Trzy złote medale pięściarzy Sparty Złotów

W zakończonych dziś Mistrzostwach Wielkopolski Kadetów w Boksie złote medale oraz bezpośredni awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży wywalczyło sobie trzech pięściarzy Sparty Złotów.

W drugim dniu bokserskiego święta w Złotowie rozstrzygnięto kwestię mistrzowskich tytułów za rok 2018. W niedzielę 15 kwietnia w karcie walk znalazło się 12 starć, w pięciu z nich swoje umiejętności zaprezentowali pięściarze Sparty Złotów. Tytuł mistrzowski i awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży wywalczyło sobie trzech spartan. Piotr Gorzkiewicz pokonał Juliana Witkowskiego z Copacabana Konin (52kg), Kamil Szydłowski (63kg) udanie zrewanżował się za poprzednie mistrzostwa Maksymilianowi Szymańskiemu z KS Warta Śrem, a Aleksander Klóska awans na Olimpiadę zagwarantował sobie pokonując swojego klubowego kolegę Kevina Furmana. Drużynowe zwycięstwo przypadło gospodarzom mistrzowskiego turnieju – MLKS Sparta Złotów (34 pkt.), drugi był Ziętek Team Kalisz (18 pkt.), a trzecie miejsce wyboksowali sobie zawodnicy KS Warta Śrem (16 pkt.) Gratulujemy!