:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Sto tysięcy poszło gładko

Domyślna_stara, tysięcy poszło gładko - zdjęcie, fotografia

Powiat dołoży się do prac konserwatorskich i robót budowlanych zabytkowych obiektów. Pieniądze otrzyma 5 kościołów i zakrzewski Dom Polski

Najwięcej, tj. 30 tys. zł (31,09% udziału w całości kosztów) otrzyma złotowska parafia p.w. Wniebowzięcia NMP. Środki mają zostać przeznaczone na renowację elewacji ścian kościoła. 15 tys. zł trafi do parafii p.w. św. Katarzyny w Lipce, która wydatkować ją ma na montaż systemu sygnalizacji pożaru w świątyni p.w. Dobrego Pasterza w Batorowie (57,55%). Dotacje w tej samej wysokości przyznano też parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Sławianowie (49,83%) i parafii p.w. św. Barbary w Radawnicy. W pierwszym przypadku środki mają zostać przekazane na wykonanie schodów na chór i przeszklonej kruchty. W drugim – na renowację iglicy wieży kościoła. Parafia p.w. św. Marcina Biskupa w Starej Wiśniewce ma dostać 10 tys. zł (27,78%). Zakres prac ma objąć wymianę odeskowania, wzmocnienie i częściową wymianę elementów konstrukcyjnych ścian, wymianę listew maskujących, impregnację drewna oraz odnowienie okien i drzwi.

Zakrzewskiemu Domowi Kultury przyznano 15 tys. zł (41,96%). Pieniądze częściowo mają pokryć koszty odnowienia więźby dachowej i pokrycia dachu budynku nr 1 w Domu Polskim.

Patrycja Koplin


Sto tysięcy poszło gładko komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się