:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C lekkie zachmurzenie

Spacer z kijami. Puchar Wielkopolski Nordic Walking w Okonku

Pozostałe, Spacer kijami Puchar Wielkopolski Nordic Walking Okonku - zdjęcie, fotografia

Zawody odbędą się w sobotę, 14 lipca. Do zmagań może przystąpić każdy: zorganizowane drużyny, rodziny z dziećmi lub po prostu ci, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

* Organizatorami wydarzenia są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Okonek. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank.

* W całej Polsce trwa kolejna edycja Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku inicjatywy promującej nordic walking. W tym roku Akademia jest partnerem 15 pucharowych imprez w całym kraju.
 

Po rejestracji, uczestnicy zostają przypisani do odpowiedniej grupy wiekowej. W Pucharach Nordic Walking startują zarówno dzieci, jak i seniorzy najstarsza kategoria wiekowa to plus siedemdziesiąt lat. Do wzięcia udziału w rywalizacji zachęcane są również osoby z niepełnospawnością - Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku ma na celu propagowanie idei aktywności fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem ich potrzeb. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwają sędziowie z Polskiej Federacji Nordic Walking. 

Miejsce zbiórki znajduje się na stadionie przy ul. Stockeldorf. Specjalnie przygotowana trasa będzie przebiegać w całości po powierzchni miękkiej, przez alejki parkowe i dukty leśne należące do Nadleśnictwa Okonek. Zawodnicy mogą się rejestrować w biurze od godziny 9.00 do 10.30. Po zapisach, uczestnicy wyposażeni w pakiety startowe przystępują do wspólnej rozgrzewki.

Start pierwszego marszu zaplanowany jest na godzinę 11.00. Kolejny, na 5 km ruszy o godzinie 11.05. Zawody zakończy marsz dla najmłodszych o godzinie 13.00. Po zmaganiach każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, aby zregenerować siły. Wszystkie osoby, które pokonają wybrane przez siebie dystanse, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają pamiątkowe medale. Natomiast na tych, którym uda się stanąć na podium, czekają okolicznościowe puchary. 

- Nordic walking jest sportem dla każdego i może być alternatywą do biegania lub innych dyscyplin sportowych. Poprawia kondycję, wspomaga walkę z chorobami krążenia i np. cukrzycą. Angażuje niemal wszystkie mięśnie bez ryzyka przeciążenia jakichkolwiek części ciała, więc jest idealny również dla osób starszych bądź otyłych. Podczas marszu z kijami obciążenie stawów kolanowych jest znacznie mniejsze niż w przypadku zwykłego spaceru - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - O pozytywnych aspektach tego sportu można opowiadać bez końca. Jednak aby ich doświadczyć niezbędna jest prawidłowa technika, która pozwoli w pełni cieszyć się z zalet nordic walking. Dlatego warto zaczynać i trenować pod okiem doświadczonych trenerów - podkreśla.  

Harmonogram zawodów Pucharu Wielkopolski Nordic Walking w Okonku:
* 9.00 - 10.30 - biuro zawodów
* 10.40 - wspólna rozgrzewka
* 11.00 - start 10 km
* 11.05 - start 5 km
* 13.00 - Mini Nordic Walking (dzieci do 8 lat)
* 13.15 - uroczyste podsumowanie zawodów
 


Spacer z kijami. Puchar Wielkopolski Nordic Walking w Okonku komentarze opinie

 • AGD - niezalogowany 2018-07-13 08:13:37

  wzieliby sie za jakis normalny sport....

 • KSWokonek - niezalogowany 2018-07-12 18:47:03

  jakie miasto takie kibolki

 • KSWokonek - niezalogowany 2018-07-12 18:47:03

  jakie miasto takie kibolki

 • Czesław - niezalogowany 2018-07-12 17:52:18

  Tak? To pięknie, pozdr.

 • Maras - niezalogowany 2018-07-12 17:19:56

  Proponuje jechac na zawody gwarantuje ze panowie sa .Mamy wice mistrza i wicemistrzynie swiata z Piły. Pozdr

 • Czesław - niezalogowany 2018-07-12 14:29:59

  Marsz z kijkami to domena kobiet, kije mogą paniom służyć też do samoobrony. Prawie nie widzę mężczyzn uprawiających NW.

Dodajesz jako: Zaloguj się