:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 21°C
Kronika kryminalna, Policjanci zatrzymali poszukiwacza skarbów” - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal zlotowskie.pl 21/02/2019 08:35

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca Złotowa, który poszukiwał zabytkowych przedmiotów bez wymaganego ustawą zezwolenia

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania "samozwańczego archeologa"zabezpieczono wiele cennych numizmatów, łusek różnego kalibru oraz innych metalowych elementów i przedmiotów pochodzących z różnych okresów. Za przywłaszczenie zabytków archeologicznych stanowiących w myśl ustawy własność Skarbu Państwa grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Policjanci służby kryminalnej złotowskiej ustalili, że na terenie powiatu złotowskiego może dochodzić do przestępstw przeciwko dobrom kultury. Informacje, które docierały do funkcjonariuszy i ich szczegółowa analiza pozwoliły potwierdzić, te przypuszczenia. Śledczy skrupulatnie sprawdzając, każdy sygnał zawężali grono podejrzanych o ten proceder.

Dalsze czynności pozwoliły policjantom Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki zgromadzić materiał dowodowy, który jednoznacznie wskazywał ,że za takim zachowaniem może stać 33-letni mieszkaniec Złotowa. 13 lutego bieżącego roku funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania wytypowanego mężczyzny. Ustalenia policjantów potwierdziły się w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do złotowianina funkcjonariusze ujawnili 197 cennych numizmatów, 77 łusek różnego kalibru oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z różnych okresów stanowiących m. in. elementy wyposażenia wojskowego. Jak ustalili policjanci 33-latek wydobywał zabytki archeologiczne przy użyciu specjalistycznego sprzętu od maja 2018 roku.

Podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia zabytków archeologicznych należących do Skarbu Państwa. O dalszym losie ,,pseudo archeologa” zadecyduje sąd.

podkom. Maciej Forecki

Reklama

Policjanci zatrzymali ,,poszukiwacza skarbów” komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 08:49:50

    Chore prawo

  • Gość3 - niezalogowany 2019-02-21 08:54:31

    A to tylko dlatego że na naszym terenie nie ma żadnej grupy i żadnego Stowarzyszenia eksploracyjnego.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 09:06:27

    Jak dla mnie jest to nienormalne... chore prawo. Gościu sam wykopał, pewnie jest to jego pasja. Hmmm ale jednak lepiej złapać takiego, niż wziąć się do prawdziwej roboty. Sorry jeszcze jest dobrze złapać starszą kobietę co po pasach dla pieszych nie idzie. Tragedia.

  • Gość rr - niezalogowany 2019-02-21 09:08:59

    Jaja sobie robicie taki zlom w każdej szopce w powiecie znajdziecie policja sama statystyki nabija kazdt z was panowie policjanci wie ze to zwykly zlom a cala sprawa jest naciagana

  • gość 2019-02-21 09:09:36

    lepiej niech zardzewieje i nie będzie nic

  • asia - niezalogowany 2019-02-21 09:15:57

    Zenuła gosciu sie napracowal naszukal a teraz ma byc ukarany to jesli to jakies zabytki to dlaczego nikt wczesniej tego nie szukal nie zabezpieczal to jak ktos zgubi monete majaca wartosc historyczna a ja znajde to zostane ukarana tak?Pan powinien nagrode dostac a nie byc ukarany.

  • gość 2019-02-21 09:31:35

    tak to by nikt o tym nie wiedzial zgnilo by w ziemi i tyle maja nadzieje ze ktos znajdzie zloty pociag i dzialke z tego beda mieli

  • Brawo - niezalogowany 2019-02-21 09:32:14

    Ufff w końcu możemy spać spokojnie. Dobrze, że policja czuwa i łapie tych niebezpiecznych przestępców.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 09:32:24

    podkom. Maćku, podobno, podczas przewijania pieluchy dzieckiem będąc, pod nieobecność mamusi, Kot ściągnął becik na którym leżałes, spadles i mocno uderzyłaś się w główkę. Co widać po twojej twórczości literackiej w policyjnych barwach....




  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 09:32:51

    Autor artykułu to dno moralne. Zupełny brak wiedzy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 09:33:19

    Wydział kryminalny... osobiście wstydziłbym się na miejscu policjantów brać udział w takim spektaklu... żenujące.

  • gość 2019-02-21 09:33:32

    Niesamowity sukces policji !!! Oby tak dalej !!! Pod Tesco jakaś babcia sprzedaje warzywa, ją też aresztujcie :D

  • WKZ - niezalogowany 2019-02-21 09:34:43

    Ustawa jak każda inna ... Zakaz to zakaz. Taki mamy kraj. Nie miał by pewnie problemów jak by oszczędził sobie wrzucania zdjęć na FB z znajdkami wykrywaczem i w kominiarce. Ale za głupoty się płaci. Tak samo mógł sobie załatwić pozwolenie z wkz jak jest takim poszukiwaczem.

  • Gość567 - niezalogowany 2019-02-21 09:38:40

    Brawo policja kryminalna, kurwa medale wam dać! Ręce opadają...

  • gość 2019-02-21 09:40:31

    Konia z rzędem temu kto pokaże mi tam choć jeden zabytek!

  • gośćoooo - niezalogowany 2019-02-21 09:40:46

    Prosze mi pokazać gdzie tu cenne numizmaty czy inne cenne przedmioty. Totalne dno. Szkoda ze policja traci swój cenny czas na takie pierdoły.
    Wszystkiego się powoli zabrania, ba .. nawet jak się ktoś stara o takie pozwolenie to robi się wszystko żeby go nie dostał. Najlepiej mieć w dupie ten cały system, nie dac się złapać i robić to co się kocha.

  • gość 2019-02-21 09:43:17

    To są cenne numizmaty ? hahaha

  • Gosciu - niezalogowany 2019-02-21 10:00:17

    Nie no.....gratulacje dla zlotowskiej milicji. Kierownictwo - pisowskie durnie. Dzial kryminalny - durnie. Ciekawe czy sa z siebie dumni, ze wszyscy sie z nich smieja.

  • gość 2019-02-21 10:02:05

    reszte zachowali sobie na trudne czasyyyy he hehehe

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 10:10:19

    Jaka patola.... Komuś żal dupe ściskał że gościu miał pasję i podpierdzielił....
    Może był przeciw PiS i już wszystko jasne) :) :) : heh

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 10:27:27

    Chore prawo, pismak i Zlotowskie...gdziekolwiek to nachodzitsa. Cenne boratynki i sanki...po 5 zł na alego. Koszty brawurowej akcji policji...?

  • Gośćinternetowychomik - niezalogowany 2019-02-21 10:28:50

    Popie ... prawo !!!!!!!Tyle w temacie!!!!!! W innych krajach to za znalezisko daja wysokie nagrody pieniezne!U nas tepia pasjonatow

  • Gość 1 - niezalogowany 2019-02-21 10:36:11

    Traz po zlotach militarnych beda chodzic i stoiska konfiskowac.... Głupota ludzka nie zna granic...

  • gość 2019-02-21 10:36:58

    Gdzie te cenne numizmaty i zabytki?

  • gość 2019-02-21 10:40:09

    Pewno będzie nowa wystawa w muzeum. WOW!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 10:40:21

    Naprawdę już nie mają co robić w tej Polsce . Koleś ma takie hobby i lubi szukać stare rzeczy a tu Policja i do trzech lat pozbawienia wolnosci.

  • HWDP - niezalogowany 2019-02-21 10:41:55

    Autor tego artykułu to komunistyczny huj..

  • gość 2019-02-21 10:44:04

    Proszę mi tu wskazać choć jeden zabytek archeologiczny

  • Mojsze - niezalogowany 2019-02-21 11:01:26

    Wystarczy że wsród tego calego złomu jest jedna moneta np tak bardzo wszechobecny szeląg koronny Jana Kazimierza z XVII wieku zwana boratynką i to każdy biegły, każdy archeolog z WKZ określi jako zabytek i jest zarzut z ustawy o ochronie zabytków, wystarczy że choć jedna łuska nie bedzie miała zbitej spłonki i już ma drugi zarzut za posiadanie amunicji bez zezwolenia, za inne rzeczy moze dostać zarzut zwykłego przywłaszczenia. Takie mamy prawo

  • Miś - niezalogowany 2019-02-21 11:02:30

    Nie... No dzielne policjanty!!! Takiego zbrodniarza złapali! Może przy okazji pochwali się rzecznik statystyką wykrywalność włamań, kradzieży samochodów itp?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 11:09:57

    W kazdej szopie leza stare lyzki a takie luski mozna znalec nawet bedac na grzybach. Panowie milicjanci chyba na sile chca zablysnac żenada

  • Glos wołającego na pustyń. - niezalogowany 2019-02-21 11:11:08

    Może lepiej, zająć się tropieniem prawdziwych przestępców niż ściganiem hobbystów.

  • gość 2019-02-21 11:18:02

    ten cyrk gra za nasze pieniądze proszę państwa... żal d*pę ściska... to już nie jest śmieszne - to są po prostu kpiny!!! ktoś kiedyś za to beknie... za marnowanie państwowej kasy na tego typu sprawy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 11:19:41

    Cennych numizmatów? Autor artykułu nie widział przez szybę "cennego numizmatu"

  • gość 2019-02-21 11:30:48

    CHORE

  • Rutus - niezalogowany 2019-02-21 11:34:30

    Gdzie te drogocenne zabytki? Bo ja tu widzę kupkę kolorowego złomu i jakieś obiegowe bezwartościowe moniaki.

  • gość 2019-02-21 11:45:51

    Pierwsze primo. Nie Trzymajcie gówna w domu. Policza wak każda sróbkę i złamany widelec. Na co to komu potrzebne, Ogarnijcie się !!

  • gość 2019-02-21 11:46:19

    Zaczynam się bać - kiedyś znalazłem kilka starych łusek. Uznałem, że są nic nie warte i wyrzuciłem. Teraz dowiaduję się, że to cenne zabytki były i może grozić mi kara za ich zniszczenie. W piwnicy mam szpitalną kaczkę sprzed kilkudziesięciu lat. Pochodzi zapewne z epoki nocników emaliowanych (że się tak za Jaroslavem Haskiem wyrażę) i niewątpliwie jest cennym zabytkiem sztuki użytkowej. Nie jestem w stanie udokumentować jej pochodzenia, więc może lepiej ją oddać na Policję i złożyć na siebie donos za nielegalne posiadanie? Policja się ucieszy, że kolejny kryminalista sam się w jej ręce oddał. Statystyki się poprawią...

  • Gość 555 - niezalogowany 2019-02-21 11:47:56

    Polska pojebany kraj masz pasję nie robisz nic złego i za to Cię ukarają niech się wezną za zlodzieji pedofilów zabójców A nie za człowieka który nic nie robi

  • gość 2019-02-21 11:52:05

    Wow ale śmieci pozbierał na polu. Ludzie nie wyrzucajcie rzeczy gdzie stoicie. Są śmietniki.

  • Marcin - niezalogowany 2019-02-21 12:02:59

    To jest ta wolność o która walczyli nasi rodzice i dziadkowie?? Ta demokracja??? To ja wole chyba żyć w komunie, albo w pańszczyźnie, tam zabierali chłopu tylko 10% chore kurwa prawo i tyle, weźcie die wreszcie za prawdziwych złodzieji, a zapomniałem złodzieje z sejmu na siebie nie napiszą ustawy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 12:05:45

    P..... , tyle w temacie.

  • gość 2019-02-21 12:12:11

    Ale jaja.Panowie policjanci Wy tak serio????

  • gość 2019-02-21 12:14:35

    Na działce gdzie wybudowaliśmy dom znależlismy starą monetę(w czasie wykopów).aż się boję. Też mam to zgłosić?

  • Góral - niezalogowany 2019-02-21 12:19:50

    Najgorszym w tym wszystkim jest że panowie z policji kryminalnej łapiąc takich groźnych bandytów ośmieszają mundur i godność policji. Równie dobrze mogą siebie pozamykać z tej racji że każdy z nich jest potencjalnym pedofilem i gwałcicielem gdyż dysponuje odpowiednim narzędziem do takowego przestępstwa.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 12:31:57

    Policjant to nie człowiek bo człowiek to by zrozumiał że ktoś ma jakieś hobby

  • gość 2019-02-21 12:33:16

    Zatrzymać każdego potrafią ale jak auto jest zaparkowane na "drodze osiedlowej" na chodniku (np ul. grochowskiego, dwór złotowski, kościelna) w miejscu nie wyznaczonym w tym celu lub na przejściu dla pieszych (np plac Kościuszki...) to udają że nie widzą bo po co k...wa coś zrobić a jeszcze się okaże że na znajomego trafią i co wtedy... mandat?
    Łatwiej jest zatrzymać starszą osobę za przejście w niedozwolonym miejscu niż zadzwonić po lawetę, bo przecież szkoda marnować czas na pilnowanie porządku. gratulacje dla komendanta!!! Powinien się wstydzić

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 12:38:48

    Zobaczymy jak nasze państwo się zachowa przeciwko żydom chodzi mi o roszczenia Chopina chodz ziemię oczyszcza fajne chobby a do więzienia chcą wsadzić i my żyjemy wolnym kraju tu jest tak jak na Białorusi.bo wiecie o chodzi archeolodzy boją się że ludzie wszystko wyczyszcza i nie bede mieli czym handlować zobaczcie na samym allegro ile tego jest a polowa to pewnie handluje alcheorodzy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 12:47:21

    Ciekawe co ma do powiedzenia Policja w sprawie kolejnego już podpalenia śmietnika na ul
    M.Wankowicza i jego sprawcy no słucham ....Panowie.Tu się można wykazać,. Ups....
    cisza.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 12:48:59

    Koszt całej zorganizowanej brawurowo akcji wydziału kryminalnego jaki jest chciałbym wiedzieć bo z moich podatków był opłacony

  • gość 2019-02-21 12:52:39

    tu prosimy przesyłać gratulacje http://www.zlotow.policja.gov.pl/

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 13:19:12

    Lepiej kraść, prawo komunistyczne. PIS a gdzie nowe ustawy, popierają to, to chore

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 13:20:11

    kom maciej pseudo dziennikarz tyle w temacie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 13:20:32

    kom maciej pseudo dziennikarz tyle w temacie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 13:20:53

    Lepiej niech zgnije w ziemi!ręce opadają prawo jest chore.Panowie poszukiwacze - nie trzymać fantów w domu.a z wykrywaczem to na poszukiwanie kluczy zagubionych chodzić lub monetek 5 zł gdzieś tu zgubiłem panie władzo.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 13:34:03

    Państwo Policyjne!

  • gość 2019-02-21 13:35:30

    Wstyd! ZABIERAJĄ NAS NAWET ZAINTERESOWANIA .

  • gość 2019-02-21 13:37:49

    Jak złodzieje grasują to mają problem ,kryminalni do takiej sprawy nie nie wierzę,paranoja.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 14:03:06

    Ten kraj to niewola. Deszcz pada źle, śmieci jako pozostałość po towarze źle, opalanie mieszkań polskim węglem źle, jazda samochodem nie mówiąc o normalności parkowania źle, hobby różnego zbieractwa, wędkarskie złe działkowiec szkodnik bo pali liście i zbedne gałęzie czy zdrzewniale łodygi
    po kwiatach. To rzeczywiście chore państwo bo u nas nawet spacerowanie jest kontrolowane. Same zakazy i nakazy prawie jak w Arabii Saudyjskiej. Obłęd.

  • Daniel - niezalogowany 2019-02-21 14:17:55

    W rządzie miliony kradną , a zwykłego obywatela za jakiś złom po sądach bedą wlekać. Wstyd .

  • gość 2019-02-21 14:35:02

    taką mamy polskę wszyscy na stołkach kradną a zwykłych karzą

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 14:38:23

    Mój sąsiad znalazł starą niemiecką monetę, i ucho od garnka, gdzie zgłosić? Ludzie jak chcą więcej pracy to się zjednoczmy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 15:38:49

    Ojej myślę że ludzie w Bornem powinni się bardzo bać

  • Bart Uk - niezalogowany 2019-02-21 15:49:16

    A kto zadecyduje o losie pseudo ustawy i pseudo policjantow??

  • gość 2019-02-21 16:38:06

    Piszę to któryś raz z rzędu okolo.W RP jest około 150 tysięcy detektorystów którzy mają rodziny, kolegów, znajomych. Niech jakiś prawnik detektorysta określi na kogo potężna ilość osób ma głosować w wyborach, aby wyrugować szaleńców widzących przestępców w odpoczywających z detektorami Polakach... większych idiotyzmów raczej wymyśleć w prawie nie można. Tak więc skoro państwo podziękowało Wam, Wy podziękujcie w wyborach PIS-owskiemu państwu. I tyle

  • Ok - niezalogowany 2019-02-21 17:02:27

    Niech zaczną łapać przestępców a nie normalnego człowieka który ma swoją pasję co za prawo

  • Gość chz - niezalogowany 2019-02-21 17:04:40

    Jak dla mnie dno totalne. Ale nasza policja nadaje się właśnie to gnebienia zwykłych obywateli. Chora ustawa to jest nie normalne. Jak tam są jakieś zabytki to ja jestem Donald trump. Hamstwo w państwie...

  • spec - niezalogowany 2019-02-21 17:14:01

    Gratulacje dla Policji, to prawdziwa zdobycz, aż dziw że w TVN nie pokazali ? Nie jedno muzeum się o takie eksponaty teraz pobije !!!!!!!!

  • gość 2019-02-21 17:44:14

    chore prawo .. powinno byc legalne ... zgoda powinna byc tylko na terenach nalezacych np do miasta lub parkach i nnych a na polach i bez zezwolen jak tylko rolnik pozwoli

  • Policmajster :-)) - niezalogowany 2019-02-21 17:54:49


    Ciekawe czy mister maciek napisze artykuł o tym jak d..y dali i chłopaka wypuścili :-D
    Na szczęście sądy nie skazuja u nas za śmieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 18:13:39

    to się k...a nadaje do kabaretu

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 18:19:12

    Komentarze w aktualnościach złotowskich to tylko wieczny hejt - temat nieistotny. Żenujące

  • Magik - niezalogowany 2019-02-21 18:23:05

    Te kur..... Boratynki to po 50 groszy na allegro nawet srebrne gówna z 1700 są max do 50zł ale kurcze skarb. Wstyd dla policji którą utrzymujemy . Chorzy umysłowo policjanci.

  • Magik - niezalogowany 2019-02-21 18:23:47

    Te kur..... Boratynki to po 50 groszy na allegro nawet srebrne gówna z 1700 są max do 50zł ale kurcze skarb. Wstyd dla policji którą utrzymujemy . Chorzy umysłowo policjanci.

  • gość 2019-02-21 18:30:30

    Dajcie spokój, ten "artykuł" to chyba jakaś prowokacja? Przecież tu nie trzeba biegłego by określić, że to zwykłe śmieci z pola! Czemu robicie bagno temu człowiekowi a z siebie debili?

  • Gość leszek - niezalogowany 2019-02-21 19:07:20

    Mam pytanie za co nasze kochane Państwo nie nazwie nas złodziejem i oszustem .Czy jest coś jeszcze za co nie będą karać?jak samemu bez pozwolenia się coś zrobi?A Policjanci się boją że za zaniechanie ich wsadzą bo jak za niegospodarność wsadzają prezesa Orlenu bo za bilety kasy nie rozłożył to i Policjantowi zabiorą emerytalne prawa

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 19:21:29

    O tak to prawda Panie i panowie najlepiej gotowe znaleziska przejąć i ukarać Państwo polskie to kupa złodzieji i tyle można powiedzieć

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 19:53:25

    Medal na pewno się należy, najlepiej wykopany jeszcze gdzieś .Mocna propagada i to tyle

  • werner Bć - niezalogowany 2019-02-21 20:14:28

    Czy w Polsce nie obowiązuje DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI ? czemu na wstępie oskarża się człowieka za coś czego mógł nie zrobić . cyt. poszukiwał zabytkowych przedmiotów .... Nie ! chodził tylko z wykrywaczem metali , co nie jest zabronione . Gosciu powinien podać tego redaktora do sądu .

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 21:17:55

    Brawo policja chociaż kogoś zatrzymali pewnie przez przypadek

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 21:26:00

    Pytam, czy my żyjemy w wolnym kraju?
    Czy jesteśmy wolnymi ludźmi??

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 21:32:50

    Skoro prawo jest takie chore to niech te zabytki
    ,, gniją " w ziemi. Niech państwo się tym wpycha.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 22:03:22

    Brawo nasi sledczy ciekawe ile w szopach lub piwnicach sami maja nie dozwolonych rzeczy . Tylko ,ze takim palantom wolno a gosc ktory lubi pochodzic z wykrywaczem dostanie trzy lata haaaa parodia . Macie racje zamiast sie za prace wziac to na fb ludzi szpieguja ,ktory glupi sie pochwali zeby mogli popisowa "akcje " zrobic heee. Brawo brawoooo bardzo niebezpieczny archeolog ujety a my mozemy spac spokojnie !!!!

  • GośćRestituta - niezalogowany 2019-02-21 23:20:12

    Zatrzymać człowieka za coś takiego to wstyd , ale chwalić się tym to zwykła głupota. Policja hańba wam.

  • Arystokrata - niezalogowany 2019-02-21 23:57:52

    To nie jest śmieszne to jest chore kraj i system rząd kradnie miliardy, i nikt z tym nic nie robi my jesteśmy inny sort . Żyjemy coraz biedniej za miskę ryżu zabrali nam już wszystko oprócz honoru przyjdzie czas że ludzie nie wytrzymają nasi dziadkowie i pradziadowie nie o taką Polskę walczyli wstyd i chanba przecież z nas wszyscy już się śmieją czy chcecie żeby wasze dzieci tak żyli .

  • Gośćafro - niezalogowany 2019-02-22 06:00:38

    A ja w innej sprawie,koleżko z Lubelskiego. Gościu który kopałeś na małej wiosce niedalek miasteczka gdzie odbyła się słynna bitwa. Za to że kopiesz na łąkach zostawiając po sobie dołki będziesz miał połamane kończyny. Ktoś cię widział,ale nie może cię skojarzyć. Tak czy siak spotkamy się kiedyś. Synu starej procy,mój kolega ma przez ciebie problemy. Nie za miesiąc nie za dwa,ale dopadną cie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-22 07:59:33

    Trzeba bylo noge złamać kretynie bo pewnie jesteś jednym z tych co podpierdalaja na pierwszej lini..pozdro

  • Gość - niezalogowany 2019-02-22 09:18:20

    Co roku nielegalnie wyrzucane do lasu są tony śmieci wykrywalność Ploicji wynosi niecałe 1%, tu złapali gościa co pozbierał śmieci i juz 100% poprawy statystyki. Gratulacje Panowie.

  • gość 2019-02-22 16:32:48

    mam łusek i radzieckich/nazistowskich odznaczeń po sufit, zapraszam.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-22 16:47:46

    Ten kraj, to prawo,ta władza, ten artykuł to wszystko jest wręcz niewyobrażalnie chore.

  • Ten 33 latek - niezalogowany 2019-02-22 18:14:07

    Ale mi skarby pare łusek,plomby,monety
    Z jakieś 2000 wszystko warte pewnie .
    Brawo policja . Wy nic do roboty nie macie
    Pewnie macie nielegalne rzeczy w domu

  • gość 2019-02-22 20:48:30

    A może by tak oddać do muzeum....? tego dzielnego Policjanta?

  • gość 2019-02-22 21:27:19

    Brawo trzy lata za szukanie skarbów.A za gwałty,pedofilię,i prawdziwe przestępstwa sprawy są umarzane.

  • gość 2019-02-22 21:27:38

    Brawo trzy lata za szukanie skarbów.A za gwałty,pedofilię,i prawdziwe przestępstwa sprawy są umarzane.

  • Km - niezalogowany 2019-02-23 12:11:10

    Afera jakby wykopał Bursztynową Komnata i tego nie zgłosił .
    W tym kraju to już nic nie można. Można tylko pomniki pedofilom stawiać.
    Gdyby nie pasjonaci historii... poszukiwacze... wiele rzeczy nie znalazłby się w muzeach tylko zgniło w ziemi. Jesteśmy jednym z nielicznych krajów na świecie i chyba jako jedynym w Europie gdzie takie wykopki są przestępstwem. Masakra. Dokąd zmierzasz Polsko ?

  • gosc - niezalogowany 2019-02-24 21:38:22

    szanujcie prawo !!! bo bez prawa jeden drugiemu leb urywa ! widac to tu po komentarzach ! a do poszukiwania zabytow i skarbow w ziemi nie kazdy kmiot sie nadaje - czyni wiecej szkod jak pozytku !!! tak wiecdziwia mni wasze glo

  • gość 2019-02-25 12:49:22

    Takich numzmatow to mam cala skrzynke. Chore prawo

  • Digger - niezalogowany 2019-02-25 16:11:02

    Naprawdę Polska Policja nie ma nic lepszego do roboty jak zajmowanie się poszukiwaczami? Kto wami steruj,e kto wydaje wam polecenia i te bzdurne rozkazy, tak, to do pana, panie policjancie, odpowiedź tutaj na forum jak teki jesteś bohater. Sprzedamy wykrywacze i będziemy pili pod sklepami i wszczynali burdy.

  • Jaba - niezalogowany 2019-03-05 15:55:43

    Lepiej by gdzieś zgnilo w ziemii.... Beznadziejne prawo

  • Gośćf - niezalogowany 2019-03-05 16:10:13

    Tu widać jaki procent ludzi uważa takie prawo za idiotyczne, no i to mówi że czas najwyższy zmienić prawo

  • gość 2019-03-10 02:07:03

    Chore to jest :( wszystko chore u nas jest a policja zamiast łapac bandziorów pierdołami sie zajmuje:((((

  • Gośćrex - niezalogowany 2019-03-26 14:38:29

    Słynne Boratynki w 98 proc. W stanie agonalnym kopane. Praktycznie płaska miedź i co to za zabytek. Jeśli to taki cenny zabytek niech państwo zakupi wykrywacze dla archeologów i niech kopią te cenne destrukty.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 21:26:45

    Nic prostszego jak wziąsc kazdy po 5 znajomych dac im po boratynce , niech kazdy leci na komisariat oddac znaleziony skarb :D przyjąc muszą , protokół sporządzic , tak ze ze 2h bite robty :D jak kazdy detektorysta b tak zrobił to na drugi raz by sie modlili zeby tylko znowu czegos nie znalezli :D