:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C

Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami

Spotkania i festyny, Robimy wszystkich solidarnie sędziami - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 01/12/2019 16:45

Złotowianie przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu pod hasłem "Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami"

Przed budynkiem złotowskiego sądu złotowianie zebrali się by protestować przeciwko represjom wobec sędziów i politycznej kontroli nad sądami. 

Podczas spotkania głos zabrał Paweł Michał Owsianny, Henryk Szopiński i Katarzyna Józefowska.

Apelowali do sędziów Sądu Najwyższego o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami.
Apelowali do sędziów - przykład Pawła Juszczyszyna, żeby byli odważni, do sądów - o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS,
do sojuszników i sojuszniczek w walce o prawa człowieka do wspólnej mobilizacji w obronie niezależnych sądów
i do osób, których postępowania toczą się, lub będą toczyć w sądach o solidarność w opanowywaniu chaosu prawnego. 

Zapraszamy do obejrzenia foto i wideorelacji z tego wydarzenia. 

Reklama

Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami komentarze opinie

  • Atm - niezalogowany 2019-12-01 17:47:12

    Dziękujemy Wam.

  • Dość - niezalogowany 2019-12-01 17:51:22

    Towarzysze tylko wolne i niezależne sądy mogą przywrócić nam ubeckie emerytury #wolneSady #ZatrzymajmyDemokracje. To jak pomożecie?

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 18:09:14

    Ci, ktorzy piszą o postkomunistach są chyba trochę uposledzeni w pojmowaniu rzeczywistosci. Przede wszystkim nie rozumieją, ze to PiS stosuje czysto ubeckie metody zastraszania i lamania kregoslupow moralnych ludzi. Nie da sie już kazdej podłości rządu wytłumaczyć walką z komuną, bo to pisowski rząd dzisiaj nią jest.
    Brawa dla tych, ktorzy potrafią pokazać, że nie boją się tych metod i wspieraja prześladowanych sędziów w całej Polsce. Trzeba o tym mówić głośno.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 18:29:10

    Zebrało się kilku zlotowskich pajaców, popatrzcie na siebie jak Wy wyglądacie... Żal patrzeć na te chołote.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 18:45:34

    Maja zbyt wiele wolnego czasu...

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 18:45:48

    Popatrz na relacje z wszystkich większych miast w Polsce, a może ci się oczy otworzą i przestaniesz nazywac "cholotą" tych, którzy stają w obronie praworządnosci i sprzeciwiają się represjom na sędziach nie podleglych władzy. Tu nie chodzi o Złotów, ale o to co dzieje się w Polsce. Tysiace ludzi protestowalo dzis np przed tzw ministerstwem sprawiedliwosci. Zalosny to jestes ty, autorze złośliwych komentarzy.

  • gość 2019-12-01 18:51:24

    To ty jesteś pajacem i t o cierpiącym na brak rozumu. Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia. Brawo dla manifestujących! P O P I E R A M W A S !!

  • gość 2019-12-01 19:01:32

    WIELKI SZACUNEK DLA PROTESTUJĄCYCH.Wstyd mi za komentarze osób,którzy mają myślenie na poziomie 500+

  • gość 2019-12-01 19:10:17

    Brawo za odwagę! Trzeba mieć dużo odwagi cywilnej, by w naszej mieścinie manifestować, narażając się na fotografowanie z każdej strony i komentarze etatowej "chołoty". Mnie tej odwagi zabrakło, bo nie jestem jeszcze emerytką, a znając poglądy kierownictwa mojego zakładu pracy wiem, że nagle mój etat mógłby być "zredukowany". A uprawnień spawacza, murarza... nie mam.

  • zofia - niezalogowany 2019-12-01 19:26:18

    smutno mi autorze twej mowy nienawiści. współczuję ci głupoty.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 19:30:07

    Walka o prawa człowieka!!!!! Jak to pięknie brzmi i daje nadzieję o całkowite zakazanie aborcji. Każdy dorosły wie co robi i po której stronie daje kiedy przychodzi brać odpowiedzialność za swoje decyzje.
    Walka o prawa człowieka!!!!!!. Jak to pięknie brzmi, człowieka z oddali z Polski. Tylko jak te prawa mają się do ludzi którzy żyją obok was, gdzie wy jesteście jak sądy tylko dlatego że wielu nie stać na dochodzenie swoich praw nie bronią.
    Gdzie wy jesteście, gdzie są prowokatorzy tych protestów w obronie bogaczy. Gdzie wy jesteście jak mieszkańcy miasta Złotowa tracą pracę, zdrowie i są oszukiwani przez urzędy i ich urzędników. Gdzie wy jesteście jak to właśnie ich odsuwa się od normalności wpychając w ramiona absurdu prawa które jak widzimy z haseł ma chronić tylko niezadowolonych sędziów.
    Weźcie wreszcie w ręce Sierp i Młot w podziękowaniu L. Wałęsie za walkę z Komunizmem pod hasłem OTUA. Komunizmem któremu zmienił kierunek na zaborczy co teraz okazujecie nie zmieniając twarzy czym przypieczętował zgodę w Magdalence na brak Dekomunizacji po 1989r.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 19:30:56

    Banda żałosnych ludzi. Wstyd. Chyba jesteście śmieszni jeśli myślicie że w sądach jest wszystko w porządku. Reforma sądownictwa jest w Polsce potrzebna bo ta mafia w togach czuję się bezkarna i to trwa już za długo!

  • gość 2019-12-01 19:43:26

    W sądach spotyka się bandzior, złodziej, kombinator z jednej strony i "banda w togach" z drugiej. Ci pierwsi się tu wymądrzają na temat potrzeby reformy sądownictwa?

  • GośćwDom - niezalogowany 2019-12-01 19:45:27

    Protestuje Cały Resort ze swoimi rodzinami i PO wiązane magistraty urzędnicze z KASTĄ . Oni wiedzą , że tylko KASTA mafijna może obronić ich lewe interesy . Mam nadzieję , że bój to jest ich ostatni .A w Złotowie no cóż ,widać i słychać żałosny kwik tych samych obywateli.A zlotowian w to nie mieszajcie ,nazwijcie się jakoś i nie wybierajcie gęby normalnymi ludźmi którzy mieszkają w tym mieście.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 19:56:25

    Mafia wlasnie probuje przejąć władzę nad sądami. Reforma sądownictwa jest potrzebna? Byc może. Ale ta, jaką przeprowadza teraz PiS jest potrzebna tylko wladzy i tylko po to, aby mieć kontrolę nad wszystkim i przy pomocy SWOICH sądów pozbyć sie ludzi patrzacych im na rece. To nie reforma tylko upartyjnienie sądów pod płaszczykiem reformy. Wielki szacunek dla tych, którzy mają odwagę się temu sprzeciwić. Sądy nie mogą być zależne od partii!!
    Wladza przychodzi i odchodzi, dlatego warto być przyzwoitym!

  • Jili - niezalogowany 2019-12-01 20:19:42

    Mrożek by lepiej nie wymyślił!!!
    Bez reformy sądów i weryfikacji sędziów,żadne reformy nie mają sensu.
    Niemcy zrozumieli to natychmiast po obaleniu muru,wymienili 70% NRD-owskich sędziów
    Polscy komuniści z pomocą prof.Strzembosza wykonali majstersztyk!!!!

  • gość 2019-12-01 20:41:08

    co pisowscy katole,chcecie żeby teraz rządziła wasza złodziejska mafia z Banasiami i Rydzykami na czele.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 21:19:54

    Przecież mamy wolne sądy. Wolne od sprawiedliwości i prawdy. Sądy które są dla kasty A nie zwykłych ludzi.

  • gość 2019-12-01 21:37:32

    nie chce, aby ktos protestowal i jeszcze wmawial, ze dla mnie i w moim imieniu. ja sie nie podpisuje pod takimi zebrabiami oszolomow pod budynkiem sadu. sedzioweie z prl-u bmartwia sie o siebie a mnie to jeb_e serdecznie

  • Elizabeth Walter - niezalogowany 2019-12-01 21:44:35

    Cześć,

    Czy potrzebujesz wygodnej pożyczki dla swojej satysfakcji? Oferujemy kredyt w wysokości 3% dla lokalnych i międzynarodowych kredytobiorców. Jesteśmy certyfikowani, zaufani, godni zaufania, wydajni, szybcy i dynamiczni oraz współpracujemy. udzielamy pożyczki długoterminowej na okres od 2 do 50 lat.

    Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i niedrogiej pożyczki, aby spłacić swój dług, założyć firmę lub z innego powodu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pożyczki.


    Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez: E-mail: [email protected]
    WhatsApp: +12134192419

    Jesteśmy certyfikowani,
    niezawodny, niezawodny, wydajny, szybki i dynamiczny.

  • Wolny - niezalogowany 2019-12-01 22:28:22

    Brawo! Nie ma zgody na zawłaszczenie Państwa przez sitwę PIS. Popieram!

  • gość 2019-12-01 22:42:48

    dziękuję sądowi za to że pomógł mi w bardzo ważnej sprawie i ukarał za niepłacenie alimentów mojego byłego.Teraz płaci regularnie

  • gość 2019-12-01 23:04:25

    A KIEDY PROTESTY W SPRAWIE PODWYŻEK ZA ŚMIECI I OGÓLNIE WSZYSTKIEGO !!!!! weżcie się ogarnijcie szykuje się HIPER INFLACJA a wy tu stajecie w obronie BOGATEJ kście sądowniczej ich tak czy tak bedzie stać dadzą se rade z ich pęsjami a my przecietni obywatele w szczególności ci którzy nie załapali się na jakiekolwiek + od rządu będziemy DZIADAMI !!! derektywy ustawy z eu wykonywane w podskokach obecnie przez pis. POLSKĄ nadzoruje okrągły stół agentura obcych państw lobbingu koncernów korporacji i finansjery, zostały nam już tylko lasy resztki przemysłu który jest cały czas niszczony Wielki piec w krakowskiej hucie został wygaszony 23 listopada, kopalnie nasze czarne ZŁOTO, pozbawią nas własności podatek katastralny predzej czy póżniej go wprowadzą i oszczedności minister finansów z londynu wie że polacy trzymaja ok. 200 mld w gotówce w skarpecie czyli LIKWIDACJA GOTÓWKI Banki i rząd za likwidacja gotówki.Eksperci ostrzegają przed państwem policyjnym w służbie systemowi finansowemu NWO ZA ROGIEM GLOBALNY KOŁCHOZ TOTALITARNY a ci tu se protestują HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA ja się pytam za czym o to poważnie ? TO JUŻ PO NAS NARA POZDRO DLA KUMATYCH !

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 23:22:41

    Co wy chcecie od PiSu.
    Banaś i KS. To. Rydzyk to osoby mające wielki wkład w to co dzisiaj otrzymują młodzi nie patrzący na politykę tak jak wy przeciwnicy sformułowania PiS czy Ojciec Rydzyk. Trochę można was zrozumieć gdyż dzisiaj w każdej stacji TV wiele się mówi o środkowej i wschodniej Polsce. My na zachodzie jesteśmy traktowani jakby nas nie bylo. Przez wszystkich także tych odpowiedzialnych za PiS w naszym mieście jesteśmy traktowani jak powyborczy odrzut. Skoro tak jest to co się dziwić tym, którzy chcą zaistnieć i starają się także u nas, nie wskrzesić lecz umocnić po komunistyczne pokolenie.
    U nas komuna nigdy się nie skończyła i trwa przede wszystkim za sprawą tego że Złotowianie PiSu nie czuli i nie czują bo niby gdzie on miał być lata temu jak i teraz. Wszyscy widzą nieukrywaną jedność pomiędzy współczesną lewicą i prawicą przy każdej okazji.
    My rodowici Złotowianie żyjemy swoimi sprawami nie licząc na nikogo z politycznych mądrali a wiedząc co dla Polski jest najlepsze, głosując wybieramy to co dobre dla całego kraju a nie dla upadłej moralnie grupki pod sądami czy lokalnych karierowiczów politycznych myślących o nas przez pryzmat własnego portfela i miejsca w którym o zgrozo znajdują się dzięki nam naiwnym wyborcom.

  • gość 2019-12-02 01:05:14

    Sędziowie skupieni w stowarzyszeniach domagają się m.in. "powołania niepolitycznej Krajowej Rady Sądownictwa" i nie uznają sędziów powołanych przez obecną KRS. Wobec tego mam pytanie: dlaczego uważają poprzednie składy KRS za "niepolityczne", choć zasiadali w nich między innymi tacy politycy jak Jan Bury z PSL, który ma zarzuty karne, czy Stanisław Chmielewski z PO? Dlaczego uznają siedmiuset kilkudziesięciu sędziów orzekających do dziś, których powołała Rada Państwa za komunizmu? To nie były polityczne nominacje i polityczni członkowie KRS?

  • gość 2019-12-02 01:16:15

    Do obrońców pisowskich aparadczyków udających patriotów , a tak naprawdę to zbieranina nieudaczników , czyhających na dobrze i superdobrze płatne stanowiska ! Dyktator skrzywdzony przez Boga i ludzi , samotny oszalały z nienawiści , ten który podzielił polskie społeczeństwo jak nigdy nikt , nawet zaborcy ! On dobrze wie , że w naszym kraju można pozyskać zwolenników tych , którzy za fałszywe srebrniki gotowi są stracić własną godność ! Pomyślcie tępe łby , jaką wartość mają te 500+, za które swojego wodza i jego przydupasów nosilibyście w lektykach , a to dopiero początek podwyżek ! Prąd, paliwo, śmieci, czynsze, ogrzewanie , opłaty, podatki , usługi itp.,,itd ! tA BANDA robi co chce , a część nie kumatych wynosi ich pod niebiosa ! Skąd bierze się ta durnowata gawiedż ! Nie wszystkim podoba się nasze sądownictwo , to racja , ale popatrzcie , jak zachowuje się prokuratura , cbś, abw , która jest całkowicie opanowana przez reżim , tam to dopiero cyrki ! CHOĆBY SPRAWA TEGO KRYSZTAŁOWEGO BANASIA ! tAKICH KRYSZTAŁÓW W SZEREGACH PARTYJNIAKÓW JEST MULTUM ! cZY DO DIABŁA NIE MACIE WSTYDU I ROZUMU NADAL WYCHWALAĆ TYCH ŻAŁOSNYCH DEBILI ! Ludzie , którzy jeszcze nie postradali rozumu dobrze wiedzą kim jesteście wy wielbiciele reżimu ! Już nie długo ze wstydu będziecie chować się po kątach ! Każda władza despotyczna kończy się niesławą !

  • gość 2019-12-02 01:23:10

    W Krajowej Radzie Sądownictwa zasiadały od początku stada polityków, więc wrzaski, że teraz ta rada jet upolityczniona jest wyjątkowo obłudne. Każdy może sobie sprawdzić pod tym linkiem, jacy politycy kiedy tam zasiadali, a był w niej i komuch Cimoszewicz i peowiec Budka i peeselowiec Dobrosz i inne "tuzy" gardłujące dziś o zawłaszczaniu sądów przez PiS.

    http://www.krs.pl/pl/o-radzie/historia/czlonkowie-krajowej-rady-sadownictwa

  • PiS patole - niezalogowany 2019-12-02 02:48:07

    Brawo PiS, banaś, maciar, srebrna i Pawłowicz. Jesteście zupełnie inni niż reszta, wybór was to jak całkowite zaciśnięcie pętli na szyjii naszego kraju. Transparentny i uczciwy kaczor dmucha was, bezczelne wieżowce mu nie wyszly a ile lewizn jest robionych mniej niż za PO????? Zal słuchać was na tym forum darmozjady 500+

  • szach mat - niezalogowany 2019-12-02 04:43:08

    oni juz i tak stanowia mniejszosc. beda eksponaty na zoo

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 06:47:20

    Co tam Gustek robi. Pzw reprezentuje????

  • gość 2019-12-02 07:25:04

    za mnie tego nie róbcie. Ja mam złotowskiego sądu po dziurki w nosie. Horror. Rodzinki rządzą. zwykłego człowieka mają za nic. Bogatemu i znanemu drzwi w ukłonach otwierają. A ci co tam stoją to zapewne pamietają jeszcze sądy kiedy sędziami byli brat znanego szefa GazWyb czy Zarako Zarakowski, czy inni, którzy każdego kto sie z nimi nie zgadzał to ciup, Co ci ludzie wiedzą o dzisijeszych sadach. Chyba tylko z TVN i GazWyb. Tragedia.

  • gość 2019-12-02 07:29:23

    do 2019-12-01 19:01:32

    WIELKI SZACUNEK DLA PROTESTUJĄCYCH.Wstyd mi za komentarze osób,którzy mają myślenie na poziomie 500+
    Ja biorę 500 + i co z tego? będę nieskromna, ale skoro dajesz taki komentarz to twoje myślenie jest wtedy na poziomie żula spod budki z piwem. Miliony matek biorą 500 + więc je nie obrażaj. To jest właśnie wasza mowa miłości. Na poziomie TVN i gazety Michnika czy innego Lisa. czy ty wiesz o co w ogóle chodzi. ????????

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 07:52:20

    Gdy pokolenie tych ludzi wymrze zapanuje normalność.. komuchy kwicza i protestują plus ich dzieci.. coraz gorzej im sie żyje..

  • GośćwDom - niezalogowany 2019-12-02 09:18:48

    Zgadzam się z tym powyżej ,że sądownictwo w Polsce zaimplementowane zostało w PRL-u t.j. w ustroju z dominacją sowiecką i to zarówno strukturalnie jak i personalnie z b. ZSRR, należy dodać że na sędziów z b. ZSRR powoływano głównie ludzi z pochodzeniem chazarskim / trzeba dodać że Stalin nie pozbywał się inteligencji tylko przysłał najgorsza kategorię ludzi/ i ludzie ci z tą obcą naszej kulturze mentalnością pracują najczęściej do dzisiaj , gdyż synekury te traktują jako dziedziczne i przekazywane są pokoleniowo. Warto dodać że od 75 lat sądownictwo w Polsce nie zostało w istotny sposób zreformowane, a jak rząd polski chce dokonać koniecznych reform,/ bo jak obserwujemy w sądownictwo w ostatnich latach uległo znacznej degeneracji a wyroki i orzeczenia coraz mniej mają wspólnego nie tylko z etyką i moralnością ale i z zapisami kodeksowymi /, to zaczyna się szkalowanie i donoszenie na nasz Kraj do najróżniejszych organizacji na świecie w celu niedopuszczenia do jakichkolwiek reform w sądownictwie, Powoływanie się zaś na Konstytucję i konfabulacje jakoby zagrożona była praworządność, również uznać należy za nie uprawnione bo Konstytucja z 1935 r została przez emisariuszy bolszewickich z PZPR-u zdemolowana a wprowadzona Konstytucja zarówno ta z 1952 r. która pisana była w konsultacji ze Stalinem jak i ta znowelizowana w 1997 r pisana z udziałem i w konsultacji znanych komunistów pochodzenia rosyjskiego Kwaśniewskiego oraz Cimoszewicza, ostro tchnie bolszewizmem czasów PRL-u z dominacja sowiecką, dlatego dzisiejsza Konstytucja wymaga zmian i przystosowania jej do ustroju panującego w wolnej Polsce.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 10:10:44

    Tyle napisali o PiSie o Banasiu o Kaczyńskim a nikt nie pisze o PO, Palikocie, Chlebowskim, Knajpie z ośmiorniczkami itd.
    Nikt z was nie pisze ile Tusk wam zabrał aby nic wam nie dać bo skończyły się dziurki w jego pasku od spodni co ogłosił w TVP INFO PO które wtedy do głoszenia bzdur o zielonej wyspie było demokratyczne bo prowadziła je B. Tadla i inni słuszni dziennikarze.
    Nikt z was nie pisze ile za ich rządów otrzymywały matki i ich dzieci. Gdzie wtedy były te baby spod sądu, gdzie byli ci dziadowie spod sądu. Czy zadali sobie pytanie kto ,,gdyby dzisiaj zabrano nic nie znaczące 500+ " by je otrzymał.
    Gardzicie 500+, za tym matkami które je biorą a są takie i w waszych rodzinach. Idźcie im to powiedzieć prosto w twarz a zobaczycie z jaką reakcja się spotkacie.
    Nie zrobicie tego bo się boicie i dlatego stoicie pod sądami które przez dziesięciolecia was chronią przed karą za pogardę wobec Polaków którzy biorą udział w demokratycznych wyborach. Teraz ponownie wybór padł na PiS i wara wam od wtrącania się w robienie porządku w państwie.
    Polak jest przewrotny i może przyjdą takie czasy że wygracie, wtedy będziecie mogli ponownie zaproponować matkom MOPSY, dzieciom chodniki a pracującym wiek emerytalny na poziomie 72 lat. Wtedy wasze demo krytyczne sądy znowu będą wasze.
    Oby do tego nigdy nie doszło a teraz wara od Kościoła, rodzin pobierających 500+ i od legalnie wybranego rządu RP..

  • gość 2019-12-02 10:43:23

    Kogo bronicie? Takich sędziów jak Juszczyszyn?

    "z reportażu TTV sprzed czterech lat wynika, że decyzja wspieranego przez opozycję sędziego doprowadziła do ruiny właściciela gospodarstwa rolnego. Po wielu latach zmagań z wymiarem sprawiedliwości mężczyzna zmarł.

    "Gdy ceny jaj poważnie spadły, był zmuszony zaciągnąć kredyt w firmie, od której kupował paszę i nawozy. W sumie zadłużył się na ponad 50 tys. zł. Udało mu się spłacić ponad połowę tej kwoty, po czym sprawa trafiła do komornika.

    Wierzyciele zaproponowali, że resztę środków na spłatę długu można pozyskać poprzez sprzedaż samochodu lub części działki Parowicza. Komornik jednak zwlekał, a zadłużenie rosło.

    W tym samym czasie powołano rzeczoznawcę, który nie wchodząc nawet na posesję pana Zbigniewa uznał, że piętrowy dom, obora, stodoła, budynek gospodarczy i 13 ha ziemi są warte ponad 300 tys. zł. Jeden z miejscowych rolników twierdził jednak, że sama obora warta była więcej.

    Ostatecznie komornik sprzedał całe gospodarstwo za ponad 200 tys. zł. „Jednak taka kwota była zapisana tylko na papierze. Komornik wraz z nadzorującym go sędzią, nie czekając na dopłacenie pozostałej sumy, uznali egzekucję za zakończoną. Nabywca z tego skorzystał i przejął gospodarstwo za cenę samego wadium (32 tys. zł.) nie wpłacając brakujących 180 tys. zł. Przez to zabrakło pieniędzy na spłatę stosunkowo niewielkiego zadłużenia” – zauważają autorzy reportażu.

    „Wszystko się toczyło zgodnie z przepisami prawa”

    To sprowadziło na pana Zbigniewa poważne problemy. Z powodu doliczanych odsetek nie był w stanie spłacić stosunkowo niewielkiego zadłużenia. Został opuszczony przez rodzinę i stracił dom.

    Parowicz przez 2-3 lata bezskutecznie pytał sąd, co się stało z brakującymi 180 tys. zł, resztą należności za gospodarstwo. Ostatecznie sprawą zajęła się ówczesna posłanka PO Lidia Staroń. Polityk wystąpiła do prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, prosząc sprawdzenie akt sprawy. „Dopiero wtedy uzupełniono brakujące pieniądze” – mówi w reportażu posłanka.

    Sąd wydał decyzję, aby kupiec wpłacił ustaloną kwotę. Ponieważ jednak przez ten czas dług urósł, zwrócone środki nie wystarczyły na spłatę wierzycieli. Parowicz przeniósł się do mieszkania komunalnego i podupadł na zdrowiu.

    Sprawa komornika, który go zrujnował, trafiła do prokuratury. Ta uznała, że gospodarstwo było warte ponad pół miliona złotych. Z niewiadomych powodów – komentują autorzy reportażu – sprawa została jednak umorzona.

    Dziennikarze TTV próbowali uzyskać komentarz zarówno do komornika, jak i od Juszczyszyna. Żaden z nich nie chciał z nimi rozmawiać. „Wszystko się toczyło zgodnie z przepisami prawa” – powiedział im komornik.

    Zbigniew Parowicz zmarł w sierpniu tego roku.

    https://www.tvp.info/45584568/drugie-oblicze-sedziego-juszczyszyna-nadzorowal-sprzedaz-gospodarstwa-za-wadium

  • gość 2019-12-02 10:53:37

    Czy obrońcy "wolnych sądów" i "demokracji" wiedzą, że sędziowie są specjalną kastą, która nie płaci składek ZUS, choć ma bardzo wysokie pensje i emerytury? Podoba wam się taka "równość i demokracja"?

  • gość 2019-12-02 10:58:56

    Nie wara od Kościoła bo kościół za dużo wtrąca się w sprawy cywilne i doopy kobiet.Rydzyk ogromne pieniądze pobiera z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a nie jest Polakiem.Buduje szkoły z mieszkaniami dla tych zIzraela A rodziny i biedni i bogaci nawet Ziobro ,Lewandowski i wszyscy bogaci w Rządzie i bogaci w Złotowie pobierają 500+.To popierasz,głupia ty? >W Rządzie stary Terlecki,starykaczyński poseł i wielu starych należą do PIS aby dostawać baaardzooo wysokie wynagrodzenie a cierpie na sklerozy wieku starczego.To ich popierasz,miernoto ? Nie masz zielonego pojęcia co się w Polsce dzieje a wypisujesz głupoty bo głupią jesteś.

  • gość 2019-12-02 11:18:49

    Marszałek Sejmu podzielił 3,5 milionów zł na nagrody tylko dla siebie.To wam sie podoba i bronicie ten PISowski Rząd? a ile w nim jest POLAKÓW =4ch.
    Nie popierajcie tych co krzywdza Polaków.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 12:59:29

    Masakra NIE dla sądów... PIS WYGRAŁ WYBORY I TO WAS BOLI .....

  • gość 2019-12-02 13:12:44

    Ty powyżej jakie masz pochodzenie ? na pewno nie Polskie.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 13:23:27

    Nie robicie tego dla wszystkich tylko dla siebie Taka jest prawda od 90 roku ubeki Sb i inne komuchy miały parosol ochronny przez kolejne rzady. . I emerytury wysokie.
    Reforma sądów jest potrzebna . Najsztub durczok i inni jakie wyroki ? Sędziowie biora łapówki. Kasta nietykalna.. a wy nadal marzycie

  • gość 2019-12-02 16:09:54

    Obrońcami komunistycznych sądów,są rodziny z rodowodem PZPR,UB.i SB.Ta kasta komunistyczna sędziów w Polsce ma ostatnie podrygi.Należy z mienić Konstytucję komunistyczną z 1997 roku,która ma wzór Kremla jak w Rosji.Należy przeprowadzić reformy w sądownictwie.Usunąć wszystkich do III pokolenia z rodowodem bolszewickim.Proszę podać w jakim państwie na świecie stają w obronie komunistycznych sądów,którzy stoją w obronie mafii komunistycznych,bandytów,złodziei tych sędziów czy pedofilów. Oni wypuszczają z więzień jak mafię Pruszkowską czy pedofile.Obrońcami tych komunistycznych sądów to jest motłoch,który już zachowują się jak terroryści i chcą w prowadzić na wzór bolszewicki(reanimacja nieboszczki PRL) anarchię w Polsce Niepodległej.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 16:15:20

    Tak robią to dla siebie i mają wszystkich głęboko.
    Dzisiaj pokazano, pytam jak można?!!! niby w walce o niezawisłość sądów krzyczeć i nawoływać zebranych obrońców do wyzwisk ,,jebać pisiorów !!!"
    Jak można aby znana w całej Polsce osoba wspierająca największego z Gdańska TW BOLEK zdrajce robotników W. Frasyniuk nawoływała całą Polskę do nienawiści wobec nas zwolenników Prawa i Sprawiedliwosci.
    Nawoływał do linczu słownego z hasłem aby ,,nie bać się jebać pisiorów". To on przyjaciel PRLowskich sędziów jest gwarantem bezkarności tych którzy będą za nami krzyczeli tak jak on sobie tego życzył.
    Zastanawiać może fakt gdzie w tak znaczącym momencie dla tych którzy głosowali na PiS są pełnomocnicy powiatowi Prawa i Sprawiedliwosci. Gdzie oni się pochowali, czy podobnie jak nasz umówili się na wspólne zdjęcia świąteczne w chorym partyjnym towarzystwie z którymi trzymają sztamę w samorządzie z całą mocą przeciwko tym którzy mimo wszystko oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość przede wszystkim w ostatnich wyborach co tak rozsierdziło W. Frasyniuka.
    Niezawisły sąd słysząc te obelgi w mediach powinien z urzędu wytoczyć mu sprawę o groźby karalne, zniesławienie i ujmę godności osobistej ponad 40% Polaków głosujących za PiS zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.



  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 17:20:34

    Co to za ujadanie pislamistow? Nie podoba sie wam, że ktoś smie się sprzeciwić waszej mafii? Więc klasycznie wszystkich wyzwać od komuchow, ubekow i innych "świń odciaganych od koryta" i to wam wystarczy. Na tym polega caly wasz światopogląd. Nie mozecie znieść tego, że ludzie chca żyć w demokracji a nie pisokomunie. Ze władza sadownicza musi byc niezalezna od władzy.
    Tutaj w Złotowie jest wam łatwo, bo niewielu zdobywa sie na odwagę protestowania. Ludzie boją sie o pracę. Ciekawe, czy te tysiace ludzi protestujacych w kazdym z ponad stu miast w Polsce tez nazwiecie komuchami ubekami itp? Pewnie nawet nie macie pojecia o skali tych protestów bo wasz TVPiss tego nie pokazal. Normalni ludzie wakczacy o Polskę wolną, o prawa czlowieka.
    Wy wszyscy wyzywajacy dziś protestujących, kiedy już pisokomuna runie, będziecie sie jej wypierać i udawać, że to wy walczyliscie o wolność.
    Miejcie wiec choć trochę honoru i sie po prostu nie odzywajcie.

  • gość 2019-12-02 17:46:03

    Poprzednik dostał sraczki,bo ogląda antypolską i antykatolicką TVN24,która w 100%,jest powiązana z byłą komunistyczną agenturą UB,SB,KGB.To są fanatycy anty Polscy,z rodowodem komunistycznym,którzy stają w obronie komunistycznych sądów.Wiadomo to już gadzinówka bolszewicka TVN24,traci telewidzów.Oglądalność sięga około 20%,od nowego roku likwidują kilka kanałów bo jest bardzo niska oglądalność i powoli bankrutują jak żydowska gadzinówka antypolska Gazeta Wyborcza,tego żyda polakożercy Adama Michnika(Szechtera),który jest brat bandyta komunistyczny Stefan Michnik,wydał po 1945 roku ponad 20 wyroków śmierci na patriotów.Dziś ten bandyta Stefan Michnik mieszka w Szwecji i unika za dokonanie zbrodni na patriotach Polskich.Dziś to jest ta hołota,która staje w obronie sądów komunistycznych,czy tego sędziego z Olsztyna,z rodowodem rodzinnym zagorzałych komunistów,który zrobił krzywdy wielu ludziom.Walnijcie się w ten głupi łeb,nigdy już nie powróci bolszewizm do Polski Niepodległej.A wasze mordy komunistyczne zapamiętamy.

  • rozum - niezalogowany 2019-12-02 18:10:57

    do "gościa" powyżej
    A poza tym wszyscy zdrowi?

  • Temida - niezalogowany 2019-12-02 18:11:37

    No cóż starość nie radość. Paradoks jest taki: totalitarna komuna chce poprawiać demokrację. Żałośni starcy... Pozdrawiam nie protestujątych!

  • gość 2019-12-02 18:31:31

    Można było zauważyć,że w obronie komunistycznych sądów,ciągle są ci sami z KOD,SLD,PO,PSL,Nowoczesna-Wiosna.Jak macie odwagi podajcie ile za te protesty dostajecie z kasy z UE czy od żyda Polakożercy Sorosa,przeciw Polsce Niepodległej.Jedna osoba która już nie jeździ na protesty przeciwko rządowi PIS,przyznała się że otrzymywała 20 Euro i zrezygnowała z tych protestów.Powiedziała że nie będzie Zdrajcą Polski Niepodległej.

  • Nike - niezalogowany 2019-12-02 18:38:15

    Temida, dziękuję za pozdrowienia - nie protestowałem, chociaż całym sercem popieram. Wyzywanie wszystkich nie-pisowców od "komuny" jest żałosnym wybiegiem obecnej władzy, mającym na celu zdyskredytowanie opozycji. Z prawdą ma niewiele wspólnego, w szeregach pisu jest tyle samo lub więcej komuchów.
    Brawa dla tych, którzy mieli odwagę w Złotowie protestować.

  • gość 2019-12-02 19:18:48

    Znowu odezwał się jakiś komuch anty Polak,który manipuluje,szkaluje i kłamie jak gadzinówka postkomunistyczna TVN24..Radzę tobie wyjazd do postkomunistycznych Niemiec UE, albo do Rosji Sowieckiej.Tam będziesz się czuł jak ryba w wodzie.Przestań szkodzić Polsce Niepodległej.

  • gość 2019-12-02 19:33:48

    Zdziwiło mnie jednego radnego Powiatowego pana Owsianego z PO,straciłem do niego zaufanie.Zobaczyłem jego w obronie sądów komunistycznych w Polsce.Podaje się jako katolik i chodzi do Kościoła katolickiego.Jak powiedział Kardynał Stefan Wyszyński,nie wierzcie i nie ufajcie tym co chodzą do Kościoła katolickiego,to są faryzeusze z SB, tylko przychodzą po to co ksiądz mówi i później donosili.Dziś jest to nadal,to samo, znam 3 osoby,którzy chodzą do kościoła.To są postkomuniści i należy tych faryzeuszy unikać.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:59:47

    Ty powyżej.
    Przecież wszyscy w Złotowie nie są pisowcami więc dlaczego dziękując tym co przyszli bo? obrażasz mieszkańców Złotowa.
    Skoro popierasz i twierdzisz że masz rację i oni mają rację powołując się na protesty w dużych miastach to napisz dlaczego jest was tak mało.
    To prawda wy nie jesteście PiS-owcami ani tymi o których pisze wywrotowiec od oglądalności TVN. Wy jesteście inni i do tego macie prawo, tylko nie mówcie i nie piszcie w imieniu mieszkańców Złotowa.
    Demokracja nie polega na tym że ktoś kto nie kupuje w markecie, będzie innym zakazywał tam kupować. Jeżeli ktoś nie lubi Tuska to nie wolno go do tego zmuszać bo na wolnym wyborze polega demokracja. To samo dotyczy Kaczyńskiego, jeżeli ktoś na niego cierpi nie może swoją chorobą obarczać większości Polaków.
    W 1989 r jak ogłoszono wszystkim Polakom skończył się Komunizm i bez względu na to ilu by was nie było to już dawno powinniśmy z niego wyjść także z sądów. Jak widać jest to trudniejsze niż wyjście z Polski wojsk radzieckich.
    Wy rzeczywiście jesteście jak tęcza lub kameleon, co rzadko występujące to jednak jesteście ciekawostką jednak jak widać nie dla wszystkich.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 20:05:06

    Gustek to tam grubych ryb pilnuje.

  • gość 2019-12-02 23:12:55

    Ale emocji w tych komentarzach, a może rano na roraty pójdziecie to Wam przejdzie i znak pokoju sobie przekażecie.

  • gość 2019-12-03 05:38:23

    Ty jesteś cała jak te twoje roraty.Idz i znikaj ..

  • gość 2019-12-03 07:21:17

    Jeśli coś takiego jak afera ze ściskanym , obcałowywanym przez pisowskich aparadczyków Banasiem nie przekonuje tych zagorzałych pisowców , że taplają się we wspólnym bagnie , to niestety tu może tylko pomóc wysokiej klasy psychiatria ! WIęc lepiej cicho siedżcie i zawczasu pomyślcie jak bardzo się upodlacie ! Wałęsę też nosiliście na rękach i i co zostało z waszego idola ! Każdy reżim upada , a z nim jego autorytety ! Tylko ludzie bez honoru wychwalają za kilka srebrników uzurpatorów ! Wychowałem ciężko pracując 4 dzieci na porządnych obywateli , nigdy nie należałem do żadnej partii , nigdy nie żebrałem , a swój los brałem w swoje ręce ! Mam czyste sumienie , że nigdy nie upodliłem się , CZEGO WIELU KOMENTATOROM SERDECZNIE ŻYCZĘ !

  • Gość - niezalogowany 2019-12-03 09:12:28

    Dekomunizacja do bólu i to natychmiast.
    Żeby przestępca w jednym szeregu z sędzią stał na wspólnym proteście to kuriozum.
    Sędziowie mają prawo do wyrażenia protestu ale w swoim gronie.
    Oni są instytucją która jest jedną ustawowej władzy w państwie.
    Jeżeli ma być tak jak obecnie to niech Sejm protestuje przeciwko sobie, to samo senat, my ich poprzemy w wyborach.
    Wogóle potrzebne są nowe wybory z wyłożonymi kartami co po nich utworzony rząd chce zrobić. Ci co wygrają mają do tego prawo i powinni to realizować zgodnie z przedstawionym programem.
    Sędzia + Złodziej, czyja to ma być wizytówka.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-03 09:18:52

    Prawda jest taka że żeby się w życiu dorobić trzeba kombinować i wiem że to egoistyczne ale trzeba patrzeć tylko na siebie i brać od państwa tyle ile się da bo i tak na koniec zostaje się z marną emeryturką która nie starcza na leki po przepracowanych uczciwie 50 latach żeby pożyc maks 10 do 15 lat i do piachu a państwo zagaryna resztę waszych pieniędzy. Brawo dla uczciwych którzy mogą a nie biorą 500+ tylko żeby powiedzieć jestem uczciwy i nie okradam Polski za kilka lat przekonacie się jak Polska wam za to odpłaci. Pozdrawiam

  • gość 2019-12-03 19:17:05

    Każdy mądry Polak,nie pójdzie protestować przed sądem i bronić przestępcy komunistycznego sędziego Juszczyszyna z Olsztyna,który zniszczył rolnika,do prowadzając jego do śmierci.To jest bandyta komunistyczny ten sędzia,który nigdy nie powinien być sędzią,łamiąc konstytucję a jego miejsce jest za kratami..Ja się pytam dlaczego ci fanatycy komunistyczni w obronie Sądów,nie za protestują przeciw sądom komunistycznym,którzy kilkadziesiąt tysiącom Polaków zrobili krzywdy..Widać jaka to jest hołota komunistyczna.

  • gość 2019-12-03 20:28:26

    A ja będę bronić te sądy,bo ukradłem rower a sąd uznał wyrok jako mała przestępczość i nie podlegam wyrokowi sprawę umorzono.Brawo dla tego sądu,ja wam ufam!

Dodajesz jako: |