:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C

Straż Miejska w Jastrowiu waszym zdaniem

Administracja, Straż Miejska Jastrowiu waszym zdaniem - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 06/11/2019 10:01

Istnienie straży miejskiej w Jastrowiu budzi wątpliwości. Zapraszamy do udziału w sondzie i dyskusji

Niektórzy uważają, że jest zbędna, inni, że wręcz przeciwnie. Burmistrz argumentuje, że 100 tysięcy złotych rocznie przeznaczone na służbę, to nie są aż tak duże wydatki, a korzyści płynące z jej istnienia znaczące.

Jaka jest Wasza opinia?

Reklama

Straż Miejska w Jastrowiu waszym zdaniem komentarze opinie

  • gość 2019-11-06 10:11:03

    Nieeeeee!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 10:11:15

    Oczywiście ze powinna być straż miejska, tyle patusow co tam mieszka to sie w głowie nie mieści, narkotyki to tam na śniadanie dają.

  • Pawel - niezalogowany 2019-11-06 10:12:14

    A po co płacić komuś za nic nie robienie zbędny wydatek

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 10:16:18

    Panie radny Kruszyński jaki jest koszt straży miejskiej?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 10:26:24

    Powinna ale nie jedno osobowa. Powinna zająć się tym czym mieszkańcy palą w piecach.

  • gość 2019-11-06 10:44:17

    Tylko Kruszyński miał odwagę powiedzieć prawdę? Ile by nie kosztowała to i tak za dużo i każdy Tomek, czy Piotrek o tym wie

  • Jwe - niezalogowany 2019-11-06 10:44:57

    Nie

  • gość 2019-11-06 10:58:35

    A ja ich nie widzę wcale, a zasadność utrzymania straży miejskiej która pracuje do 15 jest mocno wątpliwa.

  • gość 2019-11-06 11:00:30

    Oczywiście, że powinna być, ale w tej chwili nie ma. Chyba, że mi ktoś udowodni, że Straż coś obecnie robi. W nocy zadymienie, że nie ma czym oddychać, pijaków kupa.
    Ja Pani strażnik w życiu nie widziałem.
    Przy okazji, fajnie, że mamy czujnik PM, szkoda, że nic w tym temacie się nie robi. Możemy zazdrościć czystości powietrza Górnemu Śląskowi.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 11:02:15

    Straż miejska tylko pilnuje meneli na odrobkach od 7 do 15 I nic więcej, 100 tyś rocznie za taką funkcje to o 100 za dużo. Zlikwidować I to natychmiast

  • gość 2019-11-06 11:20:39

    W jakim celu powstała ta "sonda"???

  • gość 2019-11-06 11:24:43

    W Jastrowiu wprowadziłbym dodatkowo oddziały ORMO i godzinę policyjną od 7:00 do 6:55.

  • Gość beny - niezalogowany 2019-11-06 12:26:13

    Zlikwidowac po jaki h.. To jeszcze istnieje??? Jest policja i to starcza!!! A tak szczerze gowno da ta sada bo jak ktos bd chcial to mimo woli mieszkancow nie zlikwiduje tego gniazda pasozytow

  • Jacek - niezalogowany 2019-11-06 12:37:49

    Po co ta straż!!! Koszty tej strazy włożyć w posterunek policji , i tyle

  • gość 2019-11-06 13:27:17

    Zlikwidować natychmiast,szkoda kasy.

  • gość 2019-11-06 13:30:46

    Zlikwidować zabawkę burmistrza.Wywalanie kasy w błoto z naszych podatków.Okonek to już dobrze zrobił nie mają straży miejskiej.Od tego jest policja.A straż miejska tylko ujeżdża samochodem i za darmo kasę biorą.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 13:55:53

    A po co oni

  • gość 2019-11-06 14:32:22

    Lepiej zatrudnić nową osobę do urzędu i będzie to nas podatników mniej kosztowało.

  • gość 2019-11-06 15:02:36

    do czego oni tam są potrzebni skoro od tego jest policja

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 15:04:15

    Uważam że nie powinna istnieć skoro jest posterunek policji.
    Straż miejska i tak nie ma żadnego wpływu na porządek w mieście ani na to co robią mieszkańcy w swoich posesjach.
    Straż miejska nawet nie może wyegzekwować od właściciela psa żeby po nim sprzątnął.
    Jak jest w Jastrowiu każdy wie ale straż miejska w tym nie pomoże bo nie ma do tego żadnych uprawnień.
    Uważam że w miejsce Straży Miasta można do obsługi parkomatów, kontroli parkingów i pobierania opłat targowych można by zatrudnić osoby z niepełnosprawnością jako nieumundurowanych kontrolerów a zdrowe chłopy niech się wezmą do normalnej pracy.
    Myślę że w każdym mieście takie rozwiązanie przyniosłoby więcej korzyści a i zadowolenia dla osób które z różnych powodów nie mogą podjąć normalnej pracy.
    No i co najważniejsze zniknął by problem braku zaufania do Straży miejskiej.

  • PZL - niezalogowany 2019-11-06 15:14:52

    Proponuję zabrać ze Złotowa i dać do Jastrowia pozdrawiam :)

  • gość 2019-11-06 16:11:52

    Debilne komentarze jak zawsze w Jastrowiu. A ktoś z komentujących wie czym się zajmuje SM i ile faktycznie wynosi jej koszt w budżecie ? Wcale się temu nie dziwię, skoro nawet radni tacy jak np.Kruszyński nie mają o tym pojęcia, mimo że co roku otrzymują szczegółowe sprawozdania i co roku podnoszą rękę za przyjęciem tego sprawozdania, najczęściej bez jakichkolwiek uwag. Internetowe anonimowe sondy powodują, że różni typowi psychole i pieniacze ( zbyszki , heńki ) mają satysfakcję z pisania bzdur i przenoszenia swoich dewiacji na forum publiczne. I taka jest tego rzeczywista wartość.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 16:18:28

    Zbychu to wariat

  • gość 2019-11-06 16:28:25

    Zlikwidować to najlepsze wyjście.Radni z otoczenia burmistrza obudzcie się .Straż miejska nie potrzebna tylko koszta generuje .Niech burmistrz utrzymuje swoją zabawkę za swoją wypłatę a nie z naszych podztków.

  • gość 2019-11-06 16:47:28

    Jedno słowo zlikwodować.

  • gość 2019-11-06 17:07:07

    Straż miejska tylko kasę bierze burmistrz myli się żadnych korzyści ze straży miejskiej ludzie nie mają.To burmistrz zabawka.

  • gość 2019-11-06 17:48:38

    Jastrowska straz wiejska to patologia. Została powolana tylko w jednym celu , zarabiania kasy dla budżetu gminy z fotoradarów. Patoli z wsiowym rodowodem to wychodzilo ale srednio. Reszta to sciema.

  • Ania - niezalogowany 2019-11-06 18:36:05

    Co do Straży Miejskiej w Jastrowiu to moje zdanie jest takie, niedawno dzwoniłam do Straży Miejskiej i prosiłam o interwencję, usłyszałam odpowiedź że nie przyjedzie bo się boi i żebym dzwoniła na policję, a to był środek dnia, więc się pytam za co burmistrz płaci, za to że się boi.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 18:48:50

    To może napisz kiedy dzwoniłeś i w jakiej sprawie . Czy się też boisz ?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 18:58:03

    Zlikwidować zlikwidować nieroba. Ta pani niech idzie do biedronki lub innego supermarketu. Będzie wiedziała co to praca. Zlikwidować

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 19:06:34

    Zlikwidować i nic się nie zastanawiać ile to pieniędzy idzie w błoto i na widmo jednostkę. Kasę przeznaczyć na policję.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 19:31:19

    Korzyści jakie korzyści przynosi śmiech na sali. Zlikwidować nieroba. Zabawkę

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 19:39:22

    Kto pisze komentarze ? Patologia i tyle.

  • Ania - niezalogowany 2019-11-06 19:46:22

    tu osoba o nicu Gość, pyta mnie się kiedy dzwoniłam do Straży Miejskiej w Jastrowiu,około pół roku temu, a dzwoniłam w sprawie usunięcia motoru z pod okna, nie boję się i nie mam czego się bać, nie tylko policja powinna interweniować, ale i Straż Miejska też.

  • gość 2019-11-06 19:48:42

    Popytajcie mieszkańców nie chcą kasy wywalać na utrzymanie straży miejskiej z naszych podatków.Jest nie potrzebna jest policja i to wystarczy.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 19:53:00

    A kto czyta komentarze też patologia

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 19:55:22

    Ludzie co wy wypisujecie. Czy ktoś się zastanowił? Mniej więcej wiem co straż miejska robi bo byłem ich "klientem". W tam tym roku też tak pisałem. Teraz wiem czym się zajmuje Komendantka. Nie słuchaj ich kobieto oni nie wiedzą o czym gadają.

  • Gośka - niezalogowany 2019-11-06 20:09:39

    Likwidacja natychmiastowa.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 20:57:41

    Zlikwidować bo po co trzymać kogoś na stanowisku jak i tak nic nie robi. Policja powinna się zainteresować tą panią, która jeździ po mieście i przez telefon rozmawia trzymając go w ręku przy uchu. Mandaty równe dla wszystkich. Zlikwidować. Zlikwidować. Zlikwidować.

  • gość 2019-11-06 21:07:39

    Ania, zgadzam się z Tobą a motor pod oknem stoi nadal...Tego z góry.

  • ERS - niezalogowany 2019-11-06 21:22:53

    Zlikwidować, ta instytucja w Jastrowiu nie ma najmniejszej racji bytu.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 21:28:23

    Usunięcia motoru spod okna bo mam kosę z sąsiadem, typowy problem patolki - zadzwonić na sąsiada, bo mam na niego złość i macie mi to załatwić bo moje musi być na wierzchu. W łeb się walnąć i tyle. Straż i Policja nie jest do rozwiązywania waszych chorych, patologicznych konfliktów z sąsiadami.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 22:16:50

    Z tym motorem to dobre. No Ania uwierzę - akurat, że pani strażnik ci powiedziała ze nie zainterweniuje bo się boi. Jakoś nie widziałem aby ta pani się czegoś bała. Banda debili. To przestaw motor i po sprawie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 22:38:08

    Przecież Burmistrz ma większość więc nawet jeśli będą chcieli inni coś zmienić to się nie uda. Więc po co ten temat.

  • oko - niezalogowany 2019-11-07 00:45:13

    zlikwidować straź miejska i wybrać nowego burmistrza!!! i radnych też zmienić.!!! co oni wszyscy robią???patole na ulicach...drogi dziurawe...obszczane kamienice...chodniki krzywe...smród z kominów... smród pod biedroną-kebab-parkowanie na trawniku.... ćpunów pełno...i wiele innych spraw,których nikt na codzień nie widzi...udając,że wszystko jest ok. wystarczy otworzyć oczy ruszyć dupsko i zrobić z tym porządek...!!!!!do Roboty Nieroby !!!!!!!

  • gość 2019-11-07 02:25:35

    Jeżeli Miejska Straż pracuje tylko w godzinach pracy Magistratu , to jej istnienie praktycznie jest zbędne ! Straż Miejska powinna koncentrować się na zjawiskach negatywnych , mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców , negatywne zachowanie części młodzieży , / ale również dorosłych / , paskudne , śmierdzące zadymienie stałych od lat ,,zadymiaczy,, niszczenie świeżo utworzonych trawników przez pseudo kierowców, negatywne, niebezpieczne zjawiska w tzw, szumnie nazwanych strefach zagrożenia ! Tego nie da się zaobserwować i wyrobić opinię , a nawet interweniować w obecnych godz. urzędowania z prostych przyczyn . Prawdziwy obraz Miasta i negatywnych zjawisk to godz. popołudniowe i wieczorne ! Tak naprawdę , to obecnie Straż Miejska nie ma prawdziwego obrazu Miasta ! Niestety podobnie Policja . Nie wykazuje własnej inicjatywy , a polega wyłącznie na zgłoszeniach nawet widząc negatywne zjawiska ! Straż Miejska wspólnie z Policją powinna oceniać negatywne zjawiska i je zażegnywać ! Mieszkańcom , którzy myślą realnie, żyją i działają zgodnie /w miarę/ z prawem ani Policja , ani Straż nie przeszkadza ! Jedyny warunek . Skuteczność działań tych Służb , a nie tzw, lelum polelum !!!

  • gość 2019-11-07 02:59:21

    To , że wiele osób spośród mieszkańców jest przeciwnych istnienia Straży Miejskiej nie wynika z hasła ,,nie , bo nie,, , ale ze skuteczności tej Służby ! Braku zaufania do niej ! Ale to nie tylko wina Strażników , to wina tych , którzy oceniają ich pracę , wytyczają im zadania długofalowe , ale również interwencje bieżące ! Po pierwsze bezpośredni zwierzchnik , po drugie Ci , którym Społeczeństwo powierzyło reprezentowanie we Władzach Miasta czyli Radni ! Radny powinien dogłębnie znać problemy swojego rejonu , racjonalnie je ocenić oraz odważnie , bez strachliwych obaw domagać się interwencji powołanych do tego Służb w tym Straży Miejskiej ! Wszystkie służby i urzędnicy nikomu nie robią żadnej łaski ! Biorą za to budżetowe pieniądze , posiadają swoje uprawnienia i obowiązki , więc powinni działać bardzo skutecznie, a nie na pokaz ! Problem Straży Miejskiej jest od wielu lat dyskutowany , wałkowany , nie dopowiedziany ! Dlaczego Władze Miasta tak bardzo boją się publicznych debat , spotkań ze Społeczeństwem w najważniejszych sprawach Miasta ! Czy może uważają , że skoro są Włodarzami , są nieomylni ? Takie ankiety / tak , nie / czemu mają służyć ! Anonimowo można wypowiadać wszelkie bzdury ! A tak w
    ogóle . dlaczego publiczne wypowiedzi np na tym forum są anonimowe , nawet bez logowania ! Wypowiedzieć się może, ubliżać może każdy , nawet najgorszy kretyn i tchórz i powstaje z tej całej dyskusji głupkowaty nieracjonalny zlepek !

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 05:37:51

    Ale strazniczka się boi i broni. Bo lepszej pracy nie znajdzie oprócz siedzenia i jazdy autem. W końcu czas wziąść się za pracę uczciwą i uczciwie zarabiać pieniądze a nie się mądrzyc. Bardzo dużo osób nie lubi pani strażnik.

  • gość 2019-11-07 05:46:06

    Jastrowiu straż miejska jest nie potrzebna.To tylko dojenie budżetu.Nic nie robi .Ale radni burmistrza pochowali głowy w piasek i problemu nie widzą.Pogonić straż miejską a nie brać kasę za jeżdżenie sobie.Jeśli burmistrz chce niech płaci ze swojej pensji.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 07:14:59

    Cicho patolo bo wam 500 + zabierę. Do roboty !

  • gość 2019-11-07 19:34:04

    Jeśli Straż Miejska spełnia swoje zadania jest bezwzględnie potrzebna. Zadania to sprawy zwierząt (dzikie, porzucone, agresywne) czystość i porządek.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 20:17:35

    Niczym się nie zajmuje. Wozi dupsko i godzinki lecą. Zlikwidować i więcej nie komentować.

  • WUJAS - niezalogowany 2019-11-07 21:44:17

    Oczywiście że zlikwidować ten sztuczny wytwór. Potężny wydatek,nawet ich nie widać..mW naszej gminie i ogólnie w Polsce nie powinno być tej straży wiejskiej, a więcej policji która dba o porządek i bezpieczeństwo,a nie odgórne zalecenia przełożonych o łapaniu kierowców za byle co i pijanych studentów oraz rowerzystów. Tyle w temacie

  • gość 2019-11-08 14:47:41

    Trzeba być patolą, żeby pisać tak durne komentarze

  • gość 2019-11-08 15:19:36

    w Jastrowiu jest straż miejska ? czy tylko kierowca auta z napisem straż miejska ?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 16:44:04

    Kierowca auta z napisem straż wiejska

  • gość 2019-11-09 19:03:05

    W Okonku zlikwidowali i powiem, że nie widać absolutnie żadnej różnicy czy oni są czy ich nie ma więc po co trzymać taki twór.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 20:13:15

    Nie likwidować!!! Jedna osoba nie załatwi wszystkich problemów ale jak jest to można do niej się zwrócić i otrzymać pomoc .Raz zadzwoniłem i poprosiłem aby pogadać z włascicielem drewna na opał który zalegał na pół ulicy przez 2 tyg i na 2 dzień było posprzątane .Trzeba zgłaszać jak są problemy i otrzyma się pomoc a nie oczekiwać że całe Jastrowie Strażniczka przypilnuje i zaprowadzi porządek NIE LIKWIDOWAĆ STRAŻY

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 21:15:24

    Ale pomoc. Strazniczka do likwidacji. Zlikwidować nieroba. Do pracy uczciwej.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-09 21:17:27

    Zlikwidować.