Sukcesy krajeńskich skoczków wzwyż

Bardzo dobrze spisali się krajeńscy skoczkowie podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Białogardzie. Na szczególne uznanie zasługuje rezultat uzyskany w kategorii młodzika przez Marcina Króla

Trener Andrzej Wawruszak w gronie swoich utalentowanych podopiecznych
Trener Andrzej Wawruszak w gronie swoich utalentowanych podopiecznych

Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Białogardzie odbył się w niedzielę 19 maja. Świetny rezultat w kategorii młodzik uzyskał Marcin Król, który zwyciężył pokonując poprzeczkę na wysokości 185cm, co jest jednym z lepszych wyników w kraju w kategorii młodzika. Z bardzo dobrej strony pokazał się startujący po raz pierwszy w zawodach lekkoatletycznych Mikołaj Macios który zajął trzecie miejsce zaliczając wysokość 155cm.

Opis zdjęcia

Marcin Król (z prawej) uzyskał w Białogardzie rewelacyjny wynik 185 cm w skoku wzwyż

W dniu 22 maja na stadionie miejskim w Pile odbyły się Półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Wielkopolskiego w Lekkoatletyce. W zawodach wystartowały reprezentacje z 22 szkół. Po raz kolejny wyśmienicie spisali się skoczkowie wzwyż pochodzący z Krajenki. W kategorii dziewcząt doskonały rezultat uzyskała Katarzyna Madej, która zajęła pierwsze miejsce uzyskując rezultat 155cm i poprawiając w swoim pierwszym starcie rekord życiowy o 5cm. Natomiast wśród chłopców zwyciężył Marcin Król uzyskując 175cm, a na trzecim stopni podium stanął Mikołaj Macios skacząc 165cm, czym poprawił swój najlepszy rezultat o 15cm.

Oto inne lepsze wyniki uzyskane przez zawodników z SP Krajenka: Julia Mazur pchnięcie kulą 3kg – 9,42m, Eryk Lamtschek 100m – 12,60s, Jakub Mikuś skok w dal – 5,30m, Krzysztof Waliszewski skok wzwyż – 155cm, Tomasz Głowacki rzut oszczepem – 33m.

 

Info: Andrzej Wawruszak

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu