Wszystko na dobrej drodze. Remont DW190 dojdzie do skutku?

Burmistrz Krajenki zapewnia: przebudowa drogi wojewódzkiej nr 190 będzie zrealizowana

Kiedy wreszcie ta nasza droga będzie robiona?!  - pytała sołtys Czajcza Mirosława Cofał
Kiedy wreszcie ta nasza droga będzie robiona?! - pytała sołtys Czajcza Mirosława Cofał

Konkretne deklaracje w sprawie remontu DW 190 zapadły w 2016 roku. Na lipcowym posiedzeniu Rady Miejskiej Krajenki przypomniała o nich radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mirosława Rutkowska–Krupka.

Jest już pozytywna opinia środowiskowa, czekamy teraz na decyzję. Przewidujemy, że jesienią wojewódzki zarząd dróg wystąpi z wnioskiem o środki unijne i w drugim kwartale 2018 roku nastąpi rozpoczęcie realizacji tej inwestycji. Wszystko jest na dobrej drodze

– mówiła.

Mieszkańców wątpliwości jednak nie opuszczają. Część z nich o przebudowę walczy już od kilku lat i jak dotąd nic się nie zadziało. Do kolejnych zapewnień podchodzą z dystansem. Na początku października, w imieniu społeczności Czajcza, przez które biegnie DW 190, głos zabrała sołtys Mirosława Cofał:

Kiedy wreszcie ta nasza droga będzie robiona?!

Wyjaśnień udzielił burmistrz Krajenki, który zaczął od tego, że uprawomocniła się już decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych. Zarząd województwa wielkopolskiego jeszcze tej jesieni ma złożyć również wniosek o pozyskanie funduszy z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Kolejnym krokiem będzie stworzenie projektu, który ma uwzględniać m.in. potrzeby lokalnej społeczność (DW 190 ma być remontowana według formuły „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że zamawiający opracowuje tylko wstępny projekt inwestycji). Stefan Kitela zapewnił także, urząd marszałkowski na ten cel ma już zagwarantowane pieniądze. Kiedy dokładnie nastąpią jednak prace, na ten moment trudno określić, ale na pewno zadzieje się to w najbliższych dwóch latach.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu