3 maja w Pradze odbyły się 9. Mistrzostwa Europy Policjantów w Maratonie - Vodafone Prague Marathon 2026. Na starcie pojawiła się również reprezentacja ze Złotowa!
Złotowską jednostkę reprezentowali sierż. Dominika Bełka i mł. asp. Rafał Stachowski. Sierż. ukończyła bieg z wynikiem 3:12:07 (tempo: 4:33 min/km), z kolei mł. asp. z czasem 2:43:11 (tempo: 3:52 min/km).



Maraton w Pradze, organizowany jest od 1995 roku. Należy do światowej czołówki imprez ulicznych i posiada elitarny status World Athletics. Trasa biegu prowadzi przez historyczne centrum miasta i wzdłuż Wełtawy. Uchodzi za jedną z najbardziej malowniczych na świecie. Nie oznacza to jednak, że należy do łatwych. Praski maraton ma dużo podbiegów, a jego trasa prawie w połowie biegnie brukowana nawierzchnią.
Tegoroczny maraton w Pradze ukończyło dokładnie 9014 zawodników, wśród nich 380 Polaków. Na starcie pojawiło się 99 mundurowych z 16 krajów.
zdj. KPP w Złotowie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tylko nóg sobie nie połamcie i pamiętajcie Lewa potem Prawa, lewa Prawa.....
A na ulicach wciąż nie jest bezpiecznie. Pokazuje to przykład z Bystrzycy Kłodzkiej. Z okna radiowozu chyba nie widać zbyt wiele a państwo nie pozwala się bronić samemu.
Brawo nasi.Miło wiedzieć że to sportowcy na medal .Gratulacje stróże prawa i kondycji.
Tylko nóg sobie nie połamcie i pamiętajcie Lewa potem Prawa, lewa Prawa.....
A na ulicach wciąż nie jest bezpiecznie. Pokazuje to przykład z Bystrzycy Kłodzkiej. Z okna radiowozu chyba nie widać zbyt wiele a państwo nie pozwala się bronić samemu.
Brawo nasi.Miło wiedzieć że to sportowcy na medal .Gratulacje stróże prawa i kondycji.