Spotkanie wolontariuszy WOŚP w CKZiU w Złotowie

XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Wolontariusze tegorocznej edycji WOŚP w Złotowie spotkali się dzisiaj w auli CKZiU

Spotkanie prowadziła Joanna Olszewska szef złotowskiego sztabu WOŚP. Aspirant szt. Alicja Fidler omówiła zasady bezpieczeństwa podczas niedzielnego kwestowania. Zwróciła uwagę na to, jak kwestujący powinni się zachowac w różnych sytuacjach. Każdy z wolontariuszy odebrał swój imienny identyfikator, puszki do kwestowania, serduszka i prezent od patrona akcji.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;

  • głównych ciągach komunikacyjnych;

  • miejscach dobrze oświetlonych;

  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;

  • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a także opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji na numer telefonu alarmowego 997.

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu