:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Drogi i komunikacja, Warszawy Złotowa przesiadek! - zdjęcie, fotografia
16/04/2019 07:00

Pociągiem z Warszawy przez Włocławek, Toruń i Bydgoszcz do Złotowa. W 2027 roku ma to być możliwe!

Zatwierdzono przebieg linii kolejowych, dzięki którym pasażerowie z całej Polski będą mieli łatwiejszy dojazd do Centralnego Portu Komunikacyjnego (centralne lotnisko), jaki powstaje w Łodzi. Powstanie około 1300 km nowych linii kolejowych za około 40 mld złotych. Pociągi ekspresowe, których prędkość może osiągać nawet 200 kilometrów na godzinę, będą jeździć także przez nasz powiat. Ma to się wydarzyć w 2027 roku.

W ramach szprychy nr 1: Warszawa–CPK–Płock–Włocławek–Toruń–Bydgoszcz–Koszalin/Kołobrzeg planowana jest budowa linii kolejowej na trasie od Okonka do Złotowa, a dalej w kierunku Nakła nad Notecią. Linie będą zupełnie nowymi trasami, bez wykorzystania dotychczasowych z uwagi na ich ograniczenia terenowe. Jak informuje CPK, w piśmie wystosowanym do radnego Wiesława Fidurskiego, odcinek ten znacznie umożliwi skrócenie czasu przejazdu na tej trasie oraz włączenie Złotowa i powiatu złotowskiego do sieci kolejowych połączeń dalekobieżnych. Dokładny przebieg i parametry linii zostaną określone w toku prac przygotowawczych, związanych z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

– Informacja ta jest ważna jeszcze z jednego powodu – mówił na ostatniej sesji rady Powiatu Złotowskiego radny Wiesław Fidurski.

– Otóż w planach samorządu miasta Złotów, gminy Złotów i gminy Zakrzewo była budowa trasy rowerowej ze Złotowa do Kujana. Istniało zagrożenie, że ten projekt nie powstanie ze względu na wspomniane plany kolei. Z informacji, jakie uzyskałem od posła Grzegorza Piechowiaka oraz od pracowników spółki celowej Centralny Port Komunikacyjny, trasa zostanie poprowadzona nowym śladem. Tym samym samorządy będą mogły zrealizować swoje plany budowy ścieżki rowerowej, o co też mocno osobiście zabiegałem – mówił Wiesław Fidurski.

Julita Milczyńska

Reklama

Z Warszawy do Złotowa 200 km/h bez przesiadek! komentarze opinie

  • hubert - niezalogowany 2019-04-16 07:44:55

    Ogłoszono to przed 1 kwietnia więc to chyba prima aprilis. Linia Nakło - Okonek do 2027 ? . Najpierw niszczymy trasy istniejące , później proponujemy coś co przebiega przez tereny o dużym rozdrobnieniu własnościowym , mrzonka ministra komunikacji. Mamy problem z 11 , więc nie mówmy o datach i marzeniach przedwyborczych , gdyż tą kiełbasa jest niejadalna.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 08:17:05

    Pisowcy naprawdę uważają ludzi za debili. Na mapie można narysować czerwoną kreskę nawet na księżyc - ciemny lud to kupi. Przecież ludzie z prawem wyborczym co chwilę pytają w sklepie o piwo w żółtej puszce z napisem Full.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:29:06

    PKS -y juz padly?

  • Do powyzej - niezalogowany 2019-04-16 09:36:12

    PO-wcy maja ludzi za debili.Kilka lat temu za rzadow Koalicji Koryto+ rozebrano setki kilometrow torow m.in calkiem dobra linie do Wiecborka a przy okazji wyparowalo setki ton kruszywa.Teraz od zera ma byc budowana ta sama linia? Totalni twierdza ze lotnisko jest nie potrzebne bo przeciez jest w Berlinie....Za ich czasow LOT byl bankrutem ,gdyby mieli jeszcze hedna kadencje jyz dawno bysmy mieli Lufthanze zamiast lotu

  • gość 2019-04-16 09:40:48

    Łomatko! Przelot samolotem z Hong Kongu do Londynu z międzylądowaniem w Złotowie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 09:45:31

    Żart o tężni w basenie był lepszy, bo niektórzy prawie uwierzyli.

  • gość 2019-04-16 09:54:06

    Najlepszy był żart ministra Rostowskiego "piniędzy nie ma i nie będzie" Całe szczęście, że to był tylko żart. Słyszałem dziś kolejny żart w stylu Rostowskiego "matur ni ma i nie będzie"

  • gość 2019-04-16 09:56:41

    Ten pan Fidurski to jakiś avatar lokalny premiera Matousza? Najpierw niech zaczną CPK, potem niech to zapełni się samolotami (nie jak Radom ) a potem zobaczymy czy uda się zbudować linię kolejową od zera. Póki co , w Modlinie brakuje bodaj ze 3 km do lotniska i już 15 lat nie mogą zbudować!

  • gość 2019-04-16 10:07:26

    Przed wyborami takich głupot (obiecanki-cacanki) będzie tysiące. Raj na ziemi, pod warunkiem, że pis będzie dalej przy korycie, bo mu się należy.

  • gość 2019-04-16 10:27:08

    Za kilka dni Fidurski poinformuje że PiS zbuduje w Złotowie stocznię gdzie będą budowane te słynne Macierewicza lotniskowce podwodne.

  • gość 2019-04-16 11:20:33

    Przecież te wszystkie bajki o CPK to zwykły MIŚ, który ma być dojnią kasy dla polityków PiS. PO ma swoją wirtualną Elektrownię Atomową, to oni też czegoś chcieli. Będą powstawały dziesiątki opracowań, wszystkie drogie jak diabli i równie bzdurne...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 12:11:14

    Popieram ten człowiek typu PiSzczę ma wizję dalekosiężną. Ludzie żyją tu i teraz, Koleje to ich plan a nie wizjonera.

  • Lotyniak - niezalogowany 2019-04-16 12:48:40

    Na terenie gminy Okonek jest kilka elektrowni wodnych. Prawie żadna nie produkuje prądu dla ludności........... JEDNA Z NAJBIEDNIEJSZYCH GMIN W POLSCE.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 14:03:20

    W 2150roku pewnie jo

  • gość 2019-04-16 14:44:10

    W 2027 roku mogę już nie żyć. Ja kcę teraz, bo będę płakać.

  • gość 2019-04-16 17:19:40

    PiS tylko obiecuje ,a to świnia + w 2030 r. a to krowa + w 2031r. a to linia kolejowa za Złotowa do Stolicy za 30lat jak dobrze pójdzie będzie inny już świat i inni Ludzie. Dlaczego PiS nie wsadza do więzienia księży pedofilii jak nakazał Papa Franciszek ?

  • gość 2019-04-16 17:24:24

    Pod rządami antypolskich bojówek bolszewickich PO-PSL,Polskę zwijano.Likwidowali połączenia kolejowe,rozbierali tory jak po 1945 toku Rosjanie.Likwidowali szkoły,stocznie kopalnie i chcieli majątek sprzedać Niemcom i Rosjanom Polskie lasy i Polską ziemię.Te bojówki antypolskie PO(PZPR) i PSL(ZSL),powinne być zdelegalizowane a tym zdrajcom Polski Niepodległej PO i PSL,wytoczyć procesy karne,za Zdradę Polski Niepodległej.

  • gość 2019-04-16 17:34:13

    A dlaczego na zdjęciu jest pociąg z Deutschebahn?

  • gość 2019-04-16 18:00:58

    Ja proponuję tej hołocie komunistycznej z PO-PSL-SLD-KOD-Nowoczesna,zabrać im 500+,trzynastki dla emerytów,rencistów,bo oni na to nie zasługują.Oni cały czas okradali Polskie rodziny przez 8 lat,okradli Polaków na 250 miliardów złotych.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 18:20:56

    Przestańcie, prawie wszyscy korzystacie z programu PiS a ujadacie jakby to nie była prawda. Czy z PO czy SLD a nawet z KODu i PSL wszyscy czerpiecie z programu rządowego Zjednoczonej Prawicy. Ktoś tego Fidurskiego wybrał i dlatego ma prawo podłączać się do dalekosiężnych planów nawet tych dot. Kosmosu. Być może ktoś go kiedyś powiadomi i o tym że te plany to nie zależą od radnych powiatu. Może dowie się też że ludzie którzy w ślepo go wybrali bo z PiS czekają na rozwiązywanie w powiecie spraw bieżących takich jak ,; przywracanie PKS, odnawianie ulic, budowa przedszkoli itd. Jak widzimy w mieście radni myślą tylko o spowalniaczach ulic a powiatu o szybkim przemieszczaniu się. Pytanie co z tego dla nas mieszkańców powiatu, chyba tylko podziw dla ich aktywności. Aż strach pomyśleć co będzie jak wiosenno letnie słońce przygrzeje im szare komórki pod sufitem. Radni Złotowa wogóle nie realizuje programu rządowego, robią tylko to co muszą nic więcej bo PiSowski program parzy ich z wszystkich stron co też widzimy przy strajku nauczycieli. Można by krzyknąć, Niech żyje czerwony Złotów!!!! tylko komu to potrzebne.

  • gość 2019-04-16 19:54:51

    Ja się pytam,co się stało na stronie Złotowskie pl.Nie podaje prawdę,że 82% Polaków jest przeciwko,strajkowi komunistycznemu ZNP.

  • gość 2019-04-16 20:05:13

    do wyżej.Ty jesteś też komunistyczny bzdet.Bzdury wypisujesz po pijanemu.

  • gość 2019-04-16 20:19:24

    Czytając te paszkwile przeciw Panu Fidurskiemu. Polska Niepodległa pod rządami PIS,bardzo dużo zrobiła dla Polaków.Obniżyła wiek emerytalny,wprowadziła darmowe leki dla emerytów,wprowadziła na każde dziecko 500+oraz dała dla rencistów i emerytów 13 pensje.Widać teraz po tych hejtach z rodowodem komunistycznym,dostają szoku.Bo ta hołota komunistyczna,gdyby doszła do władzy,to oni by wszystko zabrali i okradli.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 21:04:30

    No proszę i odezwał się obrońca Pana radnego a od Hołoty wyzywa wszystkich myślących o tu i teraz a nie o wirtualnej przyszłości. Mam jedną nadzieję że jeżeli spełni się przepowiednia Pana radnego o tej prędkości pociągu przez Złotów to podmuch po jego przejeździe zmiecie najpiękniejszy obiekt w mieście tj. Dworzec Kolejowy który był w centrum zainteresowania tego pana kiedy był radnym miasta. Tą osobą wyzywającą Złotowian od Hołoty musi jakiś wykolejony zwolennik radnego. Napewno nie może być to osoba z PiSu bo żaden pisowiec takiego zachowania wokół siebie by nie zdzierżył. Pozostaje pytanie, po co taka osoba potrzebna radnemu z PiS bo jak każdy widzi on więcej jemu i PiSowi szkodzi niż pomaga. U nas na kulturę słowa zwraca się szczególną uwagę.

  • gość 2019-04-16 21:27:15

    Taaaa, 250 zł za bilet do Warszawy i 80 zł za bilet na samolot do Londynu... To ostatnio rozpowszechniana bzdura, ładnie narysowana. Na pewno NIGDY NIE POWSTANIE! S11 rządy budują już ponad 10 lat a CPL z koleją mają powstać za 8 lat?! Trzeba być chorym na umyśle, by w to wierzyć!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 21:55:21

    Ja też bym wreszcie chciała dowiedzieć się jaki program rządowy jest realizowany przez samorządy w Złotowie i powiecie. Nie chodzi mi o 500+ i te inne, lecz te programy o które mają zawalczyć samorządy na 2019r. Dlaczego nic o tym nie wiadomo, nie wiadomo kto je blokuje i dlaczego. Nikt nas nie informuje o celach które mogły by być realizowane wzorem ściany wschodniej gdzie program PiS z pomocą burmistrzów czy prezydentów miast wdrożono zaraz po wyborach. W Złotowie stagnacja, niedokończone rozmowy z zapraszanymi gośćmi i oczekiwanie na wiosnę.

  • gość 2019-04-17 15:15:27

    Napisz PIS na forum a zaraz masz zlot czarownic typu emeryci esbeccy, kodziarze itp Zero sensownej dyskusji tylko walą hasłami z TVN - to ich znak rozpoznawczy.

  • gość 2019-04-17 15:19:35

    Ale te mityczne pociągi jadące 200km/h, to w ogóle będą się w Złotowie zatrzymywały? ;) Czy będzie jak z Włoszczową, że jak się władza zmieni to zostanie tylko pusty peron? A może jak przyjdzie co do czego, to okaże się, że dla oszczędności mogą jeździć istniejącą trasą przez Piłę?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 07:05:28

    Leki darmowe dla emerytow tylko te ANTYKONCEPCYJNE dali. Chore dzieci umiera ja .Doroslym na leczenie pieniedzy brak. A emeryci musze klarowac sie za 1000 zl. miesiecznie. A WYBRANCY NARODU ZYJA NASZYM KOSZTEM." I'M SIE NALEZY".

Dodajesz jako: |