:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Rysiu, ty mały kombinatorku

20/08/2018 18:00
Wybory, Rysiu mały kombinatorku - zdjęcie, fotografia

- Nie zapiszę się do PiS-u – starosta zapewnia, że nie zabiegał o przynależność do partii Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego nie zwolnił Daniela Sztycha? Kto pójdzie z nim do wyborów: Adam Pulit czy Mirosław Jaskólski? Z Ryszardem Goławskim rozmawia Piotr Steffen

Kandydaci Porozumienia Samorządowego ze starostą na czele są już przygotowani do wyborów?

Oczywiście. Jeżeli mówi się o wyborach, to zaraz po tych, które już się odbyły. Cztery lata temu Porozumienie Samorządowe, które reprezentuję, i liderzy w poszczególnych gminach, powiedzieliśmy sobie krótko: od początku przygotowujemy się do kolejnych wyborów.

Jakie nazwiska będą liderować na listach w poszczególnych okręgach?

Dzisiaj jeszcze nie zdradzę konkretnych nazwisk, jest trochę za wcześnie.

Przecież nikt się nie odwróci od Pana tylko dlatego, że ujawni Pan przynajmniej część kart.

Jeszcze nie pora. Muszę najpierw zorganizować posiedzenie klubu. Jak będzie czas, a to już niebawem, przyjdę do pana Leszczyńskiego, bo zawsze tak robię przed wyborami i przygotujemy wyborcze materiały. Jak redaktor naczelny napisał kiedyś w swoim felietonie – tak, my też robimy u niego ulotki na wybory. A jak u niego robimy, to wygrywamy (śmiech).

Kto będzie liderem listy w Złotowie?

Nie mogę powiedzieć, bo nie dokonaliśmy jeszcze w tej kwestii wyboru. Nazwiska, które rozważamy są już ustalone, ale nie zapadła końcowa decyzja.

Tyle osób widzi Pan na potencjalny numer jeden, czy tylu chce nim być?

Na dzisiaj w rachubę wchodzi dziesięć nazwisk choć wiadomo, że wszyscy nie mają takiej samej szansy. Ostatecznie na liście zostanie siedem osób, a liderem będzie ten, kto ma największy potencjał.
Generalnie wszystko jest już dograne. Listy rzeczywiście są już pozamykane. Osobiście uważam, że zmiana w ordynacji wyborczej, którą zaproponował rząd niczego tutaj nie zmieni, główna walka stoczy się o sejmiki wojewódzkie. Niemniej w myśl nowej ordynacji tych kandydatów potrzeba trochę mniej, niż w dotychczasowych wyborach, a to przyspieszyło sprawę z pozamykaniem list.

Utrudniło, bo trzeba było odmawiać tym, którzy chcieli?

To faktycznie był główny problem. Nie wszyscy, którzy byli na listach cztery lata temu, będą mogli teraz startować, bo miejsc jest mniej.

Kogo rozczarował Pan komunikatem: przepraszam, ale nie ma dla ciebie miejsca?

Nie chcę mówić o nazwiskach. Mniej więcej wyglądało to tak, że gdy rozchodziło się o okręg pięciomandatowy, było dziesięcioro kandydatów, ostatecznie zostało siedmioro. To normalne, że każdy komitet wybiera tych, którzy mają większy potencjał wyborczy. Na tym ta cała gra polega, bo wybory to przecież gra, w której chodzi o przekonanie wyborców, że warto zaufać i wybrać.

Adam Pulit ponownie wystartuje z Porozumienia Samorządowego?


To tylko fragment artykułu.
Cały znajdziesz w tygodniku Aktualności Lokalne.

Jeśli chcesz czytać cały artykuł
napisz na [email protected]

Reklama

Rysiu, ty mały kombinatorku komentarze opinie

  • nie wymyślaj kobieto - niezalogowany 2018-08-22 07:17:39

    Nie podlega.I zazwyczaj rozmówca nie ma pojęcia, jaki tytuł wymyśli redakcja. Wiem, bo sam to przerabiałem.

  • gpx - niezalogowany 2018-08-21 23:46:52

    Wszystko wskazuje na to, że Gazeta Polska z Krajenki i PiS ze Złotowa nie poradzą sobie z powiatowymi .....ilcami, które dalej będą rządziły.

  • Domino - niezalogowany 2018-08-21 22:02:13

    Kolarzu, a Ty widzę dalej marzeniami żyjesz. Dopóki rządzisz strukturami, to nic nie ulepisz, boś kłótliwy i wszędzie widzisz przekręty i sitwy. Ludzie mają dosyć takich osobników jak Ty. Co się upaśli na zeszłym systemie, a teraz zgrywają bohaterów ,,o wolność waszą i naszą". Zdradzę Ci tajemnicę, jeździsz rowerem bez łańcucha, ale za to na pistolet na wodę.

  • Haha - niezalogowany 2018-08-21 19:30:39

    Podlega i to robią

  • sqr - niezalogowany 2018-08-21 19:11:34

    Cóż, jedni żyją przyszłością, inni babrają się w przeszłości. Osobiście preferuję tych pierwszych, zostawiając przeszłość wszelkiej maści Cenckiewiczom.

  • aqq - niezalogowany 2018-08-21 19:06:06

    Nie podlega. Proponuję lekturę art. 14a prawa prasowego, który mówi o "autoryzacji dosłownie cytowanej wypowiedzi".

  • teodor - niezalogowany 2018-08-21 18:37:48

    Jak zwykle brak najważniejszego pytania. O koalicjanta TW Cezara. Poza tym głaskanie bo Rycho przyniesie kasę.

  • No - niezalogowany 2018-08-21 18:34:50

    Podlega

  • Miro - niezalogowany 2018-08-21 17:30:41

    Kończ Starosto, wstydu (sobie) oszczędź...

  • aqq - niezalogowany 2018-08-21 17:13:45

    Tytułu nie podlega autoryzacji.

  • No - niezalogowany 2018-08-21 15:41:53

    Mhy czytam twoje wywody to aż nie wierzę. Po pierwsze co do tytułu to uwierz mi ale Pan Starosta pewnie dostal go do autoryzacji i tam też podają tytul jaki będzie. Po drugie artykuł i tytuł nie obraża mnie jako mieszkańca powiatu bo sam Starosta sie wypowiada. Po trzecie z całym szacunkiem dla Pana Starosty niech już da luz bo pół roku przed wyborami jest wszędzie a jak wygra to ma wszystkich w poważaniu głębokim. Ot cały Pan Ryszard. I jeszcze jedno budowanie dwóch komitetów wyborczych w tej kadencji nie przejdzie żeby zostać Przy władzy.

  • Flatower - niezalogowany 2018-08-21 15:31:52

    PSL i ich wszystkie"przydupasy"zakończą rządy w samorządach w tym roku Poza własnymi interesami i rodzinną polityką kadrową -nic. Młodzi powinni przejąć stery przy udziale uczciwych starszych osób.

  • Kury karmić .... - niezalogowany 2018-08-21 14:43:38

    Tytuł artykułu faktycznie poniżej krytyki, bardzo obraźliwy - wyciągnięty z kontekstu - jakiś internauta w komentarzu napisał - Rysiu .... . I dziennikarzyna robi sensacyjny tytuł. Panie Piotrze tak się nie uprawia dziennikarstwa. Powinien Pan zerknąć do wikipedii co oznacza magiczne słowo szacunek. Zadziwiające, że Pan jeszcze może spoglądać w lustro. Obrażając Starostę, obraża Pan nas wszystkich mieszkańców powiatu.

  • Kury karmić .... - niezalogowany 2018-08-21 14:43:37

    Tytuł artykułu faktycznie poniżej krytyki, bardzo obraźliwy - wyciągnięty z kontekstu - jakiś internauta w komentarzu napisał - Rysiu .... . I dziennikarzyna robi sensacyjny tytuł. Panie Piotrze tak się nie uprawia dziennikarstwa. Powinien Pan zerknąć do wikipedii co oznacza magiczne słowo szacunek. Zadziwiające, że Pan jeszcze może spoglądać w lustro. Obrażając Starostę, obraża Pan nas wszystkich mieszkańców powiatu.

  • sqr - niezalogowany 2018-08-21 13:07:07

    Podoba mi się tytuł. Masz polot, Piotrusiu, ty mały dziennikarzynko... ;) A serio: uważam, że tytuł jest obraźliwy. Nawet w żartach o nikim bym tak nie powiedział. Może to kwestia szacunku, może kindersztuby. A może dziennikarze faktycznie uwierzyli, że są czwartą władzą i za nic mogą mieć konwenanse? Tylko to trochę wstyd, Panowie Redaktorzy.

  • POpisowiec - niezalogowany 2018-08-21 12:02:55

    Powiem tak jak jeszcze jego mogę strawić mimo,że obsada stanowisk budzi wiele zastrzeżeń to ta cała rada łącznie a może przede wszystkim to pędzić gdzie pieprz rośnie,powiat potrzebuje głębokich zmian ,jedni niech pilnują pieczarkarni inni swoich pól inni znowu na emeryturę dawać pracę młodym wykształconym a nie takim ,które noszą krótsze spódniczki,ja na tą koalicję już nie zagłosuje najlepsza byłaby POPIS ale jak wiadomo ci mają topory zakopane i tylko czekają na wspólny konflikt bo to typowi politykierzy.

  • Pseudonim - niezalogowany 2018-08-21 10:34:13

    Mniej wiarygodnego i rzucającego słowa na wiatr polityka nie znam. Zero pomocy od niego, zero poparcia dla niego.

  • obserwator - niezalogowany 2018-08-21 09:43:19

    Zarzadzanie powiatem nie jest proste, szczegolnie gdy drogowiec pozostawil za sobą dziure w budżecie. A wiadomo, ze ludziom zawsze bedzie malo... trzeba robic swoje i juz. Ja kontrkandydata nie widzę.

  • Gruzin - niezalogowany 2018-08-21 07:23:37

    Casting politycznych "prostytutek" ? Hasło tegoroczne : NIE CZAJ SIĘ, BĄDŹ JAK RYSIU CZARNECKI, ON SIĘ "PUSZCZA" ZE WSZYSTKIMI PARTIAMI. Nie którzy już moralnie upadli.

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-20 22:54:36

    Okazuje się że lokalni politycy to ,,farbowane lisy"" gotowe sprzedać się każdej opcji politycznej. Starosta i przewodnicząca Rady byli w różnych opcjach, przytulali się do SLD, członkowali w PSL, w międzyczasie puszczając oko do PiS (imprezy w Mirosławcu organizowane przez PiS pod patronatem Błasikowej), ale okazuje się że chodziło o prawdopodobnie własne prywatne interesy (rodziny i kolesiostwo ustawione).

  • obywatel - niezalogowany 2018-08-20 22:42:16

    Proponuję zagrać w plusy i minusy. Będzie choć trochę merytorycznie. Zaczynam: + : podobno mocna głowa (ostatnie imprezy zaprzeczają) - : mózg zostawił w PRL-u (nie nadąża) Podaj dalej.

  • Cleo - niezalogowany 2018-08-20 21:59:26

    Rychu jest w porządku

  • Ranczo - niezalogowany 2018-08-20 21:28:37

    Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. :) Nie jest łatwo być samorządowcem, sami malkontenci wkoło.

  • Czesław - niezalogowany 2018-08-20 20:04:11

    Ten pan rządzi powiatem jak w PRL. Nic dziwnego, skoro wywodzi się z następczyni ZSL, czyli "peezelu".

  • Koleś - niezalogowany 2018-08-20 19:40:16

    Zobaczymy, zobaczymy......na cwaniaka znajdzie się zawsze większy.

  • Richard - niezalogowany 2018-08-20 19:04:57

    Droga pod dom wyasfaltowana... I cmoknijcie mnie w pompkę

  • Naruto - niezalogowany 2018-08-20 18:53:00

    Prezes klubu ,,tęcza" tez miał na imię Rysiu czy to przypadek?

  • gość 2018-08-24 09:16:24

    Oskubią kuperek, kombinatorku, oskubią. Czego oczekujecie, jeśli on , sam nie rozumie swoich wypowiedzi i doszukiwanie się w tym logiki da się porównać do poszukiwań uporządkowanej geometrii w bezładnej kupie siana. Tak jest i to przykre. Nawet korepetycje wybitnego matematyka TW CEZARa bez efektu.

  • gość 2018-09-28 21:37:22

    TW Cezar matematykiem? Ale jaja! A to nie był czasami kierunek - ekonomia polityczna.

Dodajesz jako: |