Zatrzymano dwóch sprawców kradzieży z włamaniem

Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali dwóch mieszkańców gminy w wieku 25 i 23 lat. Mężczyźni włamali się do jednego z zakładów mechaniki pojazdowej w Jastrowiu, skąd ukradli hydrauliczny podnośnik samochodowy

Zatrzymano dwóch sprawców kradzieży z włamaniem
Zatrzymano dwóch sprawców kradzieży z włamaniem

Do kradzieży z włamaniem doszło na terenie Jastrowia na przełomie 06 i 07 stycznia br.

Sprawcy po przepiłowaniu kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe dostali się do wnętrza zakładu mechaniki pojazdowej. Następnie wymontowali znajdujący się w pomieszczeniu przytwierdzony kotwami do podłoża i ważący ponad tonę hydrauliczny podnośnik samochodowy. Straty jakie spowodowali sięgnęły 10.000 złotych.

Włamanie do zakładu mechaniki pojazdowej i kradzież mienia to nie jedyny „grzech” jaki mieli na sumieniu. Tuż po włamaniu młodzi mężczyźni postanowili że, skradziony łup wywiozą samochodem, który stał zaparkowany przy zakładzie mechanicznym. Wychodząc włamali się do zaparkowanego na terenie zakładu busa VW LT, zapakowali skradzione mienie i odjechali. Wartość spowodowanych strat to blisko 8.000 złotych.

Intensywna praca jastrowskich kryminalnych bardzo szybko przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia oraz tożsamości sprawców, którymi okazali się być mieszkańcy gminy Jastrowie w wieku 25 i 23 lat. Zostali oni zatrzymani kilkadziesiąt godzin po przestępstwie w miejscu zamieszkania.

Opis zdjęcia

KPP Złotów

Śledczy odzyskali całość skradzionego mienia, które ukryte było w lesie około 25 kilometrów od Jastrowia.

Sprawcy usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, za co może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Przyznali się do popełnionych czynów, skradziony podnośnik hydrauliczny zamierzali sprzedać w całości, a samochód upłynnić w częściach.

Opis zdjęcia

KPP Złotów

Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Złotowie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.


IW

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu