:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Ryszard Goławski na Zgromadzeniu Jubileuszowym Związku Powiatów Polskich

Samorządowcy, Ryszard Goławski Zgromadzeniu Jubileuszowym Związku Powiatów Polskich - zdjęcie, fotografia

Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich odbyło się 11 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Uczczono w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i dwudziestą rocznicę powstania powiatów. 5 czerwca 1998 r., uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym.

W 1998r. na Zamku Królewskim wręczono akty erekcyjne przedstawicielom wszystkich powiatów.

W Zgromadzeniu wzięli udział delegaci reprezentujący powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski oraz goście związani z samorządem powiatowym aktualnie lub w przeszłości.

Powiat Złotowski reprezentował starosta Ryszard Goławski.

- Przyszło nam świętować dwudziestolecie powiatów w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorząd terytorialny był podwaliną pod budowanie wolnego państwa polskiego – powiedział prezes Zarządu ZPP Ludwik Węgrzyn. - Polskę kształtuje samorząd, nie zapominajmy o tym, brońmy go – mówił do zgromadzonych.

W trakcie uroczystości sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera odczytał list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. „To właśnie dzięki istnieniu powiatów, dzięki kreatywności i wytężonej codziennej pracy działaczy samorządowych mieszkańcy mogą jeszcze mocniej angażować się w lokalną kulturę, wzmacniając więzi społeczne i gospodarcze i pomnażając potencjał Polski powiatowej” – to jego fragment.

fot. Starostwo Powiatowe w Brodnicy


Ryszard Goławski na Zgromadzeniu Jubileuszowym Związku Powiatów Polskich komentarze opinie

  • Komuch - niezalogowany 2018-09-13 17:55:37

    Zjazd PSL.Ostatni.

Dodajesz jako: Zaloguj się