:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
Kościół, Zdrowe rekolekcje - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 04/08/2019 07:30

Misjonarze z Górki Klasztornej zapraszają do odbycia rekolekcji maryjnych z pełnowartościową dietą warzywno–owocową na bazie wody z cudownego źródełka.

– Jestem tutaj od roku. Od samego początku chciałem zaproponować coś, co byłoby dla naszych gości korzystne zarówno z punktu widzenia duchowego, jak i zdrowotnego. By wpisywało się w modę na zdrowy styl życia – mówi ks. Janusz Jezusek MSF, wicerektor Sanktuarium w Górce Klasztornej. Najbliższe z zaplanowanych rekolekcji odbędą się w dniach 11–18 sierpnia. Kolejne terminy wyznaczono na 20–27 października oraz 17–24 listopada. Nad całością, oprócz Misjonarzy, czuwa dietetyk, mgr inż. Karolina Żurawska–Jankiewicz.

Z czym się to je?

Górecka dieta warzywno–owocowa będzie sporządzona z najwyższej jakości nieprzetworzonych, regionalnych produktów oraz z cudownej wody góreckiej o bardzo wysokiej wartości mineralnej.

– Dieta ta bogata jest w antyoksydanty, witaminy oraz minerały, które działają na organizm oczyszczająco i odmładzająco. Dieta warzywno–owocowa zalecana jest osobom zdrowym. Nie zalecamy stosowania jej osobom chorującym na wrzody żołądka, refluks, cukrzycę insulinową oraz inne ostre choroby przewodu pokarmowego. Dieta ta służy profilaktyce chorób, np. otyłości, nadciśnienia tętniczego, migren, cukrzycy typu drugiego oraz miażdżycy – wyjaśnia ks. Janusz MSF.

Dieta ma wzmocnić organizm, odkwasić go i oczyścić z toksyn i złogów jelitowych. Ponadto ma poprawić funkcje mózgu, podnieść wydolność psychofizyczną i poziom energii. Wzmocniona ma być także odporność.

– Proponujemy codzienną, poranną gimnastykę. Gaj górecki jest miejscem idealnym do spacerów, wśród prastarych dębów i grabów. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnej, odpłatnej porady fizjoterapeutów oraz masaży – mówi misjonarz.

Coś dla?

Wskazuje także, że człowiek to jedność duszy i ciała. Co zatem przygotowano dla duszy, dla duchowego przeżycia? – To siedmiodniowe wędrowanie z Maryją, poznawanie Jej i uczenie się od Niej przede wszystkim powierzenia siebie Bogu w pełnym zaufaniu. To odkrywanie Maryi jako tej, która prowadzi do wiary, nadziei i miłości. Aby wzrastać na wzór Niepokalanej potrzeba czystego serca. Dlatego pod czułym spojrzeniem Matki z cudownego góreckiego obrazu serca nasze będą oczyszczać się z urazów, bólów i zranień – mówi ks. Janusz Jezusek MSF. Dodaje, że podczas tych rekolekcji podstawą jest codzienna msza św., medytacja Słowa Bożego, Adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, konferencje o Matce Bożej i szkoła modlitwy z Maryją. Pomocą w oczyszczaniu będzie możliwość spowiedzi i kierownictwa duchowego u księży posługujących w Sanktuarium, szczególnie u księdza egzorcysty. Pojawia się również możliwość spowiedzi generalnej.

– Zapraszamy na „Oczyszczenie u Matki”. Niech ten czas spędzony w Górce Klasztornej przyniesie lepsze poznanie siebie, zawierzenie siebie Bogu na wzór Maryi, uwolnienie serca ze zranień i poprawienie funkcjonowania organizmu jako całości duchowo – fizycznej – zaprasza ks. Janusz MSF.

Sz. Chwaliszewski, fot. Fragment programu przyg. przez ks. J. Jezuska MSF

Reklama

Zdrowe rekolekcje komentarze opinie

 • gość 2019-08-04 07:31:16

  Czy to jest gazeta kaloliPiS???

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 09:37:17

  To jest strona publiczna i ma prawo do informacji co gdzie i kiedy.

 • gość 2019-08-04 10:04:08

  To powinien być artykuł sponsorowany bo reklamuje trzepanie kasiory, a dodatkowo
  chrystianizuje ciemne owieczki.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 16:55:33

  Może po woodstocku K.P pojedzie na rekolekcje albo chcoiaz reka wprawniejsza i lepsze foty. Będzie trzaskal

 • gość 2019-08-04 20:58:57

  a ile to kosztuje ? czy wystarczy "Bóg zapłać" ?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-04 22:19:59

  Chłopcze przyjdzie czas to i Bóg ci zapłaci.
  Nie frasuj się tym teraz.

 • gość 2019-08-04 23:13:57

  Jakie są twarde dowody na istnienie Boga? Żadne, to wymysł człowieka by grupa aparatczyków Kościoła prała szare komórki ciemnemu ludowi i trzepała kasiorę.

 • Kim Dzong to Ón - niezalogowany 2019-08-05 01:33:08

  takie sa dowody na istnieje jak na to, ze odpalalem z pociskow przeciwpancernych moich buntownikow. takie sa dowody jak na to, ze z du_y sie tu wziales. takie jak na to, ze sie urodziles tylko po to, zeby placic podatki. nie masz wyobrazni to sorry ale zdruga strona tez jej niestety nie ma na twoje pocieszenie pozdro

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 09:45:02

  Ty powyżej Twoja głupota jest dowodem na istnienie Boga. To On oddzieliłł zło od dobra. Twoje istnienie zawdzięczasz jemu a wybór tego z czym się utożsamiasz zależy od ciebie samego. To że wyszła z d..y już może świadczyć o tym że źle wybrałeś drogę na ten świat. No cóż każdy dąży do takiego światła które widzi i ja cię za to nie potępiam nie licząc na to że ty nie będziesz mnie nadal obrażał.

 • Pacjent - niezalogowany 2019-08-05 12:11:09

  Bóg? Gdzie byl wasz bóg zanim lekarze stwierdzili u mnie nowotwór zlosliwy.... No gdzie sie pytam.... Mam 25lat i co.... Woda ze zrodelka? Kurwa.... O czym wy gadacie.... Niema boga... Wierzyc to sobie mozna... W myszke miki. Kazdy pojdzie do piachu... Żegnam.

 • gość 2019-08-05 14:39:26

  Gdzie ten twój Bóg urzęduje? w Czarnej Dziurze? siedzi na Super Gwieździe? ile mln lat świetnych od Ziemi? Dlaczego się obrażasz? Jeszcze niedawno katolicy potępiali Darwina uważając że człowiek nie pochodzi od małpy a Ziemia jest płaska. Kopernik z wstrzymanie Słońca i ruszenie Ziemi był długo potępiany. Za tego typu poglądy naukowe paliliście ludzi na stosach. Okazuje się że Wszechświat jest nieskończenie wielki więc ten wasz Bóg musi mieć niekiepską głowe by to wszystko opanować (wybuchy super gwiazd, czarne dziury, komety itp). Każdy ma prawo do swoich poglądów i tak jak katolicy mają prawo krytykowania innowierców tak innowiercy mają prawo krytykowania katolików. Uzurpujecie sobie wyłączność na prawdę i światopogląd innym odmawiając tego. Ty masz prawo wierzyć w Boga chrześcijańskiego, inni w Mahometa, jeszcze inni w różnej maści bogów.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 16:25:22

  Jesteście gorsi od LGBT i ISs.
  W Boga nie wierzycie wasza sprawa ale nie atakujcie tych którzy wierzą. Nie pod tym felietonem nikt nie atakował niewiernych to dlaczego wy to robicie.
  Co was do tego pcha.
  Tak niesprawiedliwości jest wiele ale żeby oczerniać tych którzy was nie oczerniają. Dlaczego nie macie pretensji do tych którzy was krzywdzą. Zgłaszanie problemy na policję, krzywdy do prokuratury i rzadajcie wsparcia w trudnych chwilach ale nie obrażajcie drugiego człowieka.

 • gość 2019-08-05 17:37:24

  Księża z ambon, Rydzyk w swoich mediach i reszta katolików jeździcie po innowiercach jak po burej suce, ale gdy ktoś was zaczyna krytykować zaraz obraza uczuć religijnych. Inni kierują swe uczucia wg innych zasad i to nie powinno was obchodzić a obrażanie tego przez was powinno też być też karalne. Co was może obchodzić np sposób życia ludzi np LGBT? Homoseksualizm zgodnie z polskim prawodawstwem nie jest karalny więc wara wam od tego. Wy katolicy musicie przestrzegać zasad zawartych w Dekalogu, ale innych to nie dotycz i nie narzucajcie tego innym. Co określane w prawie państwowym (a to jest ponad prawem Kościelnym) obowiązuje wszystkich, bez względu na światopogląd wyznaniowy, polityczny, kolor skóry, wzrost i zarost. Zasady chrześcijańskie obowiązują tylko katolików, reszty to nie interesuje i nie obowiązuje. Inna sprawa to powszechny w Kościele pedofilizm, jest zgodnie z Kodeksem Karnym karalny i Kosciół z tego powinien się rozliczyć, a nie zamiatać pod dywan. I w tym temacie (jak i przekrętach związanych z np Komisją Majątkową) a także oczerniania przez biskupów innowierców z ambon i w RM rzeczywiście teoretycznie powinna zająć się Policja i Prokuratura, ale okazuje się że Kościół w Polsce funkcjonuje na specjalnych zasadach, czyli jest nietykalny. Więc żądanie (nie jak piszesz rządanie) od nich wsparcia to jak wiadomo walnie głową o mur, Polska to kraj wyznaniowy i trzeba to zmienić.

 • gość 2019-08-05 19:06:26

  Ktoś z LGBT spalił człowieka o odmiennej orientacji na stosie czy łamał kołem lub ściął głowę jak to do niedawna robili chrześcijanie? Więc wam katolikom bliżej do ISIS jak tym z LGBT.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 19:33:04

  Oj niewierzący jak wy znacie Dekalog i wiecie co się mówi na kazaniu.
  Tak was to fascynuje a mimo to jesteście wszystkiemu przeciwni.

 • gość 2019-08-05 19:48:23

  Przeciwni dyskryminacji przez katolików i zawłaszczaniu przez nich przestrzeni publicznej. Równe prawa dla wszystkich. To katolicy stosują zasadę ,,kto nie z nami ten wróg największy\'\' więc trzeba go niszczyć na wszelkie sposoby.

 • gość 2019-08-05 23:10:00

  Wstyd byc dzisiaj ksiedzem ! pedofilia , oszustwa , zlodziejstwo !

 • Obserwator - niezalogowany 2019-08-06 07:40:29

  Do tych krytykujących chrześcijaństwo. Dla wyjaśnienia--Dekalog to uniwersalny zbiór zasad moralnych i postępowania dotyczący wszystkich ludzi a nie tylko katolików. Nie podoba się Wam tolerancyjne chrześcijaństwo to wyjedzcie do kraju islamskiego to zobaczycie jak tam jest pięknie i nie ma miejsca na krytykę religii.

 • gość 2019-08-06 08:51:07

  Dekalog - zbiór podstawowych nakazów moralnych obowiązujących pierwotnie wyznawców judaizmu, a następnie przyjęty przez chrześcijan. Nie jest więc obowiązujący całe społeczeństwo ale jedynie chrześcijan i łamany głównie przez nich, a tym bardziej przez kler (pedofilia, naciąganie biednych emerytów na kasę to m.in. kradzież, związki księży z żonami innych mężczyzn to cudzołóstwo, kłamliwe atakowanie inaczej myślących z ambon to dawanie fałszywego świadectwa itp), ale dlaczego ateiści musza zgodnie z Dekalogiem bić pokłony waszemu Bogu jeśli nie wierzą w jego istnienie? Tolerancyjne chrześcijaństwo? Tym obłudnym kłamstwem popełniasz grzech ciężki. Kościół swoje wpływy i ogromny majątek zdobywał przez setki lat łupieniem i mordowaniem innowierców, obecnie te metody w cywilizowanym Świecie nie wchodzą w grę więc dzieje się to metodami cwaniactwa i nacisków. W Polsce na transformacji ustrojowej w 1989 r. nikt tak nie skorzystał jak Kościół: Konkordat z wszelkiej maści przywilejami, krzewienie chrześcijaństwa w szkołach zwane nauką religii za 1,6 mld zł/rocznie płacone przez całe społeczeństwo, ogromne dotacje i łupienie Skarbu Państwa, setki mln zł poprzez przekręty Komisji Majątkowej itp itd. Marzy wam się życie w kraju katolickim typu islamskiego jak to było jeszcze kilkaset lat temu, ale niedoczekanie.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-06 09:08:57

  Do gościa który zarzuca Katolikom dyskryminację, podaj jaką?
  Zawłaszczanie przestrzeni , podaj jakiej?
  Brak równości, podaj jakiej?
  Podaj konkrety.

 • do powyżej - niezalogowany 2019-08-06 09:24:30

  Koń jaki jest każdy widzi, nie ma sensu się z nim kopać .... więc szkoda czasu na dyskusję. Każdy obiektywnie patrzący na Świat widzi co się wokół dzieje, a wy zaklinacie rzeczywistość rżnąc ciągle głupa. Ery-bajery możesz wciskać ciemnemu ludowi [moherom]

 • gość 2019-08-06 19:54:13

  W centrum galaktyki Holmberg 15A (700 mln lat świetlnych od Ziemi) odkryto prawdziwego potwora. Ma masę 40 miliardów razy większą od masy Słońca i jest jedną z największych czarnych dziur, jakie kiedykolwiek udało się odkryć. Tam twój Bóg ma siedzibę? Przecież stworzył Świat i Wszechświat.

 • Do kosmicznego buntownika. - niezalogowany 2019-08-06 21:14:35

  Myślę że każdy choć na chwilę ten wszechświat gdzie Bóg ma swój tron każdy z nas zobaczy.
  Nie będzie wtedy kpin ani tłumaczenia bo wszystko każdy z nas w swoim sumieniu będzie miał zapisane. Nikt z nas nie będzie w stanie tego zmazać i uwierz niedowiarku kpiący z Boga że im dłużej będziesz żył tym zapis będzie dłuższy. Masz jeszcze czas tak jak każdy z nas i uwierz mi że im dłużej trwa bunt przeciwko Bogu tym trudniej z nim się pogodzić.
  Zapamiętaj masz czas, masz czas, Bóg ci go dał nie zmarnuj go.

 • gość 2019-08-06 22:52:59

  Alleluja i do przodu (po kasę i uciechy życia doczesnego na wzór Rydzyka)! Amen.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-07 11:35:42

  I co robia funkcjonariusze kk mysla tylko jaki tu zrobic biznes bez podatku, vatu, sanepidu itp. A gdzie jest miejsce dla czlowieka z jego slabosciami , dla niego nie ma czasu generalnie przeszkadza moze wrzucic na tace i nieco w kopercie
  Zatraciliscie sie panowie ksieza w biznesie. Wiecej dziel wiecej ookazalych budowli a upadek kk bliski. Pr

 • gość 2019-08-25 11:12:53

  Boje sie ze sie okaze pozniej ze to byl nastepny pedofil ! kosciol nie ma zamiaru sie sam oczyscic ! to wstyd !

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Auto Szpon Elektromechanik

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Szwaczka do szycia rękawiczek

Poszukuję szwaczki do szycia rękawiczek skórzanych na maszynie laszówce, oraz osoby, która posiada umiejętność uszycia wkładów do rękawiczek z..


REMONTY wykończenie wnetrz

-Malowania -Tapetowanie -Podwieszenie sufitów -Gładzie -Tynki -Montaż paneli podłogowych i innych


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


HGS HYDRAULIK

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. sterowanie podłogowe, instalacje sanitarne, instalowanie sterowników pokojowych TECH .


Praca od zaraz!

UWAGA! W związku z dynamicznym rozwojem firmy, firma euroFASADA Więcbork poszukuje pracowników do produkcji stolarki aluminiowej, do montażu..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"