:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Interwencje czytelników, górki pazurki promenada Złotowie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 21/05/2019 11:36

Korzystaliście Państwo już z uroków promenady nad Jeziorem Zaleskim? I co myślicie o zejściu na nią od strony ul. Jastrowskiej?

Zejście to budzi obawy mieszkańców. Tak spacerowiczów, jak i rowerzystów. Matek z dziećmi w wózkach i seniorów. Dlaczego? Przyczyną jest kąt jego pochylenia. 

Zejście to jest tak strome, że strach nim zjechać na promenadę, a i schodzenie w tym miejscu do łatwych nie należy. Niebezpieczne jest tym bardziej, że na jego końcu znajduje się staw. Co prawda zabezpieczony barierkami, ale zakończenie na nich zbyt szybkiego zjazdu do przyjemnych należeć z pewnością nie będzie. I wcale nie chodzi o to, że ktoś tam przeszarżuje. Wystarczy, że spadnie deszcz, na kostce leżeć będą mokre liście, o lodzie i śniegu nie wspominając i nieszczęście gotowe. 

Co Państwo o tym sądzą? Czy władze miasta powinny pomyśleć o innym wyprofilowaniu tego miejsca? A może, co sugerują niektórzy mieszkańcy, powinny zostać tam zbudowane schody?

Łukasz Opłatek

Reklama

Z górki na pazurki? Nowa promenada w Złotowie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 11:59:17

    Nie przesadzajcie...

  • gość 2019-05-21 12:05:59

    najważniejsze wykonawca i projektant wzieli kasę,proponuję zrobić tam skocznie narciarską będzie taniej niż schody

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 12:06:26

    Nie przesadzajmy, nad Jeziorem Miejskim jest kilka takich stromych zejść i nikt nie narzeka. Trochę ostrożności i tyle.

  • Łukasz Opłatek 2019-05-21 12:09:52

    Dzień dobry. Być może. Chcemy poznać Państwa zdanie.

  • gość 2019-05-21 12:30:16

    Czy każdy metr brzegu jeziora musi być otoczony promenadą? Nie można już niczego pozostawić naturze? Wszędzie beton, kostka, asfalt... Wszędzie ingerencja człowieka. Złotów promenadami stoi. I niczym więcej.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 12:34:54

    Takich stromych nie ma. Zapewniam.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 12:42:06

    Jak można napisać żeby nie przesadzać! Starszym ludziom, niepełnosprawnym, matkom z dziećmi, też im powiecie, że mają nie przesadzać? Ludzie, aspirujemy do zdrojowego miasta otwartych na wszystkich. Trochę zrozumienia.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 12:44:38

    A ja zapewniam że są np. zejście obok cmentarza ewangelickiego.

  • gość 2019-05-21 12:52:12

    Jeszcze windę wam zamontować może? Ludzie nie wymyślajcie problemów? Kto nie potrafi niech nie schodzi. A może ruchome schody burmistrz ma zamontować? Może postawić tam strażnika aby za rączkę Was sprowadzał? 150 metrów za tym zejściem jest inne o mniejszym kącie nachylenia można tam. Artykuł dęty na 100 fajerek...

  • gość 2019-05-21 12:53:05

    z górki na pazurki hehe. Tak niebezpiecznego zjazdu jeszcze nie spotkałem na promenadach. Ciekawe kto odpowie za tragedie jeśli by doszło przy zejściu albo zjeździe na rowerze

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 12:53:30

    Zejście przy szkolnym to mały pikuś w porównaniu z tym zejściem.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 12:55:59

    Ludzie jeśli komuś nie odpowiada to zejście, to może korzystać z innych. Według swojego uznania i priorytetów bezpieczeństwa.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 12:57:32

    Poprośmy redakcję o zmierzenie ile stopni mają najbardziej strome podjazdy na promenadach. Jestem bardzo ciekawy.

  • gość 2019-05-21 13:14:03

    To zejście nie jest bezpieczne. Kto to zaakceptował.

  • gosc - niezalogowany 2019-05-21 13:15:32

    Komentujący - zjedźcie tam rowerem. :) Jest super, świetnie się jeździ, ALE nie jest to bezpieczny zjazd. "Jeździć z głową, powoli" - oczywiście. Ale trzeba mieć na uwadze, że dzieciaki jeżdżą trochę inaczej niż dorośli. Problemem nie jest stromość, a droga hamowania i fakt, że na prostej drodze wywalasz się i leżysz, a tu - lądujesz albo w wodzie, albo na barierkach. Przyznam że przekonałam się że zjechanie w dół z osobą na wózku inwalidzkim to też niemądry wybór. Raz spróbowałam i więcej nie narażę jej na to ryzyko, ani na wysokości Jastrowskiej, ani na wysokości Jeziornej. Pozdrawiam!

  • gość 2019-05-21 13:25:22

    "Czy każdy metr brzegu jeziora musi być otoczony promenadą? Nie można już niczego pozostawić naturze? Wszędzie beton, kostka, asfalt... " - ktoś tu nie był na nowej promenadzie i się mądruje. :) Kostka (brukowa) zaczyna się dopiero na górze- wzdłuż Jeziornej. Na całej długości wzdłuż Zaleskiego nie ma ani betonu, ani kostki, ani asfaltu, wystarczy raz się przejechać lub przejść. Tylko jak tu się odkleić od komputera?

  • gość 2019-05-21 13:36:38

    Jest człowiek w magistracie z uprawnieniami budowlanymi mamy też mądrego naczelnego wodza to nie jest tak,że teraz miasto wyda moje ,państwa podatki ci panowie niech zapłacą ze swoich kieszenie może wtedy się nauczą jak nie strzelać sobie w piętę.

  • Poza - niezalogowany 2019-05-21 13:47:26

    AL to już prawie "Murator";)))))

  • gość 2019-05-21 13:54:09

    Jest o.k. Niektórym się we łbach poprzewracało,zaraz schody ,poręcze,zjeżdżalnie dla wózków może faktycznie windy ,może dachy nad promenada,place zabaw,pijalnie piwa.Nieroby ,którzy nigdy nie pracowali to wymyślaja. zagonić ich do zamiatania ulic i wynoszenia i zbierania śmieci,nich coś za te many z MOPS coś odrobią.jak zajmą się robota to nie bedą tylko łazic i narzekac.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 14:55:05

    Opiszcie lepiej ten nowy twór przy w jeziorze miejskim tj. Wyspa mułu i mielizny, kto odpowie za całkowitą dewastacje rzeki? Bada ktoś stan wody w jeziorze miejskim? Dzięki waszej cudownej promenadzie i pomyśle zrobienia z małej Głomi Wisły w jeziorze z roku na rok odchodzi coraz więcej wody... Ważne że ładnie wygląda - brak wyobraźni to chyba norma w naszym mieście, pytanie jak długo będzie wyglądać i jak długo będziecie udawać że nic się nie dzieje? A co do ludzi, którzy bezpośrednio odpowiadają za stan wód PZW czyli związek i osoby z nim związane... Rozumiem że są oni po to żeby być - jak całe to stowarzyszenie leśnych dziadków.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 15:08:02

    Nikt nie widzi w tym zejściu korzyści a one są. - Widać z drogi jezioro. - Młodzi dadzą radę z zejściem i podejściem. - Atrakcja zimowa dla dzieci jak zjazd na sankach, nartach a wszystko zależy od tego czy śnieżna zima powróci.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 15:15:37

    Jak dojdzie do pierwszego wypadku (obstawiam, że będzie z udziałem rowerzysty) to niektórzy od " nie przesadzajcie" zmienią zdanie.

  • Gośćbuli - niezalogowany 2019-05-21 18:01:01

    Podgrzewane Schody i nikomu nic sie nie stanie. A tak beda poslizgi. Proste.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 18:17:10

    Zgodnie z normą dla skoczni narciarskiej. Matki z wózkami i dzieci na rowerkach zakaz wjazdu.

  • gość 2019-05-21 21:19:29

    Jestem ciekawa kiedy pierwsza osoba jadąca na rowerze wpadnie do tego stawku przy jeziorze i się utopi.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-21 21:50:13

    Szanowna redakcjo. Zapytajcie władze miasta dlaczego stadion na wioślarskiej jest zamknięty dla miejscowych biegaczy? Zakopane - stadion COS otwarty, Szklarska Poręba - za darmo dla miejscowych, dla turystów 10zl za wstęp. Złotów? Zamknięty na 4 spusty a jak chcesz to 50zł za godzinę. Ale jest baner przy promenadzie, promujący aktywność fizyczną. Można wsadzić łeb i zrobić sobie fotkę, że niby aktywne miasto

  • gość 2019-05-22 06:21:16

    Bez przesady. To jest promenada! Więcej ludzi, niż z tego zejścia, korzysta z gruntowego zejścia z Gorzelnianej do Promenady nag jeziorem Miejskim, albo dojście do plaży koło Zabajki i jakoś nikt nie robi z tego problemu! A tu jakoś to uporządkowano i od razu jakieś obiekcje! Jakoś np. w górach, gdzie mnóstwo takich miejsc (Zakopane, Karpacz, Szklarska), mnóstwo turystów na nich chodzi nikogo to nie razi!

  • gość 2019-05-22 06:25:24

    Pojedźcie zobaczyć ścieżkę rowerową z Piły do Kaczor - tak to jest dopiero góra!!! To zejście to pikuś!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-22 06:40:15

    To na co takie zejście jak niebezpieczne. Można było zrobić rampę widokową i koniec.

  • gość 2019-05-22 09:46:57

    Też się zgadzam. Po cholerę było to robić. Trzeba było zostawić skarpę i jak tam jeden gość pisał, byłby i Karpacz i Szklarska i Kaczory. Jak ktoś chce to się wdrapie.

  • EWA - niezalogowany 2019-05-22 09:51:50

    Ja zjezdzalam z tej górki dużo razy rowerem i nie miałem żadnego problemu.Ja nie wiem o co wam wszystkim chodzi.Złotowianie to marudy,kąsajace żmije i nic więcej ciągle coś wam nie pasuje

  • gość 2019-05-22 11:16:31

    jeba*** zlotowskie cebule janusze i grazyny nigdy wam nic nie pasuje. w Holandii jak sie powie ze jest pochodzi sie ze Złotowa to mówią o Złotówy... dusigrosze bo nigdy na nic sie nie doloza ani na grilla w weekend czy wspolne gotowanie czy wypad gdzies, moze zlotowiacy sa pochodzenia Zydowskiego ? Izrael oni znani sa z dusigrosza duszenia

  • gość 2019-05-22 12:00:22

    Nie pod takie góreczki w środku miasta się podjeżdżało rowerem, ktoś tu poza Złotów nosa nie wychyla.

  • gość 2019-05-22 12:47:30

    A czy było kiedyś coś żeby się ludzią spodobało nigdy im się nic nie podoba he

  • Gość - niezalogowany 2019-05-22 13:40:26

    Tak kiedyś się ludziom to podobało na Śląsku,okolice Katowic, Gliwic, Trzebini, Siemianowice itd. Tam w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wokół całych brzegów jezior robiono betonowo asfaltowe promenady. Kto był to widział, było pięknie do czasu jak ludzie zaczęli wyjeżdżać nad jeziora gdzie takiej ingerencji nie było. Każdy kto ta był wie co dzisiaj tam jest, wyboje popękanych promenad, poprostu pustka i zapomnienie. Dzisiaj ten rejon ma większe ambicje niż betonowanie jezior. Miasteczka i wsie wokół nich potrzebują inwestycji które je rozwijają i zmieniają, dlatego ludzie to doceniają i się rozbudowują. To oni w pierwszej kolejności potrzebują nowych chodników i ulic dojazdowych do swoich domów. Rozwój miasta to przemysł i budownictwo mieszkaniowe a nie tak jak u nas Deweloperka i zabawa. Złotów potrzebuje nowych tanich mieszkań na wynajem i nowych inwestycji przemysłowych w których będzie praca za godne place.

  • gość 2019-05-22 14:55:06

    Janusze przestancie narzekać na zejście z górki, bo to jest już naprawdę chorę... Takie zejście to pikuś.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-22 17:30:41

    na miejskim bardziej strome są i nikomu nje przeskadza

  • Wojtek 2019-05-23 10:23:32

    To nie jest jedyny zjazd na nową promenadę, więc jeśli jest dla kogoś naprawdę za stromy to wybierze inny parędziesiąt metrów dalej. Zjeżdżałem rowerem, sam i z synem. Trochę rozsądku wystarczy.

  • gość 2019-05-23 13:25:38

    Jak ktoś ma obawy to wystarczy nie korzystać, co za problem.

  • gość 2019-05-23 19:46:38

    Wiele dobrych rad wywołał temat tegoż zjazdu , tak dobry zimą , trochę krótki , i te barierki nie wiadomo po co , A gdyby ten projektant zaprojektował zjazd nie pod tak ostrym kątem , nie bo musiał zostawić staw . A tym co nie przeszkadza życzę spotkać w tym samym czasie jadącego od strony Gorzelnianej , pozdrawiam Złotów .

  • gość 2019-05-24 16:27:48

    "I co myślicie o zejściu na nią od strony ul. Jastrowskiej?" ...trzeba było przed inwestycją spytać mieszkańców jak widzieliby takie zejście...