Pogoda Złotów


-2°C

  pochmurno z przejaśnieniami

 • ciśnienie: 1018 hPa
 • wiatr: 2.6 m/s
 • wschód: 08:02:37
 • zachód: 15:33:27

pełna prognoza pogody

Wiadomości

 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Krajence [WIDEO]

  To pierwsza edycja wydarzenia, która zainicjowane zostało przez parafię pw.św. Anny w KrajenceZapraszamy do galerii zdjęć i materiału video.   Więcej informacji na ten temat znajdziesz w środowym- świątecznym wydaniu "Aktualności Lokalnych"


 • Krajeńska Liga Halowa - IV i V kolejka

  W sobotę i niedzielę w hali sportowej w Krajence rozegrano spotkania IV i V kolejki Krajeńskiej Ligi HalowejZobaczcie wyniki rozgrywek, tabelę i listę najlepszych strzelców.  4 i 5 kolejka Szkolne Diabły 4:8 KS Termotech Krajan i Spółka 3:1 Kajtki Dach Sturmowski 6:0 KS Termotech Auto Gruba 4:0 Krajan i Spółka Ajax i Przyjaciele 11:3 Unia Bartoszkowo Auto Gruba 12:3 Krajan Podróżna Ajax i Przyjaciele 7:0 Kajtki Brukarze Zacharzyn 8:0 Futsal Śmiłowo Młodzi Tytani 1:15 Ajax i Przyjaciele Brukarze Zacharzyn 3:6 Unia Bartoszkowo Młodzi Tytani 2:6 Dach Sturmowski Unia Bartoszkowo 12:3 Szkolne Diabły   Najlepsi strzelcy: 16- Wiedro Krzysztof (Ajax)  14 Szczepanik Mirosław (Ajax)  10-  Block Kacper (Dach)  10 - Stawiszyński Patryk (Unia)


 • Spotkanie wigilijne w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce

  Dzisiejsze popołudnie w GOK-u upłynęło pod znakiem koncertowaniaNa scenie sali widowiskowej w Lipce zapachniało świętami, a wszystko to za sprawą rozbrzmiewających kolęd i świątecznych piosenek. Śpiewały je dzieci z gminnego przedszkola i zespołów działających na terenie domu kultury. Dodatkowo nagrodzono uczestników konkursu pn. "Witraż Bożonarodzeniowy", a na zakończenie - ku uciesze najmłodszych, zjawił się Święty Mikołaj!


 • Gwiazdkowy Turniej Tenisa Ziemnego w Złotowie

  Dzisiaj w hali widowiskowo - sportowej w Złotowie odbyła się II część Gwiazdkowego Turnieju Tenisa ZiemnegoOrganizatorem turnieju było Złotowskie Towarzystwo Tenisowe. Dzisiaj odbyły się rozgrywki w kategorii dzieci od lat 11 do 13. Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Kokowski Ksawery 2. Leszczyński Leszek 3. Miela Kacper 4. Walas Aleksander W kategorii dziewcząt zwyciężyła Jakubczyk Maja, która z powodu choroby przeciwniczek grała z chłopcami.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 


 • Akcja Zima - Świąteczna zbiórka dla Bezdomnych

  W sobotę 15 grudnia w Złotowie członkowie Jednostki Strzeleckiej 4001 im. Szarych Szeregów przeprowadzili "Świąteczną zbiórkę dla bezdomnych"No i po zbiórce! Udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów jedzenia, artykuły chemiczne, odzież oraz śpiwory. Bardzo dziękujemy za przekazane dary. Dzisiaj je sortujemy i od jutra zaczynamy rozwozić. Dzięki Wam nasi podopieczni będą mieli powód do uśmiechu w nadchodzące święta!  Zbiórka została wsparta przez Fundację "Bezpieczny Powiat" oraz Starostwo Powiatowe w Złotowie.   


 • Wigilia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Złotowie

  Uczestnicy często powtarzają, że warsztat jest ich drugim domemNiewątpliwie dzisiejsze spotkanie było tego potwierdzeniem. Wspaniała atmosfera, nastrojowe dekoracje, gwiazdor z prezentami, to tylko dopełnienie dzisiejszego fantastycznego wigilijnego spotkania. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i ich rodzinom za zaangażowanie w przygotowanie potraw na świąteczny stół. Dziękujemy panu Michałowi Wawrzyniakowi, właścicielowi restauracji „Millenium” za pierogi, barszcz i użyczenie naczyń a także państwu Anicie i Józefowi Świtalla właścicielom firmy przewozowej „Jozin – Trans” ze Złotowa, za wspaniałą niespodziankę. Otrzymaliśmy też wiele życzeń – dziękujemy.  Chcemy serdecznie podziękować za przybycie dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Złotowie pani Helenie Agatowskiej, ks. Bartkowi Brzezińskiemu z parafii pw. Św. Piotra i Pawła Apostołów ze Złotowa, członkom rady i zarządu Fundacji CIS – pani Annie Czapli, panu Arkadiuszowi Królowi i panu Adamowi Rybickiemu.  


 • Konkurs na świąteczne ozdoby w Jedynce

  Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego NarodzeniaNa szkolnym korytarzu stoi piękna choinka, na której wiszą wspaniałe bombki. Zostały one wykonane przez chętnych uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Wszystkie prace konkursowe są urocze, każda jest inna, wyjątkowa. Komisja konkursowa miała, więc ogromny problem, aby wybrać tą najpiękniejszą. Każdy uczestnik wylosował, więc upominek i pamiątkowy dyplom. Rodzicom i uczniom dziękujemy za tak liczne zaangażowanie i zapraszamy wszystkich do oglądania tych niezwykle pomysłowych dekoracji.   SP1


 • Dwa ostatnie spotkania siatkarek Sparty Złotów

  Dzisiaj w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Złotowie swoje ostatnie dwa mecze w tym sezonie rozegrały siatkarki Sparty ZłotówW pierwszym pojedynku Spartanki uległy drużynie SKF KS Poznań 1:2. Kolejne spotkanie również zakończyło się zwycięstwem gości UKS Augustynki Kalisz 1:2. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 


 • Warsztaty Aikido i Bukiwaza w Złotowie

  Dzisiaj w sali sportowej MLKS Sparta Złotów przy ul. Mickiewicza w Złotowie o godzinie 10:00 rozpoczęły się warsztaty Aikido i BukiwazaProwadzący: Jerzy Sapiela 6 DAN, Marian Wiśniewski 6 DAN i Wojciech Wiśniewski 4 DAN. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.  


 • Spotkanie opłatkowe Oddziału Miejskiego TPD w Złotowie

  Dzisiaj w sali dawnego klubu WIR w Złotowie odbyło się spotkanie opłatkowe Oddziału Miejskiego TPD w ZłotowiePodopieczni Złotowskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci spotkali się dzisiaj podczas wspólnej wigilii. Połamali się opłatkiem, odśpiewali wspólnie kolędy. Ponieważ cały rok wszystkie dzieci były grzeczne, odwiedził je Mikołaj z którym każdy chciał mieć zdjęcie. Indywidualne paczki przygotowane były przez pracowników 3 firm: Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp. z o.o., Towarzystwo Edukacji Bankowej S.A. i Trescor Sp. z o.o. Paczki ze słodyczami przygotował Bank Żywności w Chojnicach. Poczęstunek to dzieło Pani Elzbiety Gmurczyk i Restauracji Krajna    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 


 • Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

  W sali narad w Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania KryzysowegoOtworzyła je Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć – nowa szefowa Zespołu, którą przedstawił zebranym Starosta Złotowski Ryszard Goławski. Następnie przystąpiono do realizacji kilkupunktowego porządku obrad. W pierwszej kolejności głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Złotowie. Mł. insp. Robert Chwedczyk przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu złotowskiego w okresie od 1 stycznia 2018 r. od 30 listopada 2018 r. Jak powiedział, w tym czasie odnotowano 482 zdarzenia drogowe, z czego 446 stanowiły kolizje. W ciągu wspomnianych jedenastu miesięcy na drogach Złotowszczyzny zginęło 7 osób, 35 zostało rannych. Przyczynami zdarzeń popełnianych przez kierujących najczęściej były: nieprawidłowe cofanie, wymijanie, omijanie (20,5% - głównie kolizje parkingowe), niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami (19,5%) oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (19%). Na tej liście znalazły się równie


 • Lekcja historii w Muzeum Ziemi Złotowskiej

  Klasa IT2TPS z CKZiU w Złotowie brała udział w zajęciach w Muzeum Ziemi Złotowskiej100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego i jego echa na Krajnie to temat, który w przystępny sposób przedstawił młodzieży pan Jerzy Jelonek. Uczniowie w trakcie spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat naszego regionu. Najwięcej emocji wzbudziła opowieść o ks. Leonie Pellowskim – proboszczu parafii pw. WNMP w Złotowie, który samodzielnie skonstruował samochód i pojechał nim do Paryża.     Na podst.inf. CKZiU  


 • Spotkanie opłatkowe emerytów w Złotowie

  Dzisiaj w sali dawnego klubu Wir w Złotowie odbyło się spotkanie opłatkowe członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Koło ZłotówCzęść artystyczną przygotowały dzieci z Przedszkola nr 1 w Złotowie. Muzycznych wrażeń przybyłym na imprezę gościom dostarczył zespół No To Cyk. Zapraszamy do obejrzenia foto i wideorelacji z tego wydarzenia. 


 • Wyróżnienie dla Biblioteki przy CKZiU w Złotowie

  W Poznaniu w gmachu Word Trade Center odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Warto wiedzieć, warto zobaczyć ”Organizatorem konkursu był Sejmik Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Publicznymi Bibliotekami Pedagogicznymi w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Pile i Lesznie. Konkurs adresowany był do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych województwa wielkopolskiego. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu dowolnej formy zajęć edukacyjnych, mających na celu rozbudzenie zainteresowań historycznych oraz świadomości patriotycznej i regionalnej uczniów. Miło nam poinformować, że z naszego regionu do konkursu przystąpiła tylko Biblioteka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie przy ul. 8 Marca 5. Praca nauczycielki pani Katarzyny Kaczmarek pt.: „Perły Krajny Złotowskiej – scenariusz zajęć edukacyjnych” została doceniona i otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów! 


 • Przyjdź na Gwiazdkowy Rynek po... czujkę dymu!

  Oprócz wielu atrakcji, jakie zaoferuje Państwu w najbliższą sobotę fundacja Złotowianka podczas Gwiazdkowego Rynku, będzie możliwość zadbania o swoje bezpieczeństwoW czasie tego charytatywnego wydarzenia, czyli od godz. 14.00 do 19.00, strażacy OSP i PSP w Złotowie zapraszają do swojego namiotu. Odpowiedzą w nim na wszelkie Państwa pytania dotyczące bezpieczeństwa ppoż, a osobom, które wezmą udział w mini konkursach na temat bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych i sezonu grzewczego rozdawać będą czujki dymu. Warto skorzystać z tej oferty i zadbać o spokojny sen swojej rodziny. red


 • Ozdobią święta - warsztaty w Okonku

  Mieszkanki Okonka uczyły się przygotowywać okolicznościowe ozdobyZajęcia z rękodzieła odbyły się 12 grudnia w Okoneckim Centrum Kultury. Ozdoby na zbliżające się święta Bożego Narodzenia przygotowywało kilkanaście pań. - Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych zostały zorganizowane z myślą o tym, by pokazać jak w prosty sposób można samemu zrobić unikatowe ozdoby na świąteczny stół - relacjonują pracownice domu kultury. Nad całością czuwała zawodowa florystka.  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa pracownic Okoneckiego Centrum Kultury. Łukasz Opłatek  


 • Łobżenicki ogólniak szykuje się do obchodów 70-lecia istnienia

  Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy przygotowuje się do obchodów 70-lecia szkoły. Powstał komitet obchodów. Znamy pierwsze ustalenia. Przypomnijmy kawałek bogatej historii łobżenickiego ogólniaka (jej całość prezentowaliśmy w nr. 46 „Aktualności”). Szkoła powstała w 1948 roku. Inicjatorem jej założenia był Hieronim Jaworski, ówczesny kierownik miejscowej podstawówki oraz Leon Nowakowski, ówczesny burmistrz. W pierwszym roku funkcjonowała w murach dawnego sądu grodzkiego, gdzie dziś mieści się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Rok szkolny 1949/50 przyniósł zmianę tej sytuacji, na którą nie zgadzało Ministerstwo Sprawiedliwości. Ogólniak przeniesiono na drugą stronę ulicy, do budynku ówczesnego urzędu miejskiego. Po licznych modernizacjach szkoła działa w tym miejscu po dziś dzień. W powojennej rzeczywistości brakowało podstawowego wyposażenia, podręczników, lektur i pomocy naukowych. Z pomocą przyszły władze miasta, wiele osób prywatnych oraz miejscowe zakłady pracy. Uzupełniano pomoce dydaktyczne do prowadzenia lekcji biologii i geografii, a księ


 • Nasi w Spale

  Najlepsi zawodnicy szkół z powiatu złotowskiego walczą o medale podczas III Halowych Mistrzostw polski Czwartków Lekkoatletycznych Spała 2018Wice-mistrzem Polski w biegu na 300 m został Oliwier Kamiński ( rocznik 2006) ze szkoły podstawowej z Krajenki.  III miejsce i brązowy medal w skoku wzwyż zdobył Franek Szpakowicz ze szkoły podstawowej w Skórce. Rozpoczęcie mistrzostw. Bieg finałowy na 60 m Adama Olechnowicza- 5 miejsce w Polsce   Foto: POPP Złotów


 • Andrzej Poniedzielski wystąpił w Złotowie [WIDEO]

  Dzisiaj podczas konferencji "Starość jako wyzwanie współczesności!", która odbyła się w sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej wystąpił Andrzej PoniedzielskiAndrzej Poniedzielski (ur. 4 lipca 1954 w Iwaniskach) – poeta, pieśniarz, konferansjer, autor tekstów piosenek, satyryk, humorysta, gitarzysta, twórca scenariuszy, reżyser, osoba związana z kabaretem, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Mistrz Mowy Polskiej z roku 2011 Zapraszamy do retransmisji wideo z występu Andrzeja Poniedzielskiego w Złotowie.       


 • Złotowska Liga Piłki Siatkowej - IX kolejka

  Dzisiaj w hali widowiskowo - sportowej w Złotowie rozegrano IX kolejkę Złotowskiej Ligi Piłki SiatkowejZapraszamy do zapoznania się z wynikami i obejrzenia fotorelacji z rozgrywek.  PIOTR I PAWEŁ TRZCIANKA  - MIEJSKA ENERGETYKA CIEPLNA PIŁA  3:2 AS TEAM - ZABAJKA STAWNICA 0:3 SBL ZAKRZEWO -  DANIEL SZTYCH TEAM 2:3 KLESZCZYNA -  FIEDY TRANS 0:3


Co? Gdzie? Kiedy?

Ogłoszenia

pełna wersja portalu