Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca Złotowa, który poszukiwał zabytkowych przedmiotów bez wymaganego ustawą zezwolenia
W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania "samozwańczego archeologa"zabezpieczono wiele cennych numizmatów, łusek różnego kalibru oraz innych metalowych elementów i przedmiotów pochodzących z różnych okresów. Za przywłaszczenie zabytków archeologicznych stanowiących w myśl ustawy własność Skarbu Państwa grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Policjanci służby kryminalnej złotowskiej ustalili, że na terenie powiatu złotowskiego może dochodzić do przestępstw przeciwko dobrom kultury. Informacje, które docierały do funkcjonariuszy i ich szczegółowa analiza pozwoliły potwierdzić, te przypuszczenia. Śledczy skrupulatnie sprawdzając, każdy sygnał zawężali grono podejrzanych o ten proceder.
Dalsze czynności pozwoliły policjantom Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki zgromadzić materiał dowodowy, który jednoznacznie wskazywał ,że za takim zachowaniem może stać 33-letni mieszkaniec Złotowa. 13 lutego bieżącego roku funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania wytypowanego mężczyzny. Ustalenia policjantów potwierdziły się w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do złotowianina funkcjonariusze ujawnili 197 cennych numizmatów, 77 łusek różnego kalibru oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z różnych okresów stanowiących m. in. elementy wyposażenia wojskowego. Jak ustalili policjanci 33-latek wydobywał zabytki archeologiczne przy użyciu specjalistycznego sprzętu od maja 2018 roku.
Podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia zabytków archeologicznych należących do Skarbu Państwa. O dalszym losie ,,pseudo archeologa” zadecyduje sąd.
podkom. Maciej Forecki
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Chore prawo
A to tylko dlatego że na naszym terenie nie ma żadnej grupy i żadnego Stowarzyszenia eksploracyjnego.
Jak dla mnie jest to nienormalne... chore prawo. Gościu sam wykopał, pewnie jest to jego pasja. Hmmm ale jednak lepiej złapać takiego, niż wziąć się do prawdziwej roboty. Sorry jeszcze jest dobrze złapać starszą kobietę co po pasach dla pieszych nie idzie. Tragedia.
Jaja sobie robicie taki zlom w każdej szopce w powiecie znajdziecie policja sama statystyki nabija kazdt z was panowie policjanci wie ze to zwykly zlom a cala sprawa jest naciagana
lepiej niech zardzewieje i nie będzie nic
Zenuła gosciu sie napracowal naszukal a teraz ma byc ukarany to jesli to jakies zabytki to dlaczego nikt wczesniej tego nie szukal nie zabezpieczal to jak ktos zgubi monete majaca wartosc historyczna a ja znajde to zostane ukarana tak?Pan powinien nagrode dostac a nie byc ukarany.
tak to by nikt o tym nie wiedzial zgnilo by w ziemi i tyle maja nadzieje ze ktos znajdzie zloty pociag i dzialke z tego beda mieli
Ufff w końcu możemy spać spokojnie. Dobrze, że policja czuwa i łapie tych niebezpiecznych przestępców.
podkom. Maćku, podobno, podczas przewijania pieluchy dzieckiem będąc, pod nieobecność mamusi, Kot ściągnął becik na którym leżałes, spadles i mocno uderzyłaś się w główkę. Co widać po twojej twórczości literackiej w policyjnych barwach....
Autor artykułu to dno moralne. Zupełny brak wiedzy
Wydział kryminalny... osobiście wstydziłbym się na miejscu policjantów brać udział w takim spektaklu... żenujące.
Niesamowity sukces policji !!! Oby tak dalej !!! Pod Tesco jakaś babcia sprzedaje warzywa, ją też aresztujcie :D
Ustawa jak każda inna ... Zakaz to zakaz. Taki mamy kraj. Nie miał by pewnie problemów jak by oszczędził sobie wrzucania zdjęć na FB z znajdkami wykrywaczem i w kominiarce. Ale za głupoty się płaci. Tak samo mógł sobie załatwić pozwolenie z wkz jak jest takim poszukiwaczem.
Brawo policja kryminalna, kurwa medale wam dać! Ręce opadają...
Konia z rzędem temu kto pokaże mi tam choć jeden zabytek!
Prosze mi pokazać gdzie tu cenne numizmaty czy inne cenne przedmioty. Totalne dno. Szkoda ze policja traci swój cenny czas na takie pierdoły. Wszystkiego się powoli zabrania, ba .. nawet jak się ktoś stara o takie pozwolenie to robi się wszystko żeby go nie dostał. Najlepiej mieć w dupie ten cały system, nie dac się złapać i robić to co się kocha.
To są cenne numizmaty ? hahaha
Nie no.....gratulacje dla zlotowskiej milicji. Kierownictwo - pisowskie durnie. Dzial kryminalny - durnie. Ciekawe czy sa z siebie dumni, ze wszyscy sie z nich smieja.
reszte zachowali sobie na trudne czasyyyy he hehehe
Jaka patola.... Komuś żal dupe ściskał że gościu miał pasję i podpierdzielił.... Może był przeciw PiS i już wszystko jasne) :) :) : heh
Chore prawo, pismak i Zlotowskie...gdziekolwiek to nachodzitsa. Cenne boratynki i sanki...po 5 zł na alego. Koszty brawurowej akcji policji...?
Popie ... prawo !!!!!!!Tyle w temacie!!!!!! W innych krajach to za znalezisko daja wysokie nagrody pieniezne!U nas tepia pasjonatow
Traz po zlotach militarnych beda chodzic i stoiska konfiskowac.... Głupota ludzka nie zna granic...
Gdzie te cenne numizmaty i zabytki?
Pewno będzie nowa wystawa w muzeum. WOW!
Naprawdę już nie mają co robić w tej Polsce . Koleś ma takie hobby i lubi szukać stare rzeczy a tu Policja i do trzech lat pozbawienia wolnosci.
Autor tego artykułu to komunistyczny huj..
Proszę mi tu wskazać choć jeden zabytek archeologiczny
Wystarczy że wsród tego calego złomu jest jedna moneta np tak bardzo wszechobecny szeląg koronny Jana Kazimierza z XVII wieku zwana boratynką i to każdy biegły, każdy archeolog z WKZ określi jako zabytek i jest zarzut z ustawy o ochronie zabytków, wystarczy że choć jedna łuska nie bedzie miała zbitej spłonki i już ma drugi zarzut za posiadanie amunicji bez zezwolenia, za inne rzeczy moze dostać zarzut zwykłego przywłaszczenia. Takie mamy prawo
Nie... No dzielne policjanty!!! Takiego zbrodniarza złapali! Może przy okazji pochwali się rzecznik statystyką wykrywalność włamań, kradzieży samochodów itp?
W kazdej szopie leza stare lyzki a takie luski mozna znalec nawet bedac na grzybach. Panowie milicjanci chyba na sile chca zablysnac żenada
Może lepiej, zająć się tropieniem prawdziwych przestępców niż ściganiem hobbystów.
ten cyrk gra za nasze pieniądze proszę państwa... żal d*pę ściska... to już nie jest śmieszne - to są po prostu kpiny!!! ktoś kiedyś za to beknie... za marnowanie państwowej kasy na tego typu sprawy
Cennych numizmatów? Autor artykułu nie widział przez szybę "cennego numizmatu"
CHORE
Gdzie te drogocenne zabytki? Bo ja tu widzę kupkę kolorowego złomu i jakieś obiegowe bezwartościowe moniaki.
Pierwsze primo. Nie Trzymajcie gówna w domu. Policza wak każda sróbkę i złamany widelec. Na co to komu potrzebne, Ogarnijcie się !!
Zaczynam się bać - kiedyś znalazłem kilka starych łusek. Uznałem, że są nic nie warte i wyrzuciłem. Teraz dowiaduję się, że to cenne zabytki były i może grozić mi kara za ich zniszczenie. W piwnicy mam szpitalną kaczkę sprzed kilkudziesięciu lat. Pochodzi zapewne z epoki nocników emaliowanych (że się tak za Jaroslavem Haskiem wyrażę) i niewątpliwie jest cennym zabytkiem sztuki użytkowej. Nie jestem w stanie udokumentować jej pochodzenia, więc może lepiej ją oddać na Policję i złożyć na siebie donos za nielegalne posiadanie? Policja się ucieszy, że kolejny kryminalista sam się w jej ręce oddał. Statystyki się poprawią...
Polska pojebany kraj masz pasję nie robisz nic złego i za to Cię ukarają niech się wezną za zlodzieji pedofilów zabójców A nie za człowieka który nic nie robi
Wow ale śmieci pozbierał na polu. Ludzie nie wyrzucajcie rzeczy gdzie stoicie. Są śmietniki.
To jest ta wolność o która walczyli nasi rodzice i dziadkowie?? Ta demokracja??? To ja wole chyba żyć w komunie, albo w pańszczyźnie, tam zabierali chłopu tylko 10% chore kurwa prawo i tyle, weźcie die wreszcie za prawdziwych złodzieji, a zapomniałem złodzieje z sejmu na siebie nie napiszą ustawy
P..... , tyle w temacie.
Ale jaja.Panowie policjanci Wy tak serio????
Na działce gdzie wybudowaliśmy dom znależlismy starą monetę(w czasie wykopów).aż się boję. Też mam to zgłosić?
Najgorszym w tym wszystkim jest że panowie z policji kryminalnej łapiąc takich groźnych bandytów ośmieszają mundur i godność policji. Równie dobrze mogą siebie pozamykać z tej racji że każdy z nich jest potencjalnym pedofilem i gwałcicielem gdyż dysponuje odpowiednim narzędziem do takowego przestępstwa.
Policjant to nie człowiek bo człowiek to by zrozumiał że ktoś ma jakieś hobby
Zatrzymać każdego potrafią ale jak auto jest zaparkowane na "drodze osiedlowej" na chodniku (np ul. grochowskiego, dwór złotowski, kościelna) w miejscu nie wyznaczonym w tym celu lub na przejściu dla pieszych (np plac Kościuszki...) to udają że nie widzą bo po co k...wa coś zrobić a jeszcze się okaże że na znajomego trafią i co wtedy... mandat? Łatwiej jest zatrzymać starszą osobę za przejście w niedozwolonym miejscu niż zadzwonić po lawetę, bo przecież szkoda marnować czas na pilnowanie porządku. gratulacje dla komendanta!!! Powinien się wstydzić
Zobaczymy jak nasze państwo się zachowa przeciwko żydom chodzi mi o roszczenia Chopina chodz ziemię oczyszcza fajne chobby a do więzienia chcą wsadzić i my żyjemy wolnym kraju tu jest tak jak na Białorusi.bo wiecie o chodzi archeolodzy boją się że ludzie wszystko wyczyszcza i nie bede mieli czym handlować zobaczcie na samym allegro ile tego jest a polowa to pewnie handluje alcheorodzy
Ciekawe co ma do powiedzenia Policja w sprawie kolejnego już podpalenia śmietnika na ul M.Wankowicza i jego sprawcy no słucham ....Panowie.Tu się można wykazać,. Ups.... cisza.
Koszt całej zorganizowanej brawurowo akcji wydziału kryminalnego jaki jest chciałbym wiedzieć bo z moich podatków był opłacony
tu prosimy przesyłać gratulacje http://www.zlotow.policja.gov.pl/
Lepiej kraść, prawo komunistyczne. PIS a gdzie nowe ustawy, popierają to, to chore
kom maciej pseudo dziennikarz tyle w temacie
kom maciej pseudo dziennikarz tyle w temacie
Lepiej niech zgnije w ziemi!ręce opadają prawo jest chore.Panowie poszukiwacze - nie trzymać fantów w domu.a z wykrywaczem to na poszukiwanie kluczy zagubionych chodzić lub monetek 5 zł gdzieś tu zgubiłem panie władzo.
Państwo Policyjne!
Wstyd! ZABIERAJĄ NAS NAWET ZAINTERESOWANIA .
Jak złodzieje grasują to mają problem ,kryminalni do takiej sprawy nie nie wierzę,paranoja.
Ten kraj to niewola. Deszcz pada źle, śmieci jako pozostałość po towarze źle, opalanie mieszkań polskim węglem źle, jazda samochodem nie mówiąc o normalności parkowania źle, hobby różnego zbieractwa, wędkarskie złe działkowiec szkodnik bo pali liście i zbedne gałęzie czy zdrzewniale łodygi po kwiatach. To rzeczywiście chore państwo bo u nas nawet spacerowanie jest kontrolowane. Same zakazy i nakazy prawie jak w Arabii Saudyjskiej. Obłęd.
W rządzie miliony kradną , a zwykłego obywatela za jakiś złom po sądach bedą wlekać. Wstyd .
taką mamy polskę wszyscy na stołkach kradną a zwykłych karzą
Mój sąsiad znalazł starą niemiecką monetę, i ucho od garnka, gdzie zgłosić? Ludzie jak chcą więcej pracy to się zjednoczmy
Ojej myślę że ludzie w Bornem powinni się bardzo bać
A kto zadecyduje o losie pseudo ustawy i pseudo policjantow??
Piszę to któryś raz z rzędu okolo.W RP jest około 150 tysięcy detektorystów którzy mają rodziny, kolegów, znajomych. Niech jakiś prawnik detektorysta określi na kogo potężna ilość osób ma głosować w wyborach, aby wyrugować szaleńców widzących przestępców w odpoczywających z detektorami Polakach... większych idiotyzmów raczej wymyśleć w prawie nie można. Tak więc skoro państwo podziękowało Wam, Wy podziękujcie w wyborach PIS-owskiemu państwu. I tyle
Niech zaczną łapać przestępców a nie normalnego człowieka który ma swoją pasję co za prawo
Jak dla mnie dno totalne. Ale nasza policja nadaje się właśnie to gnebienia zwykłych obywateli. Chora ustawa to jest nie normalne. Jak tam są jakieś zabytki to ja jestem Donald trump. Hamstwo w państwie...
Gratulacje dla Policji, to prawdziwa zdobycz, aż dziw że w TVN nie pokazali ? Nie jedno muzeum się o takie eksponaty teraz pobije !!!!!!!!
chore prawo .. powinno byc legalne ... zgoda powinna byc tylko na terenach nalezacych np do miasta lub parkach i nnych a na polach i bez zezwolen jak tylko rolnik pozwoli
Ciekawe czy mister maciek napisze artykuł o tym jak d..y dali i chłopaka wypuścili :-D Na szczęście sądy nie skazuja u nas za śmieci.
to się k...a nadaje do kabaretu
Komentarze w aktualnościach złotowskich to tylko wieczny hejt - temat nieistotny. Żenujące
Te kur..... Boratynki to po 50 groszy na allegro nawet srebrne gówna z 1700 są max do 50zł ale kurcze skarb. Wstyd dla policji którą utrzymujemy . Chorzy umysłowo policjanci.
Te kur..... Boratynki to po 50 groszy na allegro nawet srebrne gówna z 1700 są max do 50zł ale kurcze skarb. Wstyd dla policji którą utrzymujemy . Chorzy umysłowo policjanci.
Dajcie spokój, ten "artykuł" to chyba jakaś prowokacja? Przecież tu nie trzeba biegłego by określić, że to zwykłe śmieci z pola! Czemu robicie bagno temu człowiekowi a z siebie debili?
Mam pytanie za co nasze kochane Państwo nie nazwie nas złodziejem i oszustem .Czy jest coś jeszcze za co nie będą karać?jak samemu bez pozwolenia się coś zrobi?A Policjanci się boją że za zaniechanie ich wsadzą bo jak za niegospodarność wsadzają prezesa Orlenu bo za bilety kasy nie rozłożył to i Policjantowi zabiorą emerytalne prawa
O tak to prawda Panie i panowie najlepiej gotowe znaleziska przejąć i ukarać Państwo polskie to kupa złodzieji i tyle można powiedzieć
Medal na pewno się należy, najlepiej wykopany jeszcze gdzieś .Mocna propagada i to tyle
Czy w Polsce nie obowiązuje DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI ? czemu na wstępie oskarża się człowieka za coś czego mógł nie zrobić . cyt. poszukiwał zabytkowych przedmiotów .... Nie ! chodził tylko z wykrywaczem metali , co nie jest zabronione . Gosciu powinien podać tego redaktora do sądu .
Brawo policja chociaż kogoś zatrzymali pewnie przez przypadek
Pytam, czy my żyjemy w wolnym kraju? Czy jesteśmy wolnymi ludźmi??
Skoro prawo jest takie chore to niech te zabytki ,, gniją " w ziemi. Niech państwo się tym wpycha.
Brawo nasi sledczy ciekawe ile w szopach lub piwnicach sami maja nie dozwolonych rzeczy . Tylko ,ze takim palantom wolno a gosc ktory lubi pochodzic z wykrywaczem dostanie trzy lata haaaa parodia . Macie racje zamiast sie za prace wziac to na fb ludzi szpieguja ,ktory glupi sie pochwali zeby mogli popisowa "akcje " zrobic heee. Brawo brawoooo bardzo niebezpieczny archeolog ujety a my mozemy spac spokojnie !!!!
Zatrzymać człowieka za coś takiego to wstyd , ale chwalić się tym to zwykła głupota. Policja hańba wam.
To nie jest śmieszne to jest chore kraj i system rząd kradnie miliardy, i nikt z tym nic nie robi my jesteśmy inny sort . Żyjemy coraz biedniej za miskę ryżu zabrali nam już wszystko oprócz honoru przyjdzie czas że ludzie nie wytrzymają nasi dziadkowie i pradziadowie nie o taką Polskę walczyli wstyd i chanba przecież z nas wszyscy już się śmieją czy chcecie żeby wasze dzieci tak żyli .
A ja w innej sprawie,koleżko z Lubelskiego. Gościu który kopałeś na małej wiosce niedalek miasteczka gdzie odbyła się słynna bitwa. Za to że kopiesz na łąkach zostawiając po sobie dołki będziesz miał połamane kończyny. Ktoś cię widział,ale nie może cię skojarzyć. Tak czy siak spotkamy się kiedyś. Synu starej procy,mój kolega ma przez ciebie problemy. Nie za miesiąc nie za dwa,ale dopadną cie.
Trzeba bylo noge złamać kretynie bo pewnie jesteś jednym z tych co podpierdalaja na pierwszej lini..pozdro
Co roku nielegalnie wyrzucane do lasu są tony śmieci wykrywalność Ploicji wynosi niecałe 1%, tu złapali gościa co pozbierał śmieci i juz 100% poprawy statystyki. Gratulacje Panowie.
mam łusek i radzieckich/nazistowskich odznaczeń po sufit, zapraszam.
Ten kraj, to prawo,ta władza, ten artykuł to wszystko jest wręcz niewyobrażalnie chore.
Ale mi skarby pare łusek,plomby,monety Z jakieś 2000 wszystko warte pewnie . Brawo policja . Wy nic do roboty nie macie Pewnie macie nielegalne rzeczy w domu
A może by tak oddać do muzeum....? tego dzielnego Policjanta?
Brawo trzy lata za szukanie skarbów.A za gwałty,pedofilię,i prawdziwe przestępstwa sprawy są umarzane.
Brawo trzy lata za szukanie skarbów.A za gwałty,pedofilię,i prawdziwe przestępstwa sprawy są umarzane.
Afera jakby wykopał Bursztynową Komnata i tego nie zgłosił . W tym kraju to już nic nie można. Można tylko pomniki pedofilom stawiać. Gdyby nie pasjonaci historii... poszukiwacze... wiele rzeczy nie znalazłby się w muzeach tylko zgniło w ziemi. Jesteśmy jednym z nielicznych krajów na świecie i chyba jako jedynym w Europie gdzie takie wykopki są przestępstwem. Masakra. Dokąd zmierzasz Polsko ?
szanujcie prawo !!! bo bez prawa jeden drugiemu leb urywa ! widac to tu po komentarzach ! a do poszukiwania zabytow i skarbow w ziemi nie kazdy kmiot sie nadaje - czyni wiecej szkod jak pozytku !!! tak wiecdziwia mni wasze glo
Takich numzmatow to mam cala skrzynke. Chore prawo
Naprawdę Polska Policja nie ma nic lepszego do roboty jak zajmowanie się poszukiwaczami? Kto wami steruj,e kto wydaje wam polecenia i te bzdurne rozkazy, tak, to do pana, panie policjancie, odpowiedź tutaj na forum jak teki jesteś bohater. Sprzedamy wykrywacze i będziemy pili pod sklepami i wszczynali burdy.
Lepiej by gdzieś zgnilo w ziemii.... Beznadziejne prawo
Tu widać jaki procent ludzi uważa takie prawo za idiotyczne, no i to mówi że czas najwyższy zmienić prawo
Chore to jest :( wszystko chore u nas jest a policja zamiast łapac bandziorów pierdołami sie zajmuje:((((
Słynne Boratynki w 98 proc. W stanie agonalnym kopane. Praktycznie płaska miedź i co to za zabytek. Jeśli to taki cenny zabytek niech państwo zakupi wykrywacze dla archeologów i niech kopią te cenne destrukty.
Nic prostszego jak wziąsc kazdy po 5 znajomych dac im po boratynce , niech kazdy leci na komisariat oddac znaleziony skarb :D przyjąc muszą , protokół sporządzic , tak ze ze 2h bite robty :D jak kazdy detektorysta b tak zrobił to na drugi raz by sie modlili zeby tylko znowu czegos nie znalezli :D
to wy miłośnicy leśnych przechadzek z piszczałką nie wiecie co zrobić ? niech każdy zgłosi jakiś niewypał w rowie tak np. 1 maja wszyscy na raz policji by w tym kraju zabrakło do pilnowania
Niedługo Jarek zakaże wszystkiego chyba że zaplacisz
Jebał was pies .Wy policjanci jesteście głupsi ,demokracja mówi że macie służyć suwerenowi a wy nawet hobby potraficie zniszczyć człowiekowi ,najlepiej wyjechać z tego jebanego polinu bo to przecież firma zarejestrowana w USA nie państwo.HWDP
Banda debili wykonująca bandyckie prawo za pieniądze podatników milicja
Kupa śmieci a oni o jakichś zabytkach tu piszą ???? takie monety to na ogródku można znaleźć nawet ,chory kraj , chore prawo
Chore prawo
A to tylko dlatego że na naszym terenie nie ma żadnej grupy i żadnego Stowarzyszenia eksploracyjnego.
Jak dla mnie jest to nienormalne... chore prawo. Gościu sam wykopał, pewnie jest to jego pasja. Hmmm ale jednak lepiej złapać takiego, niż wziąć się do prawdziwej roboty. Sorry jeszcze jest dobrze złapać starszą kobietę co po pasach dla pieszych nie idzie. Tragedia.