:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
Charytatywnie, Wielkie wietrzenie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 15/11/2019 07:00

…czyli akcja charytatywna dla Sandry Przybyszewskiej–Pączek.

„Jeśli Twoja szafa jest pełna ciuchów, tych za dużych lub tych za małych, z jakiś powodów nie noszonych, zapomnianych lub po prostu zbyt pochopnie kupionych, to wydarzenie jest dla Ciebie!” – czytamy w zapowiedzi tego wyjątkowego wydarzenia na facebooku. Organizatorzy: Fundacja Złotowianka, Centrum Wypoczynkowo–Konferecyjne „Zacisze” oraz grupa „Mama w miasteczku Złotów” serdecznie zapraszają wszystkie panie, ale nie tylko, na wielkie wietrzenie szaf.

Akcja zaplanowana jest na piątek 22 listopada na godzinę 16:00. Potrwa około trzech godzin. Na czym będzie polegać? Tego dnia na Zaciszu zorganizowane będą stoliki wystawowe (dla osób, które zgłoszą takową chęć do organizatorów do dnia 20 listopada). Jeśli nie chcesz wystawiać swojego stoiska z ubraniami, a tylko coś sobie kupić – także zapraszamy. Każda z osób biorących udział w akcji (czy to wystawiając się czy też odwiedzając imprezę i kupując coś dla siebie) płaci za wstęp na salę restauracji 20 zł, które w całości powędrują do Sandry. Do Sandry trafią też pieniądze ze sprzedaży ubrań. Jedynym wyjątkiem jest, forma gratyfikacji dla wystawiających swoje stoiska i ubrania, możliwość wymiany przez nich ubrań z koleżankami obok, na zasadzie 1:1.

– Ubrania muszą być w bardzo dobrym stanie – mówi Marta Śliga, pomysłodawczyni akcji z Zacisza.

– Będą one sprzedawane, a cały dochód, zebrany do fundacyjnej puszki w ramach zbiórki publicznej, przeznaczony będzie na sfinansowanie badań diagnozy, które mogłyby wyjaśnić przyczyny choroby Sandry Przybyszewskiej–Pączek. Ceny ubrań muszą rozpoczynać się od kwoty nie mniejszej niż 5 złotych.

– Sandra tak często pomagała nam wszystkim – mówi dalej pani manager – że teraz my musimy i chcemy jej pomóc. Tak jak Sandrze zawsze „lampka” zapala się od razu, gdy tylko ktoś był w potrzebie, tak teraz nam się ta „lampka” zapaliła.

– Jeśli nie posiadasz ubrań do sprzedania, ale chcesz coś sobie kupić – po prostu bądź tego dnia z nami! – apeluje Marta Śliga.

Jakiś czas temu u Sandry zdiagnozowano stwardnienie rozsiane (SM). Krok po kroku SM swojej ofierze zabiera sprawność.

– Pierwszy rzut choroby spowodował niedowład prawej strony ciała oraz zaburzenia w koordynacji ruchowej – opisuje swój przypadek Sandra.

– Diagnoza, jaką wtedy usłyszałam, była dla mnie ciosem – dodaje. Jak się szybko okazało, nie jedynym ciosem.

– Wyniki krwi wykazały obecność boreliozy, która, obok łuszczycy, tarczycy i astmy, dołączyła do grona moich przeciwników, z którymi muszę się teraz zmierzyć.

Potrzebne na leczenie Sandry pieniądze można wpłacać między innymi przez stronę www.zlotowiankahelp.pl, gdzie ma ona otwartą zbiórkę. Data zakończenia zbiórki to 31 grudnia tego roku. Można też je wpłacać tradycyjną drogą: Fundacja Złotowianka 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, tytułem darowizna na rzecz S. Przybyszewska–Pączek. Można też wziąć udział w akcji wielkiego wietrzenia szafy.

– Zaproś swoich znajomych i spotkajmy się w piątek 22 listopada o 16:00 na Zaciszu! – zachęca Marta Śliga.

– Przyjdź, może znajdziesz tutaj wymarzoną sukienkę na Andrzejki lub Sylwestra, a może kupisz ciuszki dla swojego dziecka! Jedno jest pewne – na pewno pomożesz Sandrze!

Julita Milczyńska

Reklama

Wielkie wietrzenie szaf komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 09:59:43

    Rady kobiet, Koła kobiet wiejskich, wszystkie organizacje pro kobiece razem z feministkami w całym powiecie, pokażcie co potraficie.
    To jest dla was test kobiecej solidarności !!!!!

  • Lady - niezalogowany 2019-11-15 18:48:57

    A co jeśli ktoś nie chce sprzedawać swoich ciuchow osobiście,a chciałby je oddać na sprzedaż..

  • SM - niezalogowany 2019-11-15 19:04:04

    inni chorzy na stwardnienie rozsiane musza z wlasnych zarobkow sobie radzic z ta choroba a biedna Sandra musi zebrac od ludzi. Smiechu warte. Leczyc nie musi sie w Warszawie. Sa dobrzy specjalisci tez w Pile. I duzo lekow jest refundowanych przez panstwo. Wiec na co ta zbiorka. Kuzynka moja tez na to choruje i znam jej systuacje materialna wiec wiem ze mozna sobie poradzic. Sa gorsze przypadki.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 20:05:12

    Ludzka zawiść nie zna granic. Zorganizuj coś w tym stylu dla kuzynki,przestań pluć jadem,weź się do roboty!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 20:10:58

    Ludzka zawiść nie zna granic.
    Weź się do roboty, zorganizuj coś w tym stylu dla kuzynki. Przestań pluć jadem,straszna to cecha!!! Nie rozumiem, czego zazdrościsz? No chyba nie choroby!!!!

  • SM - niezalogowany 2019-11-15 20:20:59

    Nie musze nic organizowac dla kuzynki, bo jak juz napisalam, radzi sobie finansowo. I to zadna zazdrosc, bo kazdy sobie jakos radzic musi. Sam.

  • Na zdrowie i dla zdrowia. - niezalogowany 2019-11-15 21:22:31

    Popieram dwa powyższe wpisy.
    Obrażanie chorych ludzi bez względu na wiek tylko dlatego że ktoś organizuje im pomoc jest ohydne i godne największego potępienia.
    Pani Sandro, wszystkiego dobrego, powrotu do zdrowia i radości z tego że w Pani otoczeniu są ludzie dla których człowiek który znalazł się w niespodziewanej potrzebie stanowi wielką wartość.
    Doświadczony podobną pogardą ze strony różnych ludzi, życzę aby wszystko się udało a potem było już tylko lepiej.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 21:26:19

    Ps.
    Potępienie ohydnego komentarza dotyczy też SM.
    Człowieku zastanów się co piszesz abyś kiedyś tego nie żałował.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 21:39:01

    Ona lubi robić wokół siebie sensację najpierw na fb pisze o swojej depresji pozniej o chorobie ja też choruje dosyć poważnie i nie pisze o tym na fb i sama jeżdżę do poznania na badania nie potrzeba jest warszawa.Wiadomo pomoc można ale ona ma dochody...i nie ma co przesadzać naprawdę

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 22:29:30

    Do gościa powyżej.
    Nie tędy droga, chory nie powinien gardzić chorym bez względu na to jakie ma dochody. Tu nie o to chodzi, jest przykład dobrowolnej pomocy i nic do tego tym którzy jej nie aprobują tylko dlatego że jej nie potrzebują.
    Gościu z takim myśleniem jakie prezentujesz zawsze choremu możesz powiedzieć że udaje, głodnemu że sam jest sobie winien, biednemu że głupi itd. daleko nie zajedziesz bo w każdym czasie o każdej porze te przypadłości mogą dotknąć i ciebie a wtedy pozostanie ci tylko płacz i spóźniona refleksja.
    Oby nie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 07:06:54

    Jestem gorzej chory niz ona i nie robię z tego sensacji mam zrobić wpis i czekać na wspolczucie...dajcie spokój i też pomsgam biednym dzieciom,osoba potrzebujacym na tyle ile potrafię i mogę.Ciesze się z tego z innymi.Niestety Sandra robi wokół siebie szum zawsze tak było i to się nie podoba wszystkim...Nie jest ona zbawicielem świata i nie będzie ...Zbieranie pieniążków na zlotowianke itd.to jest jej praca i ma za to wynagrodzenie pieniężne więc tak jak dużo ludzi... Jest dużo osób takich jak ona ale nie robią wokół siebie takiego zamieszania

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 11:46:17

    ona pewnie chce być slawna...

  • Leo - niezalogowany 2019-11-16 11:58:50

    Charytatywny lumpeks Chachachacha.......czy moze konkurencja dla nowego Centrum w Zlotowie???

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 12:37:47

    Dokładnie. Zawsze lubiła wyróżniać się, byc na pierwszym miejscu. Zauważona! Czyli po prostu robić szum wokół siebie. Współczuję jej choroby z całego serca ale ona sama nie wie czego chce, te jej zawody: piosenkarka, fryzjerka, fotografka, wojskowa, a teraz to. Musi się coś dziać bo inaczej wieje nudą! Współczuję rodzinie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 12:38:40

    Ten kto z nią miał do czynienia - wie jaka na prawdę jest Sandra.!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 12:40:55

    W poprzednim artykule komentarze wyłączyli bo prawda się posypała. Zaraz i tu wyłączą.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 13:12:13

    Oj oj ale się komuś tu ulewa

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 13:13:08

    Oj oj ale się komuś tu ulewa

  • Gość - niezalogowany 2019-11-16 13:33:18

    Ulewa ulewa a ruszyć dupy z foteli i wziąć się za pomoc innym może Wasze życie nabierze sensu

  • Tim - niezalogowany 2019-11-16 15:50:57

    ok pomoc innym, ale nie tym ktorzy na sile szukaja pomocy

  • gość 2019-11-16 17:23:54

    Jak nie chcecie pomagać, to nie przeszkadzajcie i nie plujce jadem, bo nie wiadomo co Was jeszcze może się spotkać.

  • MB - niezalogowany 2019-11-16 21:22:20

    W życiu nas może wszytko spotkać każda choroba i nie trzeba jej publikować kto ją dobrze zna to wie jaka jest lubi ludzmi manipulować robić z siebie ofiarę w dodatku publicznie porażka normalnie A co do niektórych to jest prawda co piszą w komentarzach negatywnych i każdy może swoje zdanie wypowiedzieć czy to się komis podoba czy nie

  • Ryba - niezalogowany 2019-11-17 01:18:52

    co za bydlo pisze te komentarze. Teraz wiem skad pis mialo tyle poparcia w naszym powiecie... Sandra robi duzo dobrego dla innych, bezinteresownie. Teraz ona potrzebuje pomocy chocby po to zeby mogla dalej pomagac. Jesli nie chcesz nie wplacaj. Uwazasz ze masz zle popros innych ale po co pluc jadem...

  • Rozsiew - niezalogowany 2019-11-17 12:12:33

    "15 tys. Kosztuje leczenie.." - no dobra, niech tyle kosztuje trochę siana, jest osiba która mogłaby iść jak normalny człowiek do banku wziąć kredyt, nie prosić się innych bo są zdecydowanie gorsze przypadki niż jej. Nie musi jesdzic do Warszawy bo są specjaliści w w pobliżu, kto sponsoruje jej kilometry do Wawy?! Wciąż, Ci którzy są w nią ślepo zapatrzeni. Dobro materialne w postaci samochodu za 40 tys. Którym się chwali i nie widać, żeby była w jakiś sposób biedna, jara się nim! Bardzo dużo ludzi jest nią zauroczona bo Sandra wspaniała i taka k*rwa zajebiscie dobra, ale są też tacy którzy ją znają od A do Z i nie chcą już być jej marionetkami. I głośno o tym mówią, za to wielki szacun!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 15:01:53

    Popieram wszystkie "negatywne" wpisy. Cała prawda. Dobrze napisane. Kto ją zna od A do Z to wie!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-17 17:26:53

    A gdzie rodzina? Może by pomogła... A jak nie to sprzedać samochód, zdrowie ważniejszego...

  • Znajomy - niezalogowany 2019-11-17 20:04:04

    Pozdrawiam Domanskiego 12

    Sandra za takie zniewagi powinnas iść do prokuratora i nie odpuścić.
    Niech... Wiedza gdzie jest ich miejsce!!

  • Do Sandra Pp - niezalogowany 2019-11-17 20:09:47

    Sandra za tymi komentarzami stoi jedna osoba
    Nie odpuść. Idź na policję bo publicznie Cie zniewaza. Jeszcze podaję się za faceta.
    Straszny tchórz!
    I tak jak napisała osoba wyżej Domanskiego 12! Tam szukajcie sprawcy!!!

  • Do Sandra Pp - niezalogowany 2019-11-17 20:12:57

    Sandra za tymi komentarzami stoi jedna osoba
    Nie odpuść. Idź na policję bo publicznie Cie zniewaza. Jeszcze podaję się za faceta.
    Straszny tchórz!
    I tak jak napisała osoba wyżej Domanskiego 12! Tam szukajcie sprawcy!!!

  • Sandra Przybyszewska Pączek - niezalogowany 2019-11-17 20:17:16

    Ja powiem tylko tak. Wiem kto stoi za tymi komentarzami i wiem co zrobić ;)
    Ja się tylko uśmiechne i podziękuję bardzo wszystkim osobom które mnie wspierają oraz moje działania i życzę wam wszystkim abyście mieli wokół siebie tyłu wspaniałych ludzi których ja mam.
    Niczego więcej do szczęścia mi nie potrzeba i na pewno nie będę się przejmował tym że jedna osoba dodała te wszystkie negatywne komentarze i za nimi stoi. Śmieszy mnie tylko to i mam niezły kabaret że sama sobie odpisuje :)
    Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

  • Sandra Przybyszewska Pączek - niezalogowany 2019-11-17 20:31:17

    Ja powiem tylko tak. Wiem kto stoi za tymi komentarzami i wiem co zrobić ;)
    Ja się tylko uśmiechne i podziękuję bardzo wszystkim osobom które mnie wspierają oraz moje działania i życzę wam wszystkim abyście mieli wokół siebie tyłu wspaniałych ludzi których ja mam.
    Niczego więcej do szczęścia mi nie potrzeba i na pewno nie będę się przejmował tym że jedna osoba dodała te wszystkie negatywne komentarze i za nimi stoi. Śmieszy mnie tylko to i mam niezły kabaret że sama sobie odpisuje :)
    Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

  • K.B. - niezalogowany 2019-11-17 20:35:38

    Każdy z nas ma za sobą przeszłość i podejmowanie zarówno dobrych i złych decyzji.Znam Sandre krótko...Nigdy jej nie pytałam o przeszłość.Połączyła nas chęć niesienia pomocy...Nie jest to łatwe.I nie chodzi o to że poświęcamy mnóstwo czasu na zorganizowanie pomocy,kosztem rodziny i również kosztem swojego zdrowia.Jest to tdudne bo w tych czasach jest mnóstwo parszywych i zakłamanych ludzi.Czasam to boli.Ale gdy niesie się pomoc to liczy się tu i teraz...KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMNIEŃ.

  • Sandra Przybyszewska Pączek - niezalogowany 2019-11-17 20:39:32

    A Tobie Martuś i Julcia bardzo dziękuję za inicjatywę, pomoc oraz za to że zawsze można na was liczyć :* na pewno nie jedno jeszcze razem zrobimy :* i na prawdę się nie przejmuje tymi bzdurami wyssanymi z palca;)
    Pozdrawiam

  • Osoba której Pani Sandra pomog - niezalogowany 2019-11-17 21:16:37

    Ojka ale ktoś kto pisze te głupie komentarze musi być i prócz plotkowania o innych nie mieć nic w życiu i nie osiągnąć.
    Nawet jakby P. Sandra miała w życiu pracować jako modelka kiedyś czy jako sprzątaczka to chyba dobrze ze coś robi a nie siedzi z domu w dupa i ciągnie od męża. I co to ma do sprawy wnosić? Samo świadczy o autorze postów. Ze zajmuje się życiem innych nie osiągając nic. Skąd autor postów wie za ile ma auto? Co to w ogóle ma za znaczenie? Znów fakty czym w życiu się zajmuje. PLOTY! Widocznie na nie zapracowala. Zawsze można ruszyć d... I tez zapracować na owe.
    Albo wziąć na nie kredyt skoro takim dobry doradca jest. Nie prawdaż?
    POMAGA INNYM WIĘC MA JAK NIKT INNY PRAWO PROSIĆ O POMOC! BO DAJE WIELE PD SIEBIE. Wielu ludzi tego nie potrafi chcą tylko brać!

  • Gabrysia - niezalogowany 2019-11-17 21:42:34

    Mały musisz mieć mózg .
    oj no tak jesteś w cieniu przykro mi
    Poziom pokazany a teraz cichutko do konta przemyśleć swoje życie i wziąść się za pracę .
    Karma wraca i za obrażanie takiego dobrego człowieka jak Sandra pokara !
    ona pomogła już ogromnej liczbie ludzi a ty słabizno ?
    Sandra może i ma ostry język i nie daje sobie w kaszę dmuchać ale hmm możesz się wiele od niej nauczyć
    Pomóżmy Sandrze a ona pomoże wielu
    Super inicjatywa

Dodajesz jako: |