:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C

Wypadek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej numer 189 [Aktualizacja]

Wypadki drogowe, Wypadek skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej numer [Aktualizacja] - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 30/07/2018 11:22

Najciężej ranną do szpitala w Pile zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W sumie ucierpiały trzy osoby

Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 8:20. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego, który jechał drogą powiatową, biegnącą od Lipki do Łobżenicy nie zatrzymał się przed znakiem stop ustawionym przed skrzyżowaniem i wymusił pierszeństwo na kierowcy auta dostawczego, podróżującego drogą wojewódzką na trasie Złotów-Więcbork. W wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby. Pasażerkę auta osobowego do szpitala w Pile zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca auta osobowego nie wymagał hospitalizacji, pomocy medycznej udzielono mu na miejscu. Kierowca auta dostawczego został przewieziony do szpitala w Złotowie. - Na miejsce wypadku zostało skierowanych pięć jednostek straży pożarnej, zarówno zawodowej jak i ochotniczej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja oraz pomoc drogowa - mówi Kazimierz Wiebskowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie. Do zadań służb ratunkowych należało m.in. udzielenie pomocy poszkodowanym, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, czy neutralizacja płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych aut. K. Wiebskowski dodaje, że w miejscu, gdzie doszło do wypadku, zwłaszcza w okresie wakacyjnym tego typu zdarzenia się powtarzają i warto tam zachować szczególną ostrożność. Działania służb zakończyły się około godziny 10:30. Okoliczności i przyczyny tego jak doszło do wypadku bada policja.

 

 

 

 

(fot. OSP Zakrzewo)

(fot. OSP Zakrzewo)

(fot. OSP Zakrzewo)

(fot. OSP Zakrzewo)

(fot. OSP Zakrzewo)

Reklama

Wypadek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej numer 189 [Aktualizacja] komentarze opinie

  • Pkt - niezalogowany 2018-08-01 14:11:04

    Kto Cię nauczył że światło jast szybsze niż myśl ?

  • Ann - niezalogowany 2018-07-31 14:52:55

    Wiadomo skąd są poszkodowani?

  • Kierowca - niezalogowany 2018-07-31 11:09:24

    Jeżdżę tą drogą codziennie do pracy i z powrotem i już nie raz jakiś wariat przemknął mi przed maską. Ten znak STOP jest niewidoczny albo to ludzie nie chcą go widzieć... Dajcie może progi zwalniające, jakiś znak ostrzegawczy kilkadziesiąt metrów przed albo sygnalizację świetlną z jakimś wielkim wykrzyknikiem, żeby to było widoczne, że tam jest droga, bo już tyle świeczek tam stoi. Chcecie jeszcze więcej? Niedługo zabraknie miejsca na kolejne znicze. Władze, obudźcie się, zanim zginie tam może ktoś z Waszej rodziny!

  • Magdalena - niezalogowany 2018-07-31 09:53:28

    Proszę o kontakt na e-mail; [email protected]

  • czytelnik - niezalogowany 2018-07-31 09:38:49

    Mysle, że własciciel furgonu w tej sytuacji nie bedzie miał problemu z ustaleniem IP komputera.

  • swiadek - niezalogowany 2018-07-31 09:37:03

    Pasażer był mężczyzną, a kobieta kierowała.

  • Magdalena - niezalogowany 2018-07-31 09:29:53

    Rodzine pasażerki osobówki proszę o kontakt e-mail; [email protected]

  • FX70 - niezalogowany 2018-07-31 06:57:23

    STOP jest mało widoczny!!! to zastosować po dwa progi zwalniające , będzie widać słychać i będzie czuł !

  • xxxxxxxxx - niezalogowany 2018-07-31 00:14:02

    Przepraszam osoba która włamała sie do mojego komputera poniosła juz konsekwencje pisania takich bzdur na temat że ktoś był pod wpływem alkoholu . Przepraszam i jednocześnie wspołczuje

  • xxxxxxxxx - niezalogowany 2018-07-31 00:09:06

    Przepraszam za zbędny komentarz

  • Strażak - niezalogowany 2018-07-30 23:25:06

    Jaki z Ciebie musi być palant tak komentując:)
    Co ciekawe. Auto nie opisane więc musisz być zawistną osobą, która tam była skoro wiesz że to auto tej firmy.
    Szkoda, że nie wiem kim jesteś;)

  • . - niezalogowany 2018-07-30 22:12:12

    Ktoś "dobrze" poinformowany i jakże zawistny poznaje auto cukierni Kraina Słodkości, pisze tylko zeby obrazić swoim komentarzem właściciela cukierni, po czym sądzisz że jedzie pod wpływem?

  • Ty - niezalogowany 2018-07-30 20:21:04

    Póki co to zlikwidowali tory w dobrym stanie. Jeszcze trochę to drogę też zliwkiduja

  • xxxxxxxxx - niezalogowany 2018-07-30 19:23:36

    ten biały furgon to chyba samochód własciciela krainy słodkości .Może kierowca pod wpływem był

  • josef - niezalogowany 2018-07-30 16:28:15

    Powiem tak, światło jest szybsze niż myśl o ile ten kierowca myślał

  • wkurzony - niezalogowany 2018-07-30 16:16:18

    Jadąc do Więcborka czy z powrotem ciągle mam stres wjezdżając na to skrzyżowanie ,skąd się biorą kierowcy ,którzy nie stają na stopie po prostu ręce opadają.

  • wkurzony - niezalogowany 2018-07-30 16:16:07

    Jadąc do Więcborka czy z powrotem ciągle mam stres wjezdżając na to skrzyżowanie ,skąd się biorą kierowcy ,którzy nie stają na stopie po prostu ręce opadają.

  • Edek - niezalogowany 2018-07-30 15:44:17

    Masz racje to jest zapomniany teren przez zarządcę drogi jakoś droga zlotów -piła jest zadbana zlotów -Lipka tak samo. Zlotów -Jastrowie tez jest ok a zlotów -wiecbork jest najgorsza droga tak zresztą jak wszystkie drogi w pobliżu wiecborka.

  • Xxx - niezalogowany 2018-07-30 15:43:39

    Potrzeba tylko policjanta. Jak się nie stosuje do znaków to pałą przez łeb.

  • Ja - niezalogowany 2018-07-30 13:40:39

    i co ci da to światło jak jest znak i osoby też go nie widzą co ciekawe są pozostałości po torach i nawet jak je przejedzie to się nie skapnie. Myślenia ludzi brakuje widok z każdej strony dobry tylko pomyśleć trzeba a ztym ciężko!!!

  • Złotko - niezalogowany 2018-07-30 13:28:28

    Widziałam tam nie raz jak ludzie przejeżdżając nie spoglądają na znak Stop ! Tam i jak jadą z Werska też potrafią wymusić. Może tam trzeba napisać dużymi Literami na środku drogi STOP!

  • śmierć czeka - niezalogowany 2018-07-30 13:13:28

    Ilu ludzi musi jeszcze tam zginąć żeby zarządca drogi postawił w tym miejscu światło ostrzegawcze zasilane panelem słonecznym.

  • Cjsjxiai - niezalogowany 2018-07-30 13:07:38

    Żadne ronda i sygnalizacja nie pomogą , po prostu brak myślenia i chęci zatrzymania się kierowców to głupota tam... Jeżdżę tam też również codziennie i po prostu ludzie są debilami że nie zatrzymują się...

  • kierowca - niezalogowany 2018-07-30 12:44:56

    szczera prawda ZA SZYBKO ZA SZYBKO

  • Wioletta - niezalogowany 2018-07-30 12:44:13

    Potwierdzam !!!Rondo bądź sygnalizacja !!!!

  • Gosc - niezalogowany 2018-07-30 12:40:16

    A moze by sie laskawie zatrzymywac tam gdzie trzeba i byc troche bardziej uwaznym... ile to jeszcze musi sie stac zeby ludzie byli bardziej ostrozni

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-07-30 12:37:37

    Jeżdżę codziennie tą trasą (Sypniewo-Złotów) do pracy i do domu, nie raz widziałem jak przede mną samochód przelatuje na pełnej prędkości z Lipki na Łobżenicę. Przydałaby się sygnalizacja ostrzegawcza i porobione "górki" jak przed przejazdami kolejowymi. Za każdym razem noga z gazu... ale jeżeli dostanie się w bok to jest się na gorszej pozycji.. Trasa Więcbork- Złotów jest przeze mnie najbardziej znienawidzona - zimą nie odśnieżana(lub w ostatniej kolejności), zawsze oblodzona, zaniedbana- dziura na dziurze, pobocza zarwane a miejscami jest wąsko i by minąć się z ciężarówką trzeba "złapać" pobocze co w sytuacji, gdy pobocze jest głębokie może doprowadzić do tragedii.

  • Tomasz - niezalogowany 2018-07-30 12:30:23

    Moze by tak czas na swiatla albo rondo .ile jeszcze mosi sie stac zeby cos zrobic

Dodajesz jako: |