Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy

Pracujesz na umowę zlecenie i zastanawiasz się czy zostanie Ci udzielony kredyt gotówkowy? A może już założyłeś, że na pewno go nie dostaniesz? Ten tekst zmieni twoje myślenie i może jeszcze dziś zaczniesz szukać kredytu dla siebie?

Umowa zlecenie najczęściej dotyczy osoby młode, zaraz po studiach te, które dopiero zaczynają swoją karierę. Rzadko się zdarza, żeby pracodawca od razu zaproponował nowo zatrudnionej osobie umowę o pracę, ale czy oznacza to, że tym samym zamyka jej drogę chociażby do wzięcia kredytu?

To nie jest tak, że Twoje źródło dochodu banku nie obchodzi. Wręcz przeciwnie to jeden z ważniejszych kryteriów, a umowa o pracę to zdecydowanie najbardziej preferowana forma zatrudnienia. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że bank ma pewność, że jako kredytobiorca nie zostaniesz z dnia na dzień bez pracy.

Nie mniej jednak zatrudnienie nie jest jedynym kryterium branym pod uwagę przy udzielaniu kredytu. Warto zatem dowiedzieć się, co oprócz tego bank będzie wymagał.

Nikłe szanse?

Istotne jest czy masz ciągłość dochodów. Jeśli od kilku lat zarabiasz w okolicy 3 tys. zł, a oprócz tego spłacasz swoje ewentualne zadłużenia możesz się spodziewać pozytywnej opinii kredytowej w banku.

Zanim będziemy mogli cieszyć się dodatkową gotówką bank musi sprawdzić naszą zdolność kredytową. Co ważne, nie jest to jakaś specjalna procedura – każdy kto ubiega się o kredyt, bez względu na zatrudnienie musi przejść pomyślnie taką weryfikację. Bank zwraca się o informacje do Biura Informacji Kredytowej, gdzie znajdują się dane na temat naszej historii spłacania zadłużenia. Jeśli zastanawiasz się, czy masz czyste konto sam możesz to sprawdzić i pobrać bezpłatny raport na swój temat.

Jeśli twoja historia spłaty jest pozytywna w zasadzie nie masz powodów do obaw. Ważny jest też czas Twojego zatrudnienia. Zdarza się, że wymagane jest, aby umowa była zawarta, na co najmniej pół roku, a czasem nawet na minimum rok przed wzięciem kredytu. Daje to bankowi wgląd do naszych wpływów i tego ile ona wynosiły, i czy były one wpłacane regularnie.

Zatrudnienie na umowę zlecenie nie wyklucza nas w staraniach o kredyt. Oczywiście są na nas nałożone trochę większe wymagania, ale w zasadzie w każdym banku znajdzie się oferta idealna dla nas. Obecnie ofert nie ma za dużo, jednak z roku na rok banki ją poszerzają i odchodzą od swoich żelaznych postanowień nie dawania kredytu osobom na umowach innych niż o pracę.

Gdzie znaleźć kredyt dla siebie?

Jeśli zastanawiasz się jakie banki udzielają takich kredytów, a nie wiesz jak je znaleźć skorzystaj z porównywarek kredytów, które bezpłatnie i szybko znajdą idealną ofertę dla Ciebie. Po przeanalizowaniu kilku z nich będziesz mógł napisać do konkretnych placówek i poprosić o szczegóły.

To znacznie usprawnia całą procedurę, ponieważ bez wychodzenia z domu możesz dowiedzieć się w zasadzie wszystkich najważniejszych informacji.

Warto zapamiętać

Oczywiście to nie jest tak, że jeśli pracujemy na umowie o pracę półtora roku, a nasze dochody osiągają miesięczną granicę 3 tys. bank na pewno udzieli nam kredytu. Co kraj to obyczaj – niektóre banki są bardziej restrykcyjne i nie koniecznie będą nam przychylne. Nie mniej jednak zdarza się tak coraz rzadziej, a to oznacza, że kredyt gotówkowy powoli staje się niczym nadzwyczajnym i dostępnym dla wszystkich.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu