:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 24°C

Rolnicy protestują w Warszawie

Rolnictwo, Rolnicy protestują Warszawie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 13/03/2019 08:28

Wyją syreny, płoną słoma i opony, na ulicach leżą świńskie łby

Niezapowiedziany protest zorganizowała AGROunia. Na placu Zawiszy, w centrum stolicy zebrało się około stu rolników.

Na noszonych przez nich żółtych kamizelkach oraz na transparentach znajdują się takie hasła jak "Dość importowanego syfu z Ukrainy i Brazylii", "Stop niemieckiemu dyktatowi w Europie", "Proces dezaktywacji polskiego rolnika 90%. Do ukończenia zostało kilka miesięcy".

Rondo na placu Zawiszy zostało zablokowane. 

Łukasz Opłatek

fot. Wojciech Szczęsny

 

 

Reklama

Rolnicy protestują w Warszawie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 09:33:31

    Masakra !!!!tyle jabłek porozrzucanych....biednym by dali.Nikt nie ma lekko aby mieć trzeba pracować.Brak słów

  • gość 2019-03-13 10:13:57

    to redaktor Opłatek w Warszawie?

  • gość 2019-03-13 10:16:17

    to redaktor Opłatek w Warszawie?

  • gość 2019-03-13 11:51:11

    Was kompletnie pojebało z nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości.

  • Do rolników - niezalogowany 2019-03-13 13:44:50

    Jak ja będę zarabiał tyle ile wy i żył na takim samym poziomie to chętnie kupie od was np. marchewkę po 6 zł za kg itp. Ja nie bede przepłacał żeby rolnik jeden z drugim kupywał dzieciom mieszkania. Poza tym syf to wy sprzedajecie. Dowodem jest afera w ubojni mięsa jaką pokazali na tvn.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 13:46:47

    Całe życie płaczą .Tylko oni są biedni .Szkoda gadać.

  • Nie rolnik - niezalogowany 2019-03-13 14:06:19

    Poziom komentarzy po prostu brak słów. Jak nie pasuje ci cena marchewki to sobie zasiej ogródek, poczekajcie jeszcze trochę jak niedaj boże padnie tan filar polskiego przemysłu to będziecie żreć zagraniczne najgorsze produkty i jeszcze płacić za nie krocie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 14:17:26

    Ale z Ciebie Wojtuś to model!!! hahahahaaaa

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 14:18:44

    Przodkowie wasi pochodzą ze wsi mieli ziemię i gospodarstwa dlaczego sprzedali to wszystko i uciekli do miasta za lżejszy chlebem, do nich miejcie pretensje, teraz żylibyście w luksusie ja ci na pl. Zawiszy

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 14:51:15

    To nie Protest to Problem.
    Chciałby ten organizator protestu który zaśmieca miasto niszczy żywność aby swoim działaniem wywalczyć zerwanie z Unią europejską. Czy chodzi mu o zablokowanie wszelkich dotacji z Unii i otwarcie się tylko na polską żywność a może i polską żywność tylko dla Polaków.
    Jak widać rozrabiać można wszędzie a zwolenników takiej rozróby jest wielu.
    Coś dziwnego się dzieje w ich myśleniu bowiem po wysypaniu ton gnoju i jabłek stwarzając utrudnienia dla ludzi jadących do pracy i z pracy do domu ci sami protestujący udadzą się do supermarketów gdzie zrobią zakupy dla swoich rodzin. Co się dzieje że Polak kiedy osiąga coś co kiedyś było marzeniem staje w kontrze przeciwko temu. Jak widać wariactwo można kreować na różne sposoby a że to pasuje totalnej opozycji to już ich sprawa i ich problem.

  • Do: Do rolników - niezalogowany 2019-03-13 15:04:35

    Na TVN-ie (ani innych mediach głównego nurtu) ci nie powiedzą jaki syf do nas przyjeżdża i jakiego się pozbywa tzw. zachód karmiąc tym "polskie świnie" jak nas nazywają. Oni do nas przywożą szajs, którego nie chcą i jeszcze na tym zarabiają, bo Polacy szczęśliwi, ze mogą kupić coś w markecie taniej , a często i w promocji

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 15:14:43

    Totalna opozycja-znowu pisze ignorant. Tutaj chodzi o rynek zbytu, zmowę cenową, zniesienie embarga na eksport towarów do Rosji. Ktoś wykorzystał rolnictwo do celów politycznych i zostawił rolników samych sobie. Rozwiązaniem jest przywrócenie dobrych stosunków z Rosją, a ceny się same ustabilizują.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 17:04:38

    Mają czas na protesty!!!!!! Pozabieralbym im te nowe bryki traktory!!! Mało mają dziady jedne...tylko narzekają!!!! Oni mają czas na protesty cwaniaki

  • Gość Do rolników - niezalogowany 2019-03-13 17:15:06

    Nie dziwi mnie ze żaden rolnik nie zaprzeczył. Przynajmniej mają tyle honoru.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 18:13:18

    Ktoś napisał że z zachodu przyjeżdża sam syf. To nie kupujcie go ani pod postacią żywności ani sprzętu. Powróćcie do pralki Frani, zegarka mechanicznego, zapalniczki na benzynę, syrenki i polskich jabłek, no i do zupy z buraków na skórze z polskiej wołowiny która została w kraju po eksporcie ich mięsa do ZSRR. Powróćcie do polskiej syrenki czy fiata 126p na talon dla sekretarza POP czy rzeszy budżetowych członków MO, PZPR czy ORMO. Wy wszyscy wybrzydzający możecie dzisiaj kupować ekologiczną żywność nawet bezpośrednio u tych protestujących rolników. Problem w tym że oni nie mają co wam zaoferować do sprzedaży bo to są rolnicy z ziemią za którą dostają dopłaty a nie produkujący żywność. Co stoi na przeszkodzie aby w cywilizowany sposób walczyć o tańszy polski towar nawet przywodząc go do Warszawy i sprzedawać po wyższej cenie niż dostali byście na skupie. I Warszawiacy i inni w innych polskich miastach byli by zadowoleni bo korzysć byłaby obopólna. A wy co proponuje się śmierdzący gnój i zgnite jabłka. Polacy nie świnie i gospodarskich resztek im nie trzeba. Czy polski produkt musi być droższy od tego z marketu,. Mówi się że polski produkt drogi bo produkcja nie opłacalna bo pośrednicy i tak bez przerwy ale popatrzcie na swoje podwórko na rynek targowy w wtorki i piątki. Zobaczcie jakie tam ceny i to bez pośredników bez dodatkowych kosztów pracy. Toć tam drożej jak w supermarkecie a towar niejednokrotnie stamtąd lub od chińczyka pochodzi. Tak trudno to dostrzec.

  • Jisef - niezalogowany 2019-03-13 19:07:18

    Trafiony zatopiony ,komentarz 100/100 masz rację.

  • gość 2019-03-13 19:22:32

    Pan s. lubi jak się coś dzieje. Może aktualnie w sądzie nie ma żadnej sprawy. heheh To zapisał się do Agro Unii. Mam nadzieję, że go tam zamkną w tej Warszawie za te rozróby ! To może przestanie mącić w okolicy i obrabiać tyłek wszystkim. Nie dość, że dwóm kobietom życie zniszczył to bierze się za kolejną i to mężatkę. Ja pierdziele zero pokory i samokrytyki. Zadufany pawian ze słomą w butach

  • rolnik - niezalogowany 2019-03-13 19:45:50

    Wszyscy rolnicy na calym swiecie powinni przez rok nic nie produkowac ...tylko dla swoich rodzin to by miasto docenilo to jak by glod wam do dupy zajzal sami sie opier..lacie w tych zakladach tylko pensja wam w glowach z kosmosu nieroby pracuj po 18 godzin to i bedzie cie tez stac na chate dla dcieci

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 20:43:00

    W programie rolnik szuka żony można zobaczyć jak się rolnikom powodzi. Poza tym jakby człowiek w mieście pracował po 18 godzin i tak nie zarobił by na chatę dla siebie i dzieci a wy nie wytrzymali byście psychicznie nawet ośmiu godzin w takim zakładzie pod czyimś batem bo potraficie tylko u siebie lub u rodziców jeździć traktorem itp. Co wy możecie wiedzieć o pracy u prywaciarzy.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 20:44:37

    Oni dostają dopłaty bo produkują żywność. XD

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 21:07:33

    Rolnicy to lenie protestujcie w zniwa. Tylko doplaty sie licza, biedaki zenada

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 21:20:07

    Mi pasuje cena marchewki w markecie a rolnikom się to nie podoba i żalą się Morawieckiemu żeby zrobił porządek z marketami. Jesteście żałośni. Widzicie ile zarabia człowiek w mieście a jak żyjecie wy i chcecie oskubać tych ludzi. Jesteście kupą gnoju.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 21:35:27

    Inni protestują i dostają podwyżkę a rolnikom mandaty .Od dwudziestu lat cena za kilogram świń jest taka sama 3.50 ,a cena za paliwo ,nawozy i pasze podeszla o200 procent i tak samo jest w sklepie. Dodatkowo rolnicy stawiają wielkie chlewnie w których są chodowane świnie dunskie i to się opłaca, a polskie nie

  • rolnik - niezalogowany 2019-03-13 21:38:29

    kupe gnoju to bym ci podal na talez ty zalosny mieszczuchu tak jak pracujesz tak ci placa a jak ci zle placa to tez strajkuj pajacu

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 22:30:48

    Ja bym im dał strajk!!!! Do roboty się wziasc a nie!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-13 22:35:02

    Ty Rolnik!!!!!! My nie mamy czasu strajkować!!!! To wam ciągle mało i mało. W dupach wam się po przewracało - ze co wam się wszystko należy!!!! A że niby skąd!!!

  • LOL - niezalogowany 2019-03-13 23:19:55

    Wy ludzie macie nasrane w głowach widząc te komentarze " rolnik ma tylko dopłaty " " lenie " " " maja traktory za kupę kasy " ludzie nie rozumiecie że polski rolnik nie może sprzedać swoich plonów bo Niemiec ma pierwszeństwo!! Czemu ceny są tak windowane? Bo niemiecki rolnik sprzedaje drożej w Polsce swoje produkty niż u siebie w kraju !! A Polski rolnik ma u siebie w kraju drugorzędne znaczenie!! W dodatku do kraju sam syf jest sprowadzany który Niemiec nie kupi!!! Zrozumcie to wkoncu ludzie... Masakra jakaś

  • gość 2019-03-14 08:45:46

    ...zdjęcie nr 16 pokazuje brak szacunku dla zwierząt, smutne to...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-14 13:18:22

    No nie ktoś napisał że niemiecki rolnik u nas sprzedaje swój towar za niższą cenę niż u siebie.
    Jeśli ten co napisał te słowa jest rzeczywiście rolnikiem to proszę udać się do Lidla, Aldi czy innych niemieckich marketów w Polsce.
    Nie dość że towar droższy to jeszcze gorszej jakości niż w Niemczech. Jednak ludzie kupują bo wy rolnicy chcieli byście potrójnej ceny czy naprawdę nie wiecie ile kosztuje kg. mięsa, wędliny w polskich sklepach.
    Jeżeli już tak bardzo habicie zachodni towar to protestujecie w Brukseli tak jak to robią rolnicy z Francji czy Holandi. Oni tam wysypują to czego nie mogą sprzedać u siebie za właściwą cenę. U nas ostatnio jakoś wszystkie pretensje wylewa się w Warszawie.
    Jeżeli jesteście tacy odważni krzyczcie do Prezydenta UE Donalda Tuska że was oszukują i że do Polski przyjeżdża towar drugiej kategorii. My mieszczuchy jak nas nazywacie nie jesteśmy w stanie wam pomóc a blokując nasze drogi uderzacie bezpośrednio w nas a nie rządzących. Jeżeli tak bardzo mieszczuchy i ich opinie wam przeszkadzają to w jaki sposób chcecie pozyskać ich wsparcie. W tak brutalnym wręcz terrorystycznym proteście nic nie osiągnięcie bo nawet jak wam Rząd podniosie ceny na skupie to mieszczuchy od was nic nie kupią bo w marketach i tak będzie taniej.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-14 14:06:07

    No i się biorą za pseudo Rolników ha ha !!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-14 16:45:54

    Nie słyszałem o rolnikach którzy sprzedali ziemię i kupili mieszkania w mieście i poszli do pracy jak ,,mieszczuchy". Jeżeli to prawda co twierdzicie że wystarczy być pracowitym to nieźle będzie się wam powodziło w mieście. Pomyślcie o tym.
    DARMOZJADY.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-14 17:02:22

    A ja słyszałem o takich. Teraz mówią, że wiedzą że żyją. Młode najlepsze lata na wsi stracili.

  • gość 2019-03-14 17:29:20

    Prawda jest taka,prawdziwy Polski rolnik nie protestuje.Tylko postkomuniści którzy dziś są milionerami podpalają Polskę Niepodległą.To jest na wzór Lepper-bis.Oni dostają pokażne kwoty od ha ziemi w EURO,dostają dopłaty do paliwa.Nie płacą podatku dochodowego a płacą składkę KRUS 1/10 to co płacą co miesiąc podatnicy,którzy prowadzą działalność gospodarczą.Nikt nad nimi nie ubolewa,jak bankrutuje a Polacy,emeryci czy renciści mają ich utrzymywać,to jest skandal.Żądam tych postkomunistów z Agrounia,surowo ukarać!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-14 20:54:47

    Oni powinni zrobić tak jak we Francji robią jechać z gnojówką pod sejm i zacząć ją rozlewać i obornik wysyłać pod Sejmem.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-14 21:56:59

    Ja swoje najlepsze lata straciłem w mieście chodząc po skończeniu szkoły przez kilka lat do urzędu pracy. A teraz mam wielkie gówno. Chętnie bym się zamienił z rolnikiem który swoje najlepsze lata stracił na wsi a teraz ma tam dom jednorodzinny, nowy samochód itp.
    I płakał bym że kolejne dziecko wychodzi za mąż a ja nie mogę sprzedać swoich plonów żeby kupić mu mieszkanie itp.

  • gość 2019-03-15 11:30:58

    A co do Protestów do Roboty Rolnicy !!!!!! A z Okonka albo z Anielina nie Pojechali !!!!! A zapomniałam że w Okonku nie ma Rolników...

Dodajesz jako: |