:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Drogi i komunikacja, Wiadukt rozbiórki - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 24/04/2019 09:00

Decyzja zapadła – betonowa konstrukcja zagraża bezpieczeństwu, dlatego zniknie znad drogi, którą kiedyś prowadziło torowisko

– Tym bardziej, że ważnej funkcji komunikacyjnej nie pełni – mówi wójt Jacek Mościcki.

– Rozbiórkę rozważano w zasadzie od lat, ale nigdy nie podjęto wiążących decyzji – wójt przyznaje, że nadszedł na nie czas, bo krawędzie konstrukcji coraz bardziej się kruszą, co grozi oderwaniem betonowych fragmentów, które mogą spaść na osoby, które będą na dole. Nie tylko jeździ się tędy samochodami, rowerami, przechodzą tędy piesi, ale też niejednokrotnie gromadzi się tutaj młodzież, która pod jednym z łuków konstrukcji upatrzyła sobie dobre miejsce na schadzki.

– Odłupaliśmy wszystkie poluzowane elementy, ale i tak nie można dłużej pozostawiać tak tej konstrukcji – Jacek Mościcki odnosi się nie tylko do przezorności, ale też do ekspertyzy, jaką wykonano dla gminy, a która jasno mówi o potrzebie rozbiórki.

– Mamy założoną kartę tego obiektu. Ekspert twierdzi, że należy go wyburzyć. Stan techniczny wiaduktu jest kiepski.

W ekspertyzie wiaduktu potwierdzono, że jego techniczny stan jest kiepski


Podobnie w Annopolu

Prace rozbiórkowe mają nastąpić w tym roku, mówi się nawet o najbliższych miesiącach.

– Prowadziliśmy już rozmowy w tym zakresie z jedną z firm, która mogłaby wykonać te prace. Mamy to już wstępnie uzgodnione – podkreśla wójt. Czy w ten sposób gmina wejdzie w posiadanie dużej ilości gruzu – materiału, który będzie można wykorzystać do remontów gminnych dróg? – Materiału będzie bardzo dużo, być może nawet około dwustu ton, choć to bardzo ostrożne szacunki. Jest jednak inna opcja. Ponieważ to nie będzie łatwa rozbiórka i byłaby dla nas kosztowna, rozważamy rozwiązanie, że firma w zamian weźmie cały gruz do swojego wykorzystania – przyznaje Jacek Mościcki.
Wiadukt znajduje się tuż za Tarnówką, nad drogą, która prowadzi w kierunku Ptuszy. W gminie jest jeszcze drugi taki obiekt, bardzo zbliżony, za Annopolem.

– Ma podobne gabaryty, również prowadzi nad torowiskiem – Mościcki przyznaje, że dotycząca jego stanu ekspertyza dopiero powstaje. Można już jednak przypuszczać, że najprawdopodobniej on również będzie wyburzony.

Piotr Steffen

Reklama

Wiadukt do rozbiórki komentarze opinie

  • gość 2019-04-24 11:19:27

    Jak się burzy stare to stawia się lepsze,nowe. Taka jest zasada.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-04-24 12:48:12

    Dlaczego nie można zachować historii i wyremontować most?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 13:49:07

    Zamiast zrobić remont, poprowadzić ścieżkę rowerową. Rozebrać zniszczyć zaorać. Bravo.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 15:56:21

    To nie jest droga do Ptuszy panie redaktorze

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-04-24 20:18:31

    Może most by przetrwał, gdyby ktoś nie ukradł z niego kostki granitowej... ten ktoś wie, że do niego mówię to... Brawo ty!!!!!! Piękny most i mam nadzieję, że jedną z atrakcji Tarnówki i jeden z zabytków uda się uratować. Może faktycznie rozważyć remont!!! Co na ten temat mówi pan konserwator zabytków???

  • Sebek - niezalogowany 2019-04-24 21:07:13

    Ręce opadają....

  • Gośc 1029 - niezalogowany 2019-04-24 21:32:07

    Most chyba nikomu nie przeszkadza i zagraża? Nikt po tym moście nie jeździ Dla mnie powinien być lekki remont a nie burzenie . Tyle lat stał i nikomu nie przeszkadzał a teraz nagle wielki problem Jeżeli gmina nie ma pieniędzy na remont to za burzenie nie powinna sie brać Narazie w burzeniu jesteście dobrzy -fontanna -bacówka -skate park - most I co jeszcze Spłaccie najpierw cały dług a później reszta rzeczy

  • gość 2019-04-24 22:09:45

    Co za brednie most stoi od wielu lat i przeżyje wielu z nas !nigdy nikomu sie tam krzywda nie stala.Jest to piekna atrakcja sa miesca jak np.most obok jastrowia ktory naprawde ledwo wisi i jest wspaniała atrakcja.I jak ktos ma troche pojecia to wie ze w takim moscie jest wiele wiecej stali jak betonu,wiec sobie przekalkulujcie ile tam w stali jest pieniedzy.Moze o to chodzi? Mamy drugi most i tam tez sa schadzki to moze tez go wyburzyć? dlaczego nikt nie zapytał o to mieszkańców?brak słów co za idiota to wo gule wymyślił.Mam nadzieje ze konserwator zabytków na to nie pozwoli a ten co wpadl na ten pomysl puknie sie w glowe i to dobrze!

  • gość 2019-04-25 01:38:42

    Jprdl! Chłopie, zwany Wójtem, opamiętaj się!

  • gość 2019-04-25 07:16:05

    No szkoda, szkoda

  • gość 2019-04-25 09:03:51

    Ruskie w 45 tym chcieli go rozwalić, ale się nie udało dali spokój nawet widać odłup po pocisku. Ktoś kto będzie chciał go rozebrać nieżle się napracuje.

  • gość 2019-04-25 10:58:51

    Co za głupota, zburzą ,a za 2 lata powiedzą ,że most jest potrzebny i oczywiście zrobią ,ale 10 razy drożej niż remont tego mostu co jest teraz i wiadomo ,że jak zrobią "nowy' to będzie za wąski ,krzywy, i tuż po wybudowaniu "nowego" będzię się nadawał do remontu...tak ciężko pomyśleć trochę do przodu...

  • gość 2019-04-25 11:37:21

    Do mieszkańca - kostkę zaiwaniono 23 lata temu - teraz dopiero się skapnęli że jej brak jest podstawą rozbiórki? A ten co ją rąbnął leży na cmentarzu - masz kontakt z duchami????

  • gość 2019-04-26 19:04:20

    to sie w głowie nie mieści co wy wyrabiacie w Jastrowiu jak wygląda most? i nikt go nie tyka.Macie interwencyjnych kupcie 5 worków cementu rzucie szpryc i po robocie ludzie ten co to wogule wymyslil to chyba ma niepokolei w glowie albo ma skup zlomu bo stali tam jest zbrojeniowej cala masa.Ta kostrukcja wytrzyma jeszcze dekady i nikomu nie zagraża

Dodajesz jako: |