:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 24°C

Strajk klimatyczny młodzieży w Złotowie

Uroczystości obchody, Strajk klimatyczny młodzieży Złotowie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 15/03/2019 10:26

Młodzież ze złotowskich szkół przystąpiła dzisiaj do europejskiej akcji pod nazwą strajk klimatyczny

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył  się dzisiaj  w 15 polskich miastach,  m.in. w Ostródzie, Zielonej Górze, Katowicach, Szczecinie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie i Krakowie a także w Złotowie. Strajk jest częścią ogólnoeuropejskiego ruchu, który zainicjowany został po ekologicznej deklaracji Grety Thurnberg na COP24 w Katowicach. Uczennica na szczycie zaprotestowała przeciwko bierności rządów wobec zmian klimatycznych. 
 

Zobaczcie foto i wideorelację ze strajku w Złotowie. 

Reklama

Strajk klimatyczny młodzieży w Złotowie komentarze opinie

  • hubert - niezalogowany 2019-03-15 10:55:18

    Skandowane hasło najpierw natura potem matura , świadczy w dużym stopniu o jakości tego strajku.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 10:56:49

    Jakiś pajac z tyłu krzyczał "THC NIE JEST ZŁE "

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 10:57:08

    Wolność dla Tybetu xDD

  • gość 2019-03-15 11:28:45

    idzcie do domu lepiej

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 11:30:24

    Zacznijcie od siebie. Te kilkaset metrów do szkoły można przejść pieszo ale oczywiście ważniejszy jest szpan przed kolegami i dziewczynami. Ten strajk wygląda jakby strażnicy SS z obozów koncentracyjnych protestowali przeciwko holokauscie.
    Dzisiejsza młodzież - efekt 500+.

  • gość 2019-03-15 11:35:09

    Ciekawe ile papierków podnieśli, albo ile by podnieśli jak by wysłali ich do lasu.

  • gość 2019-03-15 11:40:44

    Na fotce zobaczyłem swoje dziecię - w ramach działań proekologicznych czeka na nie dodatkowe sprzątanie w domu. Oczywiście bez użycia detergentów!

  • gość 2019-03-15 11:48:11

    Kilku Gimbusów uciekła z zajęć. Nie bardzo wiedzieli przeciw czemu ta niby manifestacja. A może po prostu znaleźli się tam przypadkiem. W każdym razie wstyd...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 12:23:10

    Cudowna inicjatywa młodzieży!

  • gość 2019-03-15 13:14:15

    zal mi tych dzieci

  • gość 2019-03-15 13:18:18

    A może by tak młodzież lasy zaczęła sporzątać?

  • Dalajlama - niezalogowany 2019-03-15 13:22:42

    Popieram CKZiU, uwolnić Tybet.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 13:49:28

    A może za przeproszeniem dorośli ludzie czterech liter by nie ruszyli i zadbaliby o wzrastający problem ekologiczny . Młodzież robi co może w tym celu, zawsze że szkoła chodzimy sprzątać lasy.
    A dorośli ludzie mają to w głębokim poważaniu.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 14:09:30

    Ty zakompleksiony poprzedniku czepiający się dorosłych, toć ta młodzież przez swoich dorosłych rodziców wychowana.
    Skąd tyś się urwał widać że tobie wychowania zabrakło.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 14:11:12

    Ten las to po kim posprzątać? Po dorosłych?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 14:23:21

    Współczuję zwłaszcza uczniom , których nauczyciele nie chcą usprawiedliwić nieobecności z powodu strajku , jest to po prostu śmieszne zachowanie (ILO)

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 14:45:08

    A ja współczuję uczniom CKZiU. Współczuje braku inteligencji.

  • Wstyd - niezalogowany 2019-03-15 15:05:04

    Proszę o zmianę głównego zdjęcia, osoby na nim pokazane nie utożsamiały się z postulatami i ogólnym charakterem akcji. Po raz kolejny uczniowie zawodówki w charakterystyczny dla siebie sposób pokazali jakimi są zwierzęciami, co negatywnie wpłynęło na ogólny wizerunek strajku, w- jakby nie patrzeć- słusznej sprawie. Osobom szczerze zaangażowanym należą się brawa.

  • gość 2019-03-15 15:13:08

    Nieobecność w szkole z powodu tego "strajku", to zwyczajne wagary. W żadnej szkole nie powinny być usprawiedliwione. Chcieli strajku? OK, tylko ze wszystkimi tego konsekwencjami.

  • ekosmog - niezalogowany 2019-03-15 15:43:03

    Wyłączcie sobie na początek smartfony, bo ładując do nich baterie wycinacie lasy kret_ni ekolodzy sie znalezli

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 16:28:59

    Jestem ciekawa ile z tych osób na własną rękę, na codzień dba o środowisko. ;D Jak większość tam to fajki pali i śmieci nie segreguje- zapewne.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 16:42:20

    Czy osoby komentujące o sprzątaniu/wycinaniu lasów i szerzących inne swoje mądrości chociaż zapoznały się z postulatami strajku? Bo jak czytam komentarze to popadam w wątpliwość. Przykre, że zawsze znajdą sie idioci (bo inaczej ich nazwać się nie da) którzy psują wizerunek całego strajku. Zmiany zacznijmy od siebie zamiast krytykować słuszną inicjatywę młodzieży. A „śmieszki” z żenujacym poziomem humoru zawsze się znajdą, szkoda że tutaj została odwrócona uwaga od prawdziwego celu strajku.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 16:44:06

    To strajk polskiej młodzieży...czy niemieckiej...Wasi dziadkowie co walczyli za Polskę się teraz w grobach obracają! Transparenty dno, tzn te nie niemieckie. Ale zaraz jakiś mądry napisze, że to światowy strajk i w kosmosie, niemiecki kosmonałta też wiedzieć musi.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 16:57:52

    Co do szwedzkiego napisu ma niemiecki kosmonauta? Brak wiedzy wśród dorosłych obraża te mądre dzieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 18:27:06

    A na Zamze przyjeżdżają buraki i ich dziewoje i zostawiają taki syff że się w głowie nie mieści.Tam idźcie strajkować i niech nikt nie mówi że to starzy ludzie tam imprezują.Przejdzcie się to zobaczycie.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 18:40:39

    Odpowiedz do wyższego komentarza: A co to ma wspólnego z postulatami danego strajku? Prosze się doinformować o co ta młodzież walczy a potem komentować.

  • gość 2019-03-15 18:48:01

    Tak a rodzice kupują stare graty mają ich po 3 -4 złomy z tzw Zachodu kopcące ropniaki najpierw im niech wytłumaczą poszli nie wiedząc nawet po co,jeszcze nam daleko do takich akcji.

  • G - niezalogowany 2019-03-15 19:47:09

    Mimo wszystko pozytywna akcja.Tylko popierać.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 20:38:09

    Wożąc się wieczorami i prując na tylnich siedzeniach tych używanych złomów rodziców gimbów itp. też poprawiacie klimat naszej planety.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 20:47:49

    Pochodzili, pokrzyczeli i od razu powietrze zrobi sie czystsze. A i w Warszawie bardzo sie przejma i natychmiast wyprodukuja nowe ustawy, ktore przyczynia sie do zmniejszenia zanieczyszczen w powietrzu. Po protescie mlodziez wroci do swoich ogrzewanych weglem lub, o zgrozo, drewnem, domow i bedzie narzekac, ze rzad powinien, a prezydent musi, a nikt nie pomysli nawet, zeby zaczac od wlasnego podworka i przekonac rodzicow do zmiany pieca na gazowy. Ach, gaz przeciez za drogi, no to kopcmy dalej, a obwiniajmy panstwo.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 21:05:26

    Może zamiast wytykać tym dzieciom i ich rodzicom, warto samemu coś zrobić:)

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 21:25:11

    To prawda że gaz jest za drogi ale to wina zagranicznej polityki naszego państwa która skacze do Federacji Rosyjskiej podpuszczona przez kraje zachodniej Europy oraz USA. Ceny w tych krajach są podobne do cen w polsce tylko płace są tam o wiele wyższe. Czemu polska drze ostatnie łachy z własnych obywateli ?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 23:48:35

    Ja nie rozumiem zachowania niektórych osób, czy wy nie potraficie poprostu zobaczyć plusów strajku, że jednak jest nadzieja w młodszych pokoleniach, że oni mogą zmienić nasze środowisko. A wy co robicie? Siedzicie i piszecie takie komentarze i czekacie, aż w Polsce się zmieni i później będzie, że wielce byliście za tym. Przemyślcie co napiszecie. Cudowna inicjatywa oby takich więcej naprawdę. Mam wiarę w tą ludzkość jeszcze. Nastolatkowie nie tylko piją i palą teraz, jak widać chcą aby było lepiej, chcą aby środowisko było lepsze. Powodzenia!! :)

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 01:14:47

    Jakość atykulu adekwatna do piszącego. Tutaj śmiać się należy i współczuć sensacji.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 07:34:13

    Piękna inicjatywa, jesteście cudowni! Tacy młodzi, a biorą się za takie poważne rzeczy, jestem godna podziwu!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 09:48:14

    Również podziwiam. Ta młodzież jest znacznie mądrzejsza od niektórych tu piszących "dorosłych".

  • Gość - niezalogowany 2019-03-16 10:34:12

    Ja bym zrobił strajk przeciwko 500+. Zobaczyły by te uczniaki jak ciężko miały kiedyś niektóre dzieci tym bardziej że brakowało wtedy pracy. Nie było by im tak wesoło i chodziły by w ubraniach starszego rodzeństwa.
    Cieszcie się z dobrodziejstw naszej władzy.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-03-16 11:29:29

    Oby te "dobrodziejstwa" w postaci obecnej wkadzy jak najszybciej odeszły w niepamięć. Twój wpis nijak się ma do tematu artykułu, widać że piszesz na zlecenie.

  • gość 2019-03-16 14:48:33

    Ha! Może tak cofnijmy się dziesiąt lat wstecz-droga inteligencjo złotowska. Jacy to wy byliście będąc tą gnębioną dotąd młodzieżą. Wszyscy przecież spożywają w nadmiarze alkohol, ćpają i palą-bo taka według was jest dzisiejsza młodzież, podkreślając słowo wszyscy. Teraz ja-szanowni dorośli, przedstawię wam wasze codzienne rozmowy: ''Jaka ta pogoda zmienna, nic się te przysłowia już nie sprawdzają, kto to widział w październiku mieć sierpień, a w maju luty ''. Czy słyszał te słowa ktoś z Was chociaż raz z ust waszych dzieci? Czy to dzieci wywożą śmieci do lasu, by płacić mniejsze rachunki? Czy to dzieci wybierają sobie te samochody z zachodu? Zacznijcie od siebie. Marudzicie, gadacie, plotkujecie o każdym i wszystkim. Rozbawił mnie-gość - wyżej, z czego pisałeś ten komentarz? Internet teraz jest tak rozpowszechniony, wraz z komórką, że Panie i Panowie 60+ Facebooka posiadają, używając go wręcz cały dzień- jak ta nasza ''głupia'' młodzież. Polecam dokształcić się na temat: '' Młodzieżowego Strajku Klimatycznego'' dowiedzieć się, jaki jest tak naprawdę jego cel, a przy tym przypominając sobie, o co sami walczycie.

  • Mariusz - niezalogowany 2019-03-16 15:26:26

    Super!!!

  • Marian - niezalogowany 2019-03-16 18:06:26

    potrzebuje 2 złote na papierosy pożyczy ktoś?

  • Gocha - niezalogowany 2019-03-16 18:28:49

    Jestem mamą czwórki dzieci , a co dnia wstydzę się za dorosłych. Nie dorastamy im do pięt, a klimatyczny burdel to nasza , a nie ich zasługa.

  • gość 2019-03-17 14:37:55

    następny wolny dzień ,a kiedy czas na naukę ?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-17 16:16:27

    Zaraz wtedy gdy nauczycielom będzie się chciało uczyć.

Dodajesz jako: |