Znaleźli cztery tony tytoniu!

Złotowska Policja zlikwidowała nielegalną hurtownię tytoniu. Zabezpieczono aż cztery tony tytoniu o łącznej wartości około 2,5 mln zł

W poniedziałek policjanci wydziału kryminalnego złotowskiej komendy na podstawie prowadzonych czynności operacyjnych ujawnili i zlikwidowali hurtownię nielegalnego tytoniu. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko cztery tony tytoniu. Według szacunkowej wartości skarb państwa mógłby stracić nawet dwa i pół miliona złotych.
[[reklama]]
Nielegalna hurtownia mieściła się w stodole i budynkach gospodarczych na terenie jednej z posesji w Prusinowie - gmina Debrzno, powiat człuchowski. W wyniku przeszukania funkcjonariusze ujawnili 49 worków tytoniu o wadze 20 kg każdy oraz 74 paczki sprasowanych liści tytoniu o łącznej wadze blisko 3 ton. Oprócz tytoniu na terenie posesji znajdowały się maszyny do ciecia tytoniu, środki uzdatniające oraz przygotowane opakowania na tytoń. Do działań włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i funkcjonariusze Służby Celnej w Słupsku. Według wstępnych szacunków skarb państwa straciłby na tym procederze blisko dwa i pół miliona złotych. Policja zatrzymała 33-letniego mieszkańca posesji, który jest podejrzewany o przestępstwo skarbowe.
[[nowa_strona]][[reklama]]
Na podst. info. z KPP Złotów opr. Piotr Steffen
Foto główne: www.sxc.hu
Foto w artykule: KPP Złotów

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu