:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Zdrowie i szpital, Roman Mendyk żyje - zdjęcie, fotografia
04/09/2018 15:46

Lekarz zmarł we wtorek, 4 września

Wiadomość o Jego śmierci zasmuciła wiele osób – rodzinę, przyjaciół, znajomych i pacjentów. Tych ostatnich miał zapisanych w pewnym okresie ponad 2600. Jako lekarz rodzinny pracował w Zakrzewie blisko 20 lat. Wcześniej praktykował w Ryczywole.

W 2016 roku Pan Roman dowiedział się, że jest poważnie chory – cierpiał na rzadki rodzaj nowotworu. Mówił, że nie zna przyczyny jego wystąpienia.

Po prostu padło na mnie

– stwierdził w udzielonym nam wywiadzie. Z chorobą walczył z całych sił, a otuchy dodawali Mu pacjenci, którzy czekali na Jego powrót do gabinetu i koledzy lekarze, którzy przejęli Jego obowiązki.

Na początku 2017 roku dokonał tego, co zapowiadał. Co prawda na wózku, ale wrócił do pracy.

Nikomu nie przeszkadza to, że jeżdżę na wózku. Jest to dla mnie trochę bardziej męczące, nie po wszystko mogę sam sięgnąć, ale tak przemeblowaliśmy, przy bardzo dużej pomocy pielęgniarek, mój gabinet i zmieniliśmy organizację pracy, że radzimy sobie co najmniej dobrze

– mówił pełen optymizmu. Z Jego obecności w gabinecie cieszyli się pacjenci z Zakrzewa i okolic, dla których Pan Roman był ich lekarzem „od zawsze”. Wielu z nich zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy na Jego leczenie i rehabilitację. - Dzięki tej chorobie wzmocniła się moja wiara w dobrą wolę i ogromną przychylność ludzi – mówił w wywiadzie.

W pomoc dla mnie zaangażowało się mnóstwo osób, często zupełnie mi nieznanych. To pokazuje, że ten świat nie jest taki zły. Wszystkim jestem bardzo wdzięczny. A teraz niech pan już idzie, bo się rozklejam…

4 września płakało Zakrzewo i okolice. Zapłakali wszyscy, którzy znali śp. Romana Mendyka. Jego śmierć to ogromny cios dla lokalnej społeczności.

Łukasz Opłatek

Reklama

Roman Mendyk nie żyje komentarze opinie

  • gość 2018-09-04 16:02:02

    Był bardzo dobrym lekarzem, "śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą". Niech spoczywa w spokoju i leczy duszyczki tam w innej przestrzeni.! Wyrazy współczucia dla rodziny!

  • gość 2018-09-04 16:33:04

    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki.Niech odpoczywa w pokoju.

  • Artur A - niezalogowany 2018-09-04 18:22:06

    Wspaniały człowiek o wielkim sercu bardzo ubolewam jego strate.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-04 18:46:10

    szkoda na prawdę wielka szkoda

  • Pacjentka Daria - niezalogowany 2018-09-04 18:51:17

    To był dobry lekarz czasami nakrzyczał że się o niektóre sprawy nie dbało ale on o nasze zdrowie dbał będzie mi go brakować bardzo..... spoczywaj w pokoju (*)

  • Ania - niezalogowany 2018-09-04 19:20:45

    Był bardzo dobrym człowiekiem i lekarzem spoczywaj w pokoju amen

  • Gość - niezalogowany 2018-09-04 19:31:04

    Wielka szkoda,super lekarz,wyrazy współczucia dla rodziny

  • Ja - niezalogowany 2018-09-04 19:32:51

    Wspaniały człowiek i lekarz, wyrazy współczucia dla rodziny

  • Sylwia - niezalogowany 2018-09-04 19:45:55

    (*)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-04 20:07:25

    Odszedl wspanialy Człowiek, dla którego najważniejszy był Pacjent, to był Lekarz z powołania, który pomimo swojej choroby leczył do końca. Teraz już na szczęście nie cierpi, niech spoczywa w pokoju.

  • gość 2018-09-04 20:10:11

    (*)

  • Gość - niezalogowany 2018-09-04 20:34:34

    Będzie nam go bardzo brakowało. Wyrazy współczucia

  • Gość - niezalogowany 2018-09-04 20:41:27

    Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych. :-(

  • Gość - niezalogowany 2018-09-04 20:48:01

    Był wspaniałym lekarzem, Nie tylko zakrzewo jest smutne, inne miasta gminy Złotów także. Niech spoczywa pan w pokoju, dziękuję za otrzymaną pomoc w czasie chorób

  • Milena z synem - niezalogowany 2018-09-04 20:52:35

    Wobec ciosu, który spadł na Państwa Rodzinę, niełatwo znaleźć słowa otuchy Można jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić. Prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia. 

  • Pacjent - niezalogowany 2018-09-04 23:48:57

    Nigdy i Nikt Cię Niezastąpi Takich Ludzi Już Nie ma Dziękuję doktorze

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 07:44:35

    Muszę powiedzieć, że kiedyś mi pomógł.. Kiedy inna zakrzewska "Pani doktor" według swojej nie opartej na żadnych wynikach diagnozie, bez skutku truła mnie różnymi lekami oczywiście nie na tę chorobę. Po jednej darmowej wizycie u doktora Mendyka problem rozwiązany.. Nie będąc wcześniej jego pacjentem.

  • Gość* - niezalogowany 2018-09-05 15:55:05

    Wyrazy wspolczucia dla calej rodziny.* Wspanialy lekarz,

  • gość 2018-09-05 18:12:01

    Bardzo nam będzie Ciebie brakowało Doktorze!a Rodzinie najszczersze współczucie.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 22:10:51

    20 lat ja i moja rodzina chodziliśmy do Niego, WSPANIAŁY CZŁOWIEK, LEKARZ ZAPALONY WĘDKARZ. Kiedyś dziecko mi zachorowało w niedzielę przyjechał zastrzyk temperatura spadła, nic niechciał choć wiem, że robił to za free. Naprawdę samarytanin. Wiele razy mówił mi "Fizyki nie przeskoczysz, sznuj zdrowie bo kiedyś będzie ci go brakować" sam pracował od rana do wieczora.... Takich ludzi jest naprawdę mało....

  • Arek. - niezalogowany 2018-09-05 23:16:51

    Spoczywaj w spokoju Romek. Wyrazy współczucia dla całej rodziny.

  • gość 2018-09-06 06:43:46

    Zbieralem sie 20 lat , zeby Go odwiedzic , niestety nie zdazylem , wspanialy Czlowiek i kolega ze szkolnej lawki , cierpie razem z Rodzina , wielka strata dla calej spolecznosci , poczekaj , spotkamy sie kiedy indziej , czesc Jego pamieci. Andrzej Thomas Krzyz/Zlotow/Paderborn