Reklama

Monstrum z głębin Zaleskiego

28/06/2013 15:51
Wędkowanie to zajęcie dla wytrwałych. By ryba połknęła haczyk należy nie tylko poczekać, nierzadko trzeba się umęczyć i rozrzucić wiadra przynęty. Kilka dni temu jednemu z lokalnych wędkarzy dopisało niebywałe szczęście

W środę 19 czerwca, późnym popołudniem, Damian Kowalczyk wypłynął łódką na Jezioro Zaleskie. Zanętę rozsypał w części zwanej przez wędkarzy Ludwikowem, w pobliżu Nowin. Po trzech godzinach wyczekiwania spławik jego wędki zniknął pod powierzchnią wody.
[[reklama]]
Rozpoczęła się walka wędkarza z rybą. Tego dnia los go zaskoczył - wystarczyły zaledwie cztery ziarna kukurydzy, by na haczyku zawisł amur pokaźnych rozmiarów. – To nie jest moja pierwsza taka ryba. Samodzielnie wyłowiłem ją przy pomocy podbieraka. Połów trwał przez 15-20 min – opowiada Damian Kowalczyk. Ryba wyłowiona z mętnych głębin największego ze złotowskich zbiorników ważyła blisko 18 kg i mierzyła 1,12 m. Szczęśliwemu miłośnikowi wędkarstwa serdecznie gratulujemy!

Tobiasz Buzała

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości