:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 22°C
Inwestycje w powiecie, Sezon kąpielisku przebudowa pomostów Jastrowiu - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 12/06/2019 09:26

Temperatura powietrza zachęca do kąpieli wodnych, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie.

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że sezon kąpielowy, a więc otwarcie kąpieliska miejskiego nad jeziorem Dużym (Leśnym), którego będą strzegli ratownicy rozpoczyna się 21 czerwca.

Ponadto informujemy, że do momentu otwarcia kąpieliska trwają nadal prace związane z bieżącym zabezpieczeniem pomostów. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przestrzeganie oznaczeń i nie wchodzenie na pomosty, które będą wyłączone w tym sezonie z użytkowania.

Jednocześnie informujemy, że trwają prace projektowe oraz związane z nimi prace dokumentacyjne prowadzące do wykonania kompleksowej przebudowy pomostów. Realizacja zadania zaplanowana jest na przyszły rok, a udostępnienie nowych pomostów na sezon letni 2020. Stało się to możliwe dzięki umowie podpisanej na początku tego roku między Gminą i Miastem Jastrowie, a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, działającym w imieniu Skarbu Państwa, na użytkowanie części jeziora z przeznaczeniem na kąpielisko oraz pomostów rekreacyjnych. Umowa została zawarta na czas określony do 31 grudnia 2021 roku.

Do czasu wykonania kompleksowego remontu pomostów prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i dbanie o swoje, i o swoich bliskich bezpieczeństwo.

Dla tych, którzy chcieliby się ochłodzić na terenie miasta, przy wysokich temperaturach powietrza, uruchamiamy na placu Jana Pawła II kurtynę wodną.

Poniżej poglądowa mapa przebudowy pomostów na plaży miejskiej.

Link do mapy - pdf.

Urząd Gminy i Miasta Jastrowie

Reklama

Sezon na kąpielisku i przebudowa pomostów w Jastrowiu komentarze opinie

  • gość 2019-06-12 09:33:41

    No i teraz niektórym niedowiarkom kopara opadnie. Tylko narzekać potraficie

  • gość 2019-06-12 10:12:37

    Po czym ma kopara opaść? Temat ciągnie się od kilku lat, sezon się rozpoczyna a praktycznie pomosty nie do użytku. Po zakończeniu prac nic się nie zmieni, powierzchnia pomostów wróci do stanu pierwotnego, żadnych dodatkowych nowości, więc szału nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 10:30:56

    Pomosty to porażka radnych i burmistrza z jego ekipy. Wstyd za taką radę. Zlikwidować straż miejską która nic nie robi tylko kasę bierze.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 10:46:22

    Co z tego ze pomosty sa robione lepiej sie zinteresowac stanem wody kiedys woda przejrzysta a teraz strach do wody wejsc bo nie wiadomo co sie za syf zlapie.

  • gość 2019-06-12 11:22:38

    Pomosty i jezioro nie są własnością gminy Jastrowie i nigdy nie były. To teren skarbu państwa i nareszcie udało się sformalizować stan prawny tego terenu co da możliwość zgodnego z prawem wydatkowania gminnych pieniędzy m.in. na nowe pomosty. Gdyby burmistrz wydał je nie mając prawa do dysponowania tym terenem , złamałby ustawę o finansach publicznych. Może ktoś coś z tego zrozumiał ?

  • gość 2019-06-12 11:36:00

    Dopiero teraz okazało się że pomosty (???) i jezioro są własnością Państwa a nie gminy? Może cały teren rekreacyjny na którym gmina do tej pory inwestowała (bezprawnie)?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 11:45:15

    Wojtiuk przeczytał gazetę i oświadczenia wydaje. A 5 lat nic nie zrobił. Sam niech się pod kurtyna na placu kapie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 12:12:59

    To za co burmistrz bierze kasę i jego radni. W Jastrowiu nic się nie dzieje burmistrz olewa mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 12:28:51

    Co znaczy nic się nie dzieje ? Doprecyzuj ten sloganik ?

  • gość 2019-06-12 12:37:22

    Urząd Gminy i Miasta Jastrowie - to już nawet wstyd się podpisać pod tą żenującą informacją. Urząd wydaje decyzje?. To nie dziwię się , że nic nie można zrobić.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 13:24:54

    Kurtyna wodna powinna być orliku i skate PARKU dzieci tam się gotują ,a zauważmy że do tego uprawiają sport.

  • gość 2019-06-12 13:31:31

    Mam wrażenie , że te pozytywne odpowiedzi redaguje tylko burmistrz. Typowy język urzędniczy. Kto dał dupy z terminami realizacji inwestycji?

  • gość 2019-06-12 15:17:14

    Same asy na tym forum, ktoś umie ty czytać ze zrozumieniem ?

  • gość 2019-06-12 15:44:41

    Jak można realizować inwestycję, jeżeli nie ma się prawa do nieruchomości. Podpisali umowę to można teraz działać.

  • gość 2019-06-12 16:30:10

    Od kilku lat gmina inwestuje w ten obiekt i dopiero teraz okazało się że było to bezprawne? Totalny burdel w papierach i tyle.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 17:18:09

    Czytając te komentarze wnioskuję, że Wojtiuk z taką opozycją sobie radzi jak z dziećmi z przedszkola.

  • gość 2019-06-12 19:07:47

    Zgłaszam do prokuratury za to, że urząd bezprawnie remontował pomosty , które nie były jego własnością. To jest nadwyrężenie gospodarki finansami samorządowymi. Niegospodarność. Ciekawe ile jeszcze inwestycji zrobiliście na nie swoich terenach lub obiektach. Skandal.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 19:33:49

    Hehehe zgłaszaj natychmiast. Tylko niezapomnij się podpisać na doniesieniu.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 21:12:52

    I będzie znowu tajemniczy pan Jan zgłaszający.....

  • gość 2019-06-13 10:49:17

    Byłem i oglądałem robotę. Typowa robota wiochmena. Za jakiś czas znowu pomost będzie do naprawy. Ale to nie moja kasa i nie mój cyrk oraz małpy. Robota żle wykonana.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-13 13:06:53

    Obiecanki cacanki ludzie uzbrojcie się w cierpliwość i znów nic. Bo zkad kasa. Wystarczy madze pomyśleć a nie wyrzucać pieniądze na Straż Miejska Która bierze pieniądze za nic ale cóż niema myślących i nie robiących tylko rozkazujacych.

  • gość 2019-06-13 15:02:51

    Ale jest za to madze piszący....

  • gość 2019-06-14 06:00:24

    Pomosty masakra.Na ulicy Roosvelta gdzie jest Dino chodniki pobocze zdewastowane przez tiry ludzie matki z wózkami nie mają którędy iść burmistrz i jego świta nic nie robią .Burmistrz ma na głowie Polonię i synka gdzie on jest prezesem.Miała być zrobiona droga na bloki i do Jastrobetu teraz tam jest piekło gdzie radni osiedlowi pochowali głowy w piasek.

  • gość 2019-06-14 09:54:09

    Patologia...

  • gość 2019-06-14 13:18:17

    Masakra to jest to p.....e społeczeństwo w Jastrowiu, patologia i roszczenia a do roboty to się lenie nie wezmą.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 13:58:52

    A gdzie radny z tego okręgu gdzie jest plaża czyli ul. Jeziorna ? Dlaczego nie zabiegał wcześniej o pomosty ? Po co niech cały sezon będą wyłączone z użytkowania. Ważne że radni od burmistrza są kołem wzajemnej adoracji.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 16:04:54

    Ty umiesz czytać wyżej ? Czy alkoholowa mgła przesłoniła horyzont ?

  • gość 2019-06-14 16:19:43

    Radni tylko diety biorą .A Jastrowie w miejscu stoi.Burmistrza radni łapka do góry głosować mogą jak ich pan pozwoli .To jest ja w Korei.Plaża masakra dojazd do Jastrobetu i Dino to katastrofa.Straż miejska nic nie robi tylko wypłatę bierze.Najważniejsza jest Polonia bo tam synek prezesuje.

  • gość 2019-06-14 18:30:24

    Czasem mam wrażenie, że na forum jest ten specjalista od patologii, co dla niego wszystko jest patologią a kto jak kto ale on wie o czym mówi z doświadczenia.

  • gość 2019-06-14 23:38:27

    Ludzie nie wiedzą jaka jest prawda , a jadą na wszystkich, znawcy wszystkiego , pokończyli szkoły z łopatologii i teraz się wymądrzają. Dlaczego tacy wylewni nie byliście na wyborach się pytam ?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-15 07:45:57

    Tu tylko dwóch hejciarzy pisze...

  • Aleks - niezalogowany 2019-07-03 20:19:36

    Zgadza się , są to albo przegrani w ostatnich wyborach albo ułomni ludzie którym tłumaczysz jak chłop krowie na rowie a oni i tak swoje powiedzą.
    Brawo dla rady i burmistrza psy niech szczekają a karawana i tak idzie dalej.
    Pozdrawiam normalnych mieszkańców Jastrowia.

Dodajesz jako: |