Wędrowny Zakład Kultury w Walentynowie

W sobotni poranek 7 października 2017 roku sołectwo Walentynowo odwiedziło Stowarzyszenie Krotochwile, realizator projektu Wędrowny Zakład Kultury finansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Pamiątkowe zdjęcie zostanie jako miłe wspomnienie warsztatów i spotkania z panią Kingą
Pamiątkowe zdjęcie zostanie jako miłe wspomnienie warsztatów i spotkania z panią Kingą

Dla dzieci w wieku 5-12 lat odbyły się warsztaty kreatywne prowadzone przez animatorkę Panią Kingę Popiela podczas, których uczestnicy m.in. odbyli spacer po Walentynowie wcielając się w rolę przewodników, wskazywali swoje domy oraz ciekawe miejsca naszej miejscowości, na tej podstawie stworzyli wielkoformatową mapę wsi. Powstały także słoiczki życzeń, w których dzieci „zamykały” to co chciały, aby powstało w miejscu ich zamieszkania. Padało wiele ciekawych propozycji: basen, większy plac zabaw itp.

Opis zdjęcia

Animatorka nakresla plan działania

Opis zdjęcia

Wspólnie budowaliśmy makietę Walentynowa

Równolegle w kuźni Zenona Polachowskiego nagrywano materiał filmowy z cyklu „Mistrz i uczeń”. W rolę mistrza wcielił się sołtys Polachowski, uczniem natomiast był Pan Marcin Konieczko. Na podstawie udzielonego wywiadu oraz zajęć praktycznych powstanie ok. 10 minutowy film przedstawiający rzemiosło kowalskie.

Dziękujemy za udostępnienie lokalu oddziału przedszkolnego oraz Pani Ani Adamik za czuwanie nad przebiegiem spotkania. Niewątpliwie był to dzień pełen wrażeń i rozmaitych aktywności. Liczymy na dalszą współpracę i wymianę doświadczeń z realizowanych projektów.

Sołectwo Walentynowo

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu