:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Starosta podany do prokuratury

Informacje, Starosta podany prokuratury - zdjęcie, fotografia

Ryszard Goławski złamał prawo? Tak uważa Wiesław Fidurski. W spór zaangażowała się prokuratura

Wiesław Fidurski złożył w Prokuraturze Rejonowej w Złotowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę Ryszarda Goławskiego. Radny Rady Powiatu Złotowskiego zarzuca mu wydatkowanie publicznych pieniędzy na wspieranie kampanii wyborczej kandydata na prezydenta RP Adama Jarubasa.

13 marca 2015 za nasze publiczne pieniądze starosta zawiózł kapelę na konwencję wyborczą Adama Jarubasa. Nie był to wydatek, do którego go upoważniliśmy

– za to działanie radny z PiSu domagał się wniosku o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Podczas sesji absolutoryjnej wypomniał także staroście konferencję w sprawie obrony powiatu złotowskiego przed rzekomym włączeniem go do zapowiadanego województwa środkowopomorskiego.

Niezasadne było, aby podatnicy ponieśli wydatek 1700 zł za konferencję starosty i wójtów...

– stwierdził radny.

Komisja rewizyjna rady powiatu nie podzieliła opinii W. Fidurskiego, ten jednak broni składać nie zamierza. Stąd zawiadomienie do prokuratury.

W tej chwili prowadzimy czynności sprawdzające w tej sprawie, postępowanie wszczęte jeszcze nie zostało

– informuje prokurator rejonowy Sebastian Drewicz.​

Wiesław Fidurski nie poddaje się – jak nie komisja rewizyjna, to może prokuratura postawi zarzuty staroście

​Wiesław Fidurski do zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa załączył protokóły z komisji i sesji Rady Powiatu Złotowskiego, artykuły dokumentujące udział starosty w konwencji oraz karty pojazdów należących do starostwa.

Ryszard Goławski do 22:00 był dysponentem aut, był podobno w tym czasie w pracy

– zauważa W. Fidurski.

Złożyłem też w radzie wniosek o opinię prawną, ale skoro nikt nie chciał się tym zająć wewnątrz rady, to złożyłem zawiadomienie

– dodaje.

Starosta Ryszard Goławski odmówił komentarza w tej sprawie.

Adam Jarubas, mimo wsparcia kapeli No To Cyk prezydentem nie został. Za to w październiku 2015 wszedł do powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju.


Starosta podany do prokuratury komentarze opinie

  • Żal mi go. - niezalogowany 2018-05-10 10:14:33

    Pan Fidurski jest jakiś dziwny...taki PISowski...to w zasadzie go tłumaczy:)

  • Walłam ze śmiechu:) - niezalogowany 2018-05-10 10:12:09

    Dżisus!!!!Za to starosta może dostać czapę!!!TAKIE PRZESTĘPSTWO :):):)

  • [email protected] - niezalogowany 2018-05-10 10:09:12

    Lary,czy ty wiesz co to interpunkcja?

  • bzzzz - niezalogowany 2016-07-29 00:12:30

    Podobno dziś za Starostwem wylądować mają kosmici z przewodniczącym Rady Wszystkich Palantów Galaktyki. Czy to prawda, że masz zostać honorowym członkiem?

  • ggg - niezalogowany 2016-07-28 21:54:20

    Nie musiał.

  • Pani - niezalogowany 2016-07-28 15:57:49

    A skad mozesz wiedziec jak urzednicy w Starostwie pracuja ?? Moim zdaniem jest nas za mało a roboty pełno.. i jakie pączki ??

  • lary - niezalogowany 2016-07-27 23:38:04

    A kiedy cos napiszecie o postępowaniu CBA odnośnie nabyciu działek przez pana Leszczyńskiego wiadomo ze służby zabrały już jakieś dokumenty ale nikt nic nie mówi z szanowny redaktorów śmiech na Sali co do kapeli pan Fidurski na starostę się szykuje jak PiS podzieli województwa życzę mu tego z całego serca tylko jak nim być z wyrokiem ?

  • xyz - niezalogowany 2016-07-27 13:27:03

    Bardzo dobrze !!! Brawo Panie Fidurski! Podatników kontrolują ale co z naszymi pieniędzmi się dzieje to już niezbyt.

  • Rewolwerowiec - niezalogowany 2016-07-27 13:03:31

    Też mi historia! Lepszych można posłuchać rozmawiając z mieszkańcami Zalesia. Czego to ludzie nie wymyślą... Może Redakcja pomyśli o cyklu felietonów? Książkę można byłoby napisać na podstawie tych historyjek, zmyślonych, oczywiście.Tytuł mam: "Na(p/b)ity magazynek - goniąc w amoku". Ludzie, przestańcie zmyślać!

  • Areszt - niezalogowany 2016-07-27 11:39:34

    Rysiu trzymaj się. Oszołomy i z ich królem na przedzie - precz!!!

  • ja84 - niezalogowany 2016-07-27 11:28:43

    i bardzo dobrze, juz dawno powinni byli odsunac tego osobnika od koryta, nie dosc ze nie ze swoich na pieprz...koscioly, premie dla bylego dyrektora szpitala to jeszcze pelno ludzi w starostwie ktorzy sa zatrudnieni po to aby siedziec paczki zrec i nic nie robic!!!!

  • IzbaWytrzeźwień_Piła - niezalogowany 2016-07-27 11:11:24

    Odbiegając od tematu, może ktoś będzie miał wiedzę na ten temat... Czy jeśli mój krewny do służb mundurowych wstąpił przed 1989 rokiem, to musiał współpracować z agenturą?

  • norin - niezalogowany 2016-07-27 10:52:57

    Precz z Goławskim,na zawsze.Brawo Panie W.Fidurski bo tez mieliśmy (grupowo)zawiadomić Wojewodę wielkopolskiego aby przysłał kontrolę do Starostwa.Kościołom wydawał za duzo pieniędzy a karetka pogotowia jest do dzisiaj nie zapłacona.Starostwo zatrudnia za duzo ludzi,którzy nie wiedza co ze sobą maja zrobić,w czasie pracy.

  • gpx - niezalogowany 2016-07-27 09:43:24

    Dzisiaj ponoć mają być przeszukiwane pomieszczenia starostwa przez policjantów. Oj chyba skończył się nam starosta.