Z hip-hopem przez życie

Darek Miszczak, społecznik, niedoszły radny, a przede wszystkim organizator Freestyle Battle Jastrowie zdradza nam, jaki polski raper odwiedzi Jastrowie w przyszłym roku

Do zostania radnym debiutującemu w wyborach Dariuszowi zabrakło raptem kilku głosów
Do zostania radnym debiutującemu w wyborach Dariuszowi zabrakło raptem kilku głosów

Na facebook’u pojawiła się informacja, że dograna jest już gwiazda na Freestyle Battle Jastrowie w 2017 roku. Możesz zrobić fanom prezent i zdradzić, kto to będzie?

Może nie gwiazda, ponieważ osoba, która zaszczyci nas swoją obecnością nie mówi tak o sobie. (...) Będzie to osoba najbardziej znana w naszym polskim świecie hip-hopowym, bardzo szanowana przez ludzi z różnych środowisk i jest to raper znany nawet za granicami naszego kraju. Tak więc będzie to Adam O.S.T.R. Ostrowski.

Przygotowania są w toku, choć impreza dopiero 8 lipca. Jak wygląda harmonogram organizacji takiego wydarzenia?

Pracę nad koncertem Freestyle Battle Jastrowie VII rozpocząłem już we wrześniu, a harmonogram przygotowań nie jest szablonowy, więc z roku na rok wygląda inaczej. Staram się bardzo, aby cała impreza była dopięta na ostatni guzik, a ludzie byli zadowoleni z całości. Pomaga mi w tym wiele osób. Olbrzymi wkład ma tutaj Ośrodek Kultury w Jastrowiu, ponieważ panie Agnieszka i Karolina czuwają, aby wszystko, co „naszkicuję”, nabrało kolorów i było dobrze odebrane przez publikę. Nieocenioną pomoc dają także Anna Kochanowska i Julia Błońska. Pomagają mi oczywiście również moi koledzy, koleżanki, a nawet ludzie prawie mi obcy.  Z roku na rok co raz więcej osób czeka na koncert, a co za tym idzie więcej osób chce pomóc. Pozdrawiam tych ludzi dobrej woli!

Mamy już za sobą sześć edycji Freestyle Battle Jastrowie. Skąd wziął się pomysł na taki koncert w Jastrowiu?

Początki wzięły się oczywiście od pomysłu, przemyśleń w głowie, a pchnęło mnie do robienia imprez Freestyle Battle Jastrowie najbardziej to, że nasze miasto jest bardzo hip-hopowym miastem, tzn. wielu ludzi w różnym wieku słucha rapu, nagrywa rap, tańczy break dance, drapie płyty winylowe, a dzięki szkole tańca DMC CREW namnożyło się jeszcze tego. Mimo że wewnątrz miasta wiele osób kreuje HipHop, to od zewnętrznej strony nic się nie działo. Słuchanie kolegów, a raczej ich narzekań o tym właśnie, iż nic się ciekawego nie dzieje pod względem muzycznym postawiło mnie przed dylematem: „Darek, albo narzekasz razem z nimi, albo coś z tym robisz...”. I tak właśnie robię już siódmą edycję koncertu Freestyle Battle Jastrowie.

Co najbardziej zapamiętałeś z dotychczasowych edycji?

Czas pokaże, co najbardziej zapamiętam z koncertów, jakie robię, lecz jak na razie to zapamiętuję obecność ludzi, dla których to robię, przyjaciół, których dzięki koncertom poznaję. Muszę przyznać, że również pamiętam zazdrość u kilku ludzi, którzy nie mają nawet w planach tak wiele, ile osiągnąłem w świecie HipHopowym.

Piotr Wojtiuk wspominając Waszą pierwszą rozmowę w sprawie organizacji Freestyle Battle Jastrowie określił Ciebie jako pozytywnego faceta, który nie widzi problemów. Zaskoczyłeś go wówczas tym, że z łatwością znalazłeś sponsorów. Rzeczywiście tak optymistycznie podchodzisz do różnych trudności czy po prostu pewne rzeczy przychodzą Ci z łatwością?

Bardzo dziękuję panu burmistrzowi za tak miłe słowa i po raz kolejny powiem, że gdyby nie pan Piotr to po prostu Freestyle Battle Jastrowie by nie było. Może nie z łatwością, lecz z dystansem podchodzę do wielu problemów, trudności i nie poddaję się jak raz, dwa, sto razy nie wyjdzie. Szukam klucza, który pasuje do danego zadania.


To dopiero połowa wywiadu. W dalszej części przeczytasz odpowiedzi na takie pytania:

A na ile hip-hop jest obecny w Twoim życiu? Jak zainteresowałeś się tą muzyką i kogo słuchasz najchętniej?

W poprzednich wyborach kandydowałeś na radnego. Osiągnąłeś dobry wynik, ale zabrakło kilku głosów, aby zdobyć mandat. Jak oceniasz tamto doświadczenie?

Ludzie widzą w Tobie społecznika i ich przedstawiciela, bo nawet po wyborach pytali Cię o sprawy miasta. Będziesz startować ponownie za dwa lata?

Dostrzegasz szansę na to, aby młodzi zostawali w Jastrowiu, nie musieli z niego wyjeżdżać po ukończeniu szkół?

Subskrybuj i czytaj wszystkie artykuły bez ograniczeń...

To tylko fragment artykułu (pozostało 5856 znaków). Aby czytać dalej ...

Subskrypcja na portalu

Zyskaj już dziś pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Wykup subskrypcję

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu