:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Uwaga rolnicy, susza w Jastrowiu

Rolnictwo, Uwaga rolnicy susza Jastrowiu - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 10/07/2019 10:26

Można składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach

Urząd Gminy i Miasta w Jastrowiu, informuje iż w związku z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w tym z długotrwałym okresem braku opadów atmosferycznych potwierdzonym przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach, można składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w uprawach rolnych w wyniku suszy rolniczej.

Wyżej wymienione wnioski należy składać nie później niż do zbioru uprawy, w terminie umożliwiającym komisji przeprowadzenie szacowania.

We wniosku należy wpisać wszystkie uprawy prowadzone w ramach gospodarstwa (nie tylko te objęte szkodą).

Na dzień dzisiejszy (10.07.2018) w raportach Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dla gminy i miasta Jastrowie wskazano wystąpienie suszy w uprawach zbóż jarych i ozimych, rzepaku i rzepiku oraz krzewów owocowych.

Bieżące raporty publikowane są na stronie internetowej: http://www.susza.iung.pulawy.pl/

Wnioski wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy składać w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Jastrowiu, pok. nr 5.

RGPRiOŚ Piotr Kozłowski

 

Reklama

Uwaga rolnicy, susza w Jastrowiu komentarze opinie

  • gość 2019-07-10 10:53:37

    kolejny rok tyły

  • gość 2019-07-10 11:01:52

    PiS, susza, kleszcze, czyli wszystkie plagi egipskie

  • gość 2019-07-10 11:20:42

    Gdzie sa wasze deszczownie? Dlaczego nie nawadniacie swoich pol. Na co czekacie? Nie patrzcie w niebo. Potem jak menele skomlicie i wszyscy i wszystko sa winni ale nie wy.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-07-10 11:24:28

    czekają na 500+ od suszy, tak jak na kabana i krowę

  • gość 2019-07-10 20:02:33

    do gościa z 2019-07-10 11:20:42....Nikt nikogo tu nie wini,co ty za brednie piszesz.Podczas takich suszy jak ta i ubiegłoroczna zbierasz jedną czwartą tego co powinieneś a nakłady rosną z roku na rok więc nie pisz że skamlemy jak menele.Na deszczownie też trzeba mieć pieniądze i to nie małe.....

  • gość 2019-07-10 23:07:46

    Co to za wypowiedz wyżej, pewnie jakiegoś mieszczucha który myśłi że takie nawadnianie to za darmo i bez roboty bo Unia dała. Jebać takich co tak myślą... \nP.S. Unia ROZPIERDALA TE MAŁE GOSPODARSTWA KTÓRE JESZCZE WALCZĄ I NIE WALĄ CHEMII ALE CO WY TAM WIECIE PAJACE!!!!

  • gość 2019-07-10 23:18:22

    Żebyście wiedzieli że żadne PZU ani inna firma nie wypłaci odszkodowania za susze itp. bo to wszystko tylko po to aby człowiek płacił a odszkodowania żadnego. Było już setki takich przypadków. Zawsze jakieś bujne wytłumaczenie debili z biurokracji. JEBAĆ TYCH KTÓRZY MYŚLĄ ZE JEDZENIE JEST PRODUKOWANE W SKLEPIE. Ten rok pokaże jak jest naprawdę a wtedy nie narzekajcie jakie to wszystko drogie na półkach hipokryci!! szczepić się póki nie za pózno darmozjady z miast bo Was kleszcze zjedzą !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 05:42:01

    Do wszystkich gospodarzy. Jak ja mam nakłady na uzyskanie dochodu to nikt mną się nie martwi że nie ma klientów i z tego powodu odszkodowania mi nie placi i dotacji do narzędzi nie placi za to ze mam. Nikt nie kazał być Wam gospodarzem rolnikiem ect. Każdy ma swoje ryzyko spowodowane różnymi czynnikami. Pewnie ci co się ubiegają o odszkodowanie to dobrze o tym wiedzą.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 10:27:40

    Nikt Ci nie kazał mieć działalności w której, nie ma klientów (nie wiem w jakiej branży jesteś), trzeba było zostać '' gospodarzem'' I zacząć od zera. Bo jak twierdzisz wszystko Tobie dadzą.

  • gość 2019-07-11 10:47:47

    Wziąłeś pieniądze na otwarcie pierwszej lepszej działalności ,bo takowych jest od groma to nie marudź,że klientów nie masz .....

  • gość 2019-07-11 17:42:42

    Wziąłeś pieniadze na zakup ciągnika aby sąsiad widział, że jesteś lepszy? To teraz pracuj i nie dyskutuj. Rolnik to taki co ma ponad 100 ha a ty kabanie chcesz ze swoich 5 ha. i dwóch świnek miliony zarabiać. No i wasze martwienie się o jakość produktu. Hipokryzja. Albo równasz do najlepszych albo jesteś kaban i pijak więc zajmij się czym innym. Po powyższych komentarzach dajecie przykład jakimi kabanami jesteście. Jak ktoś tu mówił w innych komentarzach , że \"wsiok\" zawsze będzie wsiokiem

  • gość 2019-07-12 07:51:26

    Dobra wiesci. Deszczownie od Pana Boga nawodnia wasze pola. Skoro sami nic nie robicie to Pan Bog musi wspomoc tych, ktorym choc troche zalezy.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-12 07:57:08

    Gówno wiesz, więc morda.

  • gość 2019-07-12 08:59:02