Podwójny sukces tenisistów stołowych Sparty Złotów

Tenisiści Sparty Złotów wygrali ostatni mecz sezonu i pewnie awansowali do III ligi. Do słodkiego tortu wisienkę dorzucił Paweł Michta, który wywalczył brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

Choć druga drużyna Sparty Złotów awans do wyższej klasy rozgrywkowej zapewniła sobie już wcześniej, w swoim ostatnim meczu w sezonie 2017/18 złotowianie wcale nie spoczęli na laurach. W niedzielę 15 kwietnia, w VII serii spotkań spartanie podjęli drużynę wicelidera tabeli - PKS Michał Krostkowo. Gospodarze w składzie: Damian Kopeć, Paweł Michta, Karol Sieg i Zbigniew Wiśniewski nie dali szans rywalom i wygrali 10:3. Tym samym spartanie w IV-lidze nie zaznali w tym sezonie goryczy porażki.

Pierwotnie ostatni mecz sezonu miał odbyć się w sobotę 14 kwietnia, ale zawody przełożono ze względu na udział zawodników obu drużyn w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Poznaniu. I bardzo dobrze się stało. Spartę reprezentował tam Paweł Michta, który w tym roku w gronie najlepszych juniorów województwa wielkopolskiego postarał się o brązowy medal. Gratulujemy podwójnego sukcesu! Oby w najbliższy weekend w ten radosny ton wpisali się również II-ligowcy Sparty Złotów, którzy w Ostrowie Wielkopolskim postarają się zrewanżować tamtejszemu LKS Tajfun za porażkę 4:6 w pierwszym spotkaniu fazy play-off o I ligę. Trzymamy kciuki!

MLKS Sparta II Złotów - PKS Michał II Krostkowo 10:3

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu