:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C

Wielka historia w Jastrowiu - spaleni żywcem, krwawe walki [Wideo]

Spotkania i festyny, Wielka historia Jastrowiu spaleni żywcem krwawe walki [Wideo] - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 10/08/2019 18:44

Trwa VIII Arena Festiwal. Pierwszy Dzień Wolności w Jastrowiu

Zobaczcie Państwo co tam się działo. Za nami dwie inscenizacje - bestialskiego mordu na żołnierzach w Podgajach oraz walk frontowych na Wale Pomorskim.

Była to jednocześnie wielka lekcja historii dla widzów.

Więcej informacji na ten temat w Aktualnościach Lokalnych.

Kto jeszcze nie jest na polu piknikowym w Jastrowiu, niech czym prędzej tam się uda. Przed nami jeszcze wiele atrakcji, w tym koncert zespołu Centrala 57 (o 20:30) i gwiazdy imprezy - Agnieszki Chylińskiej (początek zaplanowano na godzinę 22:00).

Łukasz Opłatek

Reklama

Wielka historia w Jastrowiu - spaleni żywcem, krwawe walki [Wideo] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-10 21:23:37

    Hahaha historia? tam takie rzeczy dzieją się do dziś w tym patolocity hahaha.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-11 01:46:38

    Jak ktoś nie rozumie i nie chce poznać historii to ma takie zdanie , bardzo masz płytki rozum .

  • Gość - niezalogowany 2019-08-11 09:23:02

    3 wojny nie było. Niemcy - nazistow potomkowie wyciągnęli wnioski. Podbili Europę gospodarczo. Wszedzie sklepy zakłady niemieckie. Bez jednego wystrzalu.. w całej Europie. Tak samo politycznie rzadza pod plaszczykiem unii europejskiej ale to oni rozdaja i ciagna za sznurki. Przy pomocy francji ktora jak za dawnych lat kolaborowala z nemcami tak teraz dalej ciagnie...

  • do powyżej - niezalogowany 2019-08-11 10:53:32

    Za dużo oglądasz TV Trwam i TVPiS, za dużo czytasz Gazetę Polską i słuchasz Radia Maryja, poprzestawiali tobie klepki w głowie i bredzisz jak osobnik którego co niedawno koń kopnął w głowę.

  • Gośća - niezalogowany 2019-08-11 12:11:18

    A ty masz klapki na oczach. Niemcy jak koga utrudniają polskim firmom rozwój na terenie unii np wielki problem by sprzedawac traktory ursusa na rynku niemieckim. A ty pewno z po co najlepiej wszystko co deutsch to super

  • gość 2019-08-11 12:13:49

    Gratulacje dla tych co potrafili to zrobic i czynnie w tym uczestniczyc, Gratulacje

  • gość 2019-08-11 12:40:53

    Gratulacje Jastrowie !!! jesteście super !!! widac,że historyków u was jest dużo i że macie wiedzę historyczna.\nPiwo z napisem tyskie i kanapke żołnierz je z kiełbasą -to wyciąć.

  • gość 2019-08-11 12:45:29

    Brawo Jastrowie ,to piękny pokaz historyczny,dużo widzów a nie każdy czyta książki historyczne,które obecnie mają inną treść niż ta oryginalna ,którą autor tamtych czasów napisał całą prawdę aHitler był pochodzeniażydowskiego czyli przybranym Niemcem.

  • gość 2019-08-11 12:49:48

    Szacunek wielki dla Jastrowia.\nA ty co tu piszesz frakcja to trzeba wyjaśnić,że ta frakcja tozydzi.Szykują sie pokojowo\nprzejąć nasze ziemie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-11 13:34:08

    Fajnie pokazane wydarzenia z PODGAJ i wersja spalenia i wersja ostrzału Niech widz sobie odpowie już sam co tak na prawdę miało miejsce Bez polityki i tak trzymać

  • Gość - niezalogowany 2019-08-11 20:27:31

    Piękna inscenizacja bardzo nas wzruszyła wiele osób obok mnie plakało

  • Gość - niezalogowany 2019-08-11 20:28:15

    Scenariusz jak zawsze na najwyższym poziomie wracamy z mężem za rok

  • gość 2019-08-11 21:17:26

    Z badań historyków wynika, że to nie Niemcy, ale Łotysze z SS Lettland wzięli do niewoli polskich żołnierzy. Pewne wątki wskazują, że to nie oni podpalili stodołę z jeńcami, tylko powodem pożaru był ostrzał artyleryjski przeprowadzony prze nasze wojsko lub sowietów. Takie inscenizacje mają tyle wspólnego z historią, co \"Stawka większa niż życie\" lub \"Czterej pancerni i pies\"

  • gość 2019-08-11 21:57:33

    Szacun dla rekonstruktorów, to są pasjonaci. Tylko pasjonaci potrafią włożyć serce w to co robią. Komentarz p. prof. Andrzeja Olejko bardzo obrazowy i dynamiczny. Sama rekonstrukcja oraz nawiązanie do historii wywołała u mnie skurcz w gardle. Brawo !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-11 22:13:45

    Dlatego szkoda że nie byłeś historyku wielki bo jakbyś oglądał i słuchał narracji że zrozumieniem to byś wiedział i widział że był wątek i ostrzału artylerii i podpalenia

  • gość 2019-08-12 11:48:29

    Myślę,że Jastrowie za takie zaangażowanie,dostanie Nagrodę od Starosty złotowskiego.

  • gość 2019-08-12 11:54:08

    Halo halo, jestem ze Złotowa i pytam kiedy coś takiego pojawi się u nas??!?!! tylko jakieś euro eco, które z roku na rok coraz gorszE!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-12 12:00:59

    Widowisko wycisnęło z mojej mamy wiele emocji Dziękuję wraz z rodziną

Dodajesz jako: |