:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C

Złotowianie przywitali obraz Matki Bożej

Kościół, Złotowianie przywitali obraz Matki Bożej - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 01/02/2019 18:03

Dzisiaj w parafii św. Rocha w Złotowie odbyła się peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej

Idea peregrynacji narodziła się w trudnym dla Kościoła czasie. W latach 1953-1956 kard. Stefan Wyszyński opracował program duchowego przygotowania narodu do jubileuszu Tysiąclecia Chrztu Polski. Istotną częścią tych przygotowań stała się peregrynacja rozumiana jako ingres Maryi w życie codzienne społeczeństwa. Pielgrzymujący po polskich diecezjach obraz przewożony jest w specjalnym samochodzie. Jego kustoszami na szlaku są specjalnie wyznaczeni ojcowie paulini. Kopia jasnogórskiej ikony waży 90 kilogramów. 

Zobaczcie foto i wideorelację z tego wydarzenia. 

Reklama

Złotowianie przywitali obraz Matki Bożej komentarze opinie

  • gość 2019-02-01 18:19:58

    Waga obrazu najważniejsza, he, he.

  • Ateista - niezalogowany 2019-02-01 19:21:40

    Co za szopka Boru tylko brakowało hmm. A może to kopia kopii!?

  • gość 2019-02-01 19:52:25

    Szczerzę współczuje wszystkim tym kpiącym i szydzącym, bo nie doznali łaski wiary... Ale tacy byli zawsze jak świat światem.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 20:34:34

    Jak na kilkanaście tysiecy mieszkańców to raczej słaba frekwencja.

  • gość 2019-02-01 20:34:51

    Wiadomo,ze postkomuna będzie atakowała przywitanie kopi obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.Kiedy z tych postkomunistów ktoś umrze,w tedy panuje szok i się zwracają do proboszcza o godny pochówek.Tłumaczą się rodziny,ze miał chrzest i ksiądz musi ich pochować.To jest cynizm i obłuda.

  • gość 2019-02-01 20:36:06

    Wiadomo,ze postkomuna będzie atakowała przywitanie kopi obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.Kiedy z tych postkomunistów ktoś umrze,w tedy panuje szok i się zwracają do proboszcza o godny pochówek.Tłumaczą się rodziny,ze miał chrzest i ksiądz musi ich pochować.To jest cynizm i obłuda.

  • Racjonalny obserwator - niezalogowany 2019-02-01 20:42:43

    Według mnie bogowie Indian jak i murzynskich plemion z Afryki itp. są tak samo prawdziwi jak chrześcijański bóg. Ja nie widzę różnicy. Wiec niech każdy wieży w co chce i nie narzuca swojej wiary innym tak jak to robią katole nie mając dowodów na istnienie swojego boga.

  • Jeziorniak - niezalogowany 2019-02-01 21:03:51

    Brak wiedzy historycznej u zebranych żałosne!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 21:04:23

    Co to jest ingres?

  • Czesiek - niezalogowany 2019-02-01 21:07:13

    To prawda. Były sekretarz PZPR w Złotowie w PRL był zagorzałym ateistą, nie pozwalał pracownikom Komitetu Miejskiego na organizację Pierwszej Komunii św. dla dziecka. Dziś ma 83 lata, łapki złożone i jest pobożny. Obłuda i perfidność.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 21:09:01

    Coś jak instagram

  • Gocha - niezalogowany 2019-02-01 21:48:40

    A ja wierzę !!! Bardzo wierzę !!! Tylko trudno mi zrozumieć te szmaty , kokardy, proporczyki jak w przydrożnych szrotach samochodowych , albo w punktach gdzie skąpo ubrane panienki stoją przy drodze. Dlaczego mamy się modlić do obrazu, który podtyka nam biskup ? Przecież tak nigdy nie prosiła. Mówiła : módlcie się, odmawiajakie różaniec , nawracajcie się, a nie róbcie cyrku. Jeden dobry uczynek warty więcej niż kilometry proporczyków ( kiczowate i obskórnych ). :( Wstyd mi ,że moje miasto nie potrafiło tupnąć nogą . I gada dziad do obrazu , a obraz ...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 22:34:07

    Kawał dechy przyjechało a tu taki cyrk

  • Czestochowa - niezalogowany 2019-02-01 23:37:48

    Piekna kopia Matki Boskiej Czestochowskiej przecież wam by originalu nikt nie dał barany ze Złotowa

  • Andreas - niezalogowany 2019-02-02 00:17:10

    "Racjonalny obserwator" - zanim coś palniesz to zapoznaj się z tematem. Jeżeli chcesz namacalnych dowodów na "istnienie Boga" to poczytaj w internecie o Całunie Turyńskim, Chuście z Manopello, Matce Bożej z Guadelupy. Przczytaj co stwierdziły badania Największych uczelni amerykańskich i europejskich oraz laboratoriów NASA. A potem nawet do głowy ci nie przyjdzie wypisywać bzdury. Dojrzej człowieku.

  • gość 2019-02-02 02:23:08

    Jasnogórska Królowo Polski witamy Ciebie na złotowskiej ziemi. Bądź z nami w każdy czas. Wstawiaj i módl się za nami!

  • Wierzący - niezalogowany 2019-02-02 04:09:46

    Bardzo zastanawia mnie zawsze prześmiewcza treść komentarzy osób ochrzczonych, które niewątpliwie gdy nadejdzie ich koniec i tak będą ubiegały się o pochówek. Bo ksiądz musi pochować przecież po to jest. Generalnie nie jestem jakimś nawiedzonym moherem ale uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co i kogo chce. Ale jedni drugich nie powinniśmy poniżać, opluwać bo to takie modne jest teraz - opluwanie się, dziecinada i żenada.

  • Żal - niezalogowany 2019-02-02 08:09:53

    Żal mi tych wszystkich ludzi ziejących nienawiścią do całego otoczenia. Te ich komentarze są przykre. Ponieważ jednak mają rozum i wolną wolę to sami wybierają życie z Bogiem czy bez Niego. Na ich szczęście Bóg jest litosciwy i może w ostatniej godzinie im wybaczy- jak trwoga to do Boga! Wybaczmy tym wszystkim szydercom , oni nie wiedzą co robią.

  • Racjonalny obserwator - niezalogowany 2019-02-02 08:49:51

    Oglądałem akurat kiedyś program o całunie turyńskim ( naukowcy badali jego autentycznośc przy pomocy nowoczesnej technologii jak datowanie węglem itp.) i argumentów za i przeciw jego autentyczności było po tyle samo. Podobnie jest z resztą którą wymieniłeś. Wiec to ty nie jesteś dobrze poinformowany i prawdopodobnie oglądasz wyłącznie tv trwam.

  • gość 2019-02-02 09:58:55

    "Gość - niezalogowany 2019-02-01 22:34:07

    Kawał dechy przyjechało a tu taki cyrk "
    Żal mi Ciebie, człowiecze...

  • gość 2019-02-02 10:11:50

    Matka Boska była polką?

  • Do wszystkich nieroztropnych. - niezalogowany 2019-02-02 10:45:29

    Dziś podnosicie rękę i głos przeciw oddaniu czci Matki Bożej przez jej wiernych.
    Już jutro możesz wołać ją o pomoc.
    Pamiętajcie.

  • Gość1234 - niezalogowany 2019-02-02 11:14:42

    No tak katole zieją jadem w myśl zasady kto nie z nami ten przeciwko nam, klapki na oczy i do przodu

  • gość 2019-02-02 12:24:18

    Przecież ten obraz to kopia nie oryginał...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 13:25:33

    Każdy wie że to kopia, sama nazwa mówi Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej.
    Skąd ten gość bierze informacje o jakimś jadzie katoli.
    Proszę przejdź się dzisiaj na powitanie kopi obrazu do NMP i dobrze wysłuchaj się w słowa.
    Zapraszamy gość/a.

  • gość 2019-02-02 13:47:19

    Też wierzę. Pojedźcie do Medjugorie, Fatimy czy Efezu ostatniego miejsca pobytu Maryi.
    Miejsca pełne spokoju, skromności, wyciszenia bez żadnej fety czy specjalnych dekoracji tylko modlący się pielgrzymi z całego świata.

  • gość 2019-02-02 14:11:30

    Ja się nie dziwię,tym ateistom wojującym,którzy piszą paszkwile.To nie są Polacy,to są szmalcowniki,z rozbitych rodzin,czy z meliny komunistycznej antyspołeczni.

  • gość 2019-02-02 14:14:44

    Co to za cyrk. Sekta jak cholera. To jest naprawde mafia. Ludzie gdzie wy macie oczy??

  • gość 2019-02-02 14:23:20

    Jak zauważyłem te wrogie wpisy,w sprawie przywitania obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej,przy kościele św.Rocha w Złotowie,to są synowie i wnuki bandyckich organizacji PPR,MO,PZPR,SB,WSI,PO,SLD,Nowoczesna i KOD.Taka jest prawda,Polacy unikajcie tą szumowinę antypolską i antykatolicką.

  • gość 2019-02-02 14:36:50

    Ja mam prośbę do naszej diecezji Bydgoskiej.Mam rodzinę na Podkarpaciu i w Małopolsce.Tam żaden ksiądz nie pochowa komunisty,który nie przyjmował księdza na kolędzie,czy nie chodził do kościoła katolickiego.Niech księża naszej diecezji to przestrzegają.Nie liczy się kasa faryzeuszów którzy mają pieniądze,przez okradanie Polaków,a liczy się wiara i wartości Polskie.

  • gość 2019-02-02 14:40:33

    Ja mam prośbę do naszej diecezji Bydgoskiej.Mam rodzinę na Podkarpaciu i w Małopolsce.Tam żaden ksiądz nie pochowa komunisty,który nie przyjmował księdza na kolędzie,czy nie chodził do kościoła katolickiego.Niech księża naszej diecezji to przestrzegają.Nie liczy się kasa faryzeuszów którzy mają pieniądze,przez okradanie Polaków,a liczy się wiara i wartości Polskie.

  • gość 2019-02-02 14:41:03

    Jak zauważyłem te wrogie wpisy,w sprawie przywitania obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej,przy kościele św.Rocha w Złotowie,to są synowie i wnuki bandyckich organizacji PPR,MO,PZPR,SB,WSI,PO,SLD,Nowoczesna i KOD.Taka jest prawda,Polacy unikajcie tą szumowinę antypolską i antykatolicką.

  • gość 2019-02-02 14:41:33

    Ja się nie dziwię,tym ateistom wojującym,którzy piszą paszkwile.To nie są Polacy,to są szmalcowniki,z rozbitych rodzin,czy z meliny komunistycznej antyspołeczni.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 14:44:49

    No nie ten powyżej to kompletne dno.
    Szkoda słów na takiego katolika który tymi słowami kierowanych nawet do ateistów wyklucza samego siebie z kościoła katolickiego.
    Matka Boża Jasnogórska w kopi obrazu przyjeżdża do wszystkich także jej przeciwników. Nie wolno ludziom wierzącym w tak wielkie święto dla nich lżyć ludzi niewierzących nawet wtedy kiedy oni z tej peregrynacji kpią.
    Swoje zdanie można wyrazić w kulturalny sposób a jeżeli ktoś tego nie potrafi to lepiej by było aby nie zabierał głosu.
    Tak więc gościu powyżej jak nie chcesz zaszkodzi nam wierzącym to zamilcz i pomódl się za siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 15:04:45

    Jak to szło: "złoty cielec"..? A tak. Złoty cielec.

  • gość 2019-02-02 15:16:44

    Ja wam ateistów wojujących,przeciw Polsce Niepodległej i Kościoła katolickiego,proponuję oglądajcie tą gadzinówkę antypolską TVN24,POLSAT i czytajcie brukowiec Gazety Wyborczą,wspomagane finansowo przez żyda polakożercy MASONA Sorosa i spi.....z Polski Niepodległej i katolickiej.

  • gość 2019-02-02 15:17:12

    Ja wam ateistów wojujących,przeciw Polsce Niepodległej i Kościoła katolickiego,proponuję oglądajcie tą gadzinówkę antypolską TVN24,POLSAT i czytajcie brukowiec Gazety Wyborczą,wspomagane finansowo przez żyda polakożercy MASONA Sorosa i spi.....z Polski Niepodległej i katolickiej.

  • gość 2019-02-02 15:17:38

    Ja wam ateistów wojujących,przeciw Polsce Niepodległej i Kościoła katolickiego,proponuję oglądajcie tą gadzinówkę antypolską TVN24,POLSAT i czytajcie brukowiec Gazety Wyborczą,wspomagane finansowo przez żyda polakożercy MASONA Sorosa i spi.....z Polski Niepodległej i katolickiej.

  • gość 2019-02-02 16:15:16

    Ja czytam rozmaite wpisy na tej stronie internetowej.Chwała dla tej stronie,która nie wprowadziła CENZURY.Na to miast PZL24 Janusza Justyny,z bloku wyborczego Pulita na którego głosowałem,wprowadził CENZURE rodem z PRL.Blokuje PZL24 wszystkie wpisy oraz IP.To jest złamnie prawa o demokracji i wolności słowa.

  • gość 2019-02-02 16:18:45

    Ja czytam rozmaite wpisy na tej stronie internetowej.Chwała dla tej stronie,która nie wprowadziła CENZURY.Na to miast PZL24 Janusza Justyny,z bloku wyborczego Pulita na którego głosowałem,wprowadził CENZURE rodem z PRL.Blokuje PZL24 wszystkie wpisy oraz IP.To jest złamnie prawa o demokracji i wolności słowa.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 16:46:25

    Historia pokazała prawdziwe oblicze kościoła i watykanu. Wiec szkoda mi was katole.

  • Piotr - niezalogowany 2019-02-02 17:07:05

    Do Admina prosz usunąć wszystkie możliwości komentarzy. Koniec nienawiści bylejakości i wylewania żółci przez nieudaczników. Jakość konwersacji zyska tego samego dnia.

  • he,he,he - niezalogowany 2019-02-02 17:14:10

    Laboratorium NASA poinformowało o istnieniu Boga bo znaleźli go po drugiej stronie Księżyca czy na Marsie?

  • gość 2019-02-02 17:21:22

    Jak widać najbardziej wulgarne wpisy są od katolików (chyba jeden tu tak się produkuje swymi wypocinami). Na was czyli Kościół daje kasę całe społeczeństwo ze swych podatków (same krzewienie chrześcijaństwa w szkołach to rocznie 1,6 mld zł, dotacje, przywileje, nie płacenie podatków za działalność gospodarczą, bardzo niskie podatki ,,,od owieczki'' itp), zarówno katolicy jak i ateiści, więc gdy zechcą maja prawo zażądać klechy przy swym pogrzebie, płacili na to całe życie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 18:09:04

    A mnie zastanawia dlaczego w innych miejscach kultu maryjnego mieszkańcy nie mówią "Matka Boska Królowa Portugalii" albo "Matka Boska Królowa Bośni". Uważam, że królestwo Matki Bożej nie ma granic panstwowych! W innych krajach to rozumieją i są otwarci na zagranicznych pielgrzymów.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 18:30:42

    Cieszy fakt że społeczeństwo otwiera oczy. Widać to po komentarzach. Pedofilia w Kościele, mafia watykańska nastawiona wyłącznie na zarobek i władze itp. Kościół w polsce tuszuje i zamiata pod dywan przypadki pedofili wśród swoich duchownych bojąc się wypłaty wielomilionowych odszkodowań ofiarom. Trzeba mieć klapki na oczach żeby tego nie dostrzegać.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 18:52:36

    Już nie chodzi o to w co kto wierzy, ale koguty syreny to taka przesada trochę, co do jadu to wystarczy odrobina inteligencji żeby zrozumieć jak ta instytucja funkcjonuję, a ludzie zamknięci na świat tylko tak zaciekle atakują innych. Mi tam wasze obrazy nie przeszkadzają, zachowajcie się tylko jak na Katolików przystało.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 18:57:10

    A i do tego od Podkarpacia jak Ci się tam tak podoba to droga wolna w końcu tam macie największy elektorat waszej partyi

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 19:20:48

    Modlic sie do obrazu? Wielbic bozki w figurze powaznie? Wierzycie w to?
    Czasy średniowiecza i wczesniejsze juz dawno minely.
    Wierzę ale nie chodze do kościoła. Po co zwykly czlowiek ubrany w sutanne ma wiedzieć o moich grzechach. Moge je powiedzieć Bogu e modlitwie. On tam gdzies jest i wysłucha mnie. Nie potrzebuje do tego pośrednika kościoła i ludzi w sutannach

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 20:22:25

    Tak ten jeden to jest ciągle ten sam znany nam od wyzwisk on na wszystkich portalach hańbi stan wiary katolickiej.
    Ten człowiek jest przykładem największego współczesnego faryzeusza.
    To co on robi nie mieści się w żadnych kanonach wiary.
    Można do niego tylko zaapelować aby bił się w piersi i żałował za swoje grzechy wobec bliźnim a może będzie mu wybaczone.

  • do powyżej - niezalogowany 2019-02-03 01:31:12

    To świr, więc bicie w piersi jemu nie pomoże, jedynie walenie w tyłek albo w tą pustą łepetynę może dać efekty.

  • gość 2019-02-03 05:42:57

    Modlę się za hejterów, bo im chyba mózgi rozmiękły!

  • gość 2019-02-03 20:37:07

    Ja czytam wpisy,tych wojujących ateistów.To są wrogowie Polski Niepodległej i Kościoła katolickiego.To są SZMALCOWNIKI i zdrajcy Polski,których jest ich garstka,wywodzących się z zbrodniczych organizacji z PPR,UB,PZPR,SB,MO,WS i ZOMO.Dziś to bydło,to członkowie bolszewickich bojówek bolszewickich antypolskiej z PO+SLD+KOD.To bydło antypolskie powinna być zdelegalizowana.

  • gość 2019-02-03 20:39:55

    Ja czytam wpisy,tych wojujących ateistów.To są wrogowie Polski Niepodległej i Kościoła katolickiego.To są SZMALCOWNIKI i zdrajcy Polski,których jest ich garstka,wywodzących się z zbrodniczych organizacji z PPR,UB,PZPR,SB,MO,WS i ZOMO.Dziś to bydło,to członkowie bolszewickich bojówek bolszewickich antypolskiej z PO+SLD+KOD.To bydło antypolskie powinna być zdelegalizowana.

  • gość 2019-02-03 20:41:03

    Ja czytam wpisy,tych wojujących ateistów.To są wrogowie Polski Niepodległej i Kościoła katolickiego.To są SZMALCOWNIKI i zdrajcy Polski,których jest ich garstka,wywodzących się z zbrodniczych organizacji z PPR,UB,PZPR,SB,MO,WS i ZOMO.Dziś to bydło,to członkowie bolszewickich bojówek bolszewickich antypolskiej z PO+SLD+KOD.To bydło antypolskie powinna być zdelegalizowana.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-03 22:20:51

    Panie administratorze tej strony, ile jeszcze musi paść obelg w komentarzach aby zgłosić to odpowiednim władzom.
    Przecież znany wam gość z ostatnich trzech komentarzy przechodzi samego siebie w sposobie obrażania nas Złotowian.
    Ostatnie jego powtarzające się trzy komentarze pod rząd świadczą o jego bezkarności za to co robi.
    Przecież to czysta nienawiść z mową nienawiści do nas wielu mieszkańców.
    Ten pan wszędzie pod każdą relacją z nawiedzenia Obrazu NMP w każdej z parafii wstawia swoje chore z nienawiści komentarze.
    Chyba już czas aby coś z tym zrobić, myślę że nikt z rozsądnych nie odważył by się rzucić tyle obelg w drugiego człowieka co ten pan podający się jako gość. Jako wierząca mieszkanka Złotowa jestem zbulwersowana tymi komentarzami dlatego proszę o szybką reakcję aby więcej nie ujrzały one światła dziennego ani internetu złotowskie pl.

  • Leog - niezalogowany 2019-02-07 11:19:28

    Ale cyrk, szamani w sukniach, kawal deski i to wszystko w 21 wieku.

Dodajesz jako: |