Róża maluje. O tajemnicach makijażu opowiada wicemistrzyni Polski

Pędzlem wyciąga z kobiet to, co w nich najlepsze. Nawet mężczyźni przebierają nóżkami na jej fotelu. Rozmowa z Różą Wróblewską, wicemistrzynią Polski w makijażu

Pani Róża jest jak malarz, a twarz klientki jest jej płótnem (fot. Oset Studio)
Pani Róża jest jak malarz, a twarz klientki jest jej płótnem (fot. Oset Studio)

Jakie to uczucie dawać kobiecie nową twarz?

W zasadzie ja wydobywam piękno, które jest w każdej kobiecie. Tylko czasem, w pędzie dnia codziennego, jest ono niewidoczne. Podkreślam atuty pań i może czasami tworzę ich nowe „ja”.

Tyle że to efekt nietrwały. Kobieta zmywa tę nową, lepszą twarz i sen się kończy.

To dołujące i motywujące jednocześnie. Do dbania o siebie. Do nauczenia się makijażu dziennego (prowadzę takie warsztaty).

Opis zdjęcia

Makijaż w stylu folkowym wykonany przez R. Wróblewską na mistrzostwach makijażu w Poznaniu. (fot. PGG Photography Paulina Greczyło-Gajda)

Podobno kobiety malują się dla innych kobiet.

Pewnie chodzi o pokazanie, że jest się ładniejszą. O zwykłą zazdrość. Ale większość kobiet maluje się dla siebie. Dla nich wyjście bez makijażu do ludzi powoduje dyskomfort, bo nie czują się tak atrakcyjne jakby chciały.

Pytanie tylko, czy mężczyźni zauważają, że kobiety mają na sobie makijaż. Czy doceniają ich starania.

To zależy od mężczyzn i od tego, jaki to jest makijaż. Jeśli mówimy o makijażu delikatnym, to mają prawo go nie zauważyć. Widzą, że coś się zmieniło, że jest fajnie, ale nie wiedzą do końca o co chodzi.

Podobno to makijaż idealny.

Makijaż zwany makeup no makeup jest teraz najmodniejszy. Tak zwane tapety są w odwrocie. Natomiast jeśli chodzi o makijaż wieczorowy, to w nim trzeba odważniej zagrać kształtem i kolorem, a wtedy trudno, by facet tego nie zauważył.

Tak? Przytoczę dyskusję znalezioną na forum: Zapytałam kolegów, czy lubią pomalowane kobiety, czy takie bez makijażu. Odparli: bez makijażu, wolimy naturalny wygląd, jak twój. A ja miałam na sobie „ciężki” makijaż: podkład, korektor, róż, puder rozświetlający, kredkę do oczu, tusz do rzęs, konturówkę, szminkę, cień do oczu, bronzer…...

To tylko fragment artykułu (pozostało 10374 znaków). Aby czytać dalej ...

Subskrypcja na portalu

Zyskaj już dziś pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Wykup subskrypcję

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu