Wernisaż prac Jana Rykały

Stowarzyszenie Artystów Pasja i Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast w Złotowie zaprosili dzisiaj do Galerii z Pasją na wernisaż prac Jana Rykały

"Sztuka origami i nie tylko" - to tytuł dzisiejszego wernisażu. Wiele godzin pracy i serca trzeba włożyć, aby stworzyć z kawałka papieru prawdziwe arcydzieła. Jan Rykała z Nowej Wiśniewki ze sztuki składania papieru zrobił receptę na życie i sposób na rehabilitację zdeformowanych dłoni. Dla Pana Jana dzisiejszy wernisaż był pożegnaniem ze Stowarzyszniem Artystów Pasja.

"Origami to sztuka składania papieru. Choć pochodzi z Chin, rozwinęła się w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. Z papieru można zrobić prawie wszystko. Potrzebne są papier, ręce i pomysł. Ja, pomimo tego, że jestem osobą niepełnosprawną, wykonuję skomplikowane wyroby z papieru. Są to na przykład pawie, łabędzie, żaby, zające, bałwany i inne zwierzęta. Wykonuję również przedmioty na komunie i śluby. Robię je z papieru A4, który składam, kleję i lakieruję. Jest to precyzyjna i czasochłonna praca, a jej efekty spodobały się już wielu osobom. Wyroby z origami mogą służyć jako ozdoba domu lub biura, możne je dawać na prezent swoim najbliższym czy przyjaciołom"

Jan Rykała

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu