:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikaty i przetargi, Uwaga mieszkańcy gminy Krajenka - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 14/03/2019 10:50

Wczoraj tj. 13 marca br. z terenu całej gminy Krajenka zostały zabrane pojemniki służące do segregacji śmieci tj. pojemniki na szkło, plastik i papier

Odpady wielkogabarytowe będzie można składować w punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PSZOK, który znajduje się wzdłuż drogi w kierunku Augustowa i Głubczyna. Tutaj też mieszkańcy gminy Krajenka będą mogli odstawiać takie odpady, jak: odpady poremontowe i budowlane, meble, dywany, zużyty sprzęt elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, zużyte opony, odpady zielone, wysegregowane: metale, tworzywa sztuczne PET i inne niż PET, szkło (zmieszane), papier, tekturę i  folie.

Przypominamy, że od 1 kwietnia br. nastąpi zmiana stawki opłat za odbiór odpadów, termin płatności i harmonogram. Dla nieruchomości zamieszkałych będzie ona wynosiła 15 zł od osoby, przy zbiórce selektywnej oraz 35 zł od osoby, przy zbiórce nieselektywnej.

Regulamin i uchwały regulujące system gospodarki odpadami komunalnymi na terenie ZM „PRGOK” oraz wysokości stawek dostępne są na www.prgok.pl

Prosimy o gospodarowanie odpadami zgodnie z posiadaną umową.

 

 

Agnieszka Mackojć-Barabasz

Reklama

Uwaga mieszkańcy gminy Krajenka komentarze opinie

  • gość 2019-03-14 15:57:46

    Super, znów wszystko pójdzie do pieca lub do lasu... Brawo władze Krajenki

  • Gość - niezalogowany 2019-03-14 22:06:26

    Tak w Krajence teraz żadzą

  • Adas - niezalogowany 2019-03-15 06:29:22

    Glupota nie zna granic..wywiezc smietniki..wystarczy ze mamy wiecej za mniej(czestotliwosc wywozow) ustawa o smieciach miala slyzyc temu aby te smieci nie zostaly wywozone do lasow,palone itd. A przyniesie zupelna odwrotnosc..

  • gość 2019-03-15 07:46:09

    Wystawiam w tygodniu z żoną 1/2 kosza śmieci i mamy płacić za to 75 zł?

  • gość 2019-03-15 07:50:35

    To jest płacenie za luksusowe zachcianki wyborcze. Przyjdzie jeszcze czas na wodę, podatek i inne...

  • Zofia - niezalogowany 2019-03-15 08:07:30

    Brawo! Gmina odpowiedzialna za odbiór odpadów oddała nas Pile. Choć skoro to taki intratny biznez, mogła nasza gmina zarabiać. W ten sposób wygospodarować dotatkowe miejsca pracy. Nikt nie raczył mieszkańców wcześniej powiadomić o podwyżkach. 133%. Dodatek do emerytury 15 zł, a podwyżka śmieci 20 zł. Roznosząc podatki można było dołączyć kartkę z informacją. Firma polska, mogła do skrzynek pocztowych wrzucić informacje. Jak przed wyborami to Burmistrz i inni osobiście mieszkańców odwiedzali. Wszyscy byli mieszkańcami zainteresowani. A teraz wszyscy pomimo że to dość daleko, i nawet brak chodnika będą pielgrzymować indywidualnie do koszów po za Krajenkę. Płakać się chce, ręce opadają.

  • Zofia - niezalogowany 2019-03-15 08:13:20

    Tam wyżej w komentarzu Firma pilska wyworząca śmieci mogła przy okazji odbioru pojemników wrzucić informację do skrzynek pocztowych. Takie proste, a zarazem trudne.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-15 19:43:28

    Kto to wymyslil!!!!????

  • Biegacz - niezalogowany 2019-03-16 06:51:47

    Kto wpadł na pomysł zabrania pojemników ze wsi wąsoszki. Sam widziałem jak mieszkancy zatrzymują się by coś wyrzucić. Teraz pewnie do lasu będą wywalać albo palić.

  • gość 2019-03-16 15:54:17

    Co rusz w Krajence brakuje prądu, wody, a śmieci droższe jak w Paryżu. Tak trzymać!

Dodajesz jako: |