gdzie podobno bardzo go cenią. Dużo pieniędzy zapłacą za jego wysokie umiejętności. Tylko czy na pewno tak jest ?

  • gość 2019-01-03 20:19:23

    Gorzej jak większość rodziców nie zaakceptuje tych zmian.Skąd weźmiecie dzieci do szkolenia cwaniaku,ze Złotowa będziecie przywozić czy tez z Gdyni.Pamiętajmy ,że to działa w obie strony a to jest mała mieścina i ten wolny wybór może być taki że będzie po akademii,z hukiem otwarta a po cichu zamknięta czyli dziecko wykąpane i wylane razem z kąpielą .Pozdrawiam

  • gość 2019-01-03 20:56:29

    Ilu takich zawodników odejdzie ? Myślisz , że rodzice mają czas by wozić swoje pociechy gdzieś indziej i płacić większe pieniądze za treningi ? Przekonaj się jak jest w innych akademiach w regionie i wtedy się wypowiadaj. Cały czas jest pogo za pieniądzem większość rodziców swoje dzieci widuje dopiero wieczorem

  • Rodzice! - niezalogowany 2019-01-03 21:00:15

    Dokładnie! My tez chcemy mieć coś do powiedzenia! Moje dzieci uwielbiały Pana Rysia!

  • Gosc - niezalogowany 2019-01-03 21:02:04

    Śmiech na sali! Wstyd dla poloni, akademia poleci z hukiem!

  • Ja - niezalogowany 2019-01-03 21:05:08

    Pan Ryszard jest jednym z niewielu trenerów z zasadami! Najłatwiej jak inni wystawiać starszych zawodników na turniejach i zbierać laury! Zróbmy bunt!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 21:21:32

    Panie Rysiu proponuję , aby pan otworzył prywatną akademię, na pewno wszyscy do pana przejdą i osiagniesz pan sukces finansowy i sportowy. Po co się pan trzymasz kurczowo Polonii, zostaw pan to. Marnujesz się chłopie.

  • gość 2019-01-03 21:42:32

    Już było paru takich co robili akademie w Jastrowiu i do teraz ich nie ma. Więc zróbcie jakąś konkurencje tylko pamiętajcie, że wszystko kosztuje :)

  • żenada - niezalogowany 2019-01-03 21:48:47

    Jak widzę a raczej czytam ,że to jest chyba jeden człowiek " cwaniak" ,który broni kurczowo zaistniałych zmian.Ciekaw jestem kim jest.
    No więc człowieku "cwany" może i ja coś dodam od siebie.Tych rodziców co zabiorą dzieci może byc całkiem sporo i tu nie chodzi tylko i wyłącznie o p.Ryszarda ,który chodź jak każdy z nas ma minusy jak ktoś wyżej napisał ale moim zdaniem plusów jest znacznie więcej ale o sposób traktowania całej akademii a w tym rodziców jak nalepki od piwa.Przecież ta cała akademia to praktycznie ściema i jak rodzice będą chcieli to dzieciaki pozabierają i tyle.Po co te całe ceregiele i wypominanie ,że niech sobie rodzice wożą gdzieś to zobaczą.No to zobaczą.Nikt nic nie musi a dzieciaki mają chodzić dla przyjemności tyle ,że atmosfera aby było dobrze też powinna być dobra .A tu jak widac tworzą sie jakieś obozy ,ceregiele,brak relacji....przecież to prostactwo.
    Twoje wpisy świadczą o tym ,że jesteś jednym z wybrańców albo z tej samej kompanii.
    Jeśli tak to radzę więcej pokory i mierzyć siły na zamiary.Powodzenia

  • gość 2019-01-03 21:51:00

    No tak wszystko kosztuje a tata da....ale tupet!

  • gość 2019-01-03 22:03:16

    Szkoda ,że wszyscy tacy mądrzy tylko w internecie i na forach , a w twarz nic nie powie , bo umie tylko cwaniakować tutaj . Jako to , że rodzice pokrzywdzeni, to zapisać dzieci na karate i macie spokój z akademią

  • gość 2019-01-03 22:20:19


    ludzie to jest 35zl miesiecznie!! Wszystko chcielibyscie za darmo ! Trenerzy ktorzy tam pracuja to pracuja za grosze .Jastrowska ludnosc ma zje...mentalność,a swoją drogą ten pan L nie moze przebolec i w dupie go piecze,ze w Jastrowiu tez sa inni trenerzy bo przeciez tyle lat tu rzadzil i jest najlepszy.Tak rzadzil Pan ,dlatego nie ma Juniorow!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 22:29:15

    Ryszard ma więcej plusów?Chyba chciałby mieć ale na koncie bankowym. Ludzie przestańcie pisze parę osób na tym forum, zmiany są potrzebne A najlepsze dla tego klubu by było jakby Ludewicza niestety nie było.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 23:07:45

    W tej wojence przegrane są tylko dzieci

  • gość1 - niezalogowany 2019-01-04 00:10:51

    najlepszy z tej całej nowej ekipy jest ten śmieszny radny Cyruk, może on powinien się zabrać za trenowanie juniorów i grę w seniorach przecież ma takie doświadczenie w 3 lidze, 4 lidze, ale lepiej kopać w Trzciance bo tam więcej płacą, facet nie potrafi nawet skleić prostego zdania, jak taki pajac może być radnym chociaż w sumie to największy przydupas Wojtiuka także wiadomo, Cyruk co zrobiłeś kilka sezonów temu w seniorach, pograłeś pół roku i uciekłeś za kasą do innego klubu? chłopaki grali za frajer a ty brałeś kupe siana na lewo, i teraz wielki trener dzieciaków w akademii nawet bym ci psa nie dał popilnować

  • M - niezalogowany 2019-01-04 00:44:31

    Po 1. Abstrahując od wydarzeń w Polonii, i wszystkich znawców tematu - ten Artykuł to jakiś dramat, nie da się go czytać, zresztą jak większość wiadomości na tym i innych portalach informacyjnych z okolicy.
    Składnia niektórych zdań jest fatalna. Spotkanie PJ odbyło się dnia 13.12, artykuł został dodany 03.01, myślę, że jest to sporo czasu, żeby usiąść i napisać coś porządnego. Nie wiem na jakiej podstawie zatrudniani są pracownicy w tego typu redakcjach, ale wydaje mi się, że każdy może w dzisiejszych czasach wykonywać zawód dziennikarza.

    Po 2
    " On syn wozić będzie na treningi do Tarnówki lub Okonka. " - serio? to jest w ogóle po polsku? bo mam wrażenie jakby napisał to Michel Moran z master chefa.
    Te cytaty które zawarte są w artykule - wszystko chaotycznie bez ładu i składu, wyrwane z kontekstu, czytając to można wyrobić sobie sprzeczną opinię na niektóre aspekty spraw poruszanych na zebraniu.

    Po 3. " Juniora trzeba zachęcić, stworzyć mu nowe możliwości. Młodzi mają wyjazdy, turnieje, a juniorzy zostali zostawieni sami sobie. Przyjdziesz – to dobrze, nie przyjdziesz – też dobrze... " - Typowy znawca tematu i środowiska starszy Pan żyjący chyba jeszcze realiami lat 90, chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób zachęcić młodych ludzi w wieku 16-18 do grania w piłkę, skoro oni za lepsze zajęcie uważają, wyskoczenie na piwko, pogranie w gry komputerowe, czy inne "aktywności". Polonia jako klub powinna ich zachęcić czym? dresami? które odebrali by na pierwszym treningu, i nigdy nie oddali? - a potem byłby zarzuty, że pseudo piłkarze chodzą po mieście z torbami klubu i zażywają alkohol zachowując się przy tym nieodpowiednio - rewelacja, a może powinniśmy wypłacać im pensje? za to, że łaskawie przyjdą na trening czy na mecz, nie da się nikogo zmusić do trenowania, jeżeli ktoś nie chce to nie przyjdzie - widocznie aktualnie w Jastrowiu mamy kryzys chłopaków w wieku juniora starszego. Już nie jest tak jak kiedyś, że na treningi każdej sekcji przychodziło po 35 osób, i sukcesem było to, że było się w składzie na mecz. Czasy się zmieniły

    Po 4. Wiele zarzutów o brak rezultatów drużyny seniorskiej - aktualnie mamy najmłodszy zespół w lidze, zbudowany na juniorach którzy przyszli razem z aktualnym trenerem, myślę, że do wyników potrzeba nieco czasu.

    Po 5. Do osób oburzonych - dlaczego nikt nie zjawił się na zebraniu? informacje na temat zebrania były podawane z bodajże miesięcznym wyprzedzeniem - na stronach internetowych, jeżeli ktoś chciał zabrać głos, mógł przyjść i to powiedzieć, a nie teraz wylewać swoje żale w internecie.

    Pozdrawiam ;)

  • gość 2019-01-04 09:04:18

    Ależ tu znawców tematu.
    A ilu obrońców nowej władzy a może to jedna osoba a wiele wpisów.
    Jedni płaczą i pewnie mają częściowo rację ,drudzy się bronią jak by nie wiadomo co zrobili a fakty są takie,że zmiany nastąpiły ale tylko kosmetyczne bo nic w poloni cię raczej nie zmieni.Jedyną większą zmianą to zmiana prezesa(szczerze mówiąc nie wiadomo dlaczego),według mnie bez doświadczenia na takim stołku.
    Typowa pyskówka za monitorem komputera ale swoją drogą to nowe władze sami tą sytuację stworzyły ponieważ jak widać głównym źródłem informacji jest dla niej internet więc czemu się dziwić ,że tu aż huczy

  • Łukasz Cyruk - niezalogowany 2019-01-04 09:16:01

    Dostałem informacje, że ktoś wywołał mnie do tablicy, więc odpowiem na pytania powyżej. Więc nie ma problemu mogę trenować juniorów. Mi to nie robi różnicy czy juniorów, czy seniorów, czy inną grupę młodzieżową mam trenować. Mam doświadczenie oraz stosowne uprawnienia do prowadzenia tych grup. Jeśli tylko władza klubu będzie mnie w takie roli widziała, to podejmę się tego. Jeśli chodzi o kopanie piłki to oczywiste, że wolę grać w wyższej lidze. Tam lepiej kibice traktują zawodników. Zawodnicy szanują się nawzajem, a to bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Nie mam ochoty jeździć po 10 osób na mecz i się wstydzić, bo koledzy woleli imprezę, a takie sytuacje coraz częściej się zdarzają w tych klasach rozgrywkowych. Jest za to też stosowne wynagrodzenie, ponieważ każdy zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Jeśli będę miał kontuzję, to niestety nie jestem zdolny pracować i muszę przejść na zwolnienie L4. Strace na tym, ponieważ to 80% pensji, a nikt się nie zapyta z czego będę miał opłacić rachunki lub wyleczyć kontuzje. Jeśli chodzi o radnego, to każdy miał okazję startować w wyborach, nikt nikomu nie zabrania brać udziału. Te wybory pokazały jakie jest zainteresowanie społeczeństwa wobec władzy w Jastrowiu. Dlatego zachęcam do większego udziału społeczeństwa. Wolałbym rozmawiać twarzą w twarz na takie tematy, a nie na forach się wypowiadać, bo ktoś nie ma odwagi wyrazić swojego zdania się prosto w oczy. Pozdrawiam Ł.C

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 09:20:19

    Młody prezes musi się pokazać, by w przyszłości stanąć na czele miasta jako następca króla. Wniosek stąd jest prosty, że musi zrobić coś dobrego, aby zaistnieć i coś znaczyć. Wybór daje plusy.
    + udaje mu się i klub staje się wspaniałym miejscem rozwoju młodych talentów, zyskuje klub
    + nie udaje mu się i fatalna opinia daje skazę, że nie będzie nigdzie wybrany, a berło królewskie nie zostanie w rodzinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 09:51:52

    A może by tako oczętach i zobaczyć, co sie wydarzy i jakie zmiany przyjdą? A nie psioczyc juz na zapas, Chcociaz jeszcze nic sie nie ruszyło. Zobaczymy, jak bedzie za kilka miesięcy i czy wtedy tez przeciwnicy bedą tak kłapać ryjem? Albo ci „wszyscy” pokrzywdzeni rodzice? Poza tym zarząd czy prezes chyba nie są anonimowi i można iść do nich porozmawiac i tam wylewać swoje żale prosto w oczy? Jeżeli rodzicom cos nie pasuje, to podejrzewam, ze drzwi są otwarte i wystarczy nabrać troche odwagi na rozmowę, a nie pisanie absurdalnych, anonimowych komentarzy.

  • gość 2019-01-04 10:16:52

    Człowieku kultury troszkę bo ryj to ma świnia .Jaki cyrk takie małpy.

  • gość 2019-01-04 10:22:25

    Dyskusja jak by to o Barcelonę chodziło hehe

  • gość 2019-01-04 11:09:47

    Nikt nikogo na siłę nie trzymał i nie będzie trzymać w tym klubie.Można otworzyć konkurencyjną Akademie np. pod egidą Pana Reissa i zrobić zdrową rywalizację. Bierzcie przykład z Piły i Złotowa, Wałcza. W Jastrowiu niestety jest dużo buractwa i ludzi którzy tylko marudzą i narzekają. Nowy zarząd nie powinien się tym przejmować i robić swoje, jestem pewien ,że efekty będą i szybko zamkniecie gęby niektórym miejscowym burakom.

  • gość 2019-01-04 11:26:05

    Tak dokładnie, samo buractwo i nepotyzm w Jastrowiu

  • gość 2019-01-04 11:51:04

    Nikt nikogo na siłę nie trzymał i nie będzie trzymać w tym klubie.Można otworzyć konkurencyjną Akademie np. pod egidą Pana Reissa i zrobić zdrową rywalizację. Bierzcie przykład z Piły i Złotowa, Wałcza. W Jastrowiu niestety jest dużo buractwa i ludzi którzy tylko marudzą i narzekają. Nowy zarząd nie powinien się tym przejmować i robić swoje, jestem pewien ,że efekty będą i szybko zamkniecie gęby niektórym miejscowym burakom.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 12:05:57

    Porazka jest nowy zarzad. Ludzie kto ich wybral? Kacio?!! Wojtiuk? Oni zielonego pojecia nie maja o niczym. Synusia trzeba wepchac ok . Rozumiem . Powiat. A teraz... prezes poloni. To sa jakies kpinny. Nastepna sprawa brak juniorów?! Szanujacy sie klub z tradycjami nie moze do czegos takiego dopuscic
    Skoro wozimu dzieci do okonka czy tarnowki. To rowniez dzieci moga przyjezdzac z tamtuch niejscowosci. R.Ludewicz fakt krzyczy ale to dobrze bo to jedyny trener ktorego mlodziez sie bala i miala szacunek. Do tej pory jego zawodnicy odnosza sukcesy w powiecie zlotowskim. Seniorzy niestety to dno. Trener nic nnie moze zrobic bo ma sklad jaki ma. Czesc tych ludzi spokojnie moglaby grac w juniorach. Podobna nowy prezes to bylu manager i lowca talentow. Zobaczymy kogo nam sciagnie. Brawo za pierwszy udany transfer -kacio -strzal w dziesiątkę . Wiecej takich ludzi a klub dopiero bedzie posmiewiskiem nie na skale gminna czynppwiatowa ale wojewodzka .hehe...

  • gość 2019-01-04 14:01:33

    czytając te komentarze to widzę,że ci wszyscy (no może prawie wszyscy)broniący nowego zarządu i nowej sytuacji używają bardzo wulgarnych słów a to chyba o czymś świadczy .
    Pozostawię to bez dalszego komentarza .

  • gość 2019-01-04 15:22:10

    a ile wy chcecie placic tym amatorom ktorzy trenuja mlodych w Jastrowiu,gdy by to byli trenerzy chociaz z doswiadczeniem pierwszoligowych boisk to bym i placil 100zl ale goscie co grali w okregowce albo w klasie B czego maja nauczyc tych mlodych?powinni rozwazyc na trenerow takie osoby jak Marek Kaszana(mogby nauczyc techniki uzytkowej),starszy Franek (mogby objac z powrotem seniorow),Remi(byl w Amice,rzuty wolne,technika),Zielik tacy ludzie powinni prowadzic Polonie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 16:36:32

    A ty mistrzuniu wiesz jakie uprawnienia musi dzisiaj posiadać trener ? Czego mogliby nauczyć niektórzy z wymienionych przez ciebie wyżej, z grzeczności nie napiszę. Zarząd niech robi swoje i tyle. I nie przejmować się, do roboty jak zawsze nie ma nikogo, za to do krytykowania zawsze się znajdą. Większość z nich nawet podstawowego pojęcia nie ma czym dzisiaj zajmuje się zarząd stowarzyszenia sportowego. Świadczą o tym wpisy takie jak powyżej.

  • gość 2019-01-04 21:06:23

    to tyle jakis wiecej komentarzy zaczelo mnie to bawic

  • gość 2019-01-04 21:34:05

    a kto ich teraz trenuje każdy może sobie zrobić kurs jakbys nie wiedział wszystko - wiedzący poza tym te osoby graly na poziomie 3 ligi a ci trenerzy co sa teraz co prezentowali,od starych wyjadaczy można się nauczyć dużo rzeczy niż od tych teoretykow co sa teraz niby trenerami

  • gość 2019-01-04 21:48:48

    wzielam cos do rana moze byc problem

  • Gość - niezalogowany 2019-01-04 23:19:46

    Pewnie że można się wiele nauczyć, np. jak flaszkę obrócić.

  • LUZAK - niezalogowany 2019-01-04 23:24:19

    Jeżeli sukcesy Polonii będą celem a nie środkiem do osiągnięcia innych "sukcesów" to będzie dobrze!

  • gość 2019-01-05 09:58:27

    Część ostatnich komentarzy to jakiś bełkot

  • Gość - niezalogowany 2019-01-05 11:49:31

    Bełkot, bo Bartuś się ostro wstawił i teraz to dopiero dobrze mu się pisze.

  • gość 2019-01-05 13:12:55

    Szkoda p.Rysia to był chłop z jajami .By nie było tego pijaństwa w klubie .A tak kolesiostwo zostało ta ta burmistrz będzie teraz lansował synusia.Dobrze że piłkarze uciekają do innych klubów.Jaki zarząd takie wyniki.

  • gość 2019-01-05 13:13:12

    Szkoda p.Rysia to był chłop z jajami .By nie było tego pijaństwa w klubie .A tak kolesiostwo zostało ta ta burmistrz będzie teraz lansował synusia.Dobrze że piłkarze uciekają do innych klubów.Jaki zarząd takie wyniki.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-05 14:00:35

    Co do tej siatkówki. To nie to, że w Jastrowiu nie ma zainteresowania tą dyscypliną, tylko nie żadnej sekcji dla dzieciaków. Skąd mają się brać osoby, które by chciały by tutaj grać?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-05 14:48:08

    Tylko frajerzy grają w innych klubach za kiełbasę np. we wsi Wysoka.Tam każdego biorą co nie jest ślepy.

  • gość 2019-01-05 15:00:56

    A u nas piłkarze chleją piwo z zarządem po treningi w Ratatuj na plaży.Koniec kropka....

  • gość 2019-01-05 15:01:58

    A u nas piłkarze chleją piwo z zarządem po treningi w Ratatuj na plaży.Koniec kropka....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-05 15:42:01

    Tak, tyle jest gier zespołowych a dzieciaki "skazane" w Jastrowiu na piłkę nożną.

  • $ - niezalogowany 2019-01-05 22:51:33

    ĆWIERĆ MILIONA!!! W cztery lata wyjdzie ponad MILION!... Polonia jest skazana na sukces. Trzeba tym tylko pokierować.

  • gość 2019-01-07 12:44:22

    dzieciaki zaczną z powrotem w palanta grać