Wizyta pszczelarza w Publicznym Przedszkolu w Krajence [WIDEO]

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Krajence o pszczołach wiedzą wszystko

W ubiegły piątek, Arkadiusz Leszek Michalski i asystenci Patryk i Grzegorz Maniak mieli przyjemność spotkać się z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Krajence. W odróżnieniu do lat wcześniejszych tym razem to oni wraz z pszczołami zawitali do przedszkola. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, oderwane od pracy pszczoły, tym razem musiały pozostać szczelnie zamknięte w ulu. Bez wątpienia dla dzieci były one największą atrakcją tego dnia i wzbudziły największy podziw oraz zainteresowanie. Podczas zajęć dzieci mogły zajadać się pysznym miodkiem wprost z ramki wyjętej z ula oraz zasmakować pyłku pszczelego. Spotkanie to miało na celu nie tylko skosztowanie produktów pasiecznych, lecz przede wszystkim poznanie pszczół. Dzieci mogły zapoznać się z budową ula, zasadami pracy w pasiece, a nawet udało się Im poznać z technikę znakowania królowej pszczół . Jak skomplikowana jest praca w pasiece, najmłodsi mogli przekonać się w czasie zorganizowanego konkursu przygotowania ramki pszczelej, podczas którego wszystkie przedszkolaki wykazały się niesamowitą pracowitością i zręcznością. Dla zwycięskiej drużyny, a został ogłoszony remis  została wręczona nagroda w postaci słoika miodu, aby dzieci mogły w murach przedszkolnych kosztować smakowitych słodkości. Podczas zajęć był też czas na zabawę.

Z wyposażenia i narzędzi pszczelarza największym zainteresowaniem cieszyły się ubranka pasieczne, które pozwoliły każdemu z uczestników poczuć się jak prawdziwy pszczelarz, furorę zrobił też podkurzacz. Wydobywające się z niego kłęby dymu wzbudziły w dzieciach po prostu zachwyt. Jako, że nikt nie został użądlony, przedszkolaki razem z opiekunami wróciły do przedszkola wesoło dzierżąc w ręku słoiczek pysznego miodu oraz dyplom młodego pszczelarza.

Prowadzący spotkanie mają nadzieję, że gdy w czasie wakacyjnych spacerów przedszkolaki spotkają na swej drodze pracowitą pszczółkę, nie będą uciekały z krzykiem, lecz serdecznie ją powitają wiedząc, że w odróżnieniu od nich pszczoły nie są na wakacjach, lecz w ciężkiej pracy.

Arkadiusz Leszek Michalski i asystenci Patryk i Grzegorz Maniak

Już dziś zyskaj pełnie możliwości jakie oferuje nasz portal.

Subskrypcja na portalu