I Powiatowy Konkurs Piosenki – Lipka 2018

Do Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce przybyły dzieci i młodzież z całego powiatu złotowskiego, która przejawia zdolności muzyczne i kocha śpiewać

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Lipce pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Złotowskiego i Wójta Gminy Lipka zorganizowała I Powiatowy Konkurs Piosenki – Lipka 2018. W konkursie wzięło udział 52 uczestników, którzy przyjechali do Lipki ze Złotowa, Krajenki, Świętej, Tarnówki, Radawnicy, Okonka, Lotynia, Zakrzewa, Łąkiem. Dzieci i młodzież przystąpiły do konkursu w następujących kategoriach:

  1. PRZEDSZKOLA
  2. KLASY I-III
  3. KLASY IV-VI
  4. KLASY VII I GIMNAZJALNE

W każdej kategorii uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Złotowskiego i Wójta Gminy Lipka oraz licznych sponsorów. Nagrody w postaci statuetek ufundował długoletni partner  SP – Bank Spółdzielczy w Lipce.

Szanowne jury tegorocznego konkursu nie miło łatwego zadania, a w gronie jurorów zasiedli:

  • Dr Danuta Kitowska – pedagog, trener, nauczyciel akademicki, sketchnoter, graphic recorder, bloger: nauczona.pl, kierownik Pracowni Doradztwa w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
  • Pani Aldona Chamarczuk – dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie.
  • Pan Tomasza Branderbunger – nauczyciel muzyki, kapelmistrzem Orkiestry Dętej w Krajence, instruktor zespołów wokalnych.

 

A o to jak uplasowały się miejsca podczas konkursu:

Kategoria – PRZEDSZKOLA:

I miejsce – Blanka Rutkowska  – Publiczne Przedszkole w Krajence,

II miejsce – Dawid Banaczyk – Przedszkole Gminne w Lipce,

III miejsce – Maja Zabrocka – Przedszkole Miejskie im. M. Konopnickiej w Okonku,

Wyróżnienie – Antonina Czerwinka – Katolickie Przedszkole im. Św. Wojciecha w Złotowie,

Wyróżnienie – Julia Mróz – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej  im. J. Korczaka w Łąkiem.

 

Kategoria – KLASY I-III:

I miejsce – Maria Orłowska – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łąkiem

II miejsce -Anna Jędrzejczyk – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha w Złotowie,

III miejsce – Rozalia Pietrzyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła Lipce,

Wyróżnienie – Krzysztof Wódz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie,

Wyróżnienie – Maja Najberg – Zespół Szkół w Tarnówce.

 

Kategoria – KLASY IV-VI:

I miejsce- Emilia Usnyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. S. Staszica Złotów,

II miejsce -Amelia Jędrzejczyk – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha w Złotowie,

III miejsce – Susanna Jarska –  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radawnicy,

Wyróżnienie – Karolina Szada – Zespół Szkół w Tarnówce,

Wyróżnienie –  Natalia Brzezińska  – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha w Złotowie.

 

Kategoria – KLASY VII I GIMNAZJALNE:

I miejsce-Anna Mazuruk – Szkoła Podstawowa w Okonku,

II miejsce – Anastazja Klimek – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipce ,

III miejsce – Julia Chareńska – Zespół Szkół w Lotyniu,

Wyróżnienie – Justyna Fidler – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. dra. B. Domańskiego w Zakrzewie,

Wyróżnienie – Julia Bartenowska – Publiczna Szkoła  Podstawowa im. M.  Konopnickiej w Krajence.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych występów i życzymy dalszego muzycznego rozwoju.

 

Art. S. Pyrc

Fot. M. Wiecka

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu