Szybka pożyczka gotówkowa dla osoby przebywającej za granicą

Z roku na rok coraz więcej osób podejmuje decyzję o przeprowadzeniu się za granicę i podjęciu tam pracy zarobkowej. Czasami jest to decyzja o wyjeździe na stałe, a czasem tylko środek doraźny, aby na przykład zarobić na nowy samochód czy wkład własny do kredytu mieszkaniowego. Ale co w momencie, gdy tam dopadnie nas kryzys finansowy i nagle zabraknie pieniędzy? Wtedy potrzebna będzie szybka pożyczka albo nawet kredyt. Jednak nie zawsze jest to proste do osiągnięcia

Praca za granicą a kredyt w Polsce

Jeśli potrzebujemy pieniędzy na konkretny cel i chcemy wziąć kredyt w polskim banku możemy napotkać wiele trudności, ale nie jest to całkowicie niemożliwe. Od lipca 2014 roku wprowadzone w życie zostały rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego, które wiążą bankom ręce i nie pozwalają wydawać kredytów każdemu zarabiającemu za granicą bez spełnienia odpowiednich i bardzo restrykcyjnych warunków. Obecnie pożyczyć pieniądze można tylko w walucie, w której się zarabia, a więc najłatwiej będzie we frankach szwajcarskich czy w euro, oraz oczywiście w złotówkach. A zatem osoby zarabiające na przykład w koronach Norweskich nie mają szans na kredyt w Polsce. Ponadto też nie każdy bank udziela kredytów gotówkowych w obcych walutach. Wprowadzenie tej rekomendacji miało pomóc, a tak naprawdę znacznie ograniczyło pole manewru. Niektóre banki próbują obchodzić tę zasadę przez tłumaczenie umowy o pracę oraz przeliczanie wysokości zarobków z waluty obcej na polską dla klienta zainteresowanego kredytem.

Jakie dokumenty są potrzebne do takiego kredytu?

Przede wszystkim każdy bank wymaga przedstawienia oficjalnych dokumentów. Potrzebne będą umowa albo kontrakt o pracę koniecznie przetłumaczone przez biegłego tłumacza. Potrzebne jest również zaświadczenie o dochodzie wydane na druku bankowym, a bardzo często również dochód przeliczony z waluty obcej na złotówki. Niezbędny może okazać się też wyciąg z konta bankowego za co najmniej 3 ostatnie miesiące. Dla osób, które od dłuższego czasu mieszkają za granicą może być też potrzebny raport z tamtejszego Biura Informacji Kredytowej, a nie tylko z polskiego BIK.

Takie biura to na przykład: Schufa w Niemczech, Call Credit w Anglii, NBB w Belgii, BKR w Holandii, ICB w Irlandii oraz Experian we Francji.

Tłumaczenia dokumentów warto dokonać w Polsce, ponieważ będzie to kosztowało znacznie mniej niż płacenie za to samo zlecenie w euro czy frankach.

Warto wiedzieć, że załatwianie wszystkich formalności do kredytu może trwać nawet do dwóch tygodni w zależności od tego jak szybko będziemy mieli komplet potrzebnych do złożenia wniosku dokumentów.

Szybka pożyczka

Ze względu na wiele formalności do spełnienia oraz długi czas załatwiania kredytu w banku wiele osób rezygnuje z tego pomysłu. Nie każdy też jest w stanie przedstawić umowę albo kontrakt o pracę, które są niezbędne do otrzymania kredytu bankowego. Z pomocą może tu jednak przyjść zwykła pożyczka gotówkowa przez Internet. Jest wiele firm, które na podstawie minimum danych udzielają pożyczek. Ale zawsze pożyczka brana w polskiej firmie to będzie pożyczka wypłacana w złotówkach. Dlatego też nie zawsze nas to poratuje zwłaszcza w sytuacji, gdy potrzeba nam tysiąc euro, a jedyne co dostaniemy to 1000 złotych. Aczkolwiek i to jest dobrym sposobem na szybkie zażegnanie doraźnych trudności finansowych.

Jeśli szukamy szybkiej pożyczki gotówkowej warto skorzystać z jednego z rankingów pożyczek i wytypować firmę, która za pierwszym razem pożycza nowym klientom kwotę, która odpowiada naszym potrzebom. Procedura składania wniosku jest zazwyczaj niezwykle prosta. Wystarczy wybrać na stronie firmy pożyczkowej kwotę jaką chcemy pożyczyć oraz czas spłaty, a potem złożyć wniosek o przyznanie pożyczki. Trzeba jednak wciąż mieć ważny polski dowód osobisty oraz polskie obywatelstwo, a także polskie konto bankowe. To podstawowe warunki, aby uzyskać szybką internetową pożyczkę w jednej z polskich firm. Konieczne będzie jeszcze podanie wysokości dochodów czy miejsca pracy albo tytułu dochodów, ale bez polskich dokumentów i konta nikt nam pożyczki nie udzieli.

Jeżeli jednak mamy okazję wrócić do Polski i wziąć pożyczkę na miejscu można skorzystać z usług firm, które udzielają pożyczek za pośrednictwem agentów terenowych. Osobie, która przychodzi z ramienia firmy udzielić pożyczki również wystarczy ważny dokument tożsamości oraz oświadczenie o dochodach. Pożyczka może być wypłacona do ręki, więc nie potrzebne będzie konto bankowe. Jednak później można ją spłacać nie tylko w ten sposób, ale również wpłacając raty na konto bankowe firmy pożyczkowej co będzie zdecydowanie bardziej wygodne dla osób mieszkających na stałe za granicą.

Inne obywatelstwo, zagraniczne konto bankowe

Często po wielu latach mieszkania za granicą ma się już nie tylko zagraniczne konto bankowe, ale i dokumenty danego kraju. Wtedy można skorzystać z szybkich pożyczek jednej z tamtejszych firm, ponieważ i one wymagają konta bankowego czy dokumentów tego kraju, w którym wniosku się o pożyczkę. Przykładowo w Niemczech można wziąć pożyczkę w każdej firmie oferującej "Minikredit", a w Wielkiej Brytanii w firmie Wonga (chwillowki.pl/wonga), która również w Polsce udziela pożyczek. Także Kredito24 (chwillowki.pl/kredito24), czy Vivus (chwillowki.pl/vivus) działają w kilku państwach Unii Europejskiej i na stronie przeznaczonej dla konkretnego kraju można składać internetowo wniosek o przyznanie pożyczki. Zwykle jest to jednak kwota do tysiąca euro dla nowych klientów czy 750 funtów brytyjskich. Aczkolwiek i takie kwoty nieraz ratują osoby w trudnej sytuacji.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu