:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zbadał stan trzeźwości i odjechał na "podwójnym gazie"

Kronika kryminalna, Zbadał trzeźwości odjechał podwójnym gazie - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 21/11/2018 16:51

Policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali nietrzeźwego 40- letniego kierowcę, który najpierw zgłosił się do Komendy aby sprawdzić swój stan trzeźwości, a potem mimo, że w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu wsiadł za kierownicę Chryslera

20 listopada br. około 18:40 policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali na ulicy Mokrej w Złotowie nietrzeźwego 40- latka, mieszkańca Złotowa, który zdecydował się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Kierował pojazdem Chrysler i miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Ten sam mężczyzna, kilkanaście minut wcześniej zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, gdzie poprosił oficera dyżurnego o badanie alkomatem. Gdy usłyszał wynik badania trzeźwości - ponad 0,5 promila alkoholu, zdenerwował się i wyszedł z Komendy. Następnie nie bacząc na nic wsiadł za kierownicę Chryslera i odjechał. Przypadkiem zauważył to policjant, który wchodząc do Komendy, mijał się mężczyzną w drzwiach.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kilka minut później, mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a czeka go więcej konsekwencji. Odpowie przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

IW

Reklama

Zbadał stan trzeźwości i odjechał na "podwójnym gazie" komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:26:22

    Bardzo dobrze w końcu Panu Marcinowi L się należało jeszcze test na narkotyki bym zrobił

  • Pioterson - niezalogowany 2018-11-21 17:55:52

    A gdzie testy na narkotyki??? Wiadomo ze po marihuanie czlowiek jest bardziej agresywny i pod wplywem marihuany mogl spowodowac smiertelny wypadek...

  • Maro - niezalogowany 2018-11-21 18:20:55

    Albo głupi, albo naćpany. No comment...

  • Przemas - niezalogowany 2018-11-21 21:04:28

    Pioterson weź mi pokaż ludzi agresywnych po marihuanie haha Piszesz takie bzdury że czytać się nie da... Widać jakiś niedouczony typek z ciebie pzdr

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 21:38:09

    Hahahahaha pozdro dla debili . Marihuana? A może Amfa? Właśnie dlaczego mnie nie zbadali ? Pojechałem się zbadać i odjechałem

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 21:44:14

    Marychę to raczej paliły te dwa cymbały w radiowozie podczas gdy mnie „ścigali” czekając sobie aż wrócę do domu. Wynik jaki mi podali to 0,13, byłem z kierowcą i nie odjechałem po tej informacji za kołkiem

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 21:49:40

    W ogóle skąd pomysł, że byłem agresywny?

  • Marcin L - niezalogowany 2018-11-21 21:54:24

    A dlaczego mi się należało ? Za co? Idę się badać - dostaję fałszywe info ( byłem trzeźwy ) ale jadę z kierowcą - nie łamię prawa....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 01:30:09

    Kolego nawet RMF mówi o tobie sławny jestes:),

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 09:53:12

    Nie rozumie jeśli prowadziła jego partnerka to na jakiej podstawie zabrali prawko? Jak dla mnie proste pijesz - nie prowadzisz!. I nie ma teraz tłumaczenia. Za swoje czyny trzeba ponieść teraz konsekwencje. Pozdro mistrzu

  • ..... - niezalogowany 2018-11-22 10:10:09

    Ci co wyskoczyli z tymi narkotykami marihuaną maja najwięcej do powiedzenia. Może spójrzcie sobie w kieszeń.?? A tak na marginesie każdy jest dorosły i robi co chce. No tak ale Polskie społeczeństwo z tej zazdrości to by się.....! Brak słów.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 11:30:45

    Ziomek coś ty znowu nawywijał ..?

  • Juzek K - niezalogowany 2018-11-22 11:38:28

    Dostałaś info ile masz mg/l w wydychanym powietrzu a nie promili alkocholu w wydychanym powietrzu.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 16:07:58

    Czy ten osobnik nie miał kiedyś wypadku po alkoholu w Szercbinie gmina Łobżenica ?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 17:29:03

    Tak miał

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 18:22:48

    Możecie w końcu ze mnie zejść? Po pierwsze nie miałem nigdy wypadku po alkoholu. Po drugie policja kłamie. Są na to dowody . Nie odjechałem samochodem spod komendy. Wynik badania to 0,13mg czyli 0,26 promila. Nie byłem nietrzeźwy

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 19:22:59

    I dobrze tępić takich co wydaje im się, że mogą łamać przepisy. Tylko winny się tłumaczy. Piles nie prowadzisz i nie ważne ile miałeś.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-23 21:09:18

    Ja tam bym nagrodę dał tym policjantom co go zatrzymali i za czujność policjanta a nie piszą że Złotowska policja nic nie robi!!

Dodajesz jako: |