:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Szpitalne oddziały zagrożone zamknięciem

Zdrowie i szpital, Szpitalne oddziały zagrożone zamknięciem - zdjęcie, fotografia
06/02/2019 19:59

Dyrektor szpitala Joanna Harbuzińska-Turek bije na alarm

Potrzeba ogromnych pieniędzy na dostosowanie oddziałów do wytycznych Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital ma niecałe pół roku na ich spełnienie. Jeśli nie uda się tego zrobić do końca czerwca, ich przyszłość może stanąć pod znakiem zapytania. Termin i tak został wydłużony, pierwotny nakazywał poprawę sytuacji do końca 2018 roku, więc szpital jest już „na warunkowym”. - To jest bardzo poważna inwestycja i bardzo poważny problem – przyznała podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Rady Społecznej Szpitala dyrektor placówki. Dodała, że scenariusz, iż oddziały mogą zostać zamknięte, jest niestety realny.

To tylko część informacji z artykułu, który możecie Państwo przeczytać wyłącznie w bieżącym wydaniu Aktualności Lokalnych.

Piotr Steffen

Reklama

Szpitalne oddziały zagrożone zamknięciem komentarze opinie

  • gość 2019-02-06 20:24:51

    Przecież powiat ma pieniądze na szpital, dał sowita podwyżkę pani dyrektor to znajdzie się na dostosowanie do wytycznych.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 20:34:09

    Coś tu nie gra. Podobno NFZ płaci za każdy zabieg itp. Wiec dlaczego zawsze brakuje pieniędzy? Chyba pensję lekarzy są zbyt wygórowane jak na polskie realia.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 20:35:40

    Dyrekcji również.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 20:42:42

    Może by poprosili WOŚP ! Wkońcu kase jurek na coś zbierał.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 20:43:19

    A przecież nagrody niedawno dostawali bo tak wysoko w rankingu sa

  • gość 2019-02-06 20:44:02

    Ten szpital staje się co raz bardziej upierdliwy dla pacjenta. Jakieś dwa lata temu po nieszczęśliwym upadku i dużych bólach w dni weekendowe udałem się na tutejszy SOR, zbadano, zrobiono prześwietlenie i USG, nie stwierdzono nic poważnego i wróciłem do miejsca zamieszkania do miejscowości odległej kilkanaście kilometrów. W jeden z ostatnich weekendów też dopadły mnie nagłe bóle w dolnej części tułowia, udałem sie pojazdem do w/w szpitala, nie przyjęto mnie na SOR ale przez lekarza rodzinnego, zalecono powrót do domu, udanie sie do swego lekarza rodzinnego by wystawił skierowanie na USG .... do szpitala powiatowego w Złotowie i czekanie w kolejce dwa tygodnie (w szpitalu w tym czasie zero kolejki na SOR, spokój i cisza). Konieczność ponoszenia podwójnych kosztów przejazdu kiedy to można było zrobić ,,od ręki'' w czasie pierwszego pobytu. Wniosek: zamiast ,,frontem do pacjenta'' teraz jest ,,tyłem do pacjenta'', tak się reorganizuje szpital powiatowy w Złotowie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 20:46:25

    Zamiast pisac takie bzdury skaczcie medycyne i spróbujcie sami praktykowac za takie pieniadze lekarze wcale nie zarabiaja duzo dyrektor zawsze musi zarabiac wiecej tylko jego pensja powinna byc taka na jaka zasluguje bo faktem jest ze szpital w zlotowie ma duze braki

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 20:48:12

    Każdego kogo znam to wzbrania sie od szpitala w zlotowie wola nawet do szczeci ka dojezdzac byle nie do zlotowa.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 20:49:41

    JUrek zrobil mnostwo prezentow szpitalowi. Moze ministerstwo zdrowia,NFZ i inne organy by sie wreszcie zajely swoimi powinnosciami. Podzekujcie wyborcom pis. Pieniadze z budzetu ida w pisdu czyli tvpis,pan rydzyk w Toruniu a i nagrody za prace wybranej czesci spoleczenstwa niestety kosztuja. Suweren ma nie chorowac! Ma glosowac!!!!

  • gość 2019-02-06 20:57:01

    Niech rząd sprywatyzuje szpitale staną się komercje i będą działać na zasadzie konkurencji po za tym niech rządzący zniosą zus i wszyscy niech się ubezpieczają na własną rękę i odkładają te pieniądze jak chcą.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 21:00:31

    No nie tak dawno były nominacje, premie, podwyżki i gwarancje że szpital jest notowany w czołówce krajowej. Co się zmieniło. Czy będzie jeszcze gorzej. O co chodzi.

  • Ania - niezalogowany 2019-02-06 21:11:59

    Ludzie nie zgadzam się z wami !!! Bywam w tym szpitalu na dzień dzisiejszy codziennie dziś mój tatuś miał skomplikowany zabieg. Pielęgniarki dbają dogadają i dmuchaja na pacjentów. Więc nie dziwne że pensje chcą wyższe. Każde fochy źle samopoczucie lekarz czy pielegniarka chowają w kieszeń żaby ratowan nam życie. Kilka lat temu była tam tragedia ,wczoraj wchodząc na odział nie wiedziałam czy szpitala nie pomyliłam. Sale czyste wyposażone,pielęgniarki milutkie lekarze także. Jest tam przyjemnie az chce sie odwiedzac pacjenta a sama nawet gdy byla by koniecznosc z checia bym tam pojechała. Taka samą opinię mam do odzialu ginekolog i chirurgiijest świetnie!!! Trzymam kciuki . A dla Was dużo wyrozumiałości każdy chce zarabiać na poziomie wykształcenia i zaangażowania

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 21:14:30

    Skąd w ludziach tyle jadu,na szczęście są pacjenci, którzy w nas wierzą i korzystają z naszych usług a my staramy się aby byli zadowoleni.Jak w każdym zawodzie może są osoby nierzetelne ale na podstawie 1 osoby nie można oceniać wszystkich jednakowo.Jeżeli są kolejki to świadczy, że nie jest źle,bo pacjenci nie przychodziliby do szpitala.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 21:27:03

    To się zgadza jesteśmy przekonani że jest dobrze tylko po co ten tekst o likwidacji oddziałów. Nie chcemy być zastraszani bo na co dzień i tak stres nas zżera stąd w każdej chwili możemy stać się pacjentami tego szpitala. Chcemy bezpieczeństwa dla mieszkańców a aby były fundusze na utrzymanie szpitala w naszym mieście musi rozwinąć się przemysł w innym przypadku wszystko będziemy zwijać.

  • gość 2019-02-06 21:33:37

    Może dyrekcja się od roboty weżmie ,a nie tylko ręce po pieniądze wyciga? Ciekawe czy na wypłaty dla dyrekcji starcza?

  • Gośćlolek - niezalogowany 2019-02-06 21:42:37

    dlatego wykechalem z pl w de przynajmniej nie zamykaja szpit li... lol

  • gość 2019-02-06 22:00:21

    Piszesz, że w DE nie zamykają szpitali? Odpowiadam: w doopie byłeś i qufno widziałeś. A teraz do łózia, jest późno, jutro dalej w wiaderku zaprawę nosić.

  • gość 2019-02-06 22:04:27

    Przecież braliście nagrody starosta i mamusia mówili jest świetnie ,ameryka,hawaje była wysoka podwyżka a teraz co rozpacz panie starosto gdzie pana słowa ile są warte.???

  • PełoWróć - niezalogowany 2019-02-06 22:13:06

    Na wieżowce w Warszawie oszczędzają. Na szpitale żałują.

  • Gośćyoy - niezalogowany 2019-02-06 22:25:04

    Może Ci co tak mówią dobrze oszpitalnym personelu przedstawią się kim są? Pensje lekarza są wysokie, przykładowo za jeden dyżur nocny 700 zł, to tyle co ja mam zasiłek na cały miesiąc. No i nic dziwnego że są długi.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 22:31:15

    A taki dobry dyrektor, wysokie nagrody itp.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 22:43:30

    Jakie czas temu gratulacje za super ranking teraz potrzeba ratunku? Myślę że ponad 80% powiatu byłaby bardzo zadowolona z zamknięcia gdyż i tak nie ma co liczyć na pomoc w tym szpitalu ale na śmierć owszem z otwartymi rękoma. Większość nawet miejscowych mieszkańców Zlotowa jeździ i czerpie pomoc ze szpitala w Pile bądź dalej niż z tej kostnicy więc żadna stara. A SOR ? Porażka żenada. Sprawa tego szpitala jak i historii ludzkich przechodzących przez ten szpital powinien trafić do uwagi TVN. Tylko że jak każdy z pokrzywdzonych przez ten szpital by się wypowiadał to nie wiem czy rok by starczyl na transmisję.

  • Czesiek - niezalogowany 2019-02-06 22:50:01

    Jak to się ma do przyznanego ostatnio wyróżnieniu dla złotowskiego szpitala. Za co ta placówka znalazła się wśród stu najlepszych szpitali w Polsce. Za gospodarność, czy wręcz przeciwnie?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-06 23:56:04

    Czy szpital również wykonuje pielęgnację pacjentów?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 00:17:20

    Podobno szpital niedawno był laureatem w jakimś plebiscycie i zajął wysokie miejsce . O co tu chodzi ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 01:03:26

    Najgorszy szpital w Wielkopolsce... 4 dni leze mam na ginekologii z 4 cm A Pan ordynator stwierdził że to możliwy wyrostek ...pff... żeby nie klinika straciła bym kolejne dziecko... Owsiak tyle pomaga A Złotów to jedyny szpital NIE przystosowany do ratowania.....

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 01:17:50

    Zamknąć sor bo i tak wszystkich wyganiaja do piły

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 05:36:12

    Zamknąć. Żaden problem. Nie będzie dzkoda, bo i czego?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 06:12:13

    Tak niech lepiej Owsiak otwiera szpitale bo Państwo będzie zamykać jak się nie dostosuje do norm unijnych

  • gość 2019-02-07 07:45:18

    ehehehe a jeszcze nie tak dawno artykul ktory przedstawial w/w szpital w rankingu tych lepszych ahahahaha a tutaj taki psikus :D

  • gość 2019-02-07 07:49:43

    Super Powiat dał pieniądze na budowę poradni które i tak są tylko w różnych części szpitala. Jeżeli dyrekcja wiedziała że jest taka sytuacja najpierw powinni dostosować oddziały do wytycznych Narodowego Funduszu Zdrowia. Później zająć się budowa centralnej poradni. Widać braki w zarządzaniu.

  • Niezadowolona - niezalogowany 2019-02-07 08:17:02

    Witam a ja opiszę moją sytuację jakieś 2 lata temu byłam na sor z moją wtedy 2 letnia córka miała gorączkę brzydki kaszel i katar lekarz który tam przyjmował okazał się nie lekarzem bo nawet nie wiedział co dziecku dolega co dziecku wgl przepisać! Śmiechu warte córka na początku wgl nie kaszlala na wizycie więc stwierdził że wszystko ok że to pewnie przeziębienie i dać co tam w domu jest. Ale jak wychodzilismy zakaszlala na co lekarz zdziwiony że taki kaszel wystawił skierowanie na oddział dziecięcy do innego lekarza bo on niewie co podać ha ha ha

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 08:19:29

    W zeszłym piątek w ów przecież jednym z najlepszych szpitali w Wielkopolsce zostałam potraktowana jak śmieć. Wchodzę na oddział w południe opowiadam zaspanej pielęgniarce która ruszyła się po 5 minutach mimo że nas słyszała na korytarzu, co mi dolega. A ona do mnie proszę jechać do domu wziąć leki przeciwbólowe i jak będzie gorzej to proszę przyjechać. '' chyba nie chce Pani leżeć w szpitalu''. Więc wyszłam stamtąd z płaczem bo nie miałam już nerwów i pojechałam do Szczecinka gdzie zostałam od razu przyjęta na oddział i we wtorek byłam już po zabiegu. Kolejna nauczka dla mnie żeby Złotów omijać wielkim łukiem.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 09:10:16

    No i niech zobaczą komentarze i wyciagna wnioski a nie chwalą się rankingami

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 09:18:42

    Przestancie juz Tak bronic.Szpital Zlotowski jest Tragiczny.Okolo 5 lat temu bylam tam.Babcia byla po wylewie a oddzial tragedia!!!!.lozka Jak po wojnie.Materac na odlezyny dzielony na 4 pacientow.Zeby pacjeta pozycjonowac Zero dokladnie Zero poduszek,waleczkow czy innych rzeczy .Posciele tragedia.Pielegniarki bardzo mile i pomocne.A sekretarki miniowa po sama dupe nie przyjemne. To musi sie zmienic Standard szpitala odpowiada standardom powojennym.

  • gość 2019-02-07 09:38:18

    A poniżej znany i wymowny artykuł z 18.12.2018 roku pt. "Złotowski szpital w gronie najlepszych". Goławski zapatrzony w p. dyrektor. Jakaś paranoja. Przecież już wtedy wiedzieli, że nie spełniają standardów. Kłamać uczą się od PIS-u. U nich też wszystko wspaniale i jeszcze wspanialej.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 11:22:38

    Żeby szpital dobrze działał trzeba zacząć od zwolnienia pani dyrektor!!!! Zorganizowania legalnego konkursu na dyrektora. Obecna pani dyrektor to kpina,same powiązania rodzinne,zła obsługa pacjentów na niektórych oddziałach!

  • Czesiek - niezalogowany 2019-02-07 11:26:49

    Ty tu PiS-u nie podłączaj do tej kliki samozadowolonej, co Złotowem i powiatem rządzi od 30 lat. Nigdy nie rządziło tu Prawo i Sprawiedliwość, tak więc, jak kłamią i fatalnie rządzą, to miej pretensje do PSL, PO, i postkomunistów. Te formacje rządzą w naszym regionie od 1990 roku.

  • gość 2019-02-07 11:45:10

    Czesiu kochany, ale kłamie PIS. A kłamie tak bardzo i tak często, że udziela się to wszystkim (myślą sobie, jak PIS może, to my też możemy). Pomyśl Czesiu co by było, jak by PIS rządził w Złotowie. Myślisz, że kłamstwa by było mniej?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 11:49:31

    Przecież szpital otrzymał wyróżnienie w rankingu dobrze utrzymaniu szpitala . A teraz brak funduszy na remonty i inne . Proszę dyrektorkę niech sobie odbierze i przestanie kraść z budżetu szpitala i wynagrodzi ludzi swoich

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 12:27:57

    Zamknąć dziadostwo .Trafisz na sor to strata czasu. Dostaniesz coś przciwbulowego i szukaj specjalistów oczywiście prywatnie. Jak nie masz pieniędzy to cierp

  • Gośćemma - niezalogowany 2019-02-07 12:37:52

    a ja wspominam zle pobyt tescia na wewnetrzym dostal odlezyn 5 stopnia i nic niezrobili, niejadl niepil sam,i lekarz po 2 tygodniach chcial go wyslac do domu niedowladnego chorego,wkoncu zalatwilam hospicjum i sie udalo, tam mial dobra opieke lepsza niz w szpitalu, lekarza galazke niepochwalam, i niezycze nikomu tego co przeszedl tesc,

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 13:10:19

    Sor to pomyłka w tym szpitalu najlepsza jest ta co potrafi powiedzieć którą masz iść linią

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 13:42:04

    Trzeba bylo remon zrobic na oddzialach ale w biurze muszą mieć pięknie

  • Gość456 - niezalogowany 2019-02-07 13:48:30

    Prosektorium za to w Zlotowie jest najlepsze w Wielkopolsce. Pan Robert miły, sympatyczny i bardzo dbajacy o zadowolenie rodzin ktore powierzaja mu pielegnacje i ubiór zwłok. W koncu materialu szkoleniowego w tym szpitalu ma pod dostatkiem.

  • gość 2019-02-07 14:25:13

    Za całą tą sytuację odpowiada starosta Goławski i dyrektor szpitala !!! Wiedzieli o tej sytuacji ale oni woleli kłamać i cieszyć się rankingami do których sami się zgłaszali i pisali co chcieli. Nikt tych papierów nie sprawdzał co w nich napisali. Ot i taki konkurs , taki sam jak starostwo zrobiło na dyrektora szpitala. Wielka kicha . Pisałem już aby przywrócić normalność szpitala Złotowskiego to należy zrobić : prawdziwy konkurs na dyrektora i zastępcę a nie dyrektora z teczki , nowe konkursy na kierowników oddziałów , na pielęgniarki oddziałowe , na naczelną pielęgniarkę i kierownika administracji dyrekcji. Cały ten układ szpitala jest powiązany , wszyscy dookoła wiedzą ale nikt nic nie robi i tak się kręci karuzela.Wrócić należało by do umów o pracę a nie umowy o kontrakt bo szpital traci na tym pieniądze. Czym się różni np. praca pielęgniarki na umowę o pracę a umowa kontraktowa , ano tym , że kontraktowa zarabia od 100 do 200 procent więcej a pracę robią taką samą i mają godzin więcej. ( przykład 250 godz. X 35 złotych =8750 złotych brutto , to są dwie pensje pielęgniarek na umowę o pracę ) to takie średnie wyliczenia. O lekarzach nie wspomnę już , ale każdy ma prawo się uczyć i zarabiać tyle na ile mu się uda wytargować z pracodawcą. Ale , żeby dyrektor zarabiał około 20 000 złotych na miesiąc to już przegięcie pały w biały dzień. Dla porównania prezydent Warszawy zarabia ok. 10 000 złotych , odpowiedzialność nie do porównania. Co do leczenia w szpitalu to jest poniżej krajowej i wiele do życzenia. Leżałem kiedyś na internie i na pewno już tam nie będę chciał leżeć ( tragedia )Jedyny oddział , który można pozytywnie ocenić to oddział chirurgiczny , tam się pracuje . Jestem w podziwie dla pielęgniarek co tam pracują bo zapierd..ją jak pszczółki . ( wiem , że zawsze się znajdzie jakaś owca czarna ale tak jest wszędzie ). Chciałbym zobaczyć zmiany w szpitalu jak wielu złotowian ale to jeszcze potrwa bo starosta ma to w nosie. Nie wiem czemu nikt z radnych powiatowych i miejskich nie reaguje to co się dzieje w naszym szpitalu ???!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 15:08:23

    Bo to tak jest jak starostę nie wybierają wyborcy tylko grupka kolesi z jego układu

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 17:42:47

    Szpital Złotowski czyli Częstochowa można by było grubą książkę napisać jakie były i są przekręty ale wracając no meritum sprawy dyrektorka powinna być zwolniona w trybie natychmiastowym ona nie ma pojęcia o zarządzaniu szpitala !!! Inni dyrektorzy dawali sobie rady ze szpitalem ale nie było takich nagród i takich podwyżek . Szpital w czołówce ale do zamknięcia .

  • lolo - niezalogowany 2019-02-07 19:13:46

    Niech zamkną a pieniadze na szpital w Pile. a nawiasem mówiąc panie Harbuzińskie dobrze rządziły!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-07 19:51:58

    Mamusia zarządza

  • Skarabeusz - niezalogowany 2019-02-08 00:36:35

    Brak słów co się dzieje w tym szpitalu tylko dlaczego za głupotę pacjenci mają cierpieć czy to nasza wina że ktoś nie potrafi zarządzać szpitalem ? Czy to nasza wina że chorujemy ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 19:25:31

    Ja jestem bardzo zadowolona z oddziału dziecięcego bardzo miły i fachowy prsonel ,oraz lekarze zawsze czysto aż miło iść w odwiedziny :) nigdy nie mogę złego słowa powiedzieć (kilka razy moje dzieci tam leżały i nigdy nie narzekałam)

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 22:14:24

    Pisał ktoś w tych komentarzach ze lekaże mało zarabiają, no to ja się pytam lekaży co z przysięgą hipokratesa czy jeszcze pamietają jak ją składali i jak ona bżmi???????

  • ZUZIA - niezalogowany 2019-02-09 23:41:25

    Ja leżałam w Listopadzie w szpitalu na oddziale ginekologii było naprawdę super pielęgniarki były bardzo kochane jeszcze takich ludzi to ja nie widziałam z powołania