:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
USUNIĘTE Domyślna_stara, Świętojanki Świętej - zdjęcie, fotografia

Rodzinny festyn mimo chmur przyciągnął wiele osób. Zachęcamy do obejrzenia galerii

Amfiteatr "Sosnówka" po raz kolejny posłużył mieszkańcom wsi i ich gościom do miłego, aktywnego, wspólnego spędzenia Świętojanek. Tradycyjnie już odbył się bieg świetojański, na którego starcie stanęły przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej. Jak się okazało chmury i przelotny deszcz nie były straszne dzieciom, gdyż frekwencja dopisała. W programie festynu znalazły się także konkursy piosenki oraz stroju świętojańskiego, zawody siatkówki, a dużą popularnością cieszyły się także stanowiska strażaków z OSP. Całość zakończył przemarsz z wiankami nad jezioro.

Reklama

Świętojanki w Świętej komentarze opinie

  • jinx - niezalogowany 2017-07-07 20:48:03

    Czyli jak rozumiem "Edek", startujesz w następnych wyborach? Szczerze Ci życzę abyś został sołtysem i ... brał te pieniądze! Potem będziemy Cię i pewnie twoich kolegów/koleżanki rozliczać z tego, co dobrego dla wioski zrobiłeś. No ale jak już będziesz miał tą kasę za bycie sołtysem to już nie będzie Ci się chciało pracować, pewnie tak jak obecna sołtys? Jeśli myślisz, że taka jest rzeczywistość, to proszę Cię zmień dostawcę "leków", te co masz za bardzo wchodzą!

  • Edek - niezalogowany 2017-07-06 18:48:12

    Przepraszam za błąd . zdenerwowałem się czytając te brednie !ona jest za karę ?Płacą jej za pracę , to niech ją sumiennie wykonuje. !

  • Edek - niezalogowany 2017-07-06 18:43:05

    Większy głupot nie słyszałem !Sama się pchała na to stanowisko !Mieszkańcy jej już dziękują !

  • jinx - niezalogowany 2017-07-04 23:54:55

    Negatywnie piszący! Prośba do Was. Nie pierzcie brudów na forum ogólnym - nikomu naprawdę to nie służy! Dodam tylko tyle, ze wystarczy bywać na zebraniach wiejskich i głosować za lub przeciw czemukolwiek! Na takich zebraniach głosuje się za podziałem środków z funduszu sołeckiego, można zgłaszać własne potrzeby/projekty, na ważne wg was sprawy. Wystarczy przygotować pomysł i go zgłosić!!! Czy to trudne? Na takich zebraniach również wybiera się sołtysa i radę sołecką. Wystarczy uczestniczyć w takich spotkaniach i życie będzie takie jak chcecie we wsi! Warto również pomyśleć o propozycji na "swojego" sołtysa. Obecna sołtys nie jest tam z własnego wyboru tylko z WASZEGO. No i siano pewnie ma z tego że szok!!! (hahaha) Sama się zgłosiła bo chciała coś dla wioski dać od siebie. Zgłoś się tak jak i ona to zrobiła, zrób coś dla wioski!!! Naprawdę pomyślcie i ruszcie d...y!

  • Marek - niezalogowany 2017-07-03 08:26:41

    Maślaku kieruję te kilka słów do Ciebie i Twojej rodzinki całej. Wracając do amfiteatru do nie był piorytet w tej wioski aby go postawić , jest wiele ważniejszych spraw -pilnych . A że Waszej rodzinie chciało się zabawy związanej z przyjemnościami został postawiony . Na ten cel poszło dużo pieniędzy z naszych podatków.To nie jest Wasza własność i nie ma macie prawa kogokolwiek przeganiać .Stawiając go mogliście przewidzieć że to będą problemy z utrzymaniem.Tym bardziej że znajduję się z dala od wioski.Usilnie wmawiacie całemu społeczeństwu ,że tam robią bałagan miejscowi chuligany.Ja mieszkam od tyle lat i nie znam aby byli w naszej wiosce . Wręcz przeciwnie mamy wspaniała młodzież. Muszę podziękować mieszkańcom wioski za reakcję podjętą tym że w miejscu gdzie był przystanek można spokojnie zaparkować samochód w niedzielę .Nie będę spekulował co stało by się bez waszej interwencji.

  • Kamil Wójcik - niezalogowany 2017-07-02 20:42:53

    Jakie to jest typowe dla ludzi Waszego pokroju, że w momencie gdy nie ma się nic sensownego do powiedzenia, to używa się wyzwisk. Debil? Może powiedz tak do jednego ze swoich kolegów, będzie to bardziej adekwatne. Albo najlepiej do samego siebie, przynajmniej raz w życiu powiesz prawdę.

  • bb - niezalogowany 2017-07-02 18:35:40

    Co za debil !

  • xx - niezalogowany 2017-07-02 18:06:01

    Maślaku przestań pisać mdli mnie jak czytam twoje wypociny !

  • Kamil Wójcik - niezalogowany 2017-07-02 15:45:35

    Hmmm... Widzę, że czytać ze zrozumieniem też nie potraficie. Ani razu w mojej wypowiedzi nie stwierdziłem, że amfiteatr należy do nas, tak jak cały czas próbujecie sobie i innym to wmówić. Zwróciłem Wam tylko uwagę, że pretensje ma się do Was o to, że gdy robicie sobie tam spotkania to nie potraficie po sobie posprzątać, ale to widzę też było trudne do zrozumienia. Nikt nie ma problemu o to, że robicie sobie jakieś spotkania. Ale spoko. Każdy żyje w swoim własnym kłamstwie. Moje wypociny trudno się czyta? To może przeczytaj wypociny twoich kolegów rodem z podstawówki, w których nie wiadomo gdzie jest początek a gdzie koniec. Ja obrażam mieszkańców? Proszę Cię. Spójrz najpierw co robią Twoi przedmówcy a później krytykuj mnie za to co robię. Z większością mieszkańców w wiosce nie ma problemu. Problem jest ze specyficzną grupą mieszkańców - biedną młodzieżą. Hmm a co do kwestii myślenia... To Wam się jakoś do tego nie kwapi.

  • Shamless - niezalogowany 2017-07-02 14:37:58

    Z rodzina ;) w końcu niby aż tylu ich jest....

  • xx - niezalogowany 2017-07-02 11:33:21

    I jak ty chłopcze teraz na wioskę wyjdziesz ?

  • Magda - niezalogowany 2017-07-02 08:39:32

    Jestem zbulwersowana czytając wypociny Twoje ,obrażając mieszkańców .Nie sądzę że amfiteatr jest Waszą własnością ?Tak to zrozumiałam,że to Wasze podwórko !Uważam że powinniście przebadać się pod kontem psychiatrycznym z połową Waszej rodziny.Młodzież ma prawo spotykać się razem , nie tak jak Wy zamknięci w domu , nie znając życia wypowiadacie się na forum , pouczając mieszkańców co i jak mają postępować.To z pieniędzy podatników został postawiony. Czas wielki na zmiany mieszkańcy mają Was dosyć!Macie czelność prosić o pomoc ! zacznijcie wreszcie myśleć ! I żyć w zgodzie z mieszkańcami tej wioski !

  • Kamil Wójcik - niezalogowany 2017-07-01 16:40:16

    Chcieliście, żeby odezwał się ktoś z rodziny? No to proszę bardzo. I nie potrzebuję tak jak WY amatorzy ukrywać swoich danych. Chcecie usłyszeć trochę prawdy na swój temat? Nie ma sprawy. Co chwilę podkreślacie jaka to młodzież nie jest poszkodowana w wiosce, bo nie może wypić sobie piwka albo posiedzieć w amfiteatrze. Ale ani słowem nie odezwiecie się na temat tego jaki robicie tam za każdym razem syf i burdel, którego jak sami wiecie nie sprzątacie. W domu też robicie taki syf? Jeżeli tak to z góry Wam współczuję. Krytykowanie kogoś za robienie rzeczy, która Wam się nie podobają, wychodzi Wam perfekcyjnie ale na własną dupę nie potraficie spojrzeć. Ciekawe czy bylibyście zadowoleni jakbym co tydzień wchodził na Wasze podwórka i robił Wam taki sam burdel? Pewnie bylibyście wniebowzięci. Wymagać od innych to potraficie ale żeby przyjść coś pomóc z własnej inicjatywy to niełaska. Młodzież biedna w wiosce? Nie żartujmy sobie. Może i biedna, ale raczej przez własną głupotę. "Nie ma Pani odwagi podpisać się pod swoją wypowiedzią. Żałosne jest to !" -> Nie wiem czy odnosić się jakoś szczególnie do tego idiotycznego stwierdzenia, do którego i tak nikt z Was się nie stosuje. Powiem jedynie tyle, "żałosna" to jest tylko nieumiejętność posługiwania się językiem polskim w tym wieku. Tyle w temacie. I jeśli ktokolwiek z Was, pod wpływem bezgranicznego oszołomienia, będzie chciał napisać jeszcze jakikolwiek komentarz to chociaż niech użyje do tego słownika.

  • H.Ż. - niezalogowany 2017-07-01 13:03:07

    BRAWO ! ! !

  • mieszkanka - niezalogowany 2017-07-01 12:03:26

    ile to Pani ma ukończonych klas ? Nie licząc tych zaocznych ,o tych nie mam wiedzy a to nie sa żadne osiągnięcia .Tyle co się orientuje zakończyła Pani na poziomie zawodówki . Tacy jak Pani nie mają prawa oceniac młodzież nauką i intelgenja ! Jeszcze kilka lat temu sama głosowałam na Panią , nie mam pojęcia co wstąpiło w Panią ?Zamiat przeganią , oczerniać robić kryminalistów z młodzieży , nasyłać policje ! Usiąść z tą młodzieża porozmawiac .Nie słuchac ciotki !

  • H.Ż. - niezalogowany 2017-07-01 08:05:51

    Nie ma Pani odwagi podpisać się pod swoją wypowiedzią .Żałosne jest to ! i to że nie potrafi Pani życ w zgodzie z młodzieza .Wina nie lezy po ich stronie tylko Pani. im więcej będzie Pani wojować z nimi tym bardziej będą odpłacac za nadobre.Osoba na takim stanowisku powinna dbać o całą młodzież , nie tylko o ta bogatą! A Pani od dawna chodzi z głową w chmurach Mam wrażenie /Ze duży wpływ ma na Panią chora ciotka i jej pomysły .Pani płacą za dbanie o dobro mieszkańców, a nie o ich szkalowanie !

  • P.A. - niezalogowany 2017-06-29 22:51:05

    Niestety dziwne wypowiedzi spowodowały, że postanowiłem napisać prawdę o naszej młodzieży.Nasza młodzież dzieli się na dwie grupy inteligentną i inteligentną inaczej.Pierwsza grupa fajna, pomocna, uśmiechnięta i spędzająca czas w domu gdzie jest miłość, radość i frajda ze spędzania czasu razem.Druga grupa to niestety młodzież, której mi szkoda od dziecka włóczyła się po wsi, bo rodzice czasu mieli, z domu wyganiali ,żeby mieć ciszę, a nauka to ogromny problem to co im pozostało no co jak myślicie?Już wam mówię urośli to na pewno ,ale zamiast spędzać czas pożytecznie wszysko co mogą niszczą, czas spędzony pod sklepem lepszy niż czas w domu ,bo dalej rodzice niby są ale żyją sami sobie,wstyd robiony w okolicach nie wspomnę, a na dodatek część z nich podobno należy do OSP i chroni i dba o mienie tylko nie wiadomo jakie? Tak w skrócie wszyscy szok!!!!!!!!

  • Mikołaj - niezalogowany 2017-06-28 20:51:09

    Dziękujemy pani sołtys za wspaniałą imprezę bawiliśmy się dobrze- Złotów jeszcze raz dziękuje

  • M.M - niezalogowany 2017-06-28 05:28:49

    Co roku te same konkurencje stają się nudne ,proponował bym w przyszłym koku nowe wymyślić , mam pomysł Pani prowadząca jest dobra w tej dziedzinie ucieczka przed policją na czas , dzwoni często przeganiając nas to ma wprawę. a co do tych genów jej i cioci udzieliło się najwięcej.

  • mieszkanka - niezalogowany 2017-06-27 23:14:55

    Zastanawia mnie to co ta kobieta chce udowodnić ?może to geny które dziedziczą ,i które narastają z upływem lat?

  • Mieszkanie - niezalogowany 2017-06-27 20:24:45

    O.... Widzę że posypały się komentarze z rodziny p. sołtys. Rodzinka musi się trzymać.... A tak poza tym to tylko z myślą o dzieciach bo z jej rodziny najwięcej właśnie jest dzieci.. Ustawianie pod siebie.....

  • bylam - niezalogowany 2017-06-27 14:04:35

    Popieram...nazekaja na wszystko i wszystkich a sami nic nie robia...

  • bylam - niezalogowany 2017-06-27 14:02:12

    Moje dzieci takze wrocily zadowolone z imprezy ktora zorganizowala p.sołtys...a najbardziej byly zadowolone z biegu swietojanskiego bo tylko ta pani go organizuje i bravo dla niej...bylam na wielu imprezach i nigdzie takiego biegu niema...a p.sołtys jest super babka i nie inprezowala z rodzina tylko zajmowala sie wszystkim tym co tam bylo,a ci ktozy ja tak oczerniaja na kazdym kroku to niech lepiej nie przychodza na te imprezy skoro im sie nie podobaja...a za negatywne komentarze i oczernianie p.soltys to podziekujemy

  • eg - niezalogowany 2017-06-27 08:36:41

    Byłam i nie widziałam żeby sołtys z rodziną imprezowała tylko zasuwali równo żeby grupa leni siedzących na dupie mogła się potem na portalach wyżyć. Moje dziecko do dzisiaj lata z medalem i się cieszy, a ja się cieszę, że między dziećmi nie zataczała się grupa sklepowych wartowników.

  • Mieszkanka - niezalogowany 2017-06-27 05:38:15

    Dziecko jak dostanie lizaka tez będzie zadowolone.Tyle co zrobiła złego tym młodym mieszkańcom tej wioski nie zasługuje na pomoc z ich strony.

  • Byłam! - niezalogowany 2017-06-26 23:09:50

    Moje dzieci wróciły do domu z całą masą nagród, upominków itp. Chyba każdy konkurs czy atrakcja była nagradzana bardzo fajnymi nagrodami. Nie widziałam niezadowolonego dziecka! Dzięki - tak trzymać!

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-06-26 22:47:45

    Ciekawe, że najwięcej mają do powiedzenia te osoby, które nigdy nie udzielają się społecznie. Świętojanki były organizowane tylko i wyłącznie z myślą o najmłodszych mieszkańcach, aby przekazać im tradycje. Dzieci zawsze cieszą się z tego co się dla nich organizuje, a zachowanie niby-dorosłych i niby-inteligentnych ludzi pozostawia wiele do życzenia. Wszystkim ludziom udzielającym się społecznie dziękujemy. Mało już takich ludzi w Świętej!!!

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2017-06-26 06:20:34

    Impreza sołtysa z rodziną.. przykre to jest ze mieszkańcy sąsiednich wsi juz o tym mówią.. Ze ona nie ma godności żeby odejsc.. Pierwszy raz nie było zespołu... Jak nie ogarniaja czegoś to niech lepiej wcale się nie biorą.. Totalne dno pani sołtys!!

  • Edek - niezalogowany 2017-06-25 21:58:23

    Po co komu to miejsce do korzystania ? mieszkancy moja swoje podworka na ktorym moga wypoczywac .Nie proszac sie o pozwolenie, w dodatku nie placac.Swietojanki kojaza mi sie z uroczystosci calej wioski nie tylko tych najmlodszych .Mieszkancy maja dosyc tych dwoch kobiet, i ich chorych pomyslow.Zacznijcie szanowa Panie nasza mlodziez.to nie sa zwierzeta do przeganiania.

  • obecny - niezalogowany 2017-06-25 20:53:58

    Jaki problem aby korzystać z tego miejsca w inne dni?

  • obecny - niezalogowany 2017-06-25 20:52:54

    Impreza dla dzieci - cały program praktycznie. Frekwencja dzieci była duża.

  • D.D. - niezalogowany 2017-06-25 18:01:08

    Tylko miejsce jest ok ! szkoda tyle kasy utopionej w bloto na jedena impreze w roku. Mieszkancom nie jest ten amfiteatr potrzebny, maja swoje ogrody na ktorej moga wypoczywac .Czy nie ma innych potrzeb w tej wiosce ?

  • K.L. - niezalogowany 2017-06-25 16:30:14

    Panie jaka frekwencja ? czy Ty wiesz ile liczy mieszkancow ta wioska duza?Przyszla garsta ludzi , polowa to rodzina i strazacy .

  • Remek - niezalogowany 2017-06-25 16:21:06

    Jakie fajny ?jaja sobie robisz !dno!

Dodajesz jako: |