Złotowianie na mistrzostwach świata

Emanuel Sobieszczyk i Krystian Spychała będą reprezentować Polskę w mistrzostwach świata w kulturystyce

Żelazny sport E. Sobieszczyk uprawia od blisko dwudziestu lat. Od czternastu jest na restrykcyjnej diecie, stąd m.in. obecny sukces
Żelazny sport E. Sobieszczyk uprawia od blisko dwudziestu lat. Od czternastu jest na restrykcyjnej diecie, stąd m.in. obecny sukces

To za sprawą zwycięstw, które kulturyści ze Złotowa odnieśli w Pucharze Polski w Siedlcach. W zawodach, które odbyły się 21 października obaj panowie stanęli na najwyższych stopniach podium. Krystian nawet dwukrotnie.

Wygrałem Puchar Polski w dwóch kategoriach: junior do 23 lat oraz kulturystyka do 80 kilogramów

– cieszy się młody zawodnik. Przy okazji dziękuje za pomoc w przygotowaniu się do startu swojemu trenerowi Emanuelowi Sobieszczykowi.

Opis zdjęcia

Do niedawna piętą Ahillesową Krystiana były nogi, jednak w ciągu ostatnich miesięcy kulturysta bardzo poprawił tę partię ciała

Drugi ze złotowian wrócił na kulturystyczną scenę po dłuższej przerwie i także zwyciężył. W kategorii powyżej 100 kg wagi.

Decyzję o starcie podjąłem na 3 tygodnie przed zawodami, głównie za sprawą Krystiana, który mnie do tego zmotywował. Wygrana jest dla mnie dużym sukcesem, zwłaszcza że niedawno zerwałem ścięgno mięśnia trójgłowego ramienia

– opowiada E. Sobieszczyk. Do treningów wrócił dzięki operacji, którą w klinie w Poznaniu przeprowadził profesor Romanowski.

Dzięki niemu mam zdrowie, by dalej trenować

– twierdzi mężczyzna, który na diecie kulturystycznej jest od czternastu lat. Na koncie ma III miejsce na Mistrzostwach Polski i zwycięstwo w zawodach w Sopocie (w roku 2016). Dziś zajmuje się głównie trenowaniem innych, między innymi Krystiana Spychały.

Obaj panowie otrzymali powołania na do kadry Polski na Mistrzostwa Świata (Universe) do Brukseli, które odbędą się 19-20 listopada.

Gratulujemy i życzymy wygranej.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu