Skoczkowie znów zwyżkują

Bardzo dobrze spisali się krajeńscy skoczkowie podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Białogardzie. Na szczególne uznanie zasługuje rezultat uzyskany przez Marcina Króla

Marcin Król (z prawej) skoczył w Białogardzie 185 cm

Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Białogardzie odbył się w niedzielę 19 maja. Świetny rezultat w kategorii młodzik uzyskał Marcin Król, który zwyciężył, pokonując poprzeczkę na wysokości 185 cm, co jest jednym z lepszych wyników w kraju w kategorii młodzika. Z bardzo dobrej strony pokazał się startujący po raz pierwszy w zawodach lekkoatletycznych Mikołaj Macios, który zajął trzecie miejsce zaliczając wysokość 155 cm.

22 maja na stadionie miejskim w Pile odbyły się Półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Wielkopolskiego w Lekkoatletyce. W zawodach wystartowały reprezentacje z 22 szkół. Po raz kolejny wyśmienicie spisali się skoczkowie wzwyż pochodzący z Krajenki. W kategorii dziewcząt doskonały rezultat uzyskała Katarzyna Madej, która zajęła pierwsze miejsce, uzyskując rezultat 155 cm, natomiast wśród chłopców zwyciężył Marcin Król, uzyskując 175 cm, a na trzecim stopniu podium stanął Mikołaj Macios, skacząc 165 cm.

Oto inne lepsze wyniki uzyskane przez zawodników z SP Krajenka: Julia Mazur pchnięcie kulą 3 kg – 9,42 m, Eryk Lamtschek 100 m – 12,60 s, Jakub Mikuś skok w dal – 5,30 m, Krzysztof Waliszewski skok wzwyż – 155 cm, Tomasz Głowacki rzut oszczepem – 33 m.

Info: Andrzej Wawruszak

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.