:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
Zdrowie i szpital, Złotowski szpital gronie najlepszych - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 18/12/2018 15:08

Dowodzą tego wyniki „Rankingu Szpitali 2018” organizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia - jednostkę Ministerstwa Zdrowia (organizatorem medialnym jest dziennik „Rzeczpospolita”)

Ranking ma zasięg ogólnopolski. W kategorii „szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne”, Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie uplasował się na 95 pozycji. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że w Polsce mamy ponad 900 szpitali. W tej najtrudniejszej kategorii Szpital rywalizował z klinikami i szpitalami uniwersyteckimi, wojewódzkimi, dużymi szpitalami miejskimi i wysokospecjalistycznymi szpitalami onkologicznymi.

Ranking odbywa się co roku. Nie wszystkie jednostki mają odwagę poddać się weryfikacji jakościowej. Ocena dotyczy infrastruktury szpitalnej, jakości opieki, komfortu pobytu pacjenta w szpitalu, zakażeń wewnątrzszpitalnych, zdarzeń niepożądanych i skarg na działalność szpitala, uzyskanych certyfikatów jakości oraz sytuacji finansowej placówki.

W tej edycji zmieniono metodologię liczenia punktów, przesunięto ciężar oceny jeszcze bardziej w kierunku obszarów związanych z bezpieczeństwem pacjenta. Dodatkowo oceniano monitoring zużycia antybiotyków, szczepienia personelu, wprowadzono nowe kategorie – szpital w Złotowie zajął 23 pozycję wśród szpitali „sieciowych” I poziom.

Na liście stu najlepszych szpitali w Polsce, poza złotowską lecznicą, nie znalazł się żaden inny szpital w regionie.

Starosta Złotowski pogratulował dziś dyrektor Joannie Harbuzińskiej-Turek tego wyniku. To niewątpliwy sukces.

Reklama

Złotowski szpital w gronie najlepszych komentarze opinie

  • gość 2018-12-18 15:23:50

    Ten ,,sukces'' to wynik PR, nic to nie ma wspólnego z rzeczywistością.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 16:05:21

    Taa...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 16:07:20

    Grarulacje,przedewszystkim zasługa załogi no i dyrekcji,która starała się aby wszystko " grało". Niewątpliwy zaszczyt takie wyróżnienie,szczególnie ,że w Wielkopolsce jesteśmy jednym z nielicznych wyróżnionych ośrodków lecznictwa otwartego. Miejscowych malkontentów pewnie to nie zadowoli ale wynika to z braku znajomości faktów i trudności jakie przeżywa cała służba zdrowia.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 16:08:20

    Grarulacje,przedewszystkim zasługa załogi no i dyrekcji,która starała się aby wszystko " grało". Niewątpliwy zaszczyt takie wyróżnienie,szczególnie ,że w Wielkopolsce jesteśmy jednym z nielicznych wyróżnionych ośrodków lecznictwa otwartego. Miejscowych malkontentów pewnie to nie zadowoli ale wynika to z braku znajomości faktów i trudności jakie przeżywa cała służba zdrowia.

  • gość 2018-12-18 16:08:32

    A niedawno p. dyrektor mówiła w wywiadzie dla Aktualności, że szpital stoi na granicy bankructwa i nie wiadomo jak długo jeszcze wytrzyma. I w co i komu tu wierzyć??? Alleluja i do przodu jak mówi klasyk.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 16:09:05

    Grarulacje,przedewszystkim zasługa załogi no i dyrekcji,która starała się aby wszystko " grało". Niewątpliwy zaszczyt takie wyróżnienie,szczególnie ,że w Wielkopolsce jesteśmy jednym z nielicznych wyróżnionych ośrodków lecznictwa otwartego. Miejscowych malkontentów pewnie to nie zadowoli ale wynika to z braku znajomości faktów i trudności jakie przeżywa cała służba zdrowia.

  • gość 2018-12-18 16:22:38

    Dobry zart!. Do 1 kwietnia troche jeszcze zostalo.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 16:28:51

    Swoi gratulują swoim a cmentarz pęka w szwach. Co jest tego przyczyną zadają sobie pytanie Złotowianie.

  • Młody - niezalogowany 2018-12-18 16:32:22

    Jak szpital przeszedl kontrole? Ktos raczyl obudzić lekarzy i zmusić do zaprzestania oglądania tv? I oni tak sami wstali? Ja sie musislem nasluchac komentarzy zanim udzielono mi pomoc. W chuja walicie i ludzi usmiercacie. Wielcy mi kurwa doktorzy.

  • Gość84 - niezalogowany 2018-12-18 16:35:38

    Hahahaha Helena mam zawał

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 16:37:40

    Kretyńskie komentarze jak zwykle,nic dziwnego bo normalni ludzie takich komentarzy nie piszą!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 16:44:53

    Dobry żart

  • Miro - niezalogowany 2018-12-18 16:48:22

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 17:03:14

    Jeśli nasz zlotowski szpital ma 95 miejsce.... To strach pomyśleć jak jest w pozostalych...

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 17:20:42

    Jakby jeszcze nie byli, wkurwie.. NI W NOCY TO BY BYŁO OK? CZY NIE(

  • gość 2018-12-18 17:25:05

    Nie to jakaś ściema albo prima a prylis ale to 1 kwietnia,kto był w nim szczególnie wewnętrznym to wie ,ale cóż czas na dużą premię.

  • Skarabeusz - niezalogowany 2018-12-18 18:31:04

    To są jakieś jaja , ten szpital wśród najlepszych to nawet nie jest śmieszne, popytajcie ludzi którzy lerzeli w tym sadystycznym szpitalu ,

  • gość 2018-12-18 18:40:06

    Ciekawa sprawa, że tego wyniku nie popierają pacjenci. Obsługa była, jest i nie wiadomo do kiedy będzie na żenująco niskim poziomie. Niektórzy podczas przyjmowania pacjentów sprawiają wrażenie jak by byli w tamtej epoce, a do pracy przychodzą za karę.

  • gość 2018-12-18 18:41:57

    Cytat "Na liście stu najlepszych szpitali w Polsce, poza złotowską lecznicą, nie znalazł się żaden inny szpital w regionie." Ty redaktor, a co to jest region? Może precyzyjniej. Regionem może być polska na tle europy.

  • gość 2018-12-18 18:51:08

    Papier wszystko przyjmie. Czy są podane warunki jakie trzeba spełnić itd. ? Szanowna pani dyrektor to żyje rankingami tak jak PIS. Ale trzeba zejść na ziemię. To jest obraz nędzy jak są traktowani pracownicy szpitala , jaka jest atmosfera pracy , jakie są pensje itd. Pracownicy podnoszą swoje kwalifikacje i co mają z tego ?? Jak się nagina prawo pracowników , daje im się do podpisów dokumenty , których nawet nie mają możliwości dokładnie przeczytać , nie ma kto im dokładnie wytłumaczyć o co chodzi. Gdzie jest te całe '' Zębalowe "co miało być dodane do pensji zasadniczej ? Od sierpnia 2018 miało być 1100 złotych dodanych do zasadniczej pensji a ile jest w szpitalu ? Dlaczego pielęgniarki są oszukiwane ? Premie kwartalne , półroczne i roczne ale warunek ani jednego dnia na L4 . Nikt nie wybiera choroby , każdy chce być zdrowy. Kiedy szpital wypłaci należne należności finansowe pielęgniarkom ? ( albo zwrot kasy do NFZ ) . Tych spraw w szpitalu jest trochę tak jak w tym pie...nym rządzie pisowskim. Tylko obiecanki , kłamstwa , donosicielstwo i kasa dla swoich. Za kilka lat szpital padnie na pysk , bo nie będzie pielęgniarek i średniego personelu bo nikt za marne grosze nie będzie parobkiem w szpitalu. Starosta albo udaje że nic nie widzi i nic nie słyszy albo mu tak pasuje. Dyrektor szpitala pensja ok. 20 tysięcy na miesiąc , a co można , można.

  • gość 2018-12-18 19:21:53

    Ponad 900 szpitali w Polsce. 95 miejsce Szpital Powiatowy Złotów - ile wzięło udział szpitali w rankingu ?? -- 207 SZPITALI WZIĘŁO UDZIAŁ W RANKINGU !!!!!
    Czym się podnieca starosta i dyrektor szpitala ?? Typowa propaganda pisowska.
    Podaję stronę gdzie można sobie przeczytać o rankingu co i jak . Polecam.

    rp.pl/rankingszpitali

  • gość 2018-12-18 19:52:41

    To ja się pytam,dlaczego w tym Szpitalu Powiatowym w Złotowie,jest największa umieralność Wielkopolsce?!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 20:03:58

    Mam nadzieje ze szpital nie jest zadłużony. Ludzie narzekają na opiekę w szpitalu wiec to nie wzięło się z nikąd a ta opieka domaga się wyższych pensji bo za grosze nie będą siedzieć w dyżurkach i pić kawy. W niektórych szpitalach lekarze na nocnych dyżurach śpią w nocy w gabinecie I domagają się kasy za nocny dyżur i nadgodziny bo przecież jest ich mało i pracują za dużo godzin. Pojebane to wszystko i ta cała służba zdrowia. Nie widziałem lekarza który by się nie dorobił.

  • Hubert - niezalogowany 2018-12-18 20:08:40

    Cyferki a rzeczywistość = propaganda realnego socjalizmu

  • gość 2018-12-18 20:18:36

    Miałem wątpliwą przyjemność leżeć na Chirurgii, co do średniego (pielęgniarki) personelu nie mam zastrzeżeń, ale zero komunikacji pacjent - lekarz. Obleci ekipa tzw poranny obchód, zero informacji dla pacjenta, coś pogadają pomiędzy sobą, chyba że będziesz natarczywy i sam wyciągniesz coś od lekarza. Pacjent jako laik ma prawo wiedzieć co się z nim dzieje, od tego jest lekarz by dogłębnie go poinformować i rozwiać wszystkie wątpliwości.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 20:19:58

    Gratulacje i podziękowania dla wszystkich pracowników szpitala.
    P.S..Malkontenci i krytykanci : w szpitalu nas leczą, a nie obiecują nieśmiertelności.Lekarze,niestety,też umierają.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 21:01:56

    Szpital zlotowski, hahaha, szczególnie nich sanepid wpadnie na oddział dziecięcy......Niby sala zabaw, brudne zabawki, tapczan ochydny podarty ze obrzydzeniem jest na niego usiąść. Syf

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 21:28:53

    Pewnie że jest wysoko w rankingu, skoro wszystkie trudne przypadki do wyleczenia ODSYŁAJĄ DO SZPITALA W PILE!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 22:37:09

    Pielęgniarki na kontrakcie.....szok Pani dyrektor.....jaka to pielęgniarka, jak one mogą dbać o pacjenta, śpiący chodzą jak święte krowy I myślę tylko o spaniu, a pielęgniarka nie kontraktowa musi za nie pracować, bo jaśnie Panie są bardzo zmęczone. Czy dyrektorka I starosta tego nie widzę....No chyba że coś nie tak że wzrokiem mają. Śmiech na sali, jak to wszystko

  • Gość - niezalogowany 2018-12-18 22:38:01

    Brakuje rzeczyckiego w chirurgi po co wyrzucac fachowcow I przymiwac ps. Golaw....

  • gość 2018-12-18 23:07:42

    Mamuśka opanowała w sposób mistrzowski umiejętność lawirowania i promowania, wsadziła córunię na posadkę która pomimo braku braku jakiegokolwiek doświadczenia w zarządzaniu dużym zespołem pracowników poprzez odziedziczone cechy umiejętnie prowadzi pijar bo doświadczenie jak mówi Misiewicz trzeba gdzieś zdobywać, najlepiej zaczynając z wysokiej półki. PS - mamuśka często przebywając na terenie szpitala robi za społecznego doradcę?

  • gość 2018-12-19 08:08:27

    A może by tak Ci , prowadzący rankingi zapytali o zdanie Tych , dla których ten szpital istnieje , czyli pacjentów !? Może szanowna Redakcja ogłaszając tą ,,wspaniałą ,, wiadomość dla mieszkańców Powiatu przeprowadzi i ogłosi ranking na podstawie ankiety tych , którzy mieli styczność z tą placówką ! Redakcjo! Sprawa jest na tyle bulwersująca , ażeby przyjrzeć się bliżej tej całej procedurze oraz jakie szpitale tego tzw Regionu uczestniczyły w badaniach ! Wg mnie to zwykły pic , na wodę !

  • gość 2018-12-19 08:15:31

    Hahahahaha 95 miejsce na 200 szpitali biorących udział w konkursie, a nie na wszystkie szpitale !!!!!!

  • Obserwator - niezalogowany 2018-12-19 11:56:41

    Dobra propaganda musi być ;) . A tak powaznie w Złotowie w porównaniu do szpitali z większych ośrodków to można leczyć grypę i przeziębienie. Co do personelu medycznego to są zarówno bardzo dobrzy lekarze i pielęgniarki jak i pozostali. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i tylko narzekać.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 12:20:27

    Od kiedy pamiętam w tym szpitalu zawsze liczyła się kasa i znajomości. Ile dasz to tak masz ! Tak było jest i będzie, tego nikt nie zmieni , smutne ale prawdziwe .

  • gość 2018-12-19 13:34:57

    Przestańcie chlać i kopcić oraz używać wszelkich prochów, prowadzić pojazdy jak idioci to będzie luźniej na cmentarzu, tak na poważnie to umiera dużo ludzi z tzw "wyżu demograficznego", którym "pomógł" w skróceniu żywota wybuch w Czernobylu. No tak ,nie każdy to wie albo nie chce wiedzieć!Durne przypiski,że to wwina szpitala wypisują abnegaci czym nie warto sobie zawracać głowy!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 16:39:49

    Ty gościu chcesz powiedzieć że jeśli przeszlem śmierć kliniczną w Złotowie bo przedawkowali narkozę to wina Czarnobylu !!! Moja koleżanka zaraziła się sepsą i gronkowcem to też Czarnobyl ?

  • gość 2018-12-19 16:40:01

    Nie dam powiedzieć złego słowa na nasz Złotowski szpital ,a w szczególności oddział chirurgii ogólnej . Byłam pacjentkom .Bardzo miły Pan doktor Lassota ,pielęgniarki ,oczywiście Pan ordynator .Oddział czyściutki pielęgniarki zabiegane .Lekarze przez całe dnie ,zabieg za zabiegiem. Kilka słów o pacjentach i rodzince odwiedzającej chorych. Do chorej obok mnie przyszła rodzina ,od razu zaczęły podkręcać kroplówkę ,bo się niby na tym zna.Nie prosiły pielęgniarkę ,same zarządziły ,znawczynie .Inny pacjent przed zabiegiem miał ubrać szpitalny mundurek ,ale stwierdził ,że w swojej piżamie będzie korzystniej wyglądał ,gdy pielęgniarka zwróciła mu uwagę bardzo się oburzył ......To tylko kilka przykładów .Ale to właśnie tacy pacjenci ,,nieusłuchanie,, Tworzą złą opinię naszemu szpitalowi......Pozdrawiam .Zadowolona pacjentka. Krystyna

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 16:40:14

    Ty gościu chcesz powiedzieć że jeśli przeszlem śmierć kliniczną w Złotowie bo przedawkowali narkozę to wina Czarnobylu !!! Moja koleżanka zaraziła się sepsą i gronkowcem to też Czarnobyl ?

  • Jacol - niezalogowany 2018-12-19 16:53:09

    Od wielu lat ,,Czestochowa" samozaplony itp itd.... krew mrozi w zylach ze w Polsce jest ponad 800 gorszych placowek "zdrowia"

  • Gość - niezalogowany 2018-12-19 17:42:46

    Jest sukces , będzie nagroda dla Dyrekcji jak nic.... Tylko ile ? 40 tyś. ? 60 tyś. ?
    Ten artykuł to takie smarowanie i podkład przed tym jak Zarząd Powiatu przyzna nagrodę Pani Dyrektor.

  • gość 2018-12-20 13:03:38

    I po tej informacji, komentowanie zakończono.

  • gość 2018-12-20 17:20:00

    Hahahahhahahah . Niech się najpierw nauczą robić prześwietlenia i inne podstawowe rzeczy żeby człowiek po wypadku samochodowym nie chodził ze złamanym obojczykiem przez dwa tygodnie . Więcej pomocy w tej sprawie udzielił mi lekarz RODZINNY niż szpital bo gamonie nie wiedzą gdzie jest obojczyk prawy a gdzie lewy . Poszłam ze złamanym obojczykiem a zrobili mi prześwietlenie klatki piersiowej i obojczyka lewego (wyraźnie mówiłam ,że prawy ) oraz powiedzieli że jestem tylko poobijana . Nie pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-12-21 20:44:45

    Większość z was, piszących te komentarze nie MA pojęcia o pracy lekarzy i pielęgniarek. Kompletnie nie obiektywnie oceniacie ich pracę i zachowanie, nie umiecie postawić się w ich sytuacji. Zachowujecie się jak typowi Janusze, którym się wszystko należy tylko a od siebie nie dajecie nic, a wręcz bezczelnie wykorzystujecie ich profesje. Owszem, zgadzam się, że brakuje DR RZECZYCKIEGO, jest to jedyny chirurg, który zna się na rzeczy, a nie eksperymentuje :)

  • Gość - niezalogowany 2018-12-22 10:14:51

    Najlepszy szpital? Co to ma być? Chyba najlepsza wykańczalnia ludzi. Jadac do tego szpitala licz się z tym że do domu mozesz już nie wrócić tylko na cmentarz. Mamy przykład kilku osób z rodziny gdzie ten szpital ich właśnie na cmentarz skierował bo lekarze mają w dupie i pracują tam jakby za kare. A może Wy macie płacone za osobę zmarła a nie za uzdrowiona ? A SOR? Kompletna kpina byłam z bratem kiedy kostkę skręcił i nie wierzyłam kiedy lekarz dał mi brata na wózku i kazał mi go zawiezc na RTG gdzie było to na którymś tam piętrze do tego ciemno jak w dupie na korytarzach ale dobrze że są latarki w telefonach. KPINA.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-22 10:16:32

    Kochani jeżeli chcecie żyć jeszcze trochę to tylko nie szpital w Złotowie. Proszę Was. A artykuł mogli sobie darować pośmiewisko nic więcej.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-22 15:22:07

    Nie dowiedziałam informacji że zasłużony po uszy Powiat Zlotowski przyznał pani dyrektor tydzień temu 43 000 nagrody. Nie ma wzmianki ..... dziwne. A to że dla dyrektorów wydziałów nagród po 3000 starczyło a dla zwyklych pracownikow ledwo mieli na pensje to nie warto napisac ? Czy portal i gazeta pisze rak żeby nie zaszkodzic staroście ???

  • Gość - niezalogowany 2018-12-25 19:49:12

    Serdecznie pozdrawiam oddział wewnętrzny i zaangażowanie pielęgniarek oraz lekarzy w leczenie. 2 tygodnie temu wujek niepełnosprawny trafil do tego szpitala i doprowadzono tam do martwicy pewnych części ciała, bo jak pielęgniarka stwierdziła "nie mamy go czym leczyc". Ponadto zostal zarazony bakteria w szpitalu, a sam szpital nie wie co to rezim sanitarny. Ja chętnie pokażę i udostępnie rany do których "jeden z najlepszych szpitali" doprowadził. Tam się leczy ludzi czy przychodzi umierać?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-03 07:34:38

    To napewno żart.... Bo mało brakowało a stracił bym w tym szpitalu żonę i nie narodzoną córkę.. Na własne żądanie wypisałem i przeniosłem żonę i córeczje do innego szpitala i to uratowało im życie.. Jaki lekarze tak postępują z pacjentami gdzie doprowadzają do takiej sytuacji to tylko w Złotowskim szpitalu.

  • gość 2019-02-07 23:43:05

    I z czego się ten niedorozwój śmieje? Pewnie się cieszy,że znowu wyrolował. Ciekawe, kiedy wyląduje na detoksie?

Dodajesz jako: |