Medale lekkoatletów w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików

Grupa lekkoatletów z Gminy Krajenka startowała w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików

Największy sukces odniósł Marcin Król, który wywalczył złoty medal w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 185cm. Natomiast na drugim stopniu podium stanęła Katarzyna Madej, która pokonała taką samą wysokość co zwyciężczyni Samanta Wajnert  z Wrześni, tylko dokonała tego w drugiej próbie. O podium otarł się Kacper Czerwiński, który w skoku wzwyż zajął czwarte miejsce uzyskując 165cm. Wartościowy rezultat osiągnęli też czyniąca systematyczne postępy w rzucie oszczepem Oliwia Zawadzka – 21,66m i skoczek wzwyż Mikołaj Macios – 160cm.

W zawodach wystartowali również zawodnicy przygotowujący się do startu w finale krajowym czwartków lekkoatletycznym w Łodzi (15-17.06.2018r.).

Wynikiem, który wszystkich zaskoczył, był rezultat 1:35,59min na 600m uzyskany przez dwunastoletniego Oliwiera Kamińskiego (przygotowuje się do startu na 300m). Jest to najlepszy rezultat w tej kategorii wiekowej w Polsce. Swoje aspiracje do miejsca na podium potwierdził skaczący wzwyż trzynastoletni Piotr Rozmiarek – 150cm.