:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
Policja - komunikaty i akcje, Święto Policji Złotowie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 29/07/2019 14:12

Awanse i odznaczenia dla policjantów złotowskiej Komendy Powiatowej Policj

O godz. 13.00 w auli ZCAS odbyła się uroczysta akademia, której organizatorem był Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk w trakcie, której wręczone zostały awanse na wyższe stopnie policyjne oraz mianowania na wyższe stanowiska służbowe. Podczas swojego wystąpienia Szef złotowskich policjantów dziękował funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za ofiarną i rzetelną służbę. Swoje podziękowania skierował również do rodzin mundurowych podkreślając, że bardzo duże znaczenie ma wsparcie i zrozumienie czym jest „Służba” na rzecz mieszkańców powiatu złotowskiego, kiedy na swoje barki przyjmują ciężar obowiązków domowych nie rzadko okupionych wieloma wyrzeczeniami. Słowa podziękowań zostały skierowane również do władz samorządowych, które rozumieją potrzebę dbałości o bezpieczeństwo i ofiarnie wspierają swoich policjantów. Kierując słowa do policjantek, policjantów mł. insp. Robert Chwedczyk, podkreślił, że dzisiejsze spotkanie ma wymiar szczególny bowiem dokładnie 100 lat temu Sejm Ustawodawczy Rzeczpospolitej Polskiej aktem prawnym powołał do życia Policję Państwową. Polska Policja jest jednym z istotnych filarów państwowości i nieodmiennie kojarzy się z niepodległym bytem państwowym, którego ważny wymiar stanowi kultywowanie policyjnych tradycji. Wyrazem szacunku i pamięci o oddaniu i służbie funkcjonariuszy Policji Państwowej jest dziś nawiązywanie do policyjnej tradycji z tamtego okresu.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska, Starosta Złotowski Pan Ryszard Goławski, Przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Pan Julian Brewka, burmistrzowie, wójtowie miast i gmin powiatu złotowskiego, emerytowani Komendanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, przedstawiciele służb mundurowych wojska, straży pożarnej, straży leśnej, Kapelan złotowskiej Policji ks. Grzegorz Fabiszak, przedstawiciele złotowskich instytucji publicznych, policjantki, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, rodziny złotowskich funkcjonariuszy oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadkom. Krystian Krużowski Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podziękował złotowskim policjantom za trud i zaangażowanie w dbaniu o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Odznaczeni w trakcie uroczystych obchodów 100. rocznicy Powołania Policji Państwowej :

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 czerwca 2019 roku w dniu Święta Policji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie odznaczeni zostali:

Srebrną Odznaką "Zasłużony Policjant"

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie nadkom. Marcin Kowalski

Brązową odznaką "Zasłużony Policjant"

Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie podkom. Łukasz Zajączkowski

Odznaczonym serdecznie gratulujemy.

Podczas uroczystości powiatowych akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczono 37 funkcjonariuszom.

W korpusie aspiranckim na wyższy stopień służbowy mianowano 13 policjantów.

W korpusie podoficerskim na wyższy stopień służbowy mianowano 21 funkcjonariuszy.

W korpusie szeregowych policji awans w stopniu otrzymało 3 policjantów.

Rozkazem personalnym Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie na wyższe stanowiska służbowe mianowano 5 funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotowie z okazji obchodów Święta Policji otrzymali wyróżnienia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski wyróżnienia otrzymało 4 funkcjonariuszy.

Policjanci złotowskiej jednostki zostali ponadto wyróżnieni decyzją Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego za aktywność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i środowiska policyjnego :

Złotym Medalem NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego uhonorowanych zostało 2 policjantów.

Srebrnym Medalem NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego uhonorowany został 1 funkcjonariusz.

Z okazji 100-rocznicy Powołania Policji Państwowej Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk medalem okolicznościowym za wzorowe wykonywanie obowiązków oraz ofiarną służbę na rzecz mieszkańców powiatu złotowskiego wyróżnił 8 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Złotowie

Za szczególne zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa i podejmowanie działań z narażeniem życia na rzecz ratowania zdrowia, życia oraz mienia mieszkańców powiatu złotowskiego Pan Ryszard Goławski Starosta złotowski wyróżnił 6 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Z okazji Święta Policji nagrodami Komendanta Głównego Policji za wzorowe wykonywanie obowiązków wyróżnionych zostało 8 funkcjonariuszy oraz 2 pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

W dowód uznania za dotychczasową współpracę oraz działania podejmowane na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Pan Komendant Powiatowy Policji w Złotowie mł. insp. Robert Chwedczyk oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie Pan nadkom. Marcin Kowalski w sposób uroczysty wręczyli album pamiątkowy, który w fotografii dokumentuje wizerunki policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej, Komendantowi Powiatowemu Policji w Złotowie w stanie spoczynku podinsp. Romanowi Wawrzyniakowi oraz Kapelanowi złotowskich policjantów ks. Grzegorzowi Fabiszakowi, którzy przez wiele lat mieli istotny wpływ na rozwój Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Serdeczne słowa podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Złotowie mł.insp. Robertowi Chwedczykowi złożyli zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji publicznych.

Za wszystkie życzenia i gratulacje serdecznie dziękujemy.

KPP Złotów

Reklama

Święto Policji w Złotowie komentarze opinie

 • gość 2019-07-29 14:36:49

  Tak jak nie miałem zaufania do Milicji tak nie mam do Policji, jest zasada ,,nie ufaj policjantowi, nawet gdy to twój rodzony brat\'\', bo pies to zawsze pies.

 • gość 2019-07-29 14:39:40

  Najwięcej do skuteczności Policji przyczynił się kapelan, jego wstawiennictwo to 99% sukcesu, tak jak różaniec w obronie kraju.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 15:24:07

  Gdy ide w nocy pieszo albo jade autem a za mna policja to nie czuje sie bezpiecznie. Wiem ze zaraz bedzie rutynowa kontrola musza zatrzymać i sie dowiedziec co gdzie po co..panstwo policyjne..
  ****#####

 • gość 2019-07-29 17:12:06

  Szczerze , to ja nie mam nic do Policji ale zgadzam się z ministrem , ze to formacja jest intelektualnie na niskim poziomie. Na dowód ostatnie egzaminy w szkole policyjnej. Kompromitacja! Nie akceptuje przemocy ani używania broni wobec Policji jak i przemocy ze strony Policji wobec obywateli. Kiedyś dziadek opowiadał mi jak "likwidowano" skur...li" milicjantów albo na tych najgorszych brano srogi "rewanż". Były to lata 60-te. Było bardzo dużo normalnych milicjantów ale dziadek opowiadał, że tych drani myło najwięcej. Policja ma dosyć roboty ale jak jej nie ma to szuka na siłę nowych wrogów. Również społeczeństwo stało się bardzo takie bez empatii dla drugiego człowieka. Czasem szukają na siłę "krwi". Nie rozumie takiego podejścia do życia.

 • ACAB - niezalogowany 2019-07-29 17:43:51

  Gdy przychodzi do mnie bieda to wychodzę na ulicę
  Wrzuć monetę bo ja na to liczę
  Gdy doliczę się tyle że wystarcza na flachę
  To wypijam flachę na policje kładę lachę
  Bo policjant nosi pałę na wierzchu
  W dzień i w nocy przy pogodzie i na deszczu

 • Gość - niezalogowany 2019-07-29 19:19:01

  Brefka ???? Hehehe dobre Julian weź ich op.....l dobrze.

 • Z. Starzyński - niezalogowany 2019-07-29 20:47:30

  Czyżby Komenda Policji w Złotowie prócz byłych komendantów nie ma żadnych emerytów? Gdzie oni są? To przecież od emerytów obecni funkcjonariusze uczyli się wykonywanego zawodu. Ci na zdjęciach mają po 100 lat? Myślę, że żadna formacja tak szybko nie zapomina o swoich emerytach jak Policja. Widzę na zdjęciach przedstawicieli Lasów Państwowych. Od nich kierownictwo wszystkich szczebli powinno pobierać nauki w tym zakresie.

 • Poza - niezalogowany 2019-07-29 22:26:23

  Myślę, że to nie wina emerytów tylko kierownictwa jednostki, które jak widzę przyjechało z pobliskiej Piły... He he. Pozdrawiam emerytów.

 • gość 2019-07-30 04:12:25

  no no śliczne mamy te złotowskie policjantki, od takich ślicznotek aż się pragnie dostać mandacik. Pozdrawiam wszystkie policjantki.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 12:51:45

  Panie redaktorze w policji są posterunkowi a nie szeregowi :-)

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 14:11:32

  A ja gratuluję Panu Policjantowi który z ogromną feta został odesłany do Piły po czym wrócił do Złotowa i tu nagle przedwczesy awans nagroda ciekawe co jeszcze otrzyma

 • FryzjerStylista - niezalogowany 2019-07-30 21:46:52

  o kurcze. a funkconariuszowi 2-mu od lewej to co sie z wlosami stalo?

 • gość 2019-07-30 21:53:19

  zreszta to jest nic innego jak awansowanie siebie nawzajem tym samym zapewniajac sobie wyzsze pensje i szybsza emeryturke . a to wszystko sponsoruje jak samo ja jak i Wy. ot- taki kaprys w my musimy sie dostosowac, choc niekt nas nie oi zdanie nie pytal, tak po prostu musi byc i ...UJ. i to wszystko na oczach slepego narodu. to jest dopiero prawdziwa patologia spoleczna a ludzie to widza i milczą

 • marszPiłsuidski - niezalogowany 2019-07-30 21:58:36

  Wstyd mi za was tam wszystkich, no ale z grobu nie wstane bo bym wam pokazał

 • gość 2019-08-01 00:10:15

  do redakcji:
  Dorzućcie listę wszystkich awansowanych i odznaczonych. Powinniśmy ich poznać z imienia i nazwiska oraz przydziału służbowego.

 • gość 2019-08-01 18:31:41

  Mnie bardziej interesuje dlaczego Policjanci Ruchu Drogowego nie uczestniczyli w uroczystościach ? ? Czyżby przez nowego super glinę który otrzymał przedwczesny awans i nagrodę ? Hm ciekawe

 • gość 2019-08-02 15:43:44

  Złotowskiej policji nie lubię \'\'\'\'\'/

 • gość 2019-08-04 17:05:52

  Moje gratulacje dla Policjantów Polskich.Dziś Polacy czują się bardziej bezpieczni niż poprzednio.Oni mają misję służyć narodowi.Dziś przeciwnicy Policji Polskiej,to jest element patologiczny,którzy nie mają żadnego poparcia w społeczeństwie.

 • gość 2019-08-04 20:29:42

  Ten powyżej może przeoczył,że przeciwnicy Policji Polskiej,jest cała lewacka postkomuna.Nie będę wymieniał tych lewackich partii,które były za okradaniem Polaków,które były powiązane z mafią komunistyczną SB,WSI i likwidowanie Polskiej suwerenności.Należy dla Polskiej Policji dawać podwyżki,bo oni są i służą Polskiemu Narodowi i ścigają przestępców.

 • do wyżej - niezalogowany 2019-08-04 22:53:17

  Ale Ci się porobiło, jest na to jakieś określenie?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

REMONTY wykończenie wnetrz

-Malowania -Tapetowanie -Podwieszenie sufitów -Gładzie -Tynki -Montaż paneli podłogowych i innych


Usługi hydrauliczne ,HGS

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. Autoryzowany serwis DEFRO, sterowanie podłogowe, instalacje sanitarne, instalowanie sterowników..


Skup pilarek uszkodzonych

Jeśli posiadasz uszkodzoną pilarkę marki Stihl, która leży w garażu i się kurzy to zapraszam do kontaktu. Chętnie odkupię od Ciebie taką maszynę.


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"